Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה למתחיל - מה לבחור?

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 1977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה מבין חצי דבר בצילום, אז בכלל התגובה שלך לוקה בהתנשאות, כי הרי רק בשחצנות ניתן לחשוב שלפשוטי העם אין מה לעשות עם מצלמה טובה, ושייסתפקו בסלולרי. הרי את המצלמה "המקצועית" יש להוציא רק אחר כבוד, לצילומים רציניים, לבעלי תואר בלבד.

ואכן, לא ענית לא לדרישות של פות"ש ולא למה שאני כתבתי על יתרונות המצלמה, אפילו להדיוט מוחלט. רק היכולת ב-ISO גבוה תאפשר להוציא תמונה היכן שסלולרי לא יוציא כלום.

בכדי לא לבייש אותך כאן בפומבי על תגובתך הזו השניה, המתלהמת לחינם, חוסר ההבנה של הבנת הניקרא ובגלל שזה יחטא למטרת השרשור - אחסוך ממך את תגובתי.

בזאת אני רואה את הענין כסגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

bjlb - השהיית התריס היא תופעה מוכרת במצלמות דיגיטליות, אם כי בשנים האחרונות יש הטבה ניכרת בעניין. איני מכיר את הדגם שבידך אז איני יכול להתיחס אליו באופן ספציפי.

בדוק אם לא הגדרת בטעות השהיה של צילום עצמי (אני מניח שהיית מבחין בכך, כיון שמדובר בהשהיה של 1-2 שניות, ארוכה מאד).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין דבר יותר מבייש ממי שכל מה שיש לו להציע בדיון זו התנשאות כל כך מוחלטת, שהוא אפילו לא טורח להביא טיעון, רק מנפנף בתעודות שלו, וטורח לכתוב הודעה רק לספר כמה הוא נאצל ומורם ממך, שכ"כ ברור שהוא ישפיל אותך, שאפילו לטרוח לכתוב טיעון זה מיותר, כי הוא אפריורית לא רק צודק, אלא גם מוסרי.

אבל העיקר זה שפות"ש ייזכה למצלמה נחמדה והרבה נחת מהזכרונות היפים שיישארו לו מהתמונות שיצלם.

לפות"ש, כל הדיון הטכני שהתפתח לא רלוונטי ממש. בתקציב שלך מצלמת MFT מהווה תמורה טובה ואיזון טוב בין איכות למשקל/גודל, תוך מתן יתרון מהותי על צילום בסלולרי. יש לה אפשרות לבחור עדשות ואולי גם גופים מתקדמים יותר (אני ממש צריך עינית לצילום רציני).

כדי להנות מהיתרון הזה, טוב תעשה אם תשקיע גם קצת בלימוד הטכניקה של הצילום.

אם אתה ממש רוצה מצלמה שתיכנס לכיס, אז ה-RX100 מצלמה מצויינת (יש לה עינית, לא יודע כמה טובה), אבל יקרה מאוד לסוגה. מבחינת תמורה, הקומפקטיות חיישן גדול של קנון עדיפות (PowerShot G9 X Mark II או G7 X, עם קצת יותר זום ומסך מתכוונן).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... המטרה העיקרית הייתה לצלם את הילדים, שהפריע לי במיוחד הופעות שלהם שאני צופה מהקהל באולמות ספורט התמונות יוצאות מרוחות.

קודם כול, ה"ז'אנר" שאתה מתאר הוא מהקשים ביותר לביצוע - תנאי תאורה קשים ומרחק גדול, שאפשר להתגבר עליהם רק עם ציוד יקר להחריד אלא אם כן אתה מתפשר על גודל הילד בפריים. קצת נבירה באופן התפעול הידני של המצלמה תעזור בכל הקשור לתמונות מרוחות, אבל מהירות הפוקוס כבר לא תלויה בך, ופוקוס ידני זה סיפור לא נוח עד גבול הבלתי אפשרי בלא מעט מצלמות קומפקטיות.

בקיצור, עם קצת לימוד תוכל למנוע תמונות מרוחות ועם קצת תזמון אתה גם תראה את הפנים, אבל בכל מקרה תצטרך לחתוך ולהגדיל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, מאותם סיבות שצויינו פה, למי שלא מעוניין להיכנס לעולם הצילום, נותן תוצאות טובות ומצד שני לקנות משהו שקל להכניס לכיס, קניתי לפני כשנתיים את ה RX100 v2.

ותכלס, אני לא נפלתי מרצפה לכיסא.

