Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו GTI - מבחן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
כשהפניות מספיק קצרות, זה לא פויה בכלל.

המחש, פרט וצייר ציור.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בגדול, יותר תת-היגוי = יותר Yaw-gain בכניסה לפניה.

אם הפניה מספיק ארוכה, הרכב יתחיל להרחיב את הקו. אבל אם הוא הדוקה וקצרה מאוד, תת-ההיגוי לא יספיק להתבטא ורק תקבל turn-in יותר חד - שזה מה שהביקורות מציינות.

2018-10-18.png

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמתלבט האם להחליף את הפולו GTI שנת 2017 , באחת חדשה - הייתי שמח לשמוע על השוואה לדגם הקודם.

לדוג' האם יש שיפורים, או חלילה ירידה במספר פרמטרים.

תודה.

הפולו GTI החדשה טובה מהקודמת בכל פרמטר אפשרי, ובפער מוחשי מאוד. צריך להיות הבדל מאוד מאוד מאוד גדול במחיר כדי להצדיק קניה של הקודמת. קח בחשבון שאם וכאשר תמכור את הרכב שלך, הרוכש הפוטנציאלי גם יגיע מתוך נקודת ההנחה הזו.

אם money is no object - תחליף אתמול. אם כסף כן משחק איזשהו תפקיד, הייתי או הולך על טרייד בתנאים טובים++ בלבד או מתחיל מגישוש השוק כדי לראות כמה תוכל לקבל על הרכב שלך.

אילו אני הקונה, לא הייתי משלם היום יותר מ-110 אלף שקלים על פולו 2017. צריך להיות פער גדול מאוד בינה לבין ה-208, שהיא כשלעצמה טובה יותר, שיצדיק ויתור על הפיג'ו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפניה מספיק ארוכה, הרכב יתחיל להרחיב את הקו. אבל אם הוא הדוקה וקצרה מאוד, תת-ההיגוי לא יספיק להתבטא ורק תקבל turn-in יותר חד - שזה מה שהביקורות מציינות.

[ATTACH=CONFIG]511103[/ATTACH]

לא ממש הבנתי איך בדיוק רכב מוכוון תת-היגוי פתאום ישכח מזה בפניה קצרה מחד, ומאידך למה בפניה קצרה טוב לך תת-היגוי (כשאין לך זמן להתמודד אתו) ובפניה ארוכה לא טוב (כשדווקא שם יש זמן ומהירות להתמודד ואילו היגוי יתר יביא לתוצאות חמורות בהרבה וקשות יותר לתיקון).

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]511103[/ATTACH]

לא הצלחתי לקרוא שומדבר ממה שכתוב בתמונה, וגם את מה שכן לא הבנתי, אבל אם אני מבין אותך נכון - המצב שאתה מתאר רלוונטי לפולו כמו שרלוונטית עבורי משרת סומלייר.

במכוניות הנעה אחורית, כיול השלדה לתת היגוי זה טוב. זה מאפשר לך, במידה שנכנסת לפניה מהר יותר, לחזור לגז מהר יותר וחזק יותר כי אז אתה "מתקן" את הנטיה הטבעית של השלדה לתת היגוי. בפועל זה מעודד אותך להיכנס לפניה מהר יותר כי אתה יודע שיש לך מספיק זווית ספייר (Spare לא Spire) שתוכל לתקן. זה אחלה. אבל זה בעיקר מאפשר זמני מסלול מהירים יותר ולא הופך את הנהיגה למהנה יותר. שכן, כבר בימי חז"ל היה ידוע ש- Passengers hate oversteer, Drivers hate understeer.

במכוניות הנעה קדמית כמו הפולו, תת היגוי זה פיכסה תמיד ובכל מצב, כי זה מאט אותך איך שלא תסתכל על זה - בין אם זה בגלל אובדן האחיזה וכתוצאה מכך חידוד זווית הפניה ו/או עזיבת הגז והורדת מהירות כדי להעביר משקל קדימה ולהחזיר את האחיזה.

