Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך מנוע, יונדאי i10 2014 (היה מנוע?)

itaybm
שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא שירשור דירוג אמינות, הלך כאן מנוע.

נא להתייחס בהתאם.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ועדיין משאבת מים שנדפקת ב 80,000 לא סביר , בארצנו מסתובבות להן מלא מכוניות ש-80,000 לא מטריד את נהגם.

איך אתה כל כך בטוח בנתון הזה? מאיפה המידע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, איך היתם מדרגים את יונדאי מ 0 עד 10 במדד האמינות?

ולמה אתה חושב, עם כל הכבוד, שהדרוג של מי מאיתנו לגבי אמינות רכב כלשהוא שווה משהו ? אולי דרוג כזה לגבי האוטו הפרטי שלנו מתחיל לדגדג קצת את הענין, אבל אפילו הוא לא ממש מחזיק מים בהעדר קבוצת ביקורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ונגיד שאכן משאבת המים כתוצאה מבלאי החליטה לשבוק. על פי התיאור של פות"ש הוא הבחין שהחום עולה ועצר את הרכב , יוצא שבחלון זמן זה המנוע ניזוק.

האם פותש יכל לעשות משהו שהיה מונע את הנזק למנוע ? אם תקלה כזו סביר שלפתע תצוץ כפי שמרק טוען האם לא סביר לעשות החלפה יזומה של המשאבה בטיפול, בכל זאת מדובר בתקלה שגורמת להרס מנוע ?

קטונתי בנושאים טכנים, אשמח לשמוע ממרק מדוע הוא חושב שמשאבת מים תקולה זה דבר לגיטימי לק"מ הנתון(והגיל הצעיר יחסית של הרכב) ועל כן גם מנוע שהולך יחד עם המשאבה זה עניין שנופל על הכתפיים של בעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע כמה זמן הוא המשיך ליסוע עם מד החום במקסימום, זה לא כל כך ברור ממה שהוא כתב, אני מאמין שאם קיים סדק במנוע בעקבות התחממות - זה לא היה לזמן קצר.

לרוב מחליפים משאבת מים כשעושים טיימינג [לא יודע אם ברכב הנ"ל יש רצועה או שרשרת] גם אם היצרן לא רושם את זה בשגרת טיפולים כדי לחסוך פירוק של טיימינג רק בשביל להחליף משאבת מים במידה ונוזלת.

בחזרה לשרשור - אף אחד לא יודע אם המנוע שבק בעקבות ההתחממות או התחמם בעקבות הסדק, אף אחד לא ראה תמונות של הסדק בבלוק שפותח השרשור תיאר ועוד דבר -אם הרכב טופל כל חייו במורשה על פי פותח השרשור, למה שהרכב שבק הוא פנה למוסכניק אחר ולא למורשה יבואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתי המוגבלת טמפרטורה חריגה דופקת קודם כל את ראש המנוע לא את הבלוק שלהבנתי זו התופעה שתוארה כאן. סדק בבלוק הוא דבר שעלול לקרות, נפוץ יותר בבלוקים מאלומיניום, אבל נדיר יחסית, ודאי לקילומטראז' ולגיל של הרכב שכאן. נדמה לי שפניה ליבואן, אולי גם ליצרן היא הצעד הנכון, נדמה לי שבהתחשב בנדירות התופעה ובגיל הרכב יש סיכוי להענות חיובית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ונגיד שאכן משאבת המים כתוצאה מבלאי החליטה לשבוק. על פי התיאור של פות"ש הוא הבחין שהחום עולה ועצר את הרכב , יוצא שבחלון זמן זה המנוע ניזוק.

האם פותש יכל לעשות משהו שהיה מונע את הנזק למנוע ? אם תקלה כזו סביר שלפתע תצוץ כפי שמרק טוען האם לא סביר לעשות החלפה יזומה של המשאבה בטיפול, בכל זאת מדובר בתקלה שגורמת להרס מנוע ?

קטונתי בנושאים טכנים, אשמח לשמוע ממרק מדוע הוא חושב שמשאבת מים תקולה זה דבר לגיטימי לק"מ הנתון(והגיל הצעיר יחסית של הרכב) ועל כן גם מנוע שהולך יחד עם המשאבה זה עניין שנופל על הכתפיים של בעל הרכב.

אתה מתייחס לרכב של פותח האשכול כרכב חדש שזה אתה יצא משערי המפעל בקוריאה. הרכב כבר לא חדש ונמצא כ-4 שנים ועם נסועה של 75K קילומטרים על הכביש והכול עלול לקרות.

טיפול מונע של החלפת חלקים טרם זמנם אינו כלכלי ברוב המקרים אלא אם מוסכניקים מכירים את דגם הרכב ומנסיונם עם הרכב יודעים בוודאות שמשאבת המים כושלת לאחר X קילומטרים אפשר לשקול החלפה ייזומה.

בעל הרכב בהחלט יכול ברוב המקרים למנוע נזק למנוע כתוצאה מהתחממות יתר על-ידי בדיקה שבועית של מפלס הנוזלים ולהציץ גם מתחת לרכב אם יש נזילות.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע כמה זמן הוא המשיך ליסוע עם מד החום במקסימום, זה לא כל כך ברור ממה שהוא כתב, אני מאמין שאם קיים סדק במנוע בעקבות התחממות - זה לא היה לזמן קצר.

