Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי מחיר זול מידי לשמן צריך להדליק נורה אדומה?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 1842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קנית שמן שנחשב יוקרתי מיבואן לא רשמי בחצי מחיר,

לא הדליק לך נורה אדומה? אני מדבר על מוטול ב 89 שקל.

במקרה של החנות אוטוסטור שבה גם אנוכי רכשתי את השמן תוצרת מוטול אצלם בתקופת המבצע אין שום סיבה לחשוש מכיוון שבדקתי את הנושא פנים מול פנים מול בעל העסק במעמד הקנייה.

קפוץ בעצמך לאוטוסטור (החנות נמצאת ממש קרוב ל-א.דואק החנות שבה ליין מן מבקר גם :-D) ותתרשם משפע המותגים שהחנות מחזיקה במלאי.

לפני שבועיים המחיר עלה למשהו כמו 149 שקלים בגלל שזה המחיר הרשמי אצל רוב החנויות. בדקתי את האריזה של המיכל היישן לעומת החדש שרכשתי ב-149 שקלים והכול זהה.

* אל תכתוב לי שאתה לא יכול להיות בטוח לפני שתשלח את השמן למעבדת בדיקת שמנים אם השמן מקורי או זיוף :-P

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שהשמן מזוייף. דווקא נראה לי שהוא לא מזוייף, אבל קשה לדעת בגלל השירות הלקוחות הגרוע.

שאלתי את היבואן הזה, וגם את מוטול העולמית ושיאשרו שהם עובדים ביחד ושניהם התעלמות מהפניה שלי.

באינטרנט אפשר לראות תגובות של אנשים שחשבו שהשמנים שלהם לא קבוצה 3, אלא קבוצות 4\5, ובפועל זה אותו קבוצה 3 כמו כל שאר השמנים באותו מחיר. נראה שהם הטעו את הלקוחות בעבר.

סך הכל, בשמנים האלה אין שום דבר מיוחד. שמן, כמו כל שמן אחר. ( למעט ה 300v )

קצת יותר זולים מהמתחרים, ולא מובן מה נסגר עם כל העיניין של יבוא רשמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן זה עומד בכל התקנים ברמת oem הינו גם מאושר טקדוק לפולקסווגן וכדומה.

מבלי לפגוע בשמני מנוע ממותגים צ'מפיון: tecdoc זה קטלוג, לא מאשר שמנים כל יצרן private label יכול לרשום את התאמה לשיקולו ב Tecdoc

טקדוק מאמתים באופן היסטרי את האישורים של היצרנים מול חברות הרכב. לא רק בתחום השמנים אלא גם קישרות של חלפים אחרים.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין.... הבחור הלך לבדוק שמנים זולים בחנויות של דולר.

המחיר הכי זול הוא מצא דולר לבקבוק של חצי ליטר, שמן חצי סינטטי 10W-30.

הוא לא באמת בדק את האיכות שלהם , אבל כן חיפש באתר של API האם הם שקרנים או לא, מפתיע שהם כן עברו את הבדיקות של API.

האתר של API

https://engineoil.api.org/directory/eolcssearch

מוזר שהשמנים הזולים - ZIC ו KIXX .. מקבלים אישור יותר טוב מאשר המוטול הזול .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותג ZIC זה שמן מתוצרת קוריאה חברת SK Lubricants, חברה הכי גדולה בעולם בתחום שמנים סינטטים קבוצה 3.

שמן X9 שלהם לא כזה זול, 5 ליטר 145 שקל, לעומת תג מחיר של ליקווי מולי על שמן דומה 169 שקל.

באתר הם מצהירים שיש להם אישור על תקן מחמיר MB229.5 של מרצדס, אבל אם בודקים באתר השמנים של מרצדס, השמן לא ברשימה. מה שאומר שהאישור שלהם פג תוקף או לא היה להם את האישור. זה בעצם הסיכון בשמני לו-קוסט, צריך לבדוק אותם היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אם עושים סקר ומחליטים ללכת על שמן שלא נרכש לאחרונה.. כדאי לבדוק.

אני התכוונתי לאישורים של API (כי זה מה שחשוב לטויוטה קורולה).

טויוטה מבקשים API-SN הכולל גם Resource Conserving .

עד כה אני לא התייחסתי ל Resource Conserving , מבחינתי המוטול שהיה כתוב עליו FE סיפק אותי.

עכשיו אני רואה שגם ZIC וגם KIXX יש להם Resource Conserving של API, ואילו למוטול אין.

