Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך מנוע, יונדאי i10 2014 (היה מנוע?)

itaybm
שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היבואן צריך לספוג את זה כי יונדאי נחשב לרכב אמין, וזה השיקול העיקרי כשקונים יונדאי.

היו לפחות 4 רכבים בתקופה אחרונה רק במוסך הזה עם מנוע ששבק חיים. כמה היו כאלה סך הכל במדינה?

אפשר לקחת את השורה הזו לחתימה שלי ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב מחוץ לתקופת האחריות וחלקים שונים ברכב מתבלים במהלך השנים ולאחר נסועה של 80K קילומטרים בהחלט עלול לקרות שצינור מים או רדיאטור נסדק וכתוצאה מכך המנוע התחמם ונגרם למנוע נזק. אינני רואה שום סיבה להשתתפות של הייבואן או הייצרן בתיקון התקלה.

במקרים מסויימים הייבואן מתקן תקלות במסגרת של שירות של רצון טוב או תקלה שבעקבותייה יצא TSB או RECALL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מחוץ לתקופת האחריות וחלקים שונים ברכב מתבלים במהלך השנים ולאחר נסועה של 80K קילומטרים בהחלט עלול לקרות שצינור מים או רדיאטור נסדק וכתוצאה מכך המנוע התחמם ונגרם למנוע נזק. אינני רואה שום סיבה להשתתפות של הייבואן או הייצרן בתיקון התקלה.

במקרים מסויימים הייבואן מתקן תקלות במסגרת של שירות של רצון טוב או תקלה שבעקבותייה יצא TSB או RECALL.

במקרה שלו התחממות המנוע קרתה עקב סדק בבלוק המנוע לפי מה שהוא מתאר לפחות. לי באופן אישי זה נשמע מוזר אבל אם זה המצב מדובר בפאק רציני בייצור .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על כל מני תקלות שיכולו לגרום לנזק, אבל עד כמה שאני יודע ברכבים אסיאתים ה"סטנדרט" לפחות 100 אלף בלי תקלות בכלל. אז איך יכול שלפני 80 אלף כבר היתה כבר תקלה במנוע\חלק שהיה צריך להחליף? תקן אותי אם אני לא מבין נכון, אבל מה שאתה טוען שהופיע תקלה, נגיד, ב 50 אלף שלא תוקנה וזה גרם למוות של המנוע. 50 אלף, זה לא 150 אלף ק"מ, במצב הזה הרכב אמור להיות כמעט חדש מבחינה מכאנית.

במצב כזה יצרן של רכבים אמינים כמו יונדאי צריך לקחת אחריות על מה שקרה פה.

1. ה"עד כמה שאני יודע" שלך, זה שלטעמך מחייב התערבות של היצרן, אינו מייצג כלום חוץ מאימוצה של סטיגמה נפוצה למדי.

2. המשכה של אותה סטיגמה מחייב סוג של מסקנה מוזרה לפיה בפז'ו או פיאט נניח זה כמעט מובן שמנוע ישבוק מוקדם ולכן זה גם נורמלי שהיצרן לא יתערב וימשוך כתף של "אז למה קנית ?" ממול הקליינט הנבוך.

3. וזהו שהסיפור הוא פשוט אחר, מנוע יכול להאסף אל אבותיו בגיל צעיר בלי קשר למקום הולדתו, קרה, קורה ויקרה. בשביל חריגה משמעותית מאורך חיים נורמלי ישנה אחריות, אם זו תמה היצרן יכול להיות נחמד ולהשתתף או לשאת במלוא העלות, או לא. בכדי שלקליינט יהיה קייס שגם יעמוד במבחן משפטי הוא יצטרך להוכיח כשל מובנה בתכנון או בייצור, לא פשוט, אבל אפשרי ובעיקר יקר בלי הבטחה לתוצאה נוחה. מה שנותר הוא לפנות לטוב ליבו/רחמיו של היבואן/יצרן.

4. הגיע כבר הזמן לבטל את ה"סטנדרט". אין כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תקרא קצת את ההיסטוריה של תעשיית הרכבים האסיאתים. האמינות, תחזוקה זולה, חסכון בדלק, תמיד היה הסלינג פוינט שלהם. הרוב גם נכון להיום.

היצרן צריך להשתתף בתיקון, כי גם יצרנים אחרים עושים את זה, בטח במקרה של יונדאי שאמינות אמורה להיות הצד החזק שלהם.

אם אני זוכר נכון, היה פה מישהו פעם עם מנוע של קורולה ששבק חיים, הרכב לא היה באחריות והיצרן ספג את התיקון.

פותח השרשור סך הכל צריך לפנות ליבואן עם בקשה לתיקון מרצון טוב, ו נראה מה הם עונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב בן 4 הלך המנוע , זה לא משנה מי היצרן . אם הרכב טופל בזמן ובקביעות במוסך מורשה , ולפתע הולך המנוע זה בהחלט מעורר תהיות. ייתכן מאוד שהוא קבל רכב לימון עם תקלה מפס הייצור , האם גם במצב כזה כל התשלום על המנוע החדש עליו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלו התחממות המנוע קרתה עקב סדק בבלוק המנוע לפי מה שהוא מתאר לפחות. לי באופן אישי זה נשמע מוזר אבל אם זה המצב מדובר בפאק רציני בייצור .

