Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוכנות הרכבים לא עשתה לי העברת בעלות

Eshavit
שימו לב! השרשור הזה בן 2015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולנו פה מנסים לעזור ולייעץ איך לפעול, אבל למען האמת כולם פה בערפל לגבי העסקה בכלל...

אם אתה רוצה עיצות מועילות תל תתקמצן בפרטים, זה פשוט פחות עוזר לך.

לפי מה שאני מבין:

1) כרגע ברשיון הרכב רשומים הבעלים הקודמים של הרכב, מישהו פרטי שלא היה לך מעולם קשר איתו, ואתה לא יודע האם

יש למגרש/סוכנות ייפוי כח ממנו בכלל.

2) לא ברור האם מדובר במגרש פרטי, סוכנות טרייד גדולה, חברה גדולה עם גב

3) האם אתה השארת להם ייפוי כח? האם השארת להם גם תעודה מזהה שלך?

4) הם יש לך חוזה חותם איתם ? או שרק אתה חתמת מסכם לרכישת רכב שהם הדפיסו?

בכל מקרה , אם מדובר בחברת טרייד גדולה ומוכרת אין לך מה לחשוש יותר מידי .

אם מדובר במגרש פרטי קטן, אז כן יש לך ממה לחשוש כי בדר"כ מגרשים קטנים מעבירים בעלות די מהר.

זה אומר שמשהו לא מסתדר להם.

אם יש לך את הפרטים של הבעלים הקודמים , תרים אליו טלפון. דבר איתו, אולי תדע יותר?

בהצלחה

חלילה אני לא

מתקמצן בפרטים כל מה ששואלים אותי אני עונה

לגבי שאלה 3 ו 4

השארתי להם ייפוי כוח ותעודה מזהה

יש לי חוזה חתום איתם

זה לא מגרש קטן אבל זה לא סוכנות טרייד אין גדולה

כל העניין פה זה שהם פשוט לא עונים לי או מספקים לי תשובה לגבי מתי תיהיה העברת בעלות.

לקחתי פה עצות מאנשים ואני כן אגש אליהם מחר ועדכן פה מה הם אמרו לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם מדובר במקום שעובד עם ייפוי כח והשארת תעודה מזהה אז זה באמת מוזר,

בדר"כ מקרים כאלה העברה מתבצעת די מהר, כי לא צריך חתימות של עו"ד ואישורים של מנהלים.

וגם במצב כזה המצב האפשרי היחיד הוא שאין להם את הייפוי כח של בעל הרכב או תעודת הזהות שלו.

חוזר להמלצה לצלצל לבעלים הרשום של הרכב ולברר פרטים.

תתפלא מה אפשר למצוא!

דוגמאות:

1) כן, אל תשאל החלפתי את הרכב בטריידאין, השארתי להם את הת"ז והם איבדו אותה.. כבר שבוע הם מצלצלים אלי כל יום

ואין לי ראש בכלל לעזור להם, כי הרכב שמכרו לי הלך לו המנוע.

2) אה.. אתה קנית את הרכב , לקחתי הלוואה בשוק האפור.. הרכב היה בטחון לפרעון ההלוואה (לקחו את המפתחות ספייר) והם הגיעו באמצע הלילה ולקחו את הרכב מהחנייה.

3) שלום... כן, הרכב שייך לבחור מהשירשור של השכרת הדירה ... הבעלים של הדירה לקח את המפתחות והעביר את הרכב למגרש כפיצוי על שיפוץ הדירה.

4) מה הרכב עוד נוסע... זה הרכב מהשירושר של אובדן כהלכה... השמאי העביר אותו לחברים שלו ... הייתי בטוח שהוא הולך לפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק תלך לשם ונחוש לקבל פתרון(העברת בעלות)

יותר מזה, אם תראה שהעניין לא מתקדם תציע שהם יביאו לך את ייפוי הכוח של המוכר המקורי ואתה תעביר בעלות(ותתקזזו על העברת הבעלות לפי איך שסגרתם מראש).

אל תסכים שינפנפו אותך ואל תקבל כל תשובה שהיא לא פתרון מיידי ואם יש משהו שגורם לעיכוב של יום-יומיים תבקש לדעת בדיוק למה(העובד האחראי נמצא רק ביום x לדוגמא).

מהרגע שהם קיבלו את הכסף מבחינתם אתה כנראה עוד v בלוח המשימות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eshavit

סיפור מוכר. חבר קנה רכב במגרש, ומרחו אותו 3 חודשים עם העברת בעלות.

ביקש ממני עזרה. הכנתי מסמך, שכתוב שהמגרש מתחייב לעשות העברת בעלות תוך 3 ימים ובאתי איתו למרגש הזה, ביקשתי שיחתמו או שאנחנו פונים למשטרה. בעל המגרש נבהל, התחיל לצעוק וסירב לחתום.

יום למחרת חבר קיבל רכב אחר, אותו דגם, אותו שנתון, רק צבע אחר וכמובן העברת בעלות.

הטעות שלך שהעברת את הכסף לפני שעשו לך העברת בעלות. פעם הבא תתן מקדמה קטנה וכל השאר לאחר העברת בעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eshavit

הטעות שלך שהעברת את הכסף לפני שעשו לך העברת בעלות. פעם הבא תתן מקדמה קטנה וכל השאר לאחר העברת בעלות.

