Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכל כבר כסף אמרנו....כתבה שמתפרסמת היום (קישורים לכתבות בגוף ההודעה)

moshe_levy
שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פשוט בושה וחרפה למדינה הנה הוכחה נוספת שהכל כאן עובד בשביל כסף ולא בשביל עאלק שהמכונית יהיו בטוחות.

תמציתי הכתבה:

142 אלף כלי רכב על הכביש ללא טסט עד כאן נניח שלא תקין.

כאן מתחיל עניין העושק שימו לב.....משרד התחבורה החליט להאבק בתופעה ולא דווקא במישור הבטיחות, בדיון שהתקיים אתמול בכנסת ביקשו נציגי משרד המשפטים לחייב את עשרות אלפי הנהגים לשלם לפחות את האגרה ואני מצתת " זו ההכנסה העיקרית שלנו".

שלוש שורות לפני כן כתוב ושוב אני מלתת " אתם בסכנה" .

משמעות לא באמת מעניין את ישראל כץ או איילת שקד שלמשרדה כנראה חסר תקציב לקוראסונים בישיבות בוקר הבטיחות של כל הרכב כי בינינו את החארטה שיש בטסטים כולנו מכירים, אלא רק האגרה האלף וכמה או האלפיים וכמה שקרים שצריך לשלם כל שנה כדי לנסוע בכבישי ההרס בצפיפות הבלתי נסבלת שיש לנו.

ואם העושק עסקינן עוד כתבה קטנה שנתפסה את עיניי ככה בקטן בפינה של העיתון שימו לב, הרי רוצים שיקנו כמה שיותר רכבים היברידים עאלק כדי להוריד את רמת זיהום אז למה חברנו ישראל כץ ממשרד התחבורה לוקח מס יוקרה על רכבים היברידים???

והתשובה: כי אז יירדו ההכנסות מהמס על תדלוק הבנזין וחס וחלילה שזה יקרה הרי חייב לגמור לאזרחים את המשכורת עוד לפני שנכנסה לבנק , אז מה עושים....עושים את הקנייה של הרכב ההיברידי לא משתלמת וממשיכים להנות מיליארדים שנכנסים ממס על הדלק.

מדינת איכסאל.

קישור לכתבה 142 אלף כלי רכב ללא טסט

קישור לכתבה הוארך המס על מכוניות יוקרה כולל היברידיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א'- הפסיק והנקודה הם חבריך. השתמש בהם ואז גם נדע מה אתה מנסה להגיד.

ב'- תעלה תמונות מיושרות, כל מה שחסר לי על הבוקר זה לקרוא כתבות בטילט. גם ככה הצוואר כואב.

ג'- לא הבנתי מה אתה רוצה עם הטסטים (כי לא הבנתי מה אתה כותב)

ד'- על רכבים היברידיים אין מס יוקרה. על רכבים היברידיים שעולים מעל 300 אלף שקל יש מס יוקרה. בדיוק כמו על רכבים רגילים מעל 300 אלף שקל. כשלא היה מס, צעקו "מקלט מס לעשירים". עכשיו יש מס צועקים "עושקים אותנו אפילו שאנחנו בוחרים באופציה הירוקה". אמ.. אחינו, בואו קודם ניסגר על מה אנחנו רוצים להתלונן ואז נתלונן כולנו. להתלונן על כל דבר שעושים זה לא רציני.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, סליחה אם לא הייתי ברור בגלל הפסיק והנקודה למרות שגם ככה לדעתי אפשר להבין את המסר.

שנית, צילמתי כדי שיהיה איזשהו גיבוי לדברים שלי הכתבות נמצאות היום בידיעות אחרונות ובטח גם y net למי שכבר התקדם משנות ה 80 לשנות ה 2000.

שלישית, יותר ברור ממה שהייתי אני לא חושב שאפשר אבל... אנסה שוב.

142 אלף כלי רכב נוסעים בכביש ללא טסט עד כאן אני ברור?

הפיתרון של משרד התחבורה הוא לא במישור הבטיחות דהיינו הורדה מכביש של אותם רכבים שהם ללא טסט וכאלו פתרונות, אלא... חיוב של אותם 14 וכמה אלף שנוסעים בלי טסט רק לשלם את האגרה כי זה ואני מצטט, " זו ההכנסה העיקרית שלנו".

מקווה ששמתי מספיק פסיקים והייתי ברור בתמצות שלי.

רביעית, לדעתי האישית על רכב היברידי באשר הוא, שהרי תורם לבריאותנו על פי המחוקקים, לא אמור להיות אובר מס אלא להיות נגיש בכדי שייקנו יותר כדי להפחית את הזיהום, אבל הפחד מהירידה בצריכת המזהם העיקרי שהוא הבנזין עושה את שלה.

