Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי מחיר זול מידי לשמן צריך להדליק נורה אדומה?

korola
שימו לב! השרשור הזה בן 1842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנים האחרונות אני עוזר לכמה בני משפחה להחליף שמן,

ולכן יוצא מידי פעם שאני צריך לרכוש 2 עד 4 גלונים של שמן.

ברור לי שיש קורולציה חיובית בין מחיר השמן לאיכות שלו, כלומר כנראה ששמן שנרכש ב50 ש"ח לגלון

יהיה נחות יותר משמן שעולה 250 ש"ח לגלון.

אבל השאלה עד כמה אפשר לרדת המחיר ועדיין לקבל שמן באיכות סבירה או לפחות באותו איכות כמו שמכניסים במוסכים המורשים. (נניח טויוטה שמקבלת שמן פז 5W30 ).

אז ככה - בעבר מכרו מוטול 5 ליטר ב 89 ש"ח או 100 ש"ח , ואכן נרכשו מספר גלונים במחירים האלה.

אבל לאחרונה המחיר של המוטול עלה קצת ל 137 ש"ח, מה שהחזיר אותי לסקר ולראות מה האלטרנטיבות.

מצאתי 3 אלטרנטיבות במחיר של 50 ש"ח ל4 ליטר, במבט ראשון המחיר נראה נמוך מידי באופן מחשיד

אך אולי המצב לא כך?

שמן זיק 4 ליטר ב 49

שמן קיקס - 2 גלונים של 4 ליטר ב 99 ש"ח .

שמן צמפיון - 5 ליטר ב 65 .. פחות רלוונטי כי צריך לרכוש 20 גלונים. (מקביל ל 52 ש"ח ל4 ליטר).

שמן זול.jpg

מה דעתכם?

מתי זה זול מידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תגיד לנו איזה רכבים אלה ומה הדגם מנוע נוכל להמליץ לך על שמן. שמן זו לא רק צמיגות אלא גם דרגות ו/או תקנים שהוא צריך לעמוד בהם.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית שמן שנחשב יוקרתי מיבואן לא רשמי בחצי מחיר,

לא הדליק לך נורה אדומה? אני מדבר על מוטול ב 89 שקל.

זה בדיוק כמו לקנות אייפון x בחצי מחיר.

נכון להיום שמן צ'מפיון הוא הכי משתלם מבחינת מחיר-איכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם יורול מאוד משתלם.

אבל בשורה התחתונה חשוב גם לוודא מה התקן והצמיגות שצריך להיות לשמן.

בשביל זה בוא נמתין לפותח השרשור שירשום באיזה רכבים מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית שמן שנחשב יוקרתי מיבואן לא רשמי בחצי מחיר,

לא הדליק לך נורה אדומה? אני מדבר על מוטול ב 89 שקל.

זה בדיוק כמו לקנות אייפון x בחצי מחיר.

מוטול ב 89 ש"ח הדליק לי הרבה נורות אזהרה, ולכן בדקתי גם פה בפורום

וגם בחנות שפרסמה (אוטוסטור), בשיחה (פנים מול פנים ) עם המוכר הוא הסביר שמדובר במלחמה בין היבואנים

וספציפית הגלונים שיש לו הם מהיבואן הרישמי, ולכן מבחינת מוטול ב 89 ש"ח לא הייתה לי בעיה.

עכשיו להמשך השאלות (כמו כל יהודי טוב שעונה בשאלה על שאלה).

בשמנים האלה אני מדבר כמובן על טויוטה קורולה שהיבואן והיצרן ממש לא פדנט...

על פג'ו 107 (טויטה איגו בעצם) .

שניהם מסתפקים בשמן 5W30 , עם תקן של API ולדעתי אפילו L מתאים להם .. אז N ממש בסדר.

אבל השאלה המקורית.. האם שמן ב 50 ש"ח שמתאים לדרישות המינימום של יצרן הרכב זה בסדר?

האם הגיוני ששמן סינטטי עולה 50 ש"ח?

