Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה למתחיל - מה לבחור?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מחפש לקנות מצלמה לא גדולה, בעיקר לטובת צילומי ילדים וטיולים. התקציב הוא בין 2000-4000 (כשפחות, עדיף). מבין המצלמות שחשבתי עליהן, 5 עלו לקו הגמר. 3 מירורלס ו-2 P&S מתקדמות. מעוניין במצלמות שמסוגלות לצלם טוב בתנאי תאורה לא מושלמים, ועם מעט התעסקות יחסית. גם לא מתכוון לסחוב מערך עדשות שלם. מעדיף עדשה אחת טובה שתתן עבודה all around ב-90%, מאשר 4 עדשות שנותנות 100% אבל בתחום צר.

להלן המצלמות:

https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eosm100 - [h=1]Canon EOS M100[/h]https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eosm50 - [h=1]Canon EOS M50[/h]https://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_a6000 -

[h=1]Sony Alpha a6000[/h]https://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_g7xii - [h=1]Canon PowerShot G7 X Mark II[/h]https://www.dpreview.com/products/sony/compacts/sony_dscrx100m5a -

[h=1]Sony Cyber-shot DSC-RX100 V(A)[/h]

מה דעתכם? יש משהו אחר עדיף אולי? והאם כדאי לחכות לבלאק פריידי?

תודה רבה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו יהודי קלאסי, אני אענה לך בשאלה: למה לך?

בשביל צילומי נוף וילדים לדעתי יספיקו לך הניידים האיכותיים למיניהם.

כך תוכל לחסוך את שאר אלפי השקלים לטובת בילוי משפחתי כמו חו"ל, למשל. ואת הבילוי הזה כאמור תצלם עם הנייד.

וסליחה שלא עניתי לך בדיוק לשאלתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל - סלולרי עם מצלמה טובה יעלה כמו מצלמה ברמת כניסה ופילו כניסה פלוס. במחיר של אייפון כבר תקנה מירורלס מעל הממוצע כולל עדשה סבירה. הגמישות בצילום לא קיימת, האבזרים הנוספים לא קיימים, ופורמט rawלא קיים (חוץ משר, אולי, איזה דגם חריג).

פות"ש - כמה הערות:

1. בקישור היחיד שלך שפועל מדובר בגוף בלבד, בלי התיחסות לעדשה (לפחות ממה שראיתי בדף).

2. אתה עושה קצת סלט מצלמות עם עדשה קבועה ומצלמות עם עדשה מתחלפת. אלה חיות שונות לגמרי, כולל תצמור שונה.

3. שים לב לגיל הדגמים - למשל ה-A6000 הוא דגם ישן מאד, למשפחה יש כבר כמה חברים חדשים.

4. יש בארץ שוק יד שניה לא רע. חפש בקבוצות פייסבוק ופורומים מתאימים. יכול לומר לך שהבן שלי מכרת את ה-MFT הקודמת שלו תוך יומיים - שלושה מפרסומה.

5. אישית אני משתמש במצלמת פאנאסוניק GX85 (דגם אמריקאי, המקביל האירופי הוא GX80), שקניתי מאמאזון לפני מספר חודשים עם צמד עדשות קיט (12-32 ו-45-150 מ"מ). סה"כ עלה לי קצת למעלה מ-700 דולר, כולל מיסים ומשלוח (מדובר בדגם מלפני 2-3 שנים, המחליפים החלו לצאת לשוק בחודשים האחרונים). הבן שלי השתדרג לאחרונה לאולימפוס OM-D-E5, ויש לו מספר עדשות. כיון שהמערכות של אולימפוס ופאנאסוניק חולקות פורמט חיישן ותושבת עדשה אנחנו גם חולקים עדשות, אז לטיולים אני לוקח ממנו עדשת 12-60 מ"מ שמכסה לי את מרבית הצרכים. מדובר בעדשה יחסית לא יקרה (וכמובן, באופטיקה יש יחס ישר בין המחיר לאיכות, אבל יש גם עניין של תקציב ו-VFM).

6. עוד השקעה קטנה היא מנוי ללייטרום. 35 ש"ח לחודש, אפליקציה נוחה מאד למחשב שמאפשרת תיקון לא מעט פגמים בצילומים, אם יש פורמט raw נתמך.