הרי זה העשיר שקונה רכב ב500 אלף לא בדיוק שם לב אם על הדלק הוא מוציא בחודש 1000₪ או 1500₪.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסיקים ונקודות כאמור הם חשובים, אבל צריך לפזר אותם ולא לזרוק ביחד ארבע נקודות ושני פסיקים אחד אחרי השני.

אתה יודע למי מראים חצי עבודה, נכון? אם כבר טרחת וצילמת והעלת, אם התחלת במצווה אומרים לך גמור.

לגבי תשלום האגרה - מעבר לזה, טוב מאוד שהם מחייבים אותם לשלם. הרכבת הבטיחותית כבר נסעה, הם כבר נסעו X שנים בלי טסט. אז מה תעשה עכשיו אם לא לפחות לגבות מהם את התשלום? איך תוריד מהכביש רכב שנוסע בלי טסט בלי מבצע אכיפה מאסיבי שישלח לפחות שני צוותי משטרה וגרריסט/מנופאי ל-140 אלף בתים.

יתרה מזו, בכתבה (כן, קראתי בטילט. מה לעשות, זה עניין אותי) כתובים שני דברים שתפסו לי את העין:

הראשון - 10K נהגים שילמו, ו-28K אלף הורידו את הרכב מהכביש. זה, מתוך 180K, כמעט רבע מהאנשים, שאפילו לא ידעו שהם לא שילמו אגרה או שהם צריכים לשלם אותה. אשמתו של מי זה?

השני - אם הצליחו לפספס בדיוק של משהו בסיסי אך חשוב כמו עניין 12 השנים (כתוב "אם גיל הרכב מעל 12 שנים נסתפק בהצהרה רגילה, לגבי רכב שגילו עולה על 12 תידרש הצהרה בפני עורך דין" [ההדגשות לא במקור]. אז מה קורה עם רכב שגילו מעל 12 שנים...?) מה עוד פספסו שם? זה פחות או יותר הפרט הכי קריטי בכתבה - הפרט היחיד שמי שהכתבה הזו רלוונטית עבורו (מי שנכלל באותם 180K כלי רכב) יכול לפעול על פיו, מעורפל. דחיל רבאק.

ולגבי הרכבים ההיברידיים - כאמור, צעקו כשלא היה מס, עכשיו צועקים שיש מס. לא הגיוני.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנוסע מספר שנים בלי טסט ושוב עזוב עניין התשלום, בלי לעבור מבחן רישוי כן שלח לו בדואר רשום הודעת הורדה מהכביש עד למעבר הרכב מבחן שנתי, ובזה מה עשית גם גרמת לו לשלם וגם וילך לעשות מבחן כי הרי הרכב מורד מהכביש וזה קצת יותר מפחיד מאשר סתם עבר התאריך של הטסט.

כיום מה עושים הרבה אנשים שעובר להם תאריך הפקיעה של הטסט, ממשיכים לנהוג כי הרי עד חצי שנה "זה רק דו"ח", ואז עוברת לה החצי שנה והנה לא תפסו אותי אז אמשיך ככה עד שיהיה לי זמן/כסף/קומבינה לעבור טסט.

אז מה עשית בזה שדרשת תשלום, שהם ימשיכו לנסוע בלי טסט הרי "זה מסכן נהגים אחרים", אבל העיקר שהרישיון משולם ,ואם יעצור אותנו שוטר כבר נספר לו שבדיוק אנחנו בדרך למכון. (תלוי בשעה ותלוי לאיזה מכון[emoji6][emoji1])

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה מצויה בגוף הכתבה.

לדברי משרד הרישוי הסיבה העיקרית לאי ביצוע מבחן הרישוי היא ההשתמטות מתשלום האגרה, כלומר אם האגרה תגבה סבירות גבוהה שהרכב יוגש למבחן, כך שנושא מבדק הבטיחות מטופל (עניין מכוני הרישוי מחוץ למטרת שרשור זה)

הורדה מהכביש של רכב שלא נבדק היא כלי מצויין לשיפור הבטיחות בדרך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור לשניכם שזה מספר מצוץ מהאצבע 142 אלף?

אין באמת 142 אלף מכוניות על כבישי ישראל ללא טסט במשך שנים, המספר הזה כולל כל גרוטאת רכב שלא הורדה מהכביש ולא קיימת ב 70 שנה לקיום המדינה.

רק לי, יש ברזומה לפחות 4 מכוניות שנמכרו לברזל/נגנבו/פורקו לחלקים שלא טרחתי בכלל להוריד את הרשיונות מהכביש במשרד הרישוי.

מה שכן, נראה לי בלי כוונה ובלי בכלל שהצמד חמד מיוזמי העניין מבינים מה עשו, הם פגעו בול בפוני לתעשיה ענפה (ועבריינית כמובן) של אגירת רשיונות והלבשה של מכוניות על הרשיונות האלה.

בנוסף, גם לא מדובר בשום דבר חדש, כבר כמה חודשים טובים עולים פה פוסטים על משרד הרישוי ששולח פתאום דרישות תשלום על רכבים שלא קיימים שנים.