האם יורול PLX ב 100 ש"ח שאומנם מתקן נחות יותר API-SM לעמת API-SN , אבל מכיל עוד תקנים

וכנראה עוד תוספים עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה שום דבר בדיון ההוא שאומר שזה שמן מקורי. יש רק דעות לפה ולשם. ברור לכולם שאפילו יבואן שרוצה להתחרות ביבואן אחר הוא לא יכול למכור במחירי הפסד של עשרות אחוזים. בשווקים הכי תחרותיים השמן הזה עולה 120 שקל. בנוסף לפי אתר הרשמי של מוטול בארץ אין יבואנים של מוטול. יבואן עלום שם הזה שמפרסם בפייסבוק ללא שם חברה וללא כתובת שקורא לעצמו מוטול ישראל הרשמי. תשאל אותם בשביל האימות מי הם ואם מוטול העולמי יכול לאשר שהם באמת יבואן רשמי, ותראה איך הם נעלמים לך. אותו דבר לגבי היבואן השני, מי אמר שהם רשמיים, איפה זה כתוב? כל יבואן רשמי אמיתי מופיע באתר של היצרן.

לגבי השמן, אתה מערבב בין שמן סינטטי ולבין שמן סינטטי מלא.

שמן סינטטי, ידוע גם בשם חצי סינטטי, או תערובת סינטטית. שמן כזה נע בין 70 ל120 שקל תלוי בתקנים ויצרן.

יש יצרני לו קוסט, ויש יצרני פרימיום.

ההבדל בדרך כלל שלו קוסט עושה מינימום הדרוש בתקן ועובד עם מספר תקנים מצומצם/תקנים ישנים / ללא אישורים והמותג לא מוכר במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה רציתי לכתוב לך שאתה מסיט את הדיון לכיוון של המוטול,

ואני בכלל רוצה דיון על השמנים הזולים מפירמות מוכרות.

אבל בעצם אתה מעלה פה עוד שאלה לדיון , האם ניתן בכלל לסמוך על מה שכתוב על האריזה, או על מה שהבעלים של החנות טוענים, ויותר מכך.. אפילו על היבואן לא ניתן לסמוך.... אז בכלל אין טעם לשאלה השנייה.. כי בכל קנייה של שמן אנחנו מהמרים

שלא ניפול על שמן מזוייף.

אז ככה... השמנים שהבאתי לדוגמא ..

על כולם כתוב סינטטי מלא , לא טכנולוגיה סינטטית ולא חצי חצי.

לכולם יש אתר של היצרן , וכולם מוכרים בעולם.

אבל ... לכולם יש רק את התקן הפשוט של API ולא יותר מזה.

והם זולים יחסית לאלטרנטיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקח לדוגמא את קאסטרול, היבואן מופיע באתר העולמי, היבואן מחזיק באתר מפה עם כל הנקודות מכירה הרשמיים של השמנים שלהם. ככה אתה בודק האם השמן מקורי.

נקח לדוגמא של השמן של צ'מפיון new energy, תכנס לאתר הרשמי, היבואן הרשמי - טלרון מצברים. שמן לא פרימיום - לא מזייפים וזה יתרון. תבדוק בעמוד של השמן רשימת התקנים המאושרים approved, אתה תראה שם ממש לינקים למסמכים שחתומים על ידי יצרנים ותוקף. אותו דבר לגבי שמן יורול.

אם היצרן רק ממליץ שהשמן עומד בתקן, הוא לא מתחייב מול אף אחד שזה בדיוק השמן שתקבל.

לגבי שמנים זולים ללא אישורים, בכללי לא מומלץ. אתה תקבל שמן מאוד פשוט ברוב המקרים שלא בטוח יעשה את העבודה עד הטיפול הבא. לדעתי לא מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן של צ'מפיון זה שמן מעולה של חברת וולף שמנים שפעם היתה השמן שמולא אצל פוכס הגרמנית כאשר שלחו לפסי הייצור של פולקסווגן חביות שמן למנוע. שמן זה עומד בכל התקנים ברמת oem הינו גם מאושר טקדוק לפולקסווגן וכדומה. הייתי קונה ואני אכן קונה אותו כבר שנים מאבי חלקי חילוף ומאוד מבסוט מיחס עלות תועלת שלו במיוחד להנחה לכמויות. מה גם שביררתי עם יודעי דבר בעולם המוסכים וכולם ענו לי פה אחד שזה שמן ברמה גבוהה מאוד גם במורשי יבואן היצרנים אישרו להם להשתמש בו.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן זה עומד בכל התקנים ברמת oem הינו גם מאושר טקדוק לפולקסווגן וכדומה.

