Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על נסיעה בנת"צ מעיריית תל אביב יפו

שימו לב! השרשור הזה בן 1312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב 22/8 שעה 12:26 אירעה העבירה המתוארת בצילום הדו"ח המצורף.

חסר בצילום את מקום האירוע: דרך אלנבי סמוך למס' 124.

יצויין שהייתי עם אדם נוסף,שוותיק ממני גם בגיל וגם בוותק הנהיגה, אנחנו שנינו תושבי הצפון (הקריות למי שרוצה לדקדק) ונעזרנו בוויז שהוביל אותנו בכל מיני סיבובים,לא ראינו שום תמרור האוסר כניסה לרכבים פרטיים וכמובן,

שהוויז לא הזהיר אותנו מדבר.

בנתיב הראשון ישר הבחנתי שיש נת"צ וכמו שרואים בתמונה לא נהגתי בו.

מה שהפתיע אותי זה שגם השני הוא נת"צ ולפחות לפי הצילום,אנחנו מדברים על כביש דו סטרי כך שלנתיב האוטובוס ברור שאסור להיכנס וכאן עולה השאלה /ות :

א. היכן הייתי אמור לנהוג ?

ב. למי שמכיר את האיזור האם באחת הפניות ימינה מאחד הכבישים הצדדיים, יש תמרור שפספסנו ? (לא הגעינו מתחילת הרחוב ככל שזכור לי)

ג. מדוע הוויז לא התריע ? (או שלא היה אמור להתריע ?)

הדוח על סכום של 500 ש"ח,ניתן ככל הנראה ממצלמה שהיתה ממוקמת על הנתיב כיוון שאף אחד לא דיבר איתי (סביר להניח שזה לא פקח) אך מצד שני מצויין בדו"ח שם של מפקח החניה וקוד שלו משהו מוזר ביותר.

להסברים והארות אודה.

דוח נתצ 001.jpg

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מפות גוגל פספסת תמרור, שבהחלט לא בולט בבליל השלטים שלאורך הרחוב. זה נת"צ חלק משעות היממה (בתמרור אחר מסומן מ-10 עד 19, אב להתמרור הרלוונטי מטושוש במפות גוגל), והחיצים צהובים (סימול של נת"מ\נת"צ) בשני הנתיבים, בשני הכיוונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי Waze לא מתריע על זה, לפחות ברחובות תל-אביב בהם אני נוסע מעולם לא ראיתי אזהרה כזאת.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתיבי ורחובות תחבורה ציבורית אמורים להיות חלק מאלגוריתם הניווט. אבל איני יודע אם ווייז יודע להבחין בכך, במיוחד במקום בו מדובר בהגבלות המתקיימות רק חלק משעות היממה.

עוד אפשרות (לא סבירה) היא שהוייז מוגדר לניווט כמונית, הגדרה שקיימת בסעיף "סוג הרכב", ואז הנת"צ מוגדר מתאים לשימוש (ואני מניח שכיום גם בהגדרה כאופנוע).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hjkl.png

לפי גוגל מפות באלנבי 91 ברמזור רואים את החץ ישר רק לתחבורה ציבורית.

בנוסף רשום על השלט מצד ימין " נסיעה ישר מותרת לתחבורה ציבורית בלבד".

בהמשך הרחוב בכל צומת רשום את השעות המותרות לנסיעה.

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלנבי 124 נת"צ כמעט כל שעות היממה - אין שם נתיב לרכב רגיל. הכיוון הזה באלנבי הוא רק לרכב ציבורי. אני מניח שהגעת מלילינבלום, והסימון ברמזור בלילינבלום ובצומת מאד ברור.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגעתי מאחד הרחובות הצדדיים (לא זוכר שם) לפי ניווט הוויז והיה תמרור הוריה,שאומר יש לפנות ימינה בלבד.

במצב העניינים הזה,האם לדעתכם יש אפשרות למזער נזקים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקח הרשום בדו"ח הוא הפקח שרואה את הסרטון ועל סמך הסרטון מנפיק את הדו"ח.

שלם וחייב את וייז

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרגו את סמכות מנהלת החניה? שהרי היא חתומה על הדוח הנל.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרגו את סמכות מנהלת החניה? שהרי היא חתומה על הדוח הנל.

