Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמינות שברולט ספארק החדשה, ואיך היא מול יונדאי i20

Carush
שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

1. ידוע שלגבי שברולט ספארק החדשה (2016) לא ניתן לקבוע אמינות עדיין, אך בכל זאת אשאל:

מה כן ידוע על הרכיבים שלה? יש לה מכלולים משותפים לרכבים אחרים שכן יודעים אם הם טובים ואמינים?

2. למה יש לשברולט שם רע יחסית בעבר? מה הסיכוי שהם ישתפרו ויהיו אמינים כמו יונדאי/יפניות?

3. ניסיתי לעשות חיפוש לגבי השוואה בין שני סוגי הרכבים, אבל יש ליונדאי ולספארק מנוע דומה (1.4 אוטומט עם בערך 100 כ"ס). מה עדיף?

מבחינת ביצועים הם די קרובים? כי הנתונים של המנוע די קרובים.

רק האמינות של יונדאי זה כבר יתרון, אבל מה עוד אפשר להשוות ביניהם?

היונדאי נחשבת לסופר מיני בגלל הגודל הפיזי שלה?

עריכה אחרונה על ידי Carush
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא יודע לגבי אמינות ותדמית אבל הספארק (מיני) קטגוריה קטנה יותר מה-I20 (סופר מיני). אם כבר יש להשוות ל-I10 לדעתי.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשברולט יש שם רע בארץ בעיקר בגלל רכבי הדייהו שהגיעו לכאן מחופשים לשברולטים בשנים עברו (אני חושב משנת 2003/2004 ועד בערך 2013/2014, תלוי גם באיזה דגמים מדובר וכו') והיו בעלי אמינות נמוכה, צריכת דלק גבוהה, מנועים לא להיט ועוד.

הספארק שאתה מדבר עליה לדעתי דדוקא רכב מצויין בסה"כ. נהגתי עליה שנתיים אחרונות בליסינג (ממש עד לפני שבועיים וחצי) ובאמת שיש לי רק דברים טובים לומר על הרכב. ביצועים מצויינים, גיר רציף וחלק, מרווח פנים גדול ביחס לגודל, בידוד רעשים טוב. יש גם חסרונות כמו תא מטען קטן יחסית. לא יודע לגבי אמינות כי עדיין מוקדם מידי לומר אבל בשנתיים אצלי היא נסעה בלי לצייץ (תנאים קשים, מהירות קיצונית מחוץ לעיר 150/160 רבוע, ובתוך העיר רגל כבדה מאוד).

לדעתי שברולט "קוריאניות" בארץ בימים האלה עוברת את מה שעברו יונדאי וקיה לפניה כשהן ייבאו לפה רכבים חדשים משלהם להתחרות בטויוטה\מאזדה\הונדה. הייתה לי בזמנו יונדאי לנטרה 94 ובימים האלו יונדאי נחשבה לנחותה מאוד ביחס ליפניות, בגלל סיבות דומות: צריכת דלק, למשל גטס ואקסנט, מנועים חלשים, אמינות בספק וכו'.

השברולטים של היום (קרוז, ספארק חדשה, סוניק) נחשבים כבר יותר "אמריקאיים" מבחינת האיכות (למרות שמיוצרים בקוריאה) ומריגישם את זה בפועל, לפחות אני הרגשתי את ההבדל הקיצוני (לא פחות) בין הספארק 2013 לזו מ 2016, ו קפיצה כל כך גדולה שקשה לי להאמין שזה אותו הדגם בהפרש של 3 שנים בלבד. אותו כנ"ל מספרים לגבי הסוניק בהשוואה לאוויאו ובין הקרוז הישנות לחדשות יותר עם מנועי 1.4 טורבו.

i20 הוא רכב שונה, גדול יותר לעומת הספארק, אבל אני מניח שבאותו תקציב תצטרך לרדת בערך שנתיים (למשל ספארק 2016 ניתן להשיג ב 40K בערך לפי מה שבדקתי, לעומת זאת i20 יותר לכיוון 2014 ו 2015 אם יש לך מזל). מבחינת ביצועים לדעתי הספארק תהיה חזקה יותר בגלל הגודל והגיר העדיף (אני חושב של i20 יש גיר 4 הילוכים בלבד)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של יונדאי I20 שגמעה מעל 234000 ק"מ. האוטו סביר, לא יגיד שהוא אמין בצורה מטורפת, ולא להיפך.