7. שים לב שחלק מיצרני המצלמות דורשים כרטיסי זכרון בפורמטים לא סטנדרטיים, שעלולים להיות קשים להשגה. עדיף להסתמך על SD.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך תוכל לחסוך את שאר אלפי השקלים לטובת בילוי משפחתי כמו חו"ל, למשל. ואת הבילוי הזה כאמור תצלם עם הנייד.

תשמע, בשנים האחרונות זה מה שאני עושה. לי יש אייפון 6S ולאשתי גלקסי S8 - שניהם יחסית מתקדמים עם מצלמות לא רעות בכלל.

ו... זה לא אותו דבר כמו מצלמה טובה.

הביצועים באור חשוך, או בתנאים לא אופטימלים, פשוט לא שם. תמונות יוצאות עם יותר מידי רעש. להורים שלי יש A6000 - ויוצא לי לצלם איתה פה ושם - אפילו על אוטומט זה עולם אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

עד לפני מספר חודשים הייתה בהתלבטות די דומה, כיוון היה דומה והשיקולים\מטרה היו זהים.

בסופו של יום עלתה גמר OM-D E-M10 Mark III מכמה סיבות:

1. המצלמה מירורלס קטנה וקלה.

2. דגם חדש לעומת האחרים עם חיישן מייצב תמונה מובנה במצלמה.

3. במידה ובעתיד ארצה לשדרג אופטיקה העדשות יחסית זולות.

4. מחיר - ערכת גוף ועדשת קיט עלה לי כ600 דולר כחלק מימי מכירות של אחד החגים האמריקאים.

מקווה שעזר.

מיכאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות באדום

פות"ש - כמה הערות:

1. בקישור היחיד שלך שפועל מדובר בגוף בלבד, בלי התיחסות לעדשה (לפחות ממה שראיתי בדף). נכון, מדובר בלינק הג'נרי לעמוד של DPreview. מבחינת עדשה, בכל אחד מדובר בקניה של מצלמה עם עדשת הקיט הרלוונטית. אצמיד לינקים מאתרים ישראלים.

2. אתה עושה קצת סלט מצלמות עם עדשה קבועה ומצלמות עם עדשה מתחלפת. אלה חיות שונות לגמרי, כולל תצמור שונה. זה נכון שהן שונות - כמו שאמרתי, 3 כאלה ו-2 כאלה - אבל לפחות אני חושב שלמה שאני צריך הן האופציות הרלוונטיות. כמו שאמרתי, אני לא מעוניין במיליון אביזרים - מצלמה טובה ועדשה אחת טובה. אם אפשר לעשות את זה ב-P&S, למה לא?

3. שים לב לגיל הדגמים - למשל ה-A6000 הוא דגם ישן מאד, למשפחה יש כבר כמה חברים חדשים. נכון, אבל הם יקרים הרבה יותר, והשאלה אם שווים את ההבדל? ה-A6300 או A6500?

4. יש בארץ שוק יד שניה לא רע. חפש בקבוצות פייסבוק ופורומים מתאימים. יכול לומר לך שהבן שלי מכרת את ה-MFT הקודמת שלו תוך יומיים - שלושה מפרסומה. אני לא גר בארץ כרגע, ומעדיף מצלמה עם אחריות. כך שזה פחות רלוונטי. אבל תודה על העצה!

5. אישית אני משתמש במצלמת פאנאסוניק GX85 (דגם אמריקאי, המקביל האירופי הוא GS80), שקניתי מאמאזון לפני מספר חודשים עם צמד עדשות קיט (12-32 ו-45-150 מ"מ). סה"כ עלה לי קצת למעלה מ-700 דולר, כולל מיסים ומשלוח (מדובר בדגם מלפני 2-3 שנים, המחליפים החלו לצאת לשוק בחודשים האחרונים). הבן שלי השתדרג לאחרונה לאולימפוס OM-D-E5, ויש לו מספר עדשות. כיון שהמערכות של אולימפוס ופאנאסוניק חולקות פורמט חיישן ותושבת עדשה אנחנו גם חולקים עדשות, אז לטיולים אני לוקח ממנו עדשת 12-60 מ"מ שמכסה לי את מרבית הצרכים. מדובר בעדשה יחסית לא יקרה (וכמובן, באופטיקה יש יחס ישר בין המחיר לאיכות, אבל יש גם עניין של תקציב ו-VFM). אבדוק את הנושא. ה-12-60 נשמעת עדשה מעניינת. האם העדשה הזאת בלבד מספיקה לרוב הצילומים שלך?

