Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב פנאי חדש בטווח ה140-150K

yonibonzi
שימו לב! השרשור הזה בן 2014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לאחרונה החלטתי שהגיע הזמן להחליף את הרכב הישן שלי ברכב קצת יותר חדש שישרת אותי נאמנה ב4-5 שנים הקרובות.

משיקולים כאלה ואחרים החלטתי שאני רוצה רכב חדש לחלוטין ומפה לשם הגעתי לתקציב של בערך 140-150K (יחסית גמיש, לא בטירוף).

הדרישות שלי מבחינת רכב היו בעיקר:

- חסכוני בדלק (רוב הנסיעות של הרכב יהיו על ציר ת"א חיפה)

- מאובזר, בעיקר בתחום הבטיחות (בקרת שיוט - עדיפות לאדפטיבית, בקרת סטיה מנתיב וכו') אבל גם בתחום המולטימדיה.

- אמין (יתווכחו איתי חלק מהחברים פה אבל אחרי כמה וכמה כוויות פה נשללו כל הצרפתיות למיניהן)

- בעדיפות נמוכה יחסית: שיהיה חזק

עד היום נהגתי בהונדה אינסייט שנת 2011. אחלה של רכב מבחינת חיסכון, די נהניתי לנהוג עליו. חסר לו אבזור (בטירוף - נסעתי עם כבל AUX וBT שהתקינו לי במוסך) וכוח (בעליות מסוימות היה סוחב 50 בקושי או 80 אם אני ממש שואב את הדלק שלו). לא ראתה מוסך ב3 השנים שהיא אצלי למעט טיפולים.

אני נוסע בערך 20K ק"מ לשנה, אבל זה משתנה.

בשלב הנוכחי (ובעתיד הנראה לעין..) הרכב אמור לשרת הרכב שנע בין 2 מבוגרים וכלב (אני והחברה) לכמה חברים בנסיעות כאלה ואחרות. לא אמור לשנע הרבה ציוד ולא אמור להסיע הרבה ילדים (או הרבה חברים, לצורך העניין)

בסוף התהליך כמובן שבעדיפות להשתדרג בתוך אותה החברה לאחר 3-4 שנים

עשיתי קצת מחקר, בדקתי מיששתי והגעתי בגדול לאופציות הבאות:

1. טויוטה CH-R C-hic

1. 148K על הכביש
    2. מאובזר בטירוף, מרגיש די כיפי בתור חובב גאדג'טים מושבע
    3. איכות נסיעה... meh.
    4. הסוכנות לא מוכנה לשלם לי מחיר סביר על האינסייט ולכן אצטרך למכור לבד
    5. מודה שזה הרכב שהכי קורץ לי כרגע משיקולי אסתטיקה...
    6.  

[*]וולבו V40 T3 Kinetic (יתכן שאוכל לשדרג במחיר סביר לT4 אם זה משנה משהו)

1. 160 על הכביש
      2. מאובזרת, קצת פחות מהטויוטה (להבנתי ללא בקרת שיוט אדפטיבית ובגדול זה ההבדל המשמעותי בבטיחות)
      3. אני פחות מכיר את מע' המולטימדיה שם
      4. מוכנים לשלם לי מחירון על האינסייט במקום
      5. הרבה יותר חזקה משתי האחרות וכנראה שחווית הנסיעה תהיה טובה יותר מרכב היברידי
      6. עוד לא עשיתי נסיעת מבחן (השבוע)

[*]לקסוס CT-200h

1. ​155 על הכביש
      2. אבזור ברמה גבוהה, נראה שכמו בטויוטה
      3. עוד לא קיבלתי הצעה לטרייד אין
      4. עוד לא עשיתי נסיעת מבחן (שניהם השבוע)

אני יודע שקצת חסרים פה נתונים (נסיעות מבחן, טרייד אין של הלקסוס) ושיש פה קפיצה מסוימת, אבל בגדול אלו הרכבים שהכי תפסו אותי.

ודבר אחרון - מחיר הטיפולים והאחזקה גם משנה לי, אם-כי כנראה שפחות. כל עוד אנחנו מדברים על שינוי של עד-כדי 1000-2000 שקל בשנה, זה לא כזה משנה לי. מעל זה אולי זה רלוונטי אבל אני מניח שכל מקרה לגופו

אשמח אם למישהו יש השגות או הצעות לגבי קבלת החלטה בנושא - לבד אני קצת מתקשה למצוא מקורות נוחים להחליט ביניהם.

תודה לעוזרים :) !

עריכה אחרונה על ידי yonibonzi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחירי האחזקה משנים לך, לוולוו יהיה יותר קשה להתחרות בטויוטה . לקסוס קצת יותר יקרה לתחזוקה. אבל לקסוס זה רכב קצת מיושן ולמעשה אתה מקבל טויוטה אוריס יותר נעימה לשהיה .