לא נראה לי שבעל הרכב ישתף אותנו בפרטים מלאים ומדוייקים בעניין הזמנים למען העתיד במקרה של תביעה מצידו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה שבועית של מפלס הנוזל והצצה למתחת לרכב לגילוי נזילות אינן ערובה שהרכב אינו יתחמם בשלב כלשהו.

בהחלט זה לא מזיק לבדוק אך הבדיקות הללו אינן קשורות למקרה הזה.

כפי שזה נשמע פות״ש אינו יכל לצפות את הנזק למנוע, וגם נשמע שפעולותיו לאחר מכן גם לא תרמו לנזק.

נכון הרכב לא חדש, אבל גם הוא לא 20 שנה על הכביש.. הייתי מצפה מיונדאי שלפחות ירדו לעומק העניין.

השאלה אם לעזור בתיקון או לא אני מאמין שתהיה נגזרת ישירה לתוצאות הבדיקה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתייחס לרכב של פותח האשכול כרכב חדש שזה אתה יצא משערי המפעל בקוריאה. הרכב כבר לא חדש ונמצא כ-4 שנים ועם נסועה של 75K קילומטרים על הכביש והכול עלול לקרות.

טיפול מונע של החלפת חלקים טרם זמנם אינו כלכלי ברוב המקרים אלא אם מוסכניקים מכירים את דגם הרכב ומנסיונם עם הרכב יודעים בוודאות שמשאבת המים כושלת לאחר X קילומטרים אפשר לשקול החלפה ייזומה.

בעל הרכב בהחלט יכול ברוב המקרים למנוע נזק למנוע כתוצאה מהתחממות יתר על-ידי בדיקה שבועית של מפלס הנוזלים ולהציץ גם מתחת לרכב אם יש נזילות.

לא מדובר ברכב חדש , אבל כן מדובר במיני השני הכי נמכר בארץ , כשאחותו שחולקת איתו מכלולים רבים היא הכי נמכרת. כך שיש עשרות אלפים של רכבים מסוג זה על הכביש משלל שנים וכשאתה מעלה את הטיעון שיותר סביר שהלך פה מנוע עקב בלאי סביר ולא כתוצאה מדפקט בייצור של המנוע הספציפי הזה, אז זה בהחלט מדאיג.

עריכה אחרונה על ידי borisYalzin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים כאן פרטים?

האם פות״ש שרשור יד ראשונה? אם לא האם היד/ ידיים קודמות היו פרטיות? כמה נהגים ברכב?

האם יש אפשרות כזו שהנהג מתחיל נסיעה בתאוצות חזקות מאוד שהמנוע בדיוק הותנע קר? יונדאי מייצרת רכבים אמינים מאוד וחשוב לרדת פה לשורש הבעיה להבין האם מדובר בצרוף מקרים שהיצרן צריך לבלוע את הצפרדע או כפי שצביקה עליו השלום היה אומר או שאולי מדובר בהצטרפות מקרים?

האם בוצעו טיפולים בזמן לפי ק״מ וגם זמן במוסך מורשה עם תעוד?

שבוע טוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זאת תגובת יבואן יונדאי ישראל: תקלות כאלה קורות, הרכב לא באחריות, אין מה לעשות.

רכב היונדאי האחרון שלי.

בכ"א,ראיתי שנשאלו כמה שאלות מתוך כוונה להבין האם מדובר בהצטרפות של מקרים, אז אני אנסה לענות.

כמו שכתבתי, הרכב נרכש חדש מהיבואן, עלה על הכביש בסוף אוקטובר 2014.

הרכב טופל בזמן בכל הטיפולים הרלוונטים, כולם במוסך מורשה יונדאי, יש קבלות. בדיוק הסתכלתי על הקבלה האחרונה, טיפול בחודש יולי האחרון,(טיפול רביעי) ק"מ עמד על 74,000.

לגבי השאלה האם הייתה אפשרות כזו שהנהג מתחיל נסיעה בתאוצות חזקות מאוד שהמנוע בדיוק הותנע קר - להגיד שזה לא קרה מעולם? לא יכול להגיד (לא מכיר מישהו שיכול להגיד דבר כזה), סביר להניח שהייתה פעם שמיהרתי ביציאה ולא המתנתי עד שהמנוע יתחמם, בכל אופן, לא על בסיס קבוע.

ולגבי השאלה למה שהרכב שבק הוא פניתי למוסכניק אחר ולא למורשה יבואן - אז אני אדייק. פניתי למוסך הקרוב למקום מגוריי, מוסך מורשה יונדאי כמובן. לאחר הדיאגנוסטיקה שלהם, הרכב נגרר למוסך היבואן ברעננה.

תודה על הדיון בעניין הרכב

שיהיה לכולנו שבוע טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לקבל הצעת מחיר ממוסך שאינו קשור לייבואן הרכב.

בהחלט, ממתין להצעת מחיר מהם.

מוסך היבואן נתן הצעת מחיר של 11,000 ש"ח עבור מנוע מיובא עם כ70,000 ק"מ ו3 חודשי אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...