לא שידרגו, וגם אין צורך.

הסמכות של הפקח ניתנה לו על פי סעיף 264(1) לפקודת העיריות:

264. פקיד העיריה שנתמנה לפי הסעיפים 170-167 רשאי, אם הוסמך לכך על ידי החלטה של המועצה, ועל אף האמור בכל דין אחר, לעשות דברים אלה:

(1) להשתמש בסמכויות הנתונות לשוטר בחוק סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) [נוסח חדש], תשכ"ט-1969, בנוגע לעבירה המפורשת בהחלטת המועצה שבסמכות בית משפט לעניינים מקומיים, כאמור בסעיף 55 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984;

כלומר, יש לפקח סמכויות של שוטר לעניין עבירות שהסמכות לדון בהן היא של בית המשפט לעניינים מקומיים.

נותר לבדוק האם לבית המשפט לעניינים מקומיים סמכות לשפוט עבירת נסיעה בנת"צ.

סעיף 55 לחוק בתי המשפט קובע:

55. (א) בית משפט לענינים מקומיים ידון בעבירות לפי פקודת העיריות, פקודת המועצות המקומיות, וחוק התכנון והבניה, תשכ"ה-1965, ולפי תקנות, צווים וחוקי עזר על פיהם, וכן בעבירות לפי החיקוקים המנויים בתוספת השלישית, לרבות תקנות, צווים וחוקי עזר על פיהם.

הסעיף מפנה לתוספת השלישית, אשר סעיף 42 בה נוקבע:

42. סעיף 27א1 לפקודת התעבורה.

וסעיף 27א1 לפקודת התעבורה קובע:

27א1. ...

(ב) עובד הרשות המקומית שהוסמך לכך כאמור בסעיף 228(ב) לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982, רשאי למסור הודעת תשלום קנס כאמור בסעיף 228 לאותו חוק, אם נוכח על סמך צילום כאמור בסעיף קטן (א)(2), כי אדם עבר עבירה.

דהיינו, על פניו נראה שהכל בסדר - ככל שהפקח הוסמך כדין, הוא רשאי לאכוף, זולת עבירות החניה, גם עבירות שתועדו במצלמה שהציבה העירייה, שמטרתה לתעד עבירות על נסיעה בנת"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדיין לא קיבלתי הודעה רשמית למייל,אך מבירור באתר האינטרנט עם מס' הדו"ח עולה,כי עיריית תל אביב דחתה את מכתב הערעור.

השאלה כרגע היא,האם עדיף להגיש בקשה להישפט (ואם כן היכן נשפטים,בבית משפט אזרחי/תעבורה) כי ישנו סיכוי ששופט בכל זאת יבטל את הדו"ח או שניתן יהיה להגיע איתם לעסקת טיעון על סכום נמוך יותר או שיש כאן סיכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה גר בקריות

המשפט מתנהל בבית המשפט לעיניינים מקומיים בתל אביב.

חשב את זמנך ותחליט.

עד שלא תקבל ליד את הסירוב לבטל את הדו"ח אין לך מה להגיש בקשה להישפט.

תוכל , אם לא תרצה להגיע לישיבת ההוכחות , לסגור אולי דיל עם התובע לפני ישיבת ההקראה לסכום מופחת יותר או על הסכום המקורי במקרה הגרוע ביותר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא קיבלתי הודעה רשמית למייל,אך מבירור באתר האינטרנט עם מס' הדו"ח עולה,כי עיריית תל אביב דחתה את מכתב הערעור.

השאלה כרגע היא,האם עדיף להגיש בקשה להישפט (ואם כן היכן נשפטים,בבית משפט אזרחי/תעבורה) כי ישנו סיכוי ששופט בכל זאת יבטל את הדו"ח או שניתן יהיה להגיע איתם לעסקת טיעון על סכום נמוך יותר או שיש כאן סיכון ?

