Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו GTI - מבחן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה היה ברור. זה היה הסוף. רומן כבר החליט והתחיל להוביל את הפולו GTI לעבר הקיר שמול כיתת היורים ולפטור אותה כ"עוד וואגית". אבל אז משהו קרה, אנחנו עדיין לא סגורים על מה בדיוק זה היה, אבל הוא החליט לתת לה עוד הזדמנות.

MAIN.jpgפולקסווגן-פולו-GTI-2018-02.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באגים. באגים בכל מקום.

XXEverywhere.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מבחן לרכב ספורטיבי אם אין התייחסות לצליל מנוע\אגזוז.

ועכשיו ברצינות, אני חושב שהפולו יכולה לתת פייט ללאון FR 1.8, שנמכרת לא בהרבה פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק מוביל לידיעה אחרת. אבל מצאתי את הנדרשת, עזבתי הכל וקראתי בשקיקה. רק מי שכתב כתבה יבין כמה השקעה הייתה מאחורי משחק אגבי עם נתונים של אורך-רוחב-גובה של גולף לדורותיה. שאפו. גם תוך כדי הקריאה הרגשתי את התחושה של רכב מתגמל ומעלה חיוך בכביש טכני. שאפו 2. לשלילה אני חייב לציין שאין שום התייחסות למתלים. האם הם אדפטיביים?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה, נהניתי לקרוא.

1.מתי הם כבר יפסיקו עם הריפודים הנוראיים האלה? נוסטלגיה, כבודה במקומה מונח, אבל גם אני לא הולך לכל ארוע עם החליפה של הבר מצווה שלי (שהאמת, דיי דומה לריפודים האלה...).

2. דיברת קצת על המחיר מבלי להזכירו, מה המחיר?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כתוב מצויין, רומן.

בגירה - יש התייחסות למחיר בכתבה. 165K.

ולרשמים שלי:

מצופה ממי שבא לבדוק רכב, ובמיוחד לכתוב עליו ביקורת, שיבוא נקי וישאיר בחוץ סטריאוטיפים, דעות ששמע וקרא, אהבה/שנאה/אדישות ליצרן או לדגם וכו'.

אבל אנחנו עדיין בני אדם שסופגים המון מהסביבה שלנו ולעיתים קשה לנתק.

ככה באתי לפולו. מאוכזב מהגולף GTI, מכבד את איכות התוצר אך לא את ה-DNA שהשתרש בו, של ספורטיביות חלביות,

בטח עתיק כמוני שמבחינתו GTI MK1 היא עדיין אמת מידה רלוונטית.

נוסיף על זה את הביקורות הפושרות של הדגם הקודם, את הפולקלור הפורומי סביבה, הכל התערבב טוב טוב.

ואכן כך, מטרים ראשונים על האוטו ואני כמו זקן טרחן מחפש איך להתעצבן עליה.

מה זה האדום הזה שתקעו בדשבורד? מה זה המפתח הארכאי הזה שצריך לסובב כמו איש מערות? עוד פעם הריפודים האלה?

הקילומטרים עוברים ומסך האנטי שלי מתחיל להתפוגג.

אבחנה ראשונה: יש פה פרטנרית.

אבחנה שניה: היא יותר כייפית מהגולף.

האוטו הדוק ומהודק, להגה חסר משקל אך הוא בעל מהלך מדוייק ולא היסטרי בנקודת האמצע, הבלמים טובים כמו בכל הוואגיות (אולי עם טיפה פחות נשיכה),

גוף הרכב נשלט היטב וקל מאוד, וגם די כיף, לזרוק אותה ימינה שמאלה בעקומות עוקבות וצפופות ועדיין לשמור על קו נאה

ורק לעיתים להצטרך משחקי גז כדי לשמור עליו.

ועם זאת, גם פה, כמו בגולף, האביזר האלקטרוני שקורא לעצמו XDS, הוא כמעט גימיק והשפעתו כמעט לא מורגשת.

ואם יגידו שאת זה צריך לבדוק מול רכב זהה בלעדיו, אז נענה שבוודאות עם דיפ' מכאני, התוצאה היתה שלמה וראויה לרכב כזה, שיודע לייצר קצב מכובד מאוד.