במקומך הייתי הולך לראות קיה נירו ( נכנסת לחלק התחתון של התקציב ) שקיבלה 5 שנות אחריות, ויש בה את כל מה שביקשת ( אבזור בטיחות , חסכון, תחזוקה לא יקרה ), היא מרגישה יותר חזקה מאשר טויוטות היברידיות

. נירו קצת יותר גבוהה מאשר רכבים משפחתיים רגילים. קפיצה רצינית אחרי אינסייט בכל ההיבטים.

CHR גימיק נחמד,

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(מניח שנחתכה לך התגובה באמצע?)

לגבי מחירי האחזקה - ציינתי שזה בתנאי שמדובר בהבדל שהוא באמת מהותי. אם מדובר בכמה אלפים בודדים בשנה (שהופכים להיות לכל היותר 200-300 שקל לחודש..) אז זה פרט די שולי בעיניי, ביחס להנאה שלי מהרכב (שהיא הרי גם פונקציה, אחרת הייתי קונה פריוס 2015 שתצרוך 0 דלק אבל כנראה שלא תהיה יותר מהנה מהאינסייט שלי באופן משמעותי..)

לגבי הנירו - שכחתי להוסיף שמחר בבוקר אני הולך לבחון גם אותה, אבל מודה שממה שקראתי ברחבי הרשת נראה שהיא קצת פחות טובה מהאחרות. זה בשילוב עם החוויה הנהדרת שיש לנו במשפחה עם וולבו וטויוטה, ידרשו ממנה הפתעה יחסית גדולה כדי לעמוד איתן בתחרות - אם-כי אני באמת לא שולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שהחליף פריוס 2012 לקיה נירו 2016 ומרוצה הרבה יותר מנירו, במיוחד מזמינות הכוח.

איך מסתדר המשפט שלך על ההנאה מהנהיגה ופריוס, עם הרשימה שלך ?

גם לקסוס וגם CHR משעממים בדיוק כמו פריוס.

אין בכלל מה להשוות לוולוו, ועוד בגרסת ה T4.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתקן, כי כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון:

מבחינתי חווית נהיגה היא שקלול של:

הנאה בנהיגה עצמה (התנהגות כביש)

הנאה מהאבזור

נוחות הרכב

ובסוף בקטנה גם העיצוב (אבל הרבה פחות משמעותי..)

לצורך העניין, אם ניקח את הchr באבזור הכי גבוה, אל מול נגיד אאודי שמגיעה ב0 אבזור - אני באופן אישי אעדיף את הchr כי אני חובב גדג'טיה, אפילו שבהתנהגות כביש אין להשוות בכלל (אם נתעלם לרגע משיקולים כלכליים וכו').

אגב, נהגתי היום בנירו - ללא ספק כלי מעניין, סתם הוספתי עוד שיקול לתחרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להגיד לגבי הטויוטה שהוא אולי עמוס באבזור אבל תפעול המערכות בו מאוד לא אינטואיטיבי בעיני. מערכת המולטימדיה שלו פשוט גרועה והפתרון המקומי של הקונקטד לא משפר בהרבה. מבחינתי התנהגות כביש אני לא מצאתי אותו מהנה והביצועים עצלים.

בלקסוס הדברים לא שונים משמעותית אבל תא הנוסעים איכותי יותר. הדגם וותיק ואני חושב שיש חלופות עדיפות.

הוולבו היא עולם אחר והאמת שבזמן האחרון היא קורצת לי אישית, אבל לא נהגתי ב-T3. ה-T4 מאוד מרשימה. גם היא קצת וותיקה אבל פחות מרגישה ככה לעומת הלקסוס.

אם הדרישה היא משהו היברידי ומאובזר אז לדעתי יונדאי איוניק וקיה נירו עושות עבודה טובה בהרבה מההיברידיות של טויוטה כרגע. הן הרבה פחות מעוצבות מה-CHR וזה באמת גורם המשיכה העיקרי שלו.

אם אתה מוכן לוותר על הסמל של וולבו ועל ההיבריד של טויוטה אז מאזדה 3 תהיה מאוד מהנה לנהיגה וגם מאוד מאובזרת. ב-0 ק"מ ובמבצעים היא תשאיר עודף נאה מהתקציב שלך.

אם אתה מעדיף פנאי אז פיג'ו 3008 דיזל יהיה מאוד חסכוני והוא מאוד נאה ומעוצב. לדעתי המחיר שהוא קיבל לאחרונה קצת מוגזם אבל אולי אפשר לקבל הנחה בסוכנות.

סקודה קארוק ברמת גימור סטייל מאובזר מאוד אבל באופן אירוני הוא סובל מעיצוב חסר סטייל בעיני, דיי אנמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה!

לגבי הטויוטה - למרות ההתלהבות הראשונית, לאחר הנירו אני נוטה להסכים איתך. הנהיגה מעט פלסטיקית והוא מרגיש לא מספיק מלוטש.

לגבי הוולבו - מה משמעות הוותק? כלומר, אני מניח שברמת האבזור לא יהיה לה את הTOP NOTCH, אבל משהו אמור להיות חסר? כי דווקא מבחינת חווית נהיגה אני מצפה ממנה להרבה.