סדק בבלוק המנוע עלול לקרות בגלל התחממות המנוע מסיבות רבות והם:

1. משאבת מים שסיימה את חייה ואינה מבצעת סירקולציה של נוזל הקירור דרך בלוק המנוע. בהחלט לאחר 80K קילומטרים משאבת מים עלולה להתקלקל.

2. איבוד נוזל קירור איטי דרך צינור שנקרע או דרך סדק ברדיאטור אשר הוביל למפלס נוזל קירור נמוך מאוד ומכאן הדרך קצרה להתחממות המנוע ולפגיעה אפשרית בבלוק.

3. הסיבה הפחות נפוצה היא חוסר אחידות ביציקת בלוק המנוע שגרם לעובי דופן דק באיזור מסויים וכתוצאה מזה נגרם סדק או נפרץ מעבר מים. לך תוכיח שזה דפקט של הייצרן.

4. במדינות שהטמפ' החיצונית יורדת הרבה מתחת לאפס קפיאה של נוזל קירור עלולה לגרום גם להרס הבלוק.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח מאוד על ההתעניינות ועל התגובות.

לפרוטוקול בלבד, הרכב כרגע עומד על 78,929 ק"מ. בק"מ ה74,000 בוצע לרכב טיפול תקופתי (טיפול רביעי) במוסך מורשה יונדאי, כמו כל הטיפולים הקודמים. אני מאמין שסדק בגוף מנוע לא נוצר כך סתם וברגע אחד. לדעתי, בהיסטוריית הטיפולים הייתה צריכה להתקבל אינדקציה.

אני מופתע שעד עכשיו לא יודעים להסביר במוסך מה גרם לתקלה.

בעקבות ההמלצות, פנינו ליבואן יונדאי ישראל, וביקשנו באדיבות סיוע במקרה, לרבות בדיקה מקיפה מה גרם לתקלה.

אעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן צריך לספוג את זה כי ינדאי נחשב לרכב אמין, וזה השיקול העיקרי כשקונים יונדאי.

היו לפחות 4 רכבים בתקופה אחרונה רק במוסך הזה עם מנוע ששבק חיים. כמה היו כאלה סך הכל במדינה?

מה שאתה אומר לא קשור בכלל למציאות. "נחשב לרכב אמין", על ידי מי ? מי קבע שהוא אמין יותר או פחות מאחרים ?

תפתח גוגל, חפש כמה דגמים שנמכרים כאן בישראל וגם בעולם - תראה שהם לא אמינים.

ה I10 נשענה על מוניטין האמינות של יונדאי רק בגלל האקסנט (הי"ד) וה-I30 שקדמו לה, אבל בפועל תמצא שבכל עולם מתלוננים על... החלקות בין הילוכים, מצמדים רועדים\תקולים, מצברים, מייסבים וכד'. זה ממש *לא* רכב אמין במונחים שמר ישראלי מצפה להם (0 תקלות ב 150K ק"מ הראשונים).

אגב, בהרבה מאוד מקרים תמצא שהרכב באמת אמין 3 שנים - ואח"כ מתחילות שלל בעיות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח מאוד על ההתעניינות ועל התגובות.

לפרוטוקול בלבד, הרכב כרגע עומד על 78,929 ק"מ. בק"מ ה74,000 בוצע לרכב טיפול תקופתי (טיפול רביעי) במוסך מורשה יונדאי, כמו כל הטיפולים הקודמים. אני מאמין שסדק בגוף מנוע לא נוצר כך סתם וברגע אחד. לדעתי, בהיסטוריית הטיפולים הייתה צריכה להתקבל אינדקציה. - לא מחייב המציאות. לאחר שעה שעזבת את המוסך צינור עלול לתפוצץ או סדק ברדיאטור עלול להופיע.

אני מופתע שעד עכשיו לא יודעים להסביר במוסך מה גרם לתקלה.

בעקבות ההמלצות, פנינו ליבואן יונדאי ישראל, וביקשנו באדיבות סיוע במקרה, לרבות בדיקה מקיפה מה גרם לתקלה.

אעדכן בהמשך. - זה מה שכתבתי בהודעה הראשונה.

אני באמת מאחל לך שיונדאי השתתפו בעלות או בחלק מהעלות של החלפת מנוע או תיקון מתוך רצון טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תקרא קצת את ההיסטוריה של תעשיית הרכבים האסיאתים. האמינות, תחזוקה זולה, חסכון בדלק, תמיד היה הסלינג פוינט שלהם. הרוב גם נכון להיום.

היצרן צריך להשתתף בתיקון, כי גם יצרנים אחרים עושים את זה, בטח במקרה של יונדאי שאמינות אמורה להיות הצד החזק שלהם.

אם אני זוכר נכון, היה פה מישהו פעם עם מנוע של קורולה ששבק חיים, הרכב לא היה באחריות והיצרן ספג את התיקון.

פותח השרשור סך הכל צריך לפנות ליבואן עם בקשה לתיקון מרצון טוב, ו נראה מה הם עונים.

מסכים לאמור בפוסט המצוטט למעט הפיסקה הראשונה, "סלינג פוינט", כדבריך, במקרה הזה הוא תוצר של שיווק חכם לא של מציאות, העובדה שאתה כמו גם אחרים מקבל אותו כעובדה מוכיחה שהוא מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...