Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך מנוע, יונדאי i10 2014 (היה מנוע?)

itaybm
שימו לב! השרשור הזה בן 1978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב

במהלך נסיעה שגרתית ברכב שמתי לב שהמד חום מנוע ברכב זינק לפס האדום,ושעל השמשה הקדמית התחילו להיווצא אדים. עצרתי והחנתי את הרכב בצד הדרך.

למחרת התקשרתי למוסך וביקשתי שייקח את הרכב אליהם לבדיקה.

המוסכניק התקשר ואמר שהלך המנוע. ובפירוט: נגרם סדק במנוע, כתוצאה מכך נזלו המים וגרמו להתחממות המנוע.

אני עדיין בשוק מהאירוע.

מדובר ברכב שעלה על הכביש באוקטובר 2014, חדש מהיבואן (הצורה החדשה) שלא עבר עדיין 80,000 ק"מ.

לדברי המוסך, הוא קיבל לאחרונה עוד 4 רכבי יונדאי(לא מאותו הדגם) שהלך המנוע הגיל היחסית מוקדם של הרכב.

לפרוטקול בלבד, אני לא נוסע במדבריות או בדרכי עפר, ולא רואה את האופציה שחטפתי מכה בגחון בזמן האחרון.

מישהו מכיר תופעה דומה ברכב הזה? ביונדאי בכלל?

מה האופציות/טווח מחירים לטיפול?

המוסכניק הציע 5000 ש"ח, עבור מנוע משומש(לא יודע מהיכן הביא את החלק)

אשמח לשמוע הצעות/הערות/הארות/חוות דעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפנות ליבואן שיבדוק את המנוע וסיבת התקלה. אולי זה משהו מוכר?

אם תשים אותו מנוע מפירוק, מה ימנע שגם הוא ייסדק?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל ^^ -

מחיר המנוע סביר - אבל במקביל לנסות להבין, מה בעיה אשר גרמה לכשל.

רצוי לפנות ליבואן, ולתחקר קצת את המוסך אשר אמר, כי הייתה בעיה דומה

במנועים הללו.

חבל רק להחליף מנוע בלי להבין את סיבת הכשל - והאם אפשר למנוע את הבעיה בעתיד.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למנהל שהוסיף לכותרת פלפל ממערכון הגששים.

הרכב נגרר אתמול למוסך היבואן. היום נאמר לי שאכן הלך מנוע. סדק שנוצר בבלוק מנוע, והתחממות המנוע.

המוסך שלל מקרים דומים של רכבים מסוג זה בעבר. ניסיתי לשאול מה יכל לגרום לטראומה, כדבריו, שחווה המנוע שבגינה נגרם הנזק למנוע-אין לו הסבר לתופעה.

אני באמת מנסה להבין מה יכל להשתבש ברכב בן פחות מ80k קמ..

טיפולים בזמן, ללא שטח/סלעים/כורכר, ונסיעות שגרתיות בין עירוניות.

כך או אחרת, גורם לי להתרחק מרכבי יונדאי לאלתר.

המלצות להמשך טיפול? מנוע משומש? מיובא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים כאלה היבואן צריך להשתתף בעלות המנוע. מקרה לא סטנדרטי, הרכב טופל בזמן. תדרוש השתתפות, זה לגיטימי.

אחרת זה הופך את הרכבים האלה לא שווים במיוחד, עדיף כבר ואג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה קופץ למסקנות מבלי שאין שום מידע על מה קרה שם.

אם הייתה נזילת מים אם כשל אחר במערכת הקירור שגרם להתחממות? קשה לי להאמין שהמנוע סתם ככה נסדק כתוצאה מכשל הנדסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה הוא צריך להבין למה הלך המנוע? הוא טיפל לפי הוראות היצרן והמנוע לא צריך למות בגיל הזה.

ולמה להגן על היצרן? אם זה היה קורה בtsi ישר כולם היו מלכלכים על היצרן. טעות הנדסה או יצור, היצרן צריך להשתתף בעלות התיקון או לעשות ריקול. המוסכניק שדיבר איתו פותח השרשור אומר שהגיע אליו 4 רכבים עם מנוע שהלך בק"מ. לא מדליק נורה אדומה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 רכבים לא מייצגים שום דבר, בייחוד שאין שום אבחנה מסודרת למה המנוע נסדק וכן, צריך לדעת למה המנוע שבק.