עוד לא ראויים הם הצמיגים. האוטו חדש, זו לא בעיית גיל או שחיקה. זה כן הסוג. מישלין פרמאסי 3 הוא יופי לרכב משפחתי עם טיפה אקסטרה מעטפת, הוא לא מתאים לפולו.

קיבלנו הרחבות קווים ויבבות לא רק כמתבקש בסיבובים אלא גם בבלימות.

וכעת בכ"ז להפתעה. מנועים וגירים, מינוס עיקום הפרצוף האוטומטי על ענייני אמינות כי אני מדבר פה על אופי פעולה, וואג יודעים לעשות.

כשהבנו שהפולו מגיעה עם 2 ליטר ו-200 כ"ס ביחד עם DSG6, אמרנו במקהלה "פששש מגניב".

אז זהו. שלא ברור מה קרה לשילוב הזה בפולו.

המנוע בעל אופי פעולה כמעט סרבני, הגיר איטי. כן כן. זה בפירוש ענייני תכנות, כי כבר טעמנו ממנו גרסאות מהירות לאללה.

אז פה הוא עולה. ועולה. וע..ו..ל..ה. והרעש גם עולה. וכולה 5000 סל"ד.

ויש לו עוד והוא עולה בלי להיתקע בסל"ד כמו איזה אטמוספירית, אבל פשוט...לאט.

המהירות נצברת, המספרים לא נמוכים, זו רק הדרך לשם שנעשית לא כיף, עם רעש לא נעים.

הגיר נוטה למשוך, שזה בסדר כי אנחנו לא בתנועה בין עירונית רגועה שמתאים לנו הילוך גבוה,הבעיה שהמשיכה הזו לוקחת לא מעט זמן.

צפיתי לפעולה שמחה יותר, אגרסיבית, פחות הססנית.

זה משהו שפגשתי בעוד וואגיות לאחרונה. גם באיביזה FR (1.5 ו-150 כ"ס) וב-2 ליטר 250 כ"ס ב-2-3 אאודי שונות.

האוטו נוסע, אבל חסר מחץ, בטח ביחס לנתונים.

מה עוד יש לנו פה?

נוחות סבירה פלוס, אין חבטות, יש ריסון (מתלים קונבנציונליים).

מרווח בסדר, יש מקום לרגליים מאחורה. לרוחב המושב יש פחות מקום.

המושבים טובים מאוד. לא רכים, תמיכה צידית טובה.

עבודת הרכבה טובה מאוד, איכות חומרים ברובה טובה, מינוס אותו פאנל אדום מוגזם ודלתות חלולות לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אחלה כתיבה! ממש נהניתי לקרוא! סחתיין רומן.

דעותיי על הרכבים של ואג ידועות, ולשמחתי כולן מבוססות על נהיגה ברכבים ולא רק על קריאה.

לכן גם אני הייתי אחד מחברי כיתת היורים. כל כך הייתי מוכן להרוג אותה, שלא רק שווידאתי שהכדורים במחסנית אמיתיים, גם העברתי לאוטומט.

ניגש ישר ולעניין.

היא פונה. כן, גם אני הופתעתי, תמיד אני יורד על הרכבים האלה, תמיד אני צוחק עליהם, תמיד אני רואה איך ממשיכים ישר בעיקול, אבל וואלה, זאת יודעת לפנות. ההגה שם ולא רק בשביל החניה.

הופתעתי מהעובדה שהתת-היגוי היה הרבה יותר קטן מאשר ברכבים אחרים של פולקסוואגן שנהגתי עליהם (כולל גולף GTI), פשוט הרכבים שלהם תמיד העדיפו לסוע בקו ישר ולא בכביש מפותל, ולא רק בגלל הנהגים של הרכבים האלה. תת ההיגוי היה משמעותית נמוך יותר, ברמה שאני קרוב להאשים את הצמיגים הלא-ספורטיביים-בעליל שהורכבו עליה. יש מצב טוב שעם צמיגים נורמלים היא תהיה משמעותית טובה יותר.