שינויי כיוון מהירים בפניות קצרות מתאפשרים בזכות משקל נמוך וחלוקה טובה שלו, צמיגים אוחזים והגה מהיר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה מתארת את תהליך שינוי הכיוון בכניסה לפניה: אתה יוזם אותה עם ההגה, אבל גם הצמיגים האחוריים צריכים להגיב; ומאחר והצמיג זקוק לפרק זמן מסוים כדי להגיב, נוצר פיגור (Phase lag) בין הסרנים.

מאחר ותת-היגוי מוגדר כ"זווית ההחלקה הקדמית>האחורית", אנו יכולים לראות שהפיגור הזה הוא-הוא מקדם תת-ההיגוי של הרכב. ככל שהוא גדול יותר, האף יכול לשנות כיוון יותר בחופשיות בתחילת הפניה, אבל בהמשכה הרכב יתחיל לברוח הצדה והחוצה.

אז בפניות ממש קצרות, אתה פשוט לא מספיק לקבל את אפקט תת-ההיגוי.

תחשוב על ההיפך: כשאתה נוסע ברברס והמכונית מתנהגת כאילו היא מכוילת להיגוי-יתר (בעצם, לא בכאילו), האם זה מחדד את תגובת ההגה הראשונית? לא - ההיפך. תגובת ההגה הראשונית במצב זה קהה מאוד, ורק לאחר פרק זמן מסוים אתה מקבל אפקט משמעותי, בבת אחת.

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=154&t=711477

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג, הפולו יצאה לתת היגוי בערך בכל פנייה עם גז. ולא פול גז! ימינה או שמאלה,פנייה רחבה וארוכה או הדוקה מאוד- בקצב מהיר הרכב יוצא לתת היגוי. גם פרובוקציה קלה לא עזרה לרכב.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה מתארת את תהליך שינוי הכיוון בכניסה לפניה: אתה יוזם אותה עם ההגה, אבל גם הצמיגים האחוריים צריכים להגיב; ומאחר והצמיג זקוק לפרק זמן מסוים כדי לייצר את כוח הפניה, נוצר פיגור (Phase lag) בין הסרנים.

מאחר ותת-היגוי מוגדר כ"זווית ההחלקה הקדמית>האחורית", אנו יכולים לראות שהפיגור הזה הוא-הוא מקדם תת-ההיגוי של הרכב. ככל שהוא גדול יותר, האף יכול לשנות כיוון יותר בחופשיות בתחילת הפניה, אבל בהמשכה הרכב יתחיל לברוח הצדה והחוצה.

אז בפניות ממש קצרות, אתה פשוט לא מספיק לקבל את אפקט תת-ההיגוי.

תחשוב על ההיפך: כשאתה נוסע ברברס והמכונית מתנהגת כאילו היא מכוילת להיגוי-יתר, האם זה מחדד את תגובת ההגה הראשונית? לא - ההיפך. תגובת ההגה הראשונית במצב זה קהה מאוד, ורק לאחר פרק זמן מסוים אתה מקבל אפקט משמעותי, בבת אחת.

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=154&t=711477

זה בדיוק ההבדל בין תיאוריה לפרקטיקה. בפועל אין פניה מספיק קצרה כדי שהתגובה העדיפה של הסרן הקדמי בלבד תבוא לידי ביטוי בנפרד (how the fuck?) משאר האוטו. מזכיר לי את המקרה בו שוטר ניסה לתת לחבר דו"ח כי הוא לא עצר עם כל ארבעת הגלגלים. החבר שאל אותו אילו גלגלים עצרו ואילו המשיכו להסתובב.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פניה מספיק קצרה כדי שהתגובה העדיפה של הסרן הקדמי בלבד תבוא לידי ביטוי בנפרד.

