Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה בערך עולה תחזוקה של בית פרטי ממוצע ללא בריכה?

nepet
שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת.

בהנתן בית על שטח של רבע דונם , גינה קטנה ושנים שלושה מפלסים , סהכ כ 200 מר בנוי .

בבתים כאלה בטח יש מערכות אזעקה מחוברות למוקד , תאורה שדולקת כל הלילה , אם יש דק אז גם תחזוקה שלו , תשלום לגנן , החלפת צמחיה בקיץ ובחורף , פה ושם איטום כשצריך כדי למנוע נזילות וכל שאר הדברים ששכחתי והגולשים יוכלו לשפוך קצת אור על הנושא.

תודה

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בית פרטי" - אפילו לפי ההגדרות שלך - הוא מושג רחב מאד.

סתם, דוגמא - אני גר בקוטג' טורי, שמתאים לשאר ההגדרות שלך. בחזית גינה של כמה עשרות מ"ר, מרביתה דשא מלאכותי המוקף בעצים ומעט צמחים נמוכים. מאחור משטח מכוסה טוף עם שני עצי פרי וכמה עצי נוי. הגינון עולה לי כמעט כלום - מים להשקיה, וגנן שבא פעם בשנתיים - שלוש לגזום את מה שאני לא מסוגל לעשות לבד. חשמל - בערך כמו בדירה הקודמת שלי (90 מ"ר ברב קומות). מים - סדר גודל של 20 קוב לחודש (אאל"ט) למשפחה של 5 נפשות + הגינות. אחזקה שוטפת - לא יותר מאשר כל התקלות שהיו לי באינסטלציה בדירה הקודמת.

העניין הוא שכאשר נכנסנו לדירה לפני 5 שנים ערכנו שיפוץ יסודי מאד, ואני מצפה שיהיו יחסית מעט תקלות. ואכן במהלך 5 השנים האחרונות היתה תקלת אינסטלציה אחת או שתיים (שהיה קושי מסויים לאבחן אותה) , סתימת ביוב אחת (שילמתי מס אשכנזים כבד שכן התקלה התפרצה ביום ששי לפנות ערב ועוד יום לפני נסיעה לחו"ל) וכן נזקקנו לשירותי גגן 2-3 פעמים, עניין של כמה אלפי ש"ח בכל פעם - אבל זה לאחר שלא שיפצנו את הגג בשיפוץ הגדול.

ההוצאה הגדולה היא מיסים, אבל זה משתנה מאד בהתאם לעיריה\מועצה.

כמובן שאיני מתיחס לתכולת הדירה, זה נושא נפרד לחלוטין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

המשתנה היחיד הוא הגינה וזה תלוי כמה תשקיע בה.

אצלנו הדשא סינתטי ועם 6 עצי פרי ועוד צמחי נוי, עלות המים היא זניחה.

את רוב עבודות הגינה (והדק) אפשר לעשות לבד ואם לא אז גנן זו עלות של פעם ב...

החלפת צמחיה בחורף קיץ? למה?

ותאורה כל הזמן? אצלי היחיד שפועל בלילה זה מספר הבית ועם הלדים של היום, זה כלום בעלות החודשית.

נזק לבית, איטום וכד' יכול לקרות גם בדירה רגילה.

ההבדל הוא שבדירה יכול להיות שמעורבות של שכן (או השתתפות הבניין בתחזוקת הגג) תחתוך או תבטל עלויות בזמן שבבית פרטי - הכל עליך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי , אז כל ההשקעה היא אם צריך איטום כשיש נזילות מהגג . עם פיצוץ בזצנרת אפשר להתמודד אם יש ביטוח מבנה .

יתר ההוצאות דומות לתשלומי ועד בית בבניין משותף.

תודה .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני מניח שזה תלוי גם ברמת התחכום של הבית, אבל גם באיכות הבניה. מבחינת נקודות מים יש לי היום הרבה יותר מאשר בדירה הקודמת. אני מקוה שהשימוש ב-SP וכנראה עבודה טובה תחסוך לי את הסבל שהיה לי בדירה הקודמת עם הצנרת הפשוטה ועבודת האינסטלציה שהיתה ברמה של חבלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף לספיראל, ההוצאה הכי גדולה שלנו היא ארנונה, וגם היא שוות ערך לארנונה עבור דירה בבניין עם חדר אחד פחות ממה שיש לי (או 20% פחות שטח) בגלל צורת חישוב הארנונה בעיר.

מבחינת שאר ההוצאות, בסופו של דבר יוצא אותו כסף כמו ועד בית בבניין מגורים.