היא לא תהפוך לחיה מטורפת, כי אפילו שהצמיגים האלה לא ספורטיביים הם עדיין בעלי אחיזה טובה (יש לי בדיוק את אותם צמיגים במיני קופר אס, אז יש למה להשוות).

מההגה כמובן שאין תקשורת, אך השלדה מעבירה קצת מסרים. היא לא ממש מתקשרת, היא כן מעבירה קצת פידבק, אבל לא בטירוף.

צליל המנוע לא שווה התייחסות לטעמי. מהונדס, מפוברק, מאוגזז. ממש לא אהבתי אותו.

זה גם לא כל כך משנה, גם ככה מי שירכוש אותה יחליף לאיזה "רמוס" או שאיזה סדנה תשחיל אותו בסעפת מלאה בסכום של 5 ספרות ויספרו לו שזה מוסיף 60 כ"ס.

מבחינה עיצובית היא פשוט מכוערת. מבחוץ ומבפנים, אבל בעיקר מבחוץ. בפנים זה עוד נסבל ולפחות זה גם פרקטי.

בשורה התחתונה, כשאני מסתכל דרך העיניים של הלקוחות הפוטנציאליים, אין לי ספק שהיא תמכור יפה.

לחובבי הנהיגה עדיין אמליץ ללכת על הקליאו RS, רק שלצערנו אין כרגע.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלילה אני חייב לציין שאין שום התייחסות למתלים. האם הם אדפטיביים?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

לא חושב שיש פולו GTI עם אדפטיביים,גם מה שמכרו בדור קודם היה "כאילו" (כולה כפתור עלוב,ממש לקחת 4000ש"ח ולתת מתנה לצ'מפיון על כלום)

גם לא מצאתי פולו בחו"ל עם מתלים שכאלה (לפחות כמו שיש בגולף או בלאון קופרה,משום שגם באיביזה קופרה אין)

קיצור - קונים רכב קשיח כמו קרש ומתמודדים :) (כבר שנתיים וחצי +,הגב שלי עדיין במקומו ואין כאבים\תלונות מהנוסעים)

נ.ב צבע פגז! (או כמו שחבר טוען,כשנמאס מהרכב ישר לכנרת.. :p )

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה ברור. זה היה הסוף. רומן כבר החליט והתחיל להוביל את הפולו GTI לעבר הקיר שמול כיתת היורים ולפטור אותה כ"עוד וואגית". אבל אז משהו קרה, אנחנו עדיין לא סגורים על מה בדיוק זה היה, אבל הוא החליט לתת לה עוד הזדמנות.

[ATTACH=CONFIG]510995[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]510996[/ATTACH]

אחלה מבחן !

אתה באמת חושב שהיא יותר מהנה מאחותה הגדולה ?

אם כן זה שאפו ענקי ממש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לשאול מקודם - איך הפנסים שמגיעים כסטנדרט ? זה לד בגוון צהוב כמו ההלוגן? או גוון אחר?

(אאל"ט עדיין יש תוספת 9000ש"ח ללד מלא)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם אני אפנה לאחיי הג'ובניקים שבקהל:

מכירים את החיילות האלו - משקיות חינוך, ת"ש, הדרכה, שלישות.. אלו שכשהגיעו לבסיס, לא היו דוגמניות-על עוצרות נשימה אבל זכו למבט אחד יותר כי היו חמודות כאלה?.. המדים ישבו עליהן טוב, היה בהן חן שגורם לך לחייך לקראתן גם אם לא נערכה ביניכם הכרות.

והחודשים עוברים והפז"ם דופק. מיום ליום האוכל במטבח בבסיס נהיה בלתי ראוי למאכל אדם.. וגם אתה וגם הן מוצאים מפלט בבורקסים של השק"ם. יום ועוד יום והגזרה מתרחבת והן עדיין חמודות.. מלאות חן.. רק המדים כבר לא יושבים והגזרה טפחה…..? אז פולו GTI

הפולו הנאה התבגרה לא טוב. בתמונות היא נראית לא רע, אך במבחן המציאות היא כבר לא הסופר מיני החביבה של הקונצרן. אין שום דבר במראה החיצוני שאני יכול לסמן כיוצא דופן לטובה או לרעה, אך באוברול היא פשוט מגושמת.