אל תתן עצות שלא יכולות לעמוד במבחן המציאות. אף מוכר נורמלי (וסוחר על אחת כמה וכמה) לא יעביר בעלות על רכב לפני שהוא קיבל את מלוא התמורה.

(פרטי - יכול להיות שיהיו כאלה שיסכימו, כל מי שעיניו בראשו, לא יסכים)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוכר נורמלי יעשה "סלטות באוויר" בשביל למכור לך את הרכב.

זה רלוונטי לכל קניה גדולה.

לדוגמא אם אתה קונה ריהוט יקר, תתן רק מקדמה קטנה. ברגע שהמוצר אצלך בבית, סע לחנות ותעביר את כל שאר הכסף.

אחרת אתה מסתכן לאבד את הכסף שלך. לא חסר דוגמאות בעולם האמיתי שאפילו לא משטרה ולא בית משפט לא יעזרו לך.

אני איבדתי ככה עשרות אלפי בקניה יקרה והעסק מרח אותי חודשים ובסוף פשט רגל.

העצה שלי לא רק שעובדצ בעולם האמיתי, היא גם נותנת הגנה כמעט של 100%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריהוט יקר או כל מוצר אחר שהוא לא רכב אינו נרשם על שמך במשרד הרישוי, ככה שהדוגמא שלך לא טובה.

הנחת העבודה לתת מקדמה ולהשלים את היתרה כשמקבלים את המוצר היא נכונה אך ברכישת הרכבים הסיפור קצת שונה.

איני מכיר סוכנות כלשהי שתמסור רכב מבלי שקיבלה עליו תמורה מלאה.

בדיוק בגלל זה המועצה להגנת הצרכן מאפשרת ביטול עסקה רק אם הרכב אינו נרשם על שמך, אבל ברגע שכן, לא ממש אפשר להחליף את ההעברת בעלות חזרה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שאני אקח רכב שלא בבעלותי?

אני אתן מקדמה, אחתום על עסקה ואחכה עד שהרכב מוכן להעברת בעלות, ואז אשלים את העסקה.

עסקים בישראל יכולים לצבור חובות, בחודשים האחרונים הם מוכרים מלא מוצרים בלי למסור אותם/להעביר בעלות ואחר כך פושטים רגל. כשזה מגיע לפירוק חברה, האחרון ברשימה לקבל את החלק שלו זה הלקוח. לפניו יש בנקים, חברות אשראי וכו'. ואז אתה רואה את בעל המגרש שפשט רגל פותח מגרש חדש בשכונה ליד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שציינת עכשיו כבר יותר הגיוני. זכותך כלקוח לדרוש העברת בעלות סמוך לביצוע העסקה.

העניין הוא שיש חברות ליסינג שלא בנויות לזה מסיבות שונות שכבר כתבתי בשרשור הזה.

בקניה ממגרש שהוא עסק לסחר בלי רכב בפני עצמו, אני מתקשה לראות סיבה שתעכב העברת בעלות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אתה יודע שבזמן שבין נתינת המקדמה ללקיחת הרכב לא קרה לרכב שום דבר?

הרי הבדיקה אני מאמין שאתה עושה לפני מתן מקדמה?

אז אתה נותן מקדמה מחכה איזה שבוע שיעבירו בעלות ורק אלוהים יודע מה קורה עם הרכב בשבוע הזה??

הרי לא תשלם שוב בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריהוט יקר או כל מוצר אחר שהוא לא רכב אינו נרשם על שמך במשרד הרישוי, ככה שהדוגמא שלך לא טובה.

הנחת העבודה לתת מקדמה ולהשלים את היתרה כשמקבלים את המוצר היא נכונה אך ברכישת הרכבים הסיפור קצת שונה.

איני מכיר סוכנות כלשהי שתמסור רכב מבלי שקיבלה עליו תמורה מלאה.

בדיוק בגלל זה המועצה להגנת הצרכן מאפשרת ביטול עסקה רק אם הרכב אינו נרשם על שמך, אבל ברגע שכן, לא ממש אפשר להחליף את ההעברת בעלות חזרה..

שלא תמסור. שיקחו מקדמה קטנה, יסדרו את כל העניינים שלהם ואבוא לקחת את הרכב עם יתרת הסכום תמורת יופוי כוח או העברת בעלות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד אני אישית לא הייתי נכנס לעסקה שבה העברת הבעלות אינה נעשית באותו רגע.

למעט קניית רכב חדש מיבואן שרק אז הייתי מוכן לשים מקדמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

roy007 - האם רכשת אי פעם רכב חדש מהיבואן? כיון שברכישה כזו מובנה תשלום מראש - בדרך כלל מוצהר על 14 ימי עסקים לפחות - לפני מסירת הרכב. בלי תשלום מלא הרכב לא עובר רישוי. המסירה יכולה להיות יותר מוקדמת או להתעכב (קרה לי ברכישה האחרונה, היה ריקול על ריפוד המושבים הקדמיים בגלל הפרעה לפתיחת כריות אויר שעיכב את המסירה בחודש).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...