אני מתחזק כרגע את הגינה לבד אבל גנן זה סיפור של 200-300 ש"ח בחודש (וגם זה במידה ויש לך דשא רגיל ולא סינטטי). חשבון מים על הגינה 100-200 ש"ח (הפער בהשוואה לדירה הקודמת).

עוד משהו שצריך לקחת בחשבון זה ריסוס פעם בשנה נגד מגוון מזיקים.

תשלום למוקד זה שטויות, מסתכם ב-50-100 ש"ח בחודש. בערים שיש פיקוח עירוני ניתן לדעתי לוותר (במידה ויש פריצה מזעיקים אותם ביחד עם המשטרה).

דווקא האבזור של בית חדש הוא הכי כואב לדעתי. הקמת הגינה, קניית ציוד לתחזק את הגינה, מערכת אזעקה, פרגולות וכו'.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. אם אחליט שכן אז השאלה היתה דווקא לגבי בית מיד 2 עם גינה קיימת. כזה שמה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל . בשאיפה בלי הפתעות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לתמחר את נושא הציוד, כיוון שחלקו היה נרכש כך או כך, בלי קשר לשיפוץ: רהיט שהתבלה, מכשיר לבן שסיים את חייו וכו'.

במקרה שלי דווקא הגינה לא היתה הוצאה גדולה במיוחד, והעניין הוא שבטראנס של השיפוץ הוצאה של עוד 20,000 ש"ח בכלל אינה מורגשת, ולא חסרות הוצאות בלתי צפויות. הבאתי זאת בחשבון גם בלקיחת משכנתא יותר גדולה, ופרעון העודף מיד לאחר סיום השיפוץ.

ויש עוד עניין בעייתי: ציוד זמני. לדוגמא - בדירה החדשה שלי הרבה מאד תאורה. חלק מגופי התאורה שרכשתי היו זולים או שבירים, כך שתוך 5 שנים כבר החלפתי את גופי התאורה העיקריים בסלון, במטבח ובשני חדרי שינה. הצד השני הוא שהמעבר מגופי תאורה זוללי חשמל, מזגן מיני מרכזי ודוד חשמלי ברב הקומות לגופים מבוססי CFL ו-LED ולדוד שמש וחצי תריסר מזגנים קטנים עד בינוניים גרם לכך שלמרות שהדירה בגודל כפול ויותר מהקודמת, ושיש גם תאורת גינה ומדרגות חיצוניות, חשבון החשמל לא גדל. אין לי החשבונות הישנים כך שאיני יכול להתיחס לשינויים במחירי החשמל, אבל כך זה בגדול. יותר מזה - חשבון החשמל "בלע" גם את חשבון הגז, כיון שבדירה החדשה אין לי חיבור גז.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפוץ אפשר לעשות גם בדירה שלי סתם דוגמא , להחליף את המיני מרכזי במזגנים קטנים .

מרימים את הריצוף סוללים תשתית גז חדשה ואפשר לעבור לאינוורטר עם שלט בכל חדר.

ממה שאני מבין , ההוצאות השוטפות לא שונות בהרבה בין בית קרקע לדירה בבניין .

פה ושם בלת"מים שהיקר מכולם הוא איטום.

להחליף תאורה לנורות לד לא רלוונטי. זה חלק משיפוץ כולל או סתם רצון להתחדש ועל הדרך לחסוך בחשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת אחרת באותו נושא.

איך בודקים בית קרקע לפני הרכישה? איך בודקים שהגג לא נוזל, שהצרנת לא בעייתית ושהבית לא הולך להתפורר בלילה הראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו בדירה אחרת - הצנרת אותה צנרת, החשמל אותו חשמל. אם אתה בקומה העליונה של רב קומות הסיכוי לדליפה הוא כמו בקומה העליונה של בית קרקע.

במקרה שלי זה היה קל מאד - היה מדובר בדירה שלא שופצה 25 שנה, והיה ברור לי שיהיה לי שיפוץ גדול. העניין הוא, שכמו כל שיפוץ, כאשר ראיתי וקניתי את הדירה היה לי איזה אומדן גס של העלויות, בסופו של דבר אחרי שהאדריכלית סיימה את תכנון השיפוץ והקבלן נתן הצעת מחיר, התברר שהמחר כפול. ממחיר הזה כבר כמעט לא חרגנו, אבל, בכל זאת, היה עניין של ציוד וגינון וכמה תוספות כאלה שלא נכללו בשיפוץ, וכמובן ריהוט. והיו תקלות שהתגלו כעבור שנה - שנתיים - שלוש, חלקן במקומות שלא טופלו בשיפוץ הגדול (למשל צביעה חיצונית של אחורי הבית או ניקוז הגג, שהתברר שיש לו נקודות תורפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מעניין אותי מאיפה נולדה הסטיגמה שבית פרטי הוא הרבה יותר יקר מדירה.