לא תאורטי בכלל.

זה לא שהפניה קצרה, פר סה, זה שהחלק שלה שבו הרדיוס הוא קבוע הוא קצר. רוב הפניות מתכוננות עם עקומות מעבר (transition curves) בכניסה וביציאה. התוצאה היא שהרכב לא באמת נוסע ברדיוס קבוע באף נקודה לאורך הפניה: עד שהפניה מפסיקה להתהדק, היא כבר נפתחת שוב.

http://dynref.engr.illinois.edu/avt.html

Most road corners are short duration and there's very little steady-state.

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=154&t=534101&i=129

תת-היגוי מתבטא בשלב ה-Steady State. אם לא נוצר מצב כזה במהלך הפניה, לא סובלים מתת-היגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה, נהניתי לקרוא.

1.מתי הם כבר יפסיקו עם הריפודים הנוראיים האלה? נוסטלגיה, כבודה במקומה מונח, אבל גם אני לא הולך לכל ארוע עם החליפה של הבר מצווה שלי (שהאמת, דיי דומה לריפודים האלה...).

גדול:)) הרגת אותי עם נושא הריפוד.

ומסכים אתך לגמרי. אצלי גולף GTI חדשה וטרם החלטתי מה לעשות עם הריפוד בר מצווה הזה:) מסכים לגמרי, זה פשוט לא לעניין.

תמיר | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

GT 3.2

147GTA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפולו GTI החדשה טובה מהקודמת בכל פרמטר אפשרי, ובפער מוחשי מאוד. צריך להיות הבדל מאוד מאוד מאוד גדול במחיר כדי להצדיק קניה של הקודמת. קח בחשבון שאם וכאשר תמכור את הרכב שלך, הרוכש הפוטנציאלי גם יגיע מתוך נקודת ההנחה הזו.

אם money is no object - תחליף אתמול. אם כסף כן משחק איזשהו תפקיד, הייתי או הולך על טרייד בתנאים טובים++ בלבד או מתחיל מגישוש השוק כדי לראות כמה תוכל לקבל על הרכב שלך.

אילו אני הקונה, לא הייתי משלם היום יותר מ-110 אלף שקלים על פולו 2017. צריך להיות פער גדול מאוד בינה לבין ה-208, שהיא כשלעצמה טובה יותר, שיצדיק ויתור על הפיג'ו.

א, מה לדעתך טרייד בתנאים טובים?

ב, 110K הינו סכום מאוד נמוך... מחירון משוקלל יד 2 מעריך את הרכב ב129K (הפרש 15%)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה ל-א' היא החלק השני של ב'

והתשובה לב' היא שה-208 כחדשה נמכרת בסכומים לא רחוקים משם, לכן לדעתי צריך לרדת מתחת.

אבל שוב - זה הכל *לדעתי*. אני לא יודע מה יחליט מי שירצה לקנות באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתה יכול לגזור מחיר רכב מסויים כי מתחרה אחרת עולה X.

מי שקוגה פולו GTI לרוב ינחר בבוז כשתציע לו פיג'ו.

מה שכן, ב 129K ש"ח (המחירון), הפער לחדש הוא כ"כ קטן והפער ברכב עצמו הוא כ"כ גדול שאני לא רואה מי קונה 2017 ב 129 ולא חדשה מהחברה (וזה עוד לפני שדיברנו על מימון).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתה יכול לגזור מחיר רכב מסויים כי מתחרה אחרת עולה X.

מי שקוגה פולו GTI לרוב ינחר בבוז כשתציע לו פיג'ו.

מה שכן, ב 129K ש"ח (המחירון), הפער לחדש הוא כ"כ קטן והפער ברכב עצמו הוא כ"כ גדול שאני לא רואה מי קונה 2017 ב 129 ולא חדשה מהחברה (וזה עוד לפני שדיברנו על מימון).

תוסיף לזה 208 gti רכב יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...