המטרה העיקרית הייתה לצלם את הילדים, שהפריע לי במיוחד הופעות שלהם שאני צופה מהקהל באולמות ספורט התמונות יוצאות מרוחות, ובנוסף, התגובה לתמונה מרגע הלחיצה הוא ארוך, ככה שהילד כבר עם הגב עד שהתמונה נתפסת.

שלא לדבר שהזום שלה ממש קטן, *3. מאכזב, ציפיתי ליותר.

אבל יכול להיות שאני ממש לא יודע לתפעל אותה כמו שצריך, לא שולל את הסיבה הזו.

ליאור.

בחרת את הכלי הלא נכון.

בשביל לצלם ילדים ממרחק צריך זום.

דבר שני, צריך מהירות תריס גבוהה, כדי שהתמונות לא תמרחנה, ולא בטוח שיש מספיק אור בשביל זה באולם התעמלות.

בכלל, צילומי אקשן הם מאלו שכן דורשים ציוד מקצועי. בינתיים נסה את אחד ממצבי הסצינה הבאים, sport או motion blare

http://docs.esupport.sony.com/dvimag/DSCRX100_guide/en/contents/02/03/11/11.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הקטע האירוני, שבשביל ״סתם לצלם הופעות של הילדים״ צריך ציוד הרבה הרבה יותר מתוחכם מכמעט כל ז׳אנר אחר. בגלל זה, כיום שאני מבין מה צריך בשביל צילומי משפחה, אני קודם כל שם את נושא הפוקוס, אחר כך את היכולת בתאורה נמוכה ואחר כך כל היתר. אפשר להתפשר על תפעול או צבעים או רזולוציה, אבל עם מצלמה שלא מצליחה לפקס כבר קשה מאוד לחיות.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-anti motion blur לא יהיה יעיל כיון שהוא מסתמך על הפלאש, ובטווחים האמורים הפלאש לא יעיל (איני יודע מה עצמתו, אבל סביר שפלאש מובנה אינו מאיר לטווח של יותר מ-1-2 מ'). לכן השתמש במצב הספורט וקווה לטוב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הקטע האירוני, שבשביל ״סתם לצלם הופעות של הילדים״ צריך ציוד הרבה הרבה יותר מתוחכם מכמעט כל ז׳אנר אחר. בגלל זה, כיום שאני מבין מה צריך בשביל צילומי משפחה, אני קודם כל שם את נושא הפוקוס, אחר כך את היכולת בתאורה נמוכה ואחר כך כל היתר. אפשר להתפשר על תפעול או צבעים או רזולוציה, אבל עם מצלמה שלא מצליחה לפקס כבר קשה מאוד לחיות.

צילום ספורט מאוד בעייתי. צילום אירועים/מופעים זה עניין קצת שונה, אבל גם דורש זום (אם רוצים להתמקד בילד) ודורש הבנה טכנית מהצלם, כי התאורה לא רק בעייתית אלא גם משתנה (אפרופו למה לא להשאיר את איזון הלובן למצלמה).

אם בפוקוס אתה מתכוון לפוקוס עוקב, אז כאן מירורלס כמעט תמיד נחותה מ-DSLR, להוציא דגמים שיש להם גם פוקוס מבוסס פאזה.

אבל אני מציע בהופעות לא לפספס את ההופעה ולהניח את המצלמה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שתמיד משעשעים אותי בשידורי ארועי ספורט וארועם המוניים הוא ההבזקים מהקהל. מבזקים מיניאטוריים של מצלמות כיס, מאירים לכל היותר את ראשו של הצופה בשורה שלפנים.

צילום מרחוק אינו פשוט כיון שגם אם יש מצלמה מתאימה הרי שבאורך מוקד גדול כל רעד יגיע לצילום, כך שצריך מערכת עם ייצוב תמונה משובח (וגם זה לא תמיד יספיק), עדשות מהירות (ויקרות) וזריזות רבה, כל זאת בתקווה שלא יצוצו ראשים בין המצלמה לבמה.

עוד במימי הפילם, ניסיונות שלי לצלם בארועי בית ספר עם עדשת 300 מ"מ בסיסית (בעצם זום 100-300, במוקד המכסימלי היתה f/5.6) העלו בעיקר כתמים מטושטשים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-anti motion blur לא יהיה יעיל כיון שהוא מסתמך על הפלאש, ובטווחים האמורים הפלאש לא יעיל (איני יודע מה עצמתו, אבל סביר שפלאש מובנה אינו מאיר לטווח של יותר מ-1-2 מ'). לכן השתמש במצב הספורט וקווה לטוב.
זה בלי פלאש...