6. עוד השקעה קטנה היא מנוי ללייטרום. 35 ש"ח לחודש, אפליקציה נוחה מאד למחשב שמאפשרת תיקון לא מעט פגמים בצילומים, אם יש פורמט raw נתמך. תודה.

7. שים לב שחלק מיצרני המצלות דורשים כרטיסי זכרון בפורמטים לא סטנדרטיים, שעלולים להיות קשים להשגה. עדיף להסתמך על תודה. אני עוד זוכר את הבעיות עם סוני והכרטיס היחודי שלהם מאמצע שנות ה-2000....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

עד לפני מספר חודשים הייתה בהתלבטות די דומה, כיוון היה דומה והשיקולים\מטרה היו זהים.

בסופו של יום עלתה גמר OM-D E-M10 Mark III מכמה סיבות:

1. המצלמה מירורלס קטנה וקלה.

2. דגם חדש לעומת האחרים עם חיישן מייצב תמונה מובנה במצלמה.

3. במידה ובעתיד ארצה לשדרג אופטיקה העדשות יחסית זולות.

4. מחיר - ערכת גוף ועדשת קיט עלה לי כ600 דולר כחלק מימי מכירות של אחד החגים האמריקאים.

מקווה שעזר.

מיכאל

תודה על התגובה. האם זה שמדובר רק ב-16 מגה פיקסל וחיישן 3\4 לא פוגע באיכות התמונה ובביצועים באור חלש לעומת המתחרות שציינתי? איך מתפקד ה-AF שלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשתי ב-12-60 מ"מ f/3.5-5.6 בשני הטיולים האחרונים שלי בחו"ל וגם הבן שלי בשני טיולים, והתוצאות מספקות בהחלט. כמה צילומים שיצאו בתת חשיפה תוקנו תוך כמה שניות ב-LR (זה עניין של טווח דינמי של החיישן. נראה לי שה-GX85 עושה עבודה לא רעה, למרות שמדובר בגוף בסיסי). כמובן שאי אפשר להשוות לעדשות מהירות יותר ויקרות הרבה יותר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כמו יהודי, כמו מישהו שלא מבין דבר וחצי דבר בצילום.

מצלמות סלולרי (1) לא מסוגלות לצלם בתאורה לא טובה (חשוכה/טווח דינמי גדול), (2) תקועות על אורך מוקד בודד (או שניים, במקרה היקר). יותר מזה, מישהו שמבין רבע דבר בצילום, יכול להוציא צילומים ה-רבה יותר טובים (שלא לאמר שמישים), אם הוא יודע לתפעל מצלמה. לתפעל מצלמת סלולרי זו מלאכה לא נעימה, וגם בד"כ לא נעימה.

ובנוסף, אם אתה מבין משהו בעיבוד תמונה, אז בכלל אפשר להוציא תוצאות הרבה יותר טובות ממצלמה טובה, היכן שסלולרי בכלל לא מסוגל להוציא כלום.

פות"ש, אם אתה לא מתכוון ללמוד איך לצלם היטב, לך על קומפקטית עם עדשה קבועה, שתיכנס לכיס. אם אתה כן מתכוון לדעת לצלם, אז קומפקטית MFT (אולימפוס או פאנסוניק) זה די והותר לצילומים משפחתיים. יש להן מגוון עדשות קומפקטיות, הן קטנות יחסית (בגלל גודל ומבנה החיישן) וגם זולות יחסית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשתי ב-12-60 מ"מ f/3.5-5.6 בשני הטיולים האחרונים שלי בחו"ל וגם הבן שלי בשני טיולים, והתוצאות מספקות בהחלט. כמה צילומים שיצאו בתת חשיפה תוקנו תוך כמה שניות ב-LR (זה עניין של טווח דינמי של החיישן. נראה לי שה-GX85 עושה עבודה לא רעה, למרות שמדובר בגוף בסיסי). כמובן שאי אפשר להשוות לעדשות מהירות יותר ויקרות הרבה יותר.