אין באפשרותך לבקש להישפט עד אשר יומצא לך מכתב הדחייה:

229. (א) מי שנמסרה לו הודעת תשלום קנס, ישלם, תוך תשעים ימים מיום ההמצאה, את הקנס הנקוב בהודעה, לחשבון שצויין בה, זולת אם פעל באחת מדרכים אלה:

(1) הגיש לתובע, תוך שלושים ימים מיום ההמצאה, בקשה לביטול כאמור בסעיף קטן (ג), ולעניין בקשה לביטול כאמור לגבי עבירת תעבורה מהטעם שהעבירה בוצעה שלא בידי מי שקיבל את ההודעה, ובעל הרכב מבקש להוכיח מי נהג ברכב, העמידו או החנהו, בעת ביצוע העבירה, או למי מסר את החזקה ברכב, כאמור בסעיף 27ב לפקודת התעבורה – אם הגיש לתובע את הבקשה לביטול בתוך תשעים ימים מיום ההמצאה; החלטת התובע בבקשה לפי פסקה זו סופית, ואולם רשאי הנקנס להודיע על רצונו להישפט;

(2) הודיע, תוך תשעים ימים מיום ההמצאה, בדרך שנקבעה בתקנות, שיש ברצונו להישפט על העבירה.

מי שהגיש בקשה לביטול כאמור בפסקה (1) לא יהיה רשאי להודיע על רצונו להישפט כאמור בפסקה (2), אלא תוך שלושים ימים מיום המצאת ההודעה על החלטת התובע בענין הביטול.

זה החוק. אבל הפסיקה קבעה ״ידיעה קונסטרוקטיבית״, כלומר, גם אם השגת את המידע בדרך אחרת - רואים אותך כמי שידע ואמור היה לפעול כאילו קיבל את ההודעה. במקרה שלך, זה המידע שקיבלת באתר האינטרנט.

כך שאם ברצונך להישפט - אתה רשאי לעשות כן. רק תצטרך לציין שנודע לך על עניין הדחיה שלא באמצעות הדואר או הדוא״ל.

תעשה את החשבון שלך - זמן אם כדאי או לא. לטעמי, ועד כמה שהבנתי - טענותיך הם:

1. הוויז כיוון אותי ולא התריע שמדובר בנת״צ

2. אי קיומם של שלטים האוסרים על הכניסה.

לגבי 1 - זה לא מעניין את בית המשפט. אתה מחוייב לנהוג בזהירות ובעירנות, ולשים לב לכל תמרור, שילוט, סימון על הכביש, רמזור, וכיו״ב. לטעמי, אגב, בצדק. הרי אם תתקבל טענה שכזו - מחר יבוא אדם שיסע באדום ויגיד שהוייז לא אמר לו שיש רמזור אדום...

לגבי 2 - בהחלט. אתה לא אמור להכיר כל כביש בארץ, ויתרה מזו - גם אם אתה מכיר - הרי שאתה מחוייב לנהוג על פי חוקי התחבורה ועל פי התמרורים, שכמובן, יכולים להישתנות.

לכן, אם אתה משוכנע שלא היו תמרורים, או שהיו תמרורים שדווקא כן מתירים את הכניסה - דאג להביא צילום של היעדר תמרור או קיומו של תמרור סותר, בכדי שתוכל להוכיח טענתך בבית המשפט.

אבל אם כל הטענה שלך היא שלא שמת לב לתמרור - זה קצת יותר קשה. תצטרך להוכיח שהתמרור הוקם שלא על פי נוהל הצבת תמרורים, ושהוא מוצב באופן כזה שאין אפשרות סבירה לנהג להבחין בו. אפשרי, אבל קשה הרבה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קייזר,שים לב שהגעתי מדרך צדדית (ייתכן וקיים שילוט בתחילת הרחוב אך איני אמור לנחש/לדעת שקיים ובמיוחד שאיני תושב המקום).שים לב לתמונה שהעלה תום ובה להבנתי על הרמזור היה מסומן שישר מוביל לנת"צ ולא לגבי פניה ימינה.

כאשר פניתי ימינה (לא רואים בבירור את הכיתוב על תמרור ההורייה שתום צילם)ראיתי שהנתיב הראשון נת"צ ולכן עברתי מיד לנתיב המרכזי,שלאחר מכן כאשר הגיע צילום העבירה,הסתבר בדיעבד שגם הוא משמש כנת"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...