את יורול בכלל לא הצלחתי למצוא במנוע חיפוש של API

התוצאות חיפוש של ZIC

https://engineoil.api.org/Directory/EolcsResultsDetail?accountId=-1&companyId=10254&resultsUrl=%2FDirectory%2FEolcsResults%3FaccountId%3D-1%26brandName%3Dzic

התוצאות של KIXX

https://engineoil.api.org/Directory/EolcsResultsDetail?accountId=-1&companyId=10180&resultsUrl=%2FDirectory%2FEolcsResults%3FaccountId%3D-1%26brandName%3DKIXX

התוצאות של מוטול

https://engineoil.api.org/Directory/EolcsResultsDetail?accountId=-1&companyId=10202&resultsUrl=%2FDirectory%2FEolcsResults%3FaccountId%3D-1%26brandName%3Dmotul%2520

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקני API הם מאוד בסיסים, ולא קשה לעבור אותם. בערך כל שמן על מדף היום עובר את התקן הנדרש SL.

באירופה מתיישרים לפי מפרטי ACEA ולא לפי API, בגלל שהם יותר ספציפים ומחמירים.

בדרך כלל כשמדדברים על תקני API, זה קשור לרכבים אסיאתים ללא טורבו. ברובם עדיף לשים שמן תקן acea a5, הנועד לחסכון בדלק, זה בגלל שאין להם דרישות מחמירות, אפילו תקן acea בסיסי עובר אותם.

הכי קרוב לרכבים אסיאטים תקן פורד.

תבדוק את השמן champion oem specific ms-f

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בספר רכב בעברית.

כתוב במפורש דרישה ל

Resource Conserving , וזה לא מופיע בשמן של מוטול

attachment.php?attachmentid=486020&d=1492974639

שמנים לפי מפרטים של API העומדים בדרישות ייצרן הרכב או/גם ILSAC הרבה יותר מחמירים מהתקנים האירופאים ובהחלט ניתן לרכוש שמן שלא כולל תקן אירופאי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם הבנתי משיחות עם טכנולוג שמנים כי התקנים הארופיים לשמנים, ה-ACEA יותר מחמירים מ API וגם יותר מפורטים לתתי סעיפים של התקנים.

זה בגלל בעיקר כי באירופה נוהגים לרווח כמה שיותר את תדירות החלפת השמנים (כל 20K ק"מ עד 40K ק"מ), לעומת השוק האמריקאי, שעדיין "תקוע" בהחלפת שמנים כל 5K מייל או 7.5K מייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
אני לא אומר שהשמן מזוייף. דווקא נראה לי שהוא לא מזוייף, אבל קשה לדעת בגלל השירות הלקוחות הגרוע.

שאלתי את היבואן הזה, וגם את מוטול העולמית ושיאשרו שהם עובדים ביחד ושניהם התעלמות מהפניה שלי.

באינטרנט אפשר לראות תגובות של אנשים שחשבו שהשמנים שלהם לא קבוצה 3, אלא קבוצות 4\5, ובפועל זה אותו קבוצה 3 כמו כל שאר השמנים באותו מחיר. נראה שהם הטעו את הלקוחות בעבר.

סך הכל, בשמנים האלה אין שום דבר מיוחד. שמן, כמו כל שמן אחר. ( למעט ה 300v )

קצת יותר זולים מהמתחרים, ולא מובן מה נסגר עם כל העיניין של יבוא רשמי.

כנראה שמישהו הקשיב לך ועידכנו את רשימת המפיצים באתר של Motul :

https://www.motul.com/us/en-US/resellers?q=israel&activities%5B1%5D=1&activities%5B5%5D=1

attachment.php?attachmentid=516068&d=1550184658

autoworks.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא המחיר לא תמיד מדד. מישהו בדק לאחרונה את השמן הסינטטי הזול של אמזון . לאמזון יש מותג בשם Amazon basic .

התוצאות מפתיעות ! חפשו ביוטיוב...

עקף את Mobil .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור שמן מנוע סינטטי מלא איכותי, אם היבואן היה מוכר אותו במחיר עלות שלו, באפס רווח, המחיר היה נע באזור 50-60 ש"ח לגלון (כולל מע"ם).

אם לוקחים בחשבון שהיבואן צריך להרוויח ולפחות עוד יד אחת, מחיר ממש זול בחנות לא יכול להיות מתחת ל 80-90 ש"ח לגלון.

ממליץ לפותח השרשור לעשות את מה שאני עושה - למצוא יבואן שמוכן למכור ישירות לצרכן, ולקנות קרטון. בקרטון יש בדר"כ 4 גלונים. ככה תוכל לרכוש שמן ממש איכותי באזור מחיר של 70-80 ש"ח לגלון ולהיות בטוח שהשמן גם טרי וגם לא מזוייף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...