Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגי פילטרי פחם למי שתיה

A_lex
שימו לב! השרשור הזה בן 2020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לפורום היודע כל.

קיבלתי הצעת מחיר למערכת סינון מים תת כיורית עם כמה אפשרויות של פילטור (עם תוספות מחיר). משהו מוזר לי שם, אז באתי להתיעץ...

בהצעה יש את האפשרויות הבאות:

1. פילטר פחם סופח כימיקלים, טעמי וריחות לוואי וכלור.

2. מה שבסעיף 1, פלוס מפחית אבנית.

3. מה שבסעיף 1, פלוס סופח מתכות רעילות.

4. כל הנ"ל.

השאלה שלי היא: האם באמת יש הבדל ביכולות של פילטרי פחם לספוח דברים שונים או שזה סתם שיטה להוציא יותר כסף מאנשים (כי מי יוותר על משהו מהדברים האלו בשביל כמה עשרות שקלים בשנה) ?

אחת הסיבות שזה מוזר לי זה שפילטר בריטה הפשוט מפחית אבנית מצוין. בנוסף, שמעתי בעבר טענות שפילטרים כאלו לא מסוגלים לפלטר מתכות כבדות.

אה ו... קוואק :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוואק גם לך :lol:

סעיף 1 הוא נכון לחלוטין.

סעיף 2 הוא אופצייה במערכות סינון, מכניסים סיליפוס לתוך אחד המסננים (הפשוט ביותר).

סעיף 3 הוא הטעיית הציבור... אלא אם מדובר שם על מערכת אוסמוזה והמחיר מזנק במאות אחוזים למעלה, לעומת מערכת סינון פשוטה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 2... מניסיוני פילטר בריטה ממש מונע הצטברות אבנית בקומקום (משתמש שנים ומעולם לא נזקקתי להרתחת מלח לימון וכד'). למיטב ידיעתי אין בו שום סיליפוס אלא רק פחם. האם לא כך?

ואם אכן כך, אז האם יש פחם שלא מפחית אבנית ויש שכן?

אני לא מעוניין להתקין משהו עם סיליפוס על קו מי השתיה שלי.

לגבי סעיף 3... זה בדיוק החשש שלי (שזו סתם הטעיה). מישהו יודע משהו אחר?

אני מדגיש שהם כותבים במפורש שמדובר בפחם בכל האפשרויות (לטענתם, לא אותו פחם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף 2... מניסיוני פילטר בריטה ממש מונע הצטברות אבנית בקומקום (משתמש שנים ומעולם לא נזקקתי להרתחת מלח לימון וכד'). למיטב ידיעתי אין בו שום סיליפוס אלא רק פחם. האם לא כך?

לא יודע, האמת. לא מבין מספיק בבריטה (קרי- בכלל לא) כדי לענות.

ואם אכן כך, אז האם יש פחם שלא מפחית אבנית ויש שכן?

:lol: תלוי בהגדרה של "מפחית". ממה שנתקלתי בו, כשכותבים על מסנני הפחם שהם מפחיתים אבנית, מדובר על 0.000001 אחוז בערך.

אני לא מעוניין להתקין משהו עם סיליפוס על קו מי השתיה שלי.

לא שיש בעייה עם זה, אבל אוקי. לגיטימי.

לגבי סעיף 3... זה בדיוק החשש שלי (שזו סתם הטעיה). מישהו יודע משהו אחר?

אני מדגיש שהם כותבים במפורש שמדובר בפחם בכל האפשרויות (לטענתם, לא אותו פחם).

:roflmao::roflmao::roflmao:

יש, בגדול, 2 סוגים עיקריים של מסנני פחם.

1) פחם בלוק- מבצע סינון מכאני. מזהמים בגודל X לא יכולים לעבור דרכו.

2) פחם גרגרי (כך קוראים למסנן)- הוא למעשה טעון חשמלית ומושך אקטיבית (יחסית) חומרים מהמים.

אולי המסנני פחם דחוס שלהם (בלוק) דחוסים משמעותית יותר מאלו של המתחרים, כך שהסינון יעיל יותר. אבל אני בספק.

ממה שאתה מתאר, זה פשוט נשמע כמו בולשיט שיווקי נטו.

איזו חברה זו? יש להם אתר שאוכל להתרשם בעצמי? או העתק של ההצעה בה"פ אליי או מעל דפי הפורום על מנת שאוכל לתת חוות דעת אובייקטיבית, רצינית ומקצועית יותר?