לא לשכוח לצלם RAW. זה מוסיף איזו סטופ וחצי עד שניים לטווח הדינמי שניתן לעיבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה. האם זה שמדובר רק ב-16 מגה פיקסל וחיישן 3\4 לא פוגע באיכות התמונה ובביצועים באור חלש לעומת המתחרות שציינתי? איך מתפקד ה-AF שלה?

ה-AF של אולימפוס מעולה.

חיישן 4/3 טוב מחיישן 1"

16MP מספיק בהחלט לשימוש שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאלו - כמובן שמצלם ב-raw. ויושב על ה-LR.

התאור שלך מתאים בדיוק למצלמה שרכשתי (אחרי חקירה יסודית של המהנדס חובב הצילום שבבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כמו יהודי, כמו מישהו שלא מבין דבר וחצי דבר בצילום.

אני תמיד צוחק בליבי אבל גם משתומם מתגובות מתנשאות, בוטות וגם קצת בעלות ארס פה ושם, שאני נתקל בהן בפורום מכובד זה.

כבוגר ביה"ס HF לצילום בסנט גאלן, שוויץ (ובעל תואר SBF), אני מרשה לעצמי לחלוק על תגובתך היהירה לגבי חוסר ההבנה שלי בתחום. אומנם עברו אי אילו שנים טובות מאז סיימתי לימודיי שם, אבל בכל זאת. תנוח.

כאשר פותח השרשור הסביר למה נחוצה המצלמה, ביקשתי רק את טובתו ולא מעבר, וחלקתי איתו את דעתי, שכיוונה הוא חסכון גדול בכסף. הקפדתי כמובן מראש להתבדח ולהסביר לו שאענה לו בשאלה. בסוף ההסבר שלי שוב התנצלתי שלא עניתי לו תאכלס, למה שהוא רצה. כמובן שאני יודע את ההבדל בין מצלמה לבין זו הנמצאת בנייד מודרני. כמובן שאני רואה את תגובתו שהוא בכל זאת מעונין במצלמה וזה אחלה. אני רק הבעתי דעה והוא כמובן יעשה מה שהוא חושב ואני בטוח שיעשה זאת טוב ושהוא יצליח ויהיה מרוצה.

קצת יותר סבלנות, קצת יותר כבוד הדדי ופרסום הפוסט באופן איטי יותר, לאחר מחשבה ואולי אפילו לבצע הגהה לפני לחיצת הכפתור הנמהרת, יעשו טוב לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מבין חצי דבר בצילום, אז בכלל התגובה שלך לוקה בהתנשאות, כי הרי רק בשחצנות ניתן לחשוב שלפשוטי העם אין מה לעשות עם מצלמה טובה, ושייסתפקו בסלולרי. הרי את המצלמה "המקצועית" יש להוציא רק אחר כבוד, לצילומים רציניים, לבעלי תואר בלבד.

ואכן, לא ענית לא לדרישות של פות"ש ולא למה שאני כתבתי על יתרונות המצלמה, אפילו להדיוט מוחלט. רק היכולת ב-ISO גבוה תאפשר להוציא תמונה היכן שסלולרי לא יוציא כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמארטפונים אמנם השתפרו משמעותית בשנים האחרונות, אבל עדיין זה לא תחליף למצלמת רפלקס או מירורלס.

אני באופן אישי השתמשתי ברפלקס של ניקון, עברתי למירורלס של סוני לפני כשנתיים כי מאסתי במשקל. אני משתמש בסוני אלפא 6300 עם 16-70 ו-70-200, מרוצה מהמעבר. התוצאות טובות לא פחות מאלו שקיבלתי ברפלקס, העסק יותר קל ויש יתרונות כמו קצב אש מאוד גבוה ומערכת פוקוס בעלת מאות נקודות פוקוס.

אני מעדיף את סוני בגלל החיישן הגדול יותר. מצד שני, לפנסוניק ואולימפוס יהיה קל יותר להשיג עדשות והן יהיו זולות יותר. לשיקולך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...