מבלי לדעת מה גרם לכשל על סמך מה אתה מבקש מהיבואן התחשבות ומנוע חדש? הרכב לא באחריות.

אם הייתה נזילה שלא טופלה? פריצת אטם ראש כתוצאה מהזנחה כזאת או אחרת? תרמוסטט שנתפס? מאוורר שהפסיק לעבוד? למה היבואן צריך לספוג את זה כשהרכב לא באחריות?

אני מסכים עם העובדה שרכב בן 4 עם קילומטרז' כל כך נמוך לא צריך להגיע למצב כזה אבל מבלי אבחנה מדויקת לבקש מהיבואן השתתפות זאת תהיה בדיחה.

אני לא מגן על אף אחד אבל מבלי לדעת את העובדות לירות לכל הכיוונים ללא אבחנה זה לא לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן צריך לספוג את זה כי ינדאי נחשב לרכב אמין, וזה השיקול העיקרי כשקונים יונדאי.

היו לפחות 4 רכבים בתקופה אחרונה רק במוסך הזה עם מנוע ששבק חיים. כמה היו כאלה סך הכל במדינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יורד לסוף דעתי...כל זמן שאין לך מושג למה המנועים שבקו הטיעון שלך לא מחזיק מים.

אתה לא חושב שאם היה מדובר על כשל סדרתי לפחות פה בפורום היית שומע על זה? היו פה עוד תלונות דומות? היה נפתח שרשורפלצת סטייל VAG והיו רוקדים מסביב למדורה שבוערת מסמלים של יונדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת מקרה חריג שמנוע הולך לרכב יחסית צעיר עם מס׳ נורמלי של ק״מ.

אבל קשה גם להתעלם מהעובדה שהרכב כבר אינו באחריות.

יחד עם זאת, עקב גילו היחסית צעיר של הרכב ומה שקרה הוא לא אופייני, אני חושב שהיבואן כן צריך לבצע בדיקה מקיפה למה הלך המנוע.

ואם תוצאות הבדיקה לא יעלו ליקויים באחזקת הרכב אז מן הראוי שהיבואן יעזור במקרה זה.

לסיכום אני ממליץ לך לפנות בצורה מסודרת אפילו ע״י מכתב עם פרטי המקרה ליבואן ולבקש שיבצע בדיקה מעמיקה ויתן את דעתו למקרה הנ״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על כל מני תקלות שיכולו לגרום לנזק, אבל עד כמה שאני יודע ברכבים אסיאתים ה"סטנדרט" לפחות 100 אלף בלי תקלות בכלל. אז איך יכול שלפני 80 אלף כבר היתה כבר תקלה במנוע\חלק שהיה צריך להחליף? תקן אותי אם אני לא מבין נכון, אבל מה שאתה טוען שהופיע תקלה, נגיד, ב 50 אלף שלא תוקנה וזה גרם למוות של המנוע. 50 אלף, זה לא 150 אלף ק"מ, במצב הזה הרכב אמור להיות כמעט חדש מבחינה מכאנית.

במצב כזה יצרן של רכבים אמינים כמו יונדאי צריך לקחת אחריות על מה שקרה פה.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שיש לי משהו חלילה נגד פותח השרשור, אבל אני מסכים עם הדעה שהיבואן לא מחויב לכלום. נגמרה האחריות. מה שכן אפשר לנסות לבקש מחווה של רצון טוב, זה בוודאי.

דרך אגב, מצער מאוד לשמוע על מקרה כזה. וסתם לידיעה, האם ברכב יש שעון חום "אמיתי" או שהתרעה על חום גבוה מבוססת נורה בלבד? אני שואל כי יש לי רכב 2014 עם קילומטראז' דומה ואני לא מצליח להבין למה לא השאירו שעון חום כחלק מלוח המחוונים, נראה לי אחד החיוויים הכי חשובים שיכולים להיות ברכב, פשוט לא מצליח להבין.

וההבדל בין ואג למקרה הזה הוא שבואג ידוע שיש בעיות עם הגיריםלמשל, וזו בעיה עולמית, אז בוודאי שהחברה רוצה לשמור על שמה הטוב ותנסה למזער ככל הניתן את מספר המקרים שבהם הלקוח יוצא ממורמר.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש מד חום מנוע ברכב, אבל לא התקבלה ממנו התראה בחודשים האחרונים, ולא נדלקה הנורה הכתומה שנראתה תקלה באוטו.

שלשום המד חום פשוט טיפס במהירות לכיוון הצד האדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...