כסף, הם לא יראו שם כי כאמור, הרוב המוחלט של המספרים האלה זה רשיונות, לא רכבים, אנשים יצהירו שאין יותר אוטו וגם לא היה ב X שנים האחרונות וכך החוב יימחק.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? למה?

ממתי האזרח הקטן מחפש לעודד מתן קנסות מיותרים?

המדינה הולכת לכיוון ההפוך (עד 3 חודשים איחור זה מסתכם ב"נו,נו,נו ולך תעשה טסט") ואתה רוצה ההפך?

ומה זה ייתן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה חבר, אני לא רוצה לנסוע בכביש עם מכוניות שהבלמים שלהן לא תקינים/צמיגים גמורים/מנוע שעלול לשבוק חיים כל רגע ולא טופל במשך שנתיים.

הטסט הזה הוא בסופו של דבר בשביל החיים של כולנו. כמובן שהאגרה השנתית מוגזמת ולא הגיונית בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דין "כל יום איחור" כדין רכב ששנתיים ללא טסט, גם כיום.

המחוקק בחן את העניין והחליט, בצדק רב, שעד 3 חודשי איחור, לא קרה שום אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה חבר, אני לא רוצה לנסוע בכביש עם מכוניות שהבלמים שלהן לא תקינים/צמיגים גמורים/מנוע שעלול לשבוק חיים כל רגע ולא טופל במשך שנתיים.

הטסט הזה הוא בסופו של דבר בשביל החיים של כולנו. כמובן שהאגרה השנתית מוגזמת ולא הגיונית בכלל.

סליחה חבר אבל אתה יודע כמו כולנו שרכב שעבר טסט שנה שעברה לא קרה לו שום דבר ש"מסכן" חיים בשנה שחלפה, אתה מגזים עם כל יום איחור שווה קנס ואני לא מעודד מתן קנסות.

קודם כל רכב חדש צריך לפתור אותו 3 שנים מטסט ומתשלום אגרה, ככה אתה מעודד רכבים חדשים שגם ככה נגבה עליהם המס מעל ומעבר יותר אנשים מהשינוי הזה שנקרא "טסט" למשך שלוש שנים.

אבל אם באותה נשימה הם אומרים "רכבים מסכנים שנעים בכבישים" ו...נחייב אותם לשלם כי "זה ההכנסה העיקרית שלנו" אז בעצם לא מעניין אותם התיקון של הרכבים אלא הכסף.

כי אם היה כן מעניין אותם היו מוצאים דרך לחייב את אותם אנשים לבצע מבחן שנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהאגרה השנתית מוגזמת ולא הגיונית בכלל.

נתון לוויכוח.

בלא מעט מדינות אגרות רכב גבוהות, גם אם יש להן שמות שונים ומשונים. וכמובן, אם יפחיתו את אגרת הרישוי, יגבו מס או אגרה אחרים. זול זה לא יהיה לך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר ציינו לפני הרוב המוחלט של המכוניות שרשיונן לא חודש - לא נוסע על הכביש.

לגבי מס היוקרה על מכוניות הברידיות ששוויין מעל 300K שקל - אין מוצדק ממנו. מדובר על מכוניות הברידיות Plug-in שהרוב המוחלט שלהן לא ראה שקע טעינה מעולם, רוב הרוכשים נהנים מרכב יוקרה במחיר מצחיק בגלל הטבות המס, אבל הרכב נוסע כרכב רגיל לגמרי וצריכת הדלק שלו די דומה לרכב סטנדרטי (כי לא טוענים אותו אף פעם)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש פטור ממבחן שנתי למשך 3 שנים מיום עלייתו לכביש. זה נכנס לתוקף בחודש ינואר 2016 למיטב זכרוני.

מוכני הטסטים בארץ רחוקים מלהיות אמת מידה בבטיחות. זה שרכב עבר טסט, בכלל לא אומר שהוא בטיחותי.

רכב שעבר טסט, יכול לעבור תאונה במהלך השנה שיש בין טסט לטסט, ולעבור תיקון חאפרי כי זה זול יותר, או שיכולה להתפתח תקלה בזמן הזה ובעל הרכב לא רותה לתקן. אז מה הטסט עוזר לך? עדיין הרכב יהיה עם טסט.

כמו שכבר כתבו כאן, מס היוקרה זה לרכבים ששוויים מעל 300K ש"ח. פעם היברידיים לא נכללו בזה, היום כן. על מי זה משפיע? על מי שיש לו 300K ש"ח לשלם על רכב, לא על מי שקונה רכב היברידי בפחות מ-300K ש"ח.

אה וברור שאת המדינה לא מעניינת הבטיחות או הזיהום, וכל מה שמעניין את המדינה זה כסף.

ביום שמבינים שהמדינה מתנהלת כמו חברה בע"מ ולא כמו מדינה, הכל נראה הגיוני יותר.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...