לגבי מאזדה/פיג'ו - היה לנו ניסיון לא משהו בבית איתן, אז ביחס למחיר שהן מציעות קצת קשה לי ללכת בלב שלם על רכב כזה, אפילו שה3008 נראה מאוד מעניין ברמת האבזור.

אהיה חכם יותר מחר אחרי וולבו ולקסוס, אני מניח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CHR קיים במשפחה ועד היום אני לא מבין איך הוא הגיע לחניה (כנראה העיצוב).

בכל מקרה אני לא מצליח להבין איזה "גאדג'טים כבר יש בו,המולטימדיה זוועתית (על התקנת השיקוץ המקומי לטובת וויז ויתרנו,בעצם על כל דבר,הרכב שלנו תודה לאל בטול מהתקנות מקומיות),מערכות בטיחות מקוריות ואקטיביות זה חשוב,אבל זה לא משהו שמתעסקים בו,מכוונים את הסט-אפ שאתה רוצה וזהו פחות או יותר ונשארנו עם בקרת שיוט אדפטיבית שזה נחמד,אבל זהו.

הנוחות לטעמי לוקה בחסר,בידוד רעשים לא משהו לרוץ לספר עליו ובאופן כללי לדעתי מתומחר "קצת מעל הפופיק",אבל היי זה טויוטה אז..SAY NO MORE.

בוולוו נהגתי (T4),עולם אחר מבחינת ביצועים,קצת מיושנת אבל אני מאוד אהבתי וזה למרות הסמל ה"מבוגר" ואני בכלל בשנות ה-20 שלי.

ההצעה שקיבלת לטעמי קצת גבוהה וה"מחירון" שנותנים לך בטרייד משוקלל בהצעה,ללא טרייד אם אני זוכר טוב ההצעה הייתה מעט מעל 150K על הכביש (T4 10K יותר +-),אז תראה מה ההצעה שלהם ללא הטרייד.

לקסוס לא מכיר,אבל כמו שאמרו "טויוטה מהודרת" ועדיין משהו בו גורם לי לחבב אותו למרות הגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין שהכיוון הכללי הוא שהCHR פחות רלוונטית? :)

הV40 T3 מתחיל מ162 על הכביש, בגדול הורידו לי קצת והוסיפו לי לקחת את האוטו שלי במחירון שזה מעולה מבחינתי. השאלה היא מה המשמעות של מיושנת בעיניכם - האם זה משהו בעיצוב, או שאנחנו מדברים על שינוי מהותי​ באבזור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות של מיושנת מבחינת הוולבו זה ממשקים שהם לא המילה האחרונה, הרבה כפתורים יחסים, תכנון תא נוסעים קצת מיושן עם הקונסולה הצפה ומרווח פנים לא מצטיין. העיצוב החיצוני הוא גם עניין של טעם אבל הוא וולבו מהדור הקודם, החדשה תהיה דומה יותר לליין החדש ובטח תשאב אלמנטים מה-XC40.

חוץ מזה באמת יופי של אוטו וגם אחלה תמורה תמחיר. לגבי העיסקה, הנחה בוולבו היא לא מילה גסה, נסה להבין בכמה תקבל את הרכב בלי טרייד אין כדי להבין אם זה משתלם לך.

הטויוטה רלוונטית, זה פשוט עניין של סגנון. יהיו אנשים שתגיד להם בידוד רעשים לא מצטיין והם לא יבנו על מה אתה מדבר. אני אישית חושב שהרכב עצמו פשוט לא עומד ברף שהעיצוב יוצר.

רכב אחד ששכחתי הוא סובארו XV. רכב פנאי שבאמת יכול לרדת בשטח, יש לו אבזור בטיחות מתקדם ברמת גימור אייסייט, הוא לא גדול מדי, התנהגות הכביש טובה והוא מאוד נוח. יש גם 5 שנות אחריות. גם במקרה שלו המולטימדיה לא עילוי אבל נסבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפשהו בדרך הלך לאיבוד עניין החסכון אליו רגיל פותח השרשור ברכב היברידי.

לא וולוו, לא סובארו xv מתקרבים לצריכת דלק של נירו, איוניק, chr.

פותח השרשור יצטרך להחליט על מה או יותר נכון עד כמה לוותר על צריכת דלק לטובת הביצועים.

או בפוך - אבל כאן קיה נירו מצריכה פחות ויתור על הביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפשהו בדרך הלך לאיבוד עניין החסכון אליו רגיל פותח השרשור ברכב היברידי.

לא וולוו, לא סובארו xv מתקרבים לצריכת דלק של נירו, איוניק, chr.

פותח השרשור יצטרך להחליט על מה או יותר נכון עד כמה לוותר על צריכת דלק לטובת הביצועים.

או בפוך - אבל כאן קיה נירו מצריכה פחות ויתור על הביצועים.

אכן, אם-כי הוולוו כן עומדת בבין עירוני מספיק קרוב להיברידיות כדי שאחשוב עליה ברצינות.

בכמ תודה לכולם חברים, אקח הכל בחשבון ונראה למי אני מתחבר יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...