מקום סביר באמצע.

ראה סקירה ארוכת טווח שלי (שרשור מתעדכן, מציע לקרוא גם את ההודעות החדשות):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630182-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-4-5-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-I20-2009-%D7%A9%D7%92%D7%9E%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%9C-202000-%D7%A7-quot-%D7%9E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשברולט יש שם רע בארץ בעיקר בגלל רכבי הדייהו שהגיעו לכאן מחופשים לשברולטים בשנים עברו (אני חושב משנת 2003/2004 ועד בערך 2013/2014, תלוי גם באיזה דגמים מדובר וכו') והיו בעלי אמינות נמוכה, צריכת דלק גבוהה, מנועים לא להיט ועוד.

הספארק שאתה מדבר עליה לדעתי דדוקא רכב מצויין בסה"כ. נהגתי עליה שנתיים אחרונות בליסינג (ממש עד לפני שבועיים וחצי) ובאמת שיש לי רק דברים טובים לומר על הרכב. ביצועים מצויינים, גיר רציף וחלק, מרווח פנים גדול ביחס לגודל, בידוד רעשים טוב. יש גם חסרונות כמו תא מטען קטן יחסית. לא יודע לגבי אמינות כי עדיין מוקדם מידי לומר אבל בשנתיים אצלי היא נסעה בלי לצייץ (תנאים קשים, מהירות קיצונית מחוץ לעיר 150/160 רבוע, ובתוך העיר רגל כבדה מאוד).

לדעתי שברולט "קוריאניות" בארץ בימים האלה עוברת את מה שעברו יונדאי וקיה לפניה כשהן ייבאו לפה רכבים חדשים משלהם להתחרות בטויוטה\מאזדה\הונדה. הייתה לי בזמנו יונדאי לנטרה 94 ובימים האלו יונדאי נחשבה לנחותה מאוד ביחס ליפניות, בגלל סיבות דומות: צריכת דלק, למשל גטס ואקסנט, מנועים חלשים, אמינות בספק וכו'.

השברולטים של היום (קרוז, ספארק חדשה, סוניק) נחשבים כבר יותר "אמריקאיים" מבחינת האיכות (למרות שמיוצרים בקוריאה) ומריגישם את זה בפועל, לפחות אני הרגשתי את ההבדל הקיצוני (לא פחות) בין הספארק 2013 לזו מ 2016, ו קפיצה כל כך גדולה שקשה לי להאמין שזה אותו הדגם בהפרש של 3 שנים בלבד. אותו כנ"ל מספרים לגבי הסוניק בהשוואה לאוויאו ובין הקרוז הישנות לחדשות יותר עם מנועי 1.4 טורבו.

i20 הוא רכב שונה, גדול יותר לעומת הספארק, אבל אני מניח שבאותו תקציב תצטרך לרדת בערך שנתיים (למשל ספארק 2016 ניתן להשיג ב 40K בערך לפי מה שבדקתי, לעומת זאת i20 יותר לכיוון 2014 ו 2015 אם יש לך מזל). מבחינת ביצועים לדעתי הספארק תהיה חזקה יותר בגלל הגודל והגיר העדיף (אני חושב של i20 יש גיר 4 הילוכים בלבד)

תודה רבה על התשובה המפורטת.

ספארק 2016 עם קמ סביר בגימור LTZ אפשר להשיג בסביבות ה50K.

אני בעלים של יונדאי I20 שגמעה מעל 234000 ק"מ. האוטו סביר, לא יגיד שהוא אמין בצורה מטורפת, ולא להיפך.

מקום סביר באמצע.

ראה סקירה ארוכת טווח שלי (שרשור מתעדכן, מציע לקרוא גם את ההודעות החדשות):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630182-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-4-5-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-I20-2009-%D7%A9%D7%92%D7%9E%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%9C-202000-%D7%A7-quot-%D7%9E

תודה. באמת יש כמה דברים תמוהים כמו עלות של מפסק של בורר המזגן ב2400 ש"ח?

כמה הדור השניה שיצא ב2012 שונה מהראשון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הדגם של 2012 אותו דבר בדיוק כמו ה 2009 רק הצורה קצת שונה.