אני גם שומע אותה שנים, עוד כילד.

כדי לסכם, אז להוציא ארנונה שזה תלוי רשות מקומית, יש לבית פרטי הוצאות ייחודיות שהן לרוב חד פעמיות או קורות אחת להרבה זמן.

פרגולה, גינה ותחזוקתה, דק, ריהוט גינה, תאורת חוץ.

על רבע דונם שאתה מתאר, הגינה בכל מקרה לא עצומה ועוד חלק ממנה יהיה מרוצף/מדרגות/חניה.

את כל אלה אפשר לסכם בכמה עשרות אלפי ש"ח שרובם המכריע הם חד פעמיים. כמה פרגולות תבנה בימי חייך? כמה גינות תשפץ ותשנה?

למען דוגמא מוחשית, אצלי (על חצי דונם) פרגולה עלתה 20, גינה כולל דק עלו 25. למעט גיזום קל לעצים וניקיון, הגינה לא צריכה עבודה מקצועית.

רק עכשיו אחרי 6 שנים נביא גנן שייתן יעוץ לדברים חדשים שבא לנו, אדניות גדולות, צמחי נוי עמידי אקלים וכו'.

את הנזקים האפשריים כימתנו והם דומים מאוד לתחזוקת דירה בת אותו גיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי מאיפה נולדה הסטיגמה שבית פרטי הוא הרבה יותר יקר מדירה.

תלוי במידת הטיפוח או ההזנחה.

במידה ומטפחים - או-הו.

אלה שלא משלמים על קבלן חיצוני שיעשה עבורם את עבודות הטיפוח השגרתיות,

משקיעים מדי יום זמן בניקוי וטיפוח הנחלה, וזמן זה כסף (או תחביב).

אצל אלה שלא משקיעים התוצאה בהתאם, ובניגוד לגרמניה למשל,

עוד לא התפתחה אצלנו תרבות מסודרת של קנסות בנושא הזה, כל מקום לגופו.

ההוצאות החד-פעמיות הגדולות בסגנון תיקון גג וכו׳ מתרחשות כמובן גם בבתים משותפים,

אבל חשבון פשוט של חלוקת שטח גג למספר דיירים יגלה שגם הקטסטרופה הקשה ביותר

תהיה זולה יותר לתיקון בהשוואה לבית פרטי.

קשה כמובן לכמת את האירועים האלה מכיוון שהם מתרחשים אחת לכמה שנים.

יש הרבה כיום שבוחרים ובצדק לוותר על כל מאפיין ״חי״ בגינה ולרצף הכול עם שילובים שונים של דשא סינטטי,

אפשר לעשות את זה יפה ונכון עם כמות מינימלית של צמחים/עצים נאים ואמיתיים בפתח הבית או משהו בסגנון.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שההוצאות על בית פרטי יותר גבוהות, אבל ההפרש לא גדול, והתמורה גדולה.

לגבי תחזוקת הגינות שלי, משהו כמו 150 מר או קצת יותר, אני מעריך את העבודה ב-1-2 שעות בחודש. לא יותר משטיפת המכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
תלוי במידת הטיפוח או ההזנחה.

במידה ומטפחים - או-הו.

אלה שלא משלמים על קבלן חיצוני שיעשה עבורם את עבודות הטיפוח השגרתיות,

משקיעים מדי יום זמן בניקוי וטיפוח הנחלה, וזמן זה כסף (או תחביב).

אצל אלה שלא משקיעים התוצאה בהתאם, ובניגוד לגרמניה למשל,

עוד לא התפתחה אצלנו תרבות מסודרת של קנסות בנושא הזה, כל מקום לגופו.

אבל שוב, עלות ההקמה הגדולה גם במידה ומתפרעים, היא פעם אחת.

תחזוקה של גנן זה כמה מאות ש"ח, לא צריך יותר מפעם בחודש כדי לגזם ולנקות.

ההפרשים בין זה לבין דירה (והחלפתי כמה בחיים) ממש לא גדולים ובעיניי שווים כל שקל.

כפי שאמרתי קודם, אחרי 6 שנים בבית נביא גנן לראשונה. כבר אין סטיישן כדי לגרור אדניות ושקי אדמה,

אין ידע להתאים צמחים לקור ששורר אצלנו בחורף, הטפטפות (הרבה) מתחילות להיסתם כנראה מאבנית ומבוץ.

אז יבוא גנן, בטח עם עובד, יעבדו יום. כמה כבר ייקח? 1000-1500 ש"ח?

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...