לא אותו פחם, הרגת אותי :lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרסם את ההעצה שקיבלת,

הייתי בסיפור הזה לפני חודש, קיבלתי הצעות מ-300 ועד 2K,

בסוף סגרתי את הסיפור עם המערכת הבאה:

http://www.cleartech.co.il/32447/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%99%D7%94%D7%95%D7%A8-4-%D7%A9%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרסם את ההעצה שקיבלת,

http://www.cleartech.co.il/32447/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%99%D7%94%D7%95%D7%A8-4-%D7%A9%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%9D

תוכל לפרט על המוצר? כל כמה זמן צריך להחליף מסננים ומה עלותם?

האם יש אפשרות לברז מים קרים?

נמאס לי לשלם כל כך הרבה לתמי 4.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת סינון שלושה שלבים ועוד סנן להשבית הטעם, לנו המים טעימים מאוד לאחר המון שנים עם מערכת טיהור אחרת ובקבוקים מהסופר לסירוגין.

החלפת סננים פעם בשנה, עלות לסט איכותי (אמריקאי) כ-250.

בשביל מים קרים צריך לקנות מערכת קירור שתתפוס מלא מקום מתחת לכיור וצריכה שקע קרוב.

אנחנו שותים בעיקר מים פושרים ולכן דואגים לשמור תמיד בקבוק במקרר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מי הברז טעימים להפליא גם בלי כל המסננים האלה?

אני מניח שהראו לאשתך את הכוס עם המים הצבועים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרסם את ההעצה שקיבלת,

מעניין שגם בקישור שלך הם מציעים פילטר פחם לסינון אבנית:

אפשרויות לשידרוג המערכת:

1. שידרוג לסנן PENTEK פחם אמריקאי המטפל באבנית - 60 ש"ח כולל מע"מ.

את ההצעה שלי קיבלתי מקטדין (המשווק שלהם בארץ ליתר דיוק). מניח שלא קשה למצוא עליהם מידע, אז אמנע מפרסום קישורים.

התשובות כאן גרמו לי לחפור לגביהם קצת יותר ונתקלתי בכמה דברים מוזרים...

א. בדף המידע של הפילטר הקרמי שלהם באתר העולמי כתוב שנדרש ייבוש מלא שלו לאחר כל ניקוי או פעם בחודשיים, המוקדם מבינהם. והם ממליצים להחזיק שני פילטרים על מנת לבצע זאת. WTF? מי לעזאזל מוציא את הפילטר כל חודשיים? באיזה סרט הם חיים?

ב. באתר האמריקאי שלהם כשמגיעים לקופה, מופיע אזהרה על נזקי סרטן ורבייה אפשריים , בהתאם לחוקי קליפורניה. WTF בריבוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל- המים טעימים כי התרגלת אליהם.

אלכס - במקרה קטדין זו מערכת שיש בבית של ההורים, לא רואה איך המערכת שלהם מנצחת את מה שצרפתי, לדעתי המים יותר טעימים, במיוחד שההפרש בין 2 המערכות הוא 400% ( סננים של omnipure בשניהם),

בקטדין יש סנן קרמי שעלותו כ-300 ונדרש להחליפו פעם בכמה שנים (מלבד הפילטר הרגיל שמוחלף כל שנה).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים טעימים כי אני שותה אותם 60 שנה (פלוס) בלי שום נזק.

הסיפור של הפילטרים הוא אחד מההצלחות הגדולות ביותר של אנשי המכירות. פחות או יותר מכירת קרח לאסקימוסים במחיר של בושם יוקרה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המים בבניין הקודם שבו גרתי היו בסדר גמור מבחינת טעם, אבל עדיין השתמשתי בבריטה. עכשיו זה בניין עם משאבות ומאגר (שעוברים חיטוי פעם בשנה) ואולי זו הסיבה שטעם המים פשוט זוועה (בליווי ריח כלור משמעותי) .

משתמש בבריטה מאז ומעולם, אך זה לא כל כך נוח ולכן החלטנו להתקין מערכת תת-כיורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הרבה שנים התשמשתי תקופת מה בבריטה, עד שהתברר כי המיים המסוננים בה ומורתחים מעשרים במתכות כבדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הרבה שנים התשמשתי תקופת מה בבריטה, עד שהתברר כי המיים המסוננים בה ומורתחים מעשרים במתכות כבדות.

מאיפה זה מגיע?

מסנן הבריטה מכיל פחם פעיל - יעני קליפות קוקוס שעברו שריפה בטמפרטורה גבוהה ביותר, בגדול. בנוסף כנראה גם רזין שתורם מאוד להפחתת מלחים במים. הבריטה מפחיתה משמעותית אבנית, כלור וחלק מהמתכות הכבדות ככה שלא מדובר בשום אופן במים מזוקקים באיזשהו אופן ואין שום סיבה שיגיבו עם קומקום בזמן הרתיחה.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה לפני הרבה מאד שנים, אני מניח שהטכנולוגיה השתנתה מאז.

בדירה החדשה שלי ויתרתי גם על הפילטר על השיבר שהיה לי בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...