הדגם החדש היגיע ב 2014.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספארק חיסכונית יותר עקב גיר רציף, אך ליונדאי יתרון של מרווח ותא מטען ואיכות חומרים.

לדעתי הספארק נוחה יותר בעיקר בתחום המושבים אל זה משהו אישי.

לדעתי לספארק יחידת הנעה עדיפה בזכות גיר רציף שעושה אותה נמרצת יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש במסך מולטימדיה של השברולט WAZE?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אין ווייז, לפחות לא בדגם שהיה לי (LT+ 2016).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בספארק החדשות למיטב ידיעתי ANDROID AUTO וגם CAR PLAY של התפוח הרקוב, כך שתוכל להשתמש ביישומי ניווט על המולטימדיה.

אני אחזק את yonisi ואגיד שלאחר מספר נסיעות שעשיתי בספארק החדשות מדובר בעולם אחר לחלוטין מהספארק הקודמת, הרכב מאוד נמרץ, נוח והנסיעה בו לא מרגישה כלכך כמו רכב מיני כי הוא יושב הרבה יותר יציב על הכביש בהשוואה לרכבים אחרים בקטגוריה ומרגיש הרבה יותר בשל.

אכן התדמית של שברולט נפגעה מאוד בישראל בגלל הדייהו המחופשות שהיו כאן וגם בתחילת השיווק של הקרוז שהגיע עם מנוע וגיר שהתבררו כאיומים ביותר, דבר שכמובן נפתר מספר שנים לאחר מכן והדגמים החדשים מפגינים אמינות טובה בסה"כ.

אם אני כרגע הייתי מחפש רכב מיני, אין ספק שהבחירה שלי הייתה בספארק, לדעתי התמורה הכי טובה למחיר.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת של ה"תפוח הרקוב" לרכב היא פשוט מעולה.

לעומת האנדרואיד אוטו שאפילו לא פתוחה בישראל באופן חוקי..

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שהיא לא מעולה, אבל התפוח עדיין רקוב :)

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יש לנו ספארק 2016 ידנית ובעת הרכישה הותקנה ומומשקה לנו בסוכנות אפליקציית אנדרואיד אוטו.

נכון שלא גוירה, אבל בהחלט ניתן להשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה

ANDROID AUTO?

להשתמש ביישומי ניווט על המולטימדיה זה פחות טוב מWAZE, לא?

איך זה עובד בעצם? כי בWAZE יש מידע על תאונות, פקקים, שוטרים, מצלמות ועוד.

אפשר הסבר?

תודה :)

יש בספארק החדשות למיטב ידיעתי ANDROID AUTO וגם CAR PLAY של התפוח הרקוב, כך שתוכל להשתמש ביישומי ניווט על המולטימדיה.

אני אחזק את yonisi ואגיד שלאחר מספר נסיעות שעשיתי בספארק החדשות מדובר בעולם אחר לחלוטין מהספארק הקודמת, הרכב מאוד נמרץ, נוח והנסיעה בו לא מרגישה כלכך כמו רכב מיני כי הוא יושב הרבה יותר יציב על הכביש בהשוואה לרכבים אחרים בקטגוריה ומרגיש הרבה יותר בשל.

אכן התדמית של שברולט נפגעה מאוד בישראל בגלל הדייהו המחופשות שהיו כאן וגם בתחילת השיווק של הקרוז שהגיע עם מנוע וגיר שהתבררו כאיומים ביותר, דבר שכמובן נפתר מספר שנים לאחר מכן והדגמים החדשים מפגינים אמינות טובה בסה"כ.

אם אני כרגע הייתי מחפש רכב מיני, אין ספק שהבחירה שלי הייתה בספארק, לדעתי התמורה הכי טובה למחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין Android Auto זה סוג של ממשק שנותן "שיקוף" (חלקי, ככה נראה) של הטלפון על מסך המולטימדיה. נשמע כמו אופציה לא רעה, למשל אפשר ככה לפתוח ווייז בטלפון ולראות את התצוגה (ואני מניח גם החיווי הקולי) במערכת של הרכב. יכול להיות שהייתה לי אפשרות כזו בספארק ולא ידעתי? יש מצב :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...