פנים הרכב הוא פולקסוואגני גנרי לחלוטין - ראית אחד, ראית את כולם. אני אפילו מחבב את המראה השבלוני הזה שלהם, אבל קשה להתעלם מגוש הפלסטיק האדום שפשוט נוכח שם, אולי כי מישהו בוולפסבורג שמע שאדום זה ספורטיבי.

מקומות אחסון יש בתא הכפפות, בין המושבים, בדלתות ובתחתית הקונסולה. אף אחד מהם לא גדול במיוחד.

גג שמש גדול, אך וילון הכיסוי המחורר לא מספק אטימה מלאה.

לא הצלחתי למצוא תנוחת נהיגה מושלמת עבורי (זקופה וגבוהה יחסית). מושב הנהג נוח אך בעל תמיכת צד טובה פחות מהגולף. הגה בשרני ונעים אך לא אהבתי את הקשיחות המלאכותית שלו במצב ספורט.

מאחור, מרווח הרגליים מרשים עבור הסגמנט.

שני מבוגרים ישבו בנוחות ואפשר היה לדחוס עוד ילד ממש רזה באמצע. יותר מזה והעסק יהפוך לצפוף מדי.

ידיות אחיזה לנוסעים אין.

נסיעה בכבישים השבורים של המושב שלי עוברת בנוחות מפתיעה. בהחלט נוח יותר מהגולף GTI דור 6 שהיתה לי (עם מידת גלגלים זהה). במושב האחורי לעומת זאת, הזעזועים הורגשו ביתר שאת.

בשיוט, הפולו מרגישה טוב. המתלים הקשיחים מונעים תנודות מרכב על כביש גלי. שינויי מהירות כתוצאה מעקיפה או השתלבות מתבצעים מהר וחלק וניתן לחצות עימה מרחקים בנוחות וניחוחות.

בהאצה נחושה מעמידה, המשקל הגבוה של הפולו GTI בא לידי ביטוי והתחושה היתה של היסוס קל במטרים הראשונים. העברה של הגיר למצב ספורט לא שינתה משמעותית את המצב.

הבלמים הרגישו בעלי מהלך ספוגי - קצת מפתיע בהשוואה לרכבים אחרים מהקונצרן המתאפיינים בנשיכה ראשונית בבלימה. לא נרשמה דעיכה בבלימה אך עוצמתם איכזבה.

לקחתי את הפולו לכביש טכני במיוחד שבדיעבד קצת גדול עליה. הצמיגים נמרחו על האספלט בסיבובים המהודקים. יחד עם ההאצה המהוססת והבלמים הבינוניים קצב ההתקדמות נפגע. זוויות הגלגול מרוסנות נפלא והתחושה היא שעם צמיגים עדיפים יש לפולו עוד קצת מה לתת.

כרכב להתנהלות יומיומית משפחתית, הפולו GTI בהחלט בחירה ראויה. היא מאפשרת נסיעה נוחה, מרווחת ומהירה כשצריך. למראה הזול של הדלתות וחלק מהדשבורד אפשר להתרגל. לפלסטיק האדום בתא הנוסעים אי אפשר להתרגל. הייתי מצפה אותו באיזולירבנד שחור עוד לפני שהרכב היה יוצא מהסוכנות. גם את הצמיגים הייתי מחליף מיד לאחר הקניה בסט אוחז ואיכותי יותר. במחיר שלה, הייתי שוקל אותה גם אם הייתי קונה פוטנציאלי לגולף GTI. פער המחירים מצדיק את המחשבה.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה - ד"א, נתון המשקל של מעל 1400 ק"ג הוא שגוי עקב הסתמכות (לכאורה... - לך תסתבך עם עו"ד) על הברושור של צ'מפיון. בפועל הפולו GTI שוקל 1350 ק"ג (לפי אתר VW העולמי).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...