Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות בנוגע למכירת רכב בטוחה

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בקרוב אני הולך למכור רכב משפחתי והשאלה איך עושים את זה בטוח? האם עושים את זה בדואר או בבנק? שיטות תשלום בטוחות? איך להמנע מרמאות בעת העברת בעלות? פיספסתי עוד משהו?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי בטוח?

1. אין דבר כזה שמתבצעת עסקה בלי העברת בעלות לפני מסירת הרכב ולא משנה מה הסיבה.

אם יש בעיה שמעכבת את העסקה יש תמיד את מחר.

2. תשלום במזומן בלבד שאותו אתה מפקיד דרך סניף הדואר לחשבון הבנק שלך, אומנם יש עמלה קטנה אבל זה הכי קל והכי בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת התשלום מוטב לבצע העברת זה״ב.

הכי טוב זה לגשת עם הקונה לסניף הבנק, לראות שהוא מבצע את ההעברה לחשבון שלך.

לאחר ההעברה כנס לבדוק שהכסף אכן הועבר.

לגבי רמאות, אתה מוכר ולא קונה לכן הסיכון הוא פחות מבחינתך.

בכל מקרה לוודא שמי שקונה הוא זה שעושה איתך את התהליך ע״י הצגת ת.ז, ואם לא אז מיופה כוחו.

לאחר שוידאת את הדברים והכסף הועבר לגשת לדואר לביצוע העברת בעלות וזהו הרכב כבר לא שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי בטוח?

1. אין דבר כזה שמתבצעת עסקה בלי העברת בעלות לפני מסירת הרכב ולא משנה מה הסיבה.

אם יש בעיה שמעכבת את העסקה יש תמיד את מחר.

2. תשלום במזומן בלבד שאותו אתה מפקיד דרך סניף הדואר לחשבון הבנק שלך, אומנם יש עמלה קטנה אבל זה הכי קל והכי בטוח.

מה קורה אם הרכב עולה כמה מאות אלפי שקלים גם כמשומש?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה אם הרכב עולה כמה מאות אלפי שקלים גם כמשומש?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

בעקרון משנה הבאה יהיה איסור לעשות עסקאות במזומן של יותר מ11000₪, אבל גם אם עדיין מותר זה לא אומר שזה מומלץ.

אם מדובר ברכב עד 10k בהחלט מזומן זו אופציה טובה אבל ברכישות בסכומים גבוהים.. ובכן אף אחד לא רוצה להסתובב עם 50000₪ או יותר בכיס..

לכם העברת זה״ב זו אופציה טובה ובטוחה.

כמובן יש גם את האופציה של צ׳ק בנקאי, אך יש לנקוט משנה זהירות מזיופים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייפוי כוח ות.ז. מקורית שלה ושלך + רישיון הרכב ( כמובן ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת התשלום מוטב לבצע העברת זה״ב.

הכי טוב זה לגשת עם הקונה לסניף הבנק, לראות שהוא מבצע את ההעברה לחשבון שלך.

לאחר ההעברה כנס לבדוק שהכסף אכן הועבר.

מעולם לא אבצע העברת זה"ב לפני העברת בעלות, בפרט שהיא לא נעשית אצל אותו גורם (העברת זה"ב בבנק, והעברת בעלות בדואר)

כמו שהמוכר חושש, כך גם הקונה.

הטיפ שלי:

להגיע עם מזומן, לשבת לפני העברת בעלות, לספור את הכסף מול המוכר, להכניס למעטפה סגורה.

לבצע העברת בעלות, למסור את המעטפה, ולתת למוכר לספור שוב.

הרי מה יקרה אם יתברר בדואר שלא ניתן להעביר? (עיקול שהתגלה, תקלה טכנית ועוד)

במקרים של סכומי כסף גדולים - אך ורק צ'ק בנקאי, למסור את הצ'ק לאחר העברת הבעלות.

הנ"ל נכתב כלקח מניסיון כואב של בן משפחה שביקש לרכוש רכב, עשו זכרון דברים, בדרך לדואר המוכר ביקש את התשלום כתנאי להעברת בעלות, כשה לדואר מסתבר שהמוכר "שכח" ת.ז, ומאז נעלמו עקבותיו.

במקרה נדיר אחד כשהוא ענה לטלפון הוא אמר: תתבע אותי, גם ככה יש לי תביעות והוצל"פ במאות אלפי שקלים, עוד 10,000 לפה ולשם לא יכבידו, והוסיף עוד איומים אישיים (מסתבר שמדובר בגורם עברייני שיש לו הרשעות על תקיפות).

בסופו של דבר אותו קרוב משפחה הגיש תביעה במשטרה והתייאש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שהקונה ירצה לבצע העברת זה"ב בלי שעשיתי העברת בעלות עליו, מצד שני גם אני לא רוצה להעביר בעלות כל עוד אני לא בטוח שאקבל את הכסף. הקונה רוצה לשלם חלק במזומן וחלק בהעברה בנקאית. איך עושים את זה נכון? זכרון דברים? אשמח לקבל המלצות ונוסח נכון לזכרון דברים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...