מבלי לפגוע בשמני מנוע ממותגים צ'מפיון: tecdoc זה קטלוג, לא מאשר שמנים כל יצרן private label יכול לרשום את התאמה לשיקולו ב Tecdoc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיון מעניין וחשוב, יחד עם הדיון המקביל בנושא שמני פולקסווגן.

בטיפול האחרון שמתי מוטול, ואני מודה ומתוודה שגם אצלי מנקר קצת הספק. אמנם אין לי בדל של הוכחה או ראיה או אפילו הרגשה ש"זה לא זה", אבל אני חושב שלמען השקט הנפשי שלי, בטיפול הקרוב אשים משהו אחר.

כמה הערות/שאלות:

1. אני מבין שבעצם צ'מפיון==וולף?

2. מסתבר שלכאורה יש (לפחות) עוד יבואן אחד לצ'מפיון: אוטו-וורקס. כך על המדבקה שאצלי על מיכל צ'מפיון שקניתי בהום סנטר ממש לא מזמן.

3. לא תמיד יש לינקים בעמוד של כל שמן למכתב ה-approval. דווקא אצל מותגי הפרימיום לא תמיד יש כזה, בעוד אצל צ'מפיון/וולף/יורול למשל יש ויש.

4. האם היבואן של יורול בארץ הוא זהר דליה?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. צ'מפיון זה rebranding של וולף. כתוב את זה במסמכי MSDS שלהם, וגם בחלק מהאישורים.

2. אוטו-וורקס נראה לי זה אותו יבואן שטוען שהוא יבואן הרשמי של מוטול. בפועל היבואן שמופיע באתר של צ'מפיון זה טלרון מצברים, אותו יבואן שמייבא מוביל 1 לישראל.

3. הסיבה לזה כנראה הברנד. חברות פרימיום שכולם מכירים, בסגנון קאסטרול לא צריכים להוכיח לאף אחד שהמידע שהם מוסרים הוא נכון. צ'מפיון, יורול וכו' - כן.

4. לא יודע, אבל גם לא היתי בודק. מזייפים בעיקר ברנדים, לא יורול או פז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיון מעניין וחשוב, יחד עם הדיון המקביל בנושא שמני פולקסווגן.

4. האם היבואן של יורול בארץ הוא זהר דליה?

4 - כן, היבואן זוהר דליה.. עם אתר גרוע מאוד

לגבי המוטול, אני משתמש כ שנתיים ב אלפא ו BMW וללא בעיות -

קונה מחנות רצינית - אוטוסטור בחולון.

חנות עם ידע בנושא שמנים, ועוד חלפים לרכב, אשר בודקת את הספקים.

בחנות יש מבחר של כל יצרני ויבואני שמני האיכות בישראל.

לקווי-מולי, ולוולין, קסטרול ועוד'

לא נראה לי כי הם ישחקו עם השם שלהם, ומאחר והם מקבלים היזון חוזר מהמשתמשים -

הם ממליצים על ה מוטול מניסיונם, כאחד הטובים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

אני רוכש אצל אבי מרחובות. מניח שחנות מכובדת לא פחות. בכל אופן טוב לדעת שמישהו בודק את הספקים ופוקח עין.

עקרונית זה לא שיש לי תלונות - עד עכשיו לתחושתי *הסובייקטיבית* ביצועי השמן מצויינים (לא ירד מילימטר במשך כבר כ-8K ק"מ, ובנוסף המנוע נשאר שקט הרבה יותר קילומטרים מכל שמן שהיה לפניו). כמובן שבאופן אובייקטיבי אני כאדם מן היישוב לא יכול לדעת האם באמת השמן מצויין או לא (אלא אם כן אשלח דגימה לבדיקות מעבדה).

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. הסיבה לזה כנראה הברנד. חברות פרימיום שכולם מכירים, בסגנון קאסטרול לא צריכים להוכיח לאף אחד שהמידע שהם מוסרים הוא נכון. צ'מפיון, יורול וכו' - כן.

אכן, הנחת המוצא שלי הייתה שמי שצריך להוכיח את עצמו מתאמץ יותר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...