Motion Blur

Allows you to shoot indoor shots without using the flash

אני אנסה בפעם הבאה.

וכמו שאמר הבמבי, אכן עדיף להשקיע בלראות את ההופעה, ולא לצלם, אז אני משתדל לא להשקיע בזה המון זמן, וכמה שיותר קרוב, יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי לסגור את חשיבות איזון הלובן (WB) בצילום והיתרונות של עבודה על קובץ RAW, גם אם עושים את אותם תיקונים קטנים שעושים על JPG.

מצורפות תמונות. הראשונה, כפי שיצאה מהמצלמה, השנייה עברה ב-LR, וכל מה שהיה צריך זה ללחוץ על כפתור כדי לקבל את התיקון האוטומטי של התוכנה, שאפשר לבצע אותו גם על מקבץ של תמונות.

אחרי שקיבלת קובץ JPG, אין שום אפשרות לבצע את התיקון הזה. אתה תקוע עם מה שיש.

P7060030.jpgP7060030-2.jpg

עוד המחשה של היתרון של תיקונים קלים ומהירים, אבל שנעשים על קובץ ה-RAW ולא על JPG.

בשתי התמונות הורדתי קצת את הקצה העליון של הבהירות, כמיטב יכולתי, כדי שהדמות מימין לא תהיה בוהקת ותעיק על הפריים (יש עוד מה לעשות בתמונה, אבל לא משנה). קל לראות איזה תיקון עדיף (מטפל רק בטווח הבהירות יתר הבעייתי), למרות שהתמונה מוקטנת והפורום פוגע באיכות ההעלאה (שוב, תיקון שלקח בדיוק אותה רמת מיומנות וזמן).

PB270417-2.jpgPB270417.jpg

הנה המקור:

PB270417-3.jpg

נ.ב. בעצם אני אתקן את עצמי. התיקון של ה-JPG היה כרוך בטיפול יותר מורכב, בעקומת פיזור האור, בניסיון לא לפגוע בכלל האיזורים בתמונה. התיקון ב-LR היה שתי לחיצות על כפתור של פחות Highlights.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק - אפשר לתקן WB ב-JPG. התוצאה תהיה פחות טובה וזה יותר קשה, כי ב-RAW ה-WB לא "אפוי" לתוך הקובץ אז אתה לא באמת מתקן אותו אלא משנה, אבל זה לחלוטין אפשרי.

את התיקונים שעשית בתמונה השניה אפשר לעשות ב-JPG בלי שום בעיה. בכלל, ל-JPG אין שום בעיה עם נקודות בהירות (לא שרופות כמובן), החולשה העיקרית שלו היא צללים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק - אפשר לתקן WB ב-JPG. התוצאה תהיה פחות טובה וזה יותר קשה, כי ב-RAW ה-WB לא "אפוי" לתוך הקובץ אז אתה לא באמת מתקן אותו אלא משנה, אבל זה לחלוטין אפשרי.

את התיקונים שעשית בתמונה השניה אפשר לעשות ב-JPG בלי שום בעיה. בכלל, ל-JPG אין שום בעיה עם נקודות בהירות (לא שרופות כמובן), החולשה העיקרית שלו היא צללים.

לא אמרתי שאי אפשר, אמרתי שם פחות מוצלחים. זה כמו להשתמש במברשת גסה יותר, וזה מה שמראות הדוגמאות. תראה את הפנים של החצוצרץ.

הבעיה היחידה עם RAW היא גודל הקובץ.

גם אני פעם חשבתי שהתעסקות עם RAW מכריחה אותי לאבד יותר זמן ולעסוק בכלים מורכבים יותר. בכלל לא. 99% מהמקרים אני עושה את אותם דברים שהייתי עושה ל-JPG, רק שהתוצאה יותר טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה רבה על כל התשובות והשרשור הארוך שהתפתח. בהחלט מעניין מאוד!

אחרי קריאה של כולו ודיונים נוספים, נשארו 3 אופציות רלוונטיות מבחינתנו:

Canon EOS M50 - Kit

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=981999

Sony Alpha A6300 - kit

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=916287

Olympus E-m10 Mark 3 - Kit

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=966124

מבין שלושתן, הסוני והקנון במקום הראשון, והאולימפוס בשני.

נלך לחנות, נראה מה נוח לנו ועם מה מרגישים הכי טוב. מבחינת תכונות, הסוני מעט טובה יותר מהקנון, אבל יותר יקרה (וגם העדשות הרבה יותר יקרות מהקנון).

תודה רבה לכולם, ונעדכן מה קנינו בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...