Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לנזק במהלך טסט לרכב פרטי

שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע אם זה מתאים לפורום הזה או לא אבל אני אסביר בכל זאת את המצב

קניתי הונדה סיוויק 95 לפני כשבוע וחצי, ונסעתי היום להעביר אותה טסט בטייבה, עכשיו אחרי שעמדתי שם בתור ועברתי לבדיקה עצמה, הגעתי לבור, עכשיו מסביב לבור יש מין מעקה נמוך כזה, אני מניח כדי שרכבים לא יכנסו לבור בטעות או משהו כזה, בקיצור.. אני עובר מעל הבור, ועומד מעל איפה שאמרו לי לעמוד, הבן אדם אמר לי 3 פעמים להתחיל לנסוע, והתחלתי לאט לנסוע, ואז פתאום שמעתי רעש חזק מאחורה, מסתבר שנעקר לי כל הדוד האחורי בגלל המעקה הזה, והטמבון יצא קצת מהמקום.. הם אומרים שזה אשמתי.. עכשיו הרכב סטוק לחלוטין, אין שום הנמכה או משהו כזה.. על מי חלה האחריות פה?

- יונתן

VYZVwSR.jpg ZPQfhis.jpg eclicZP.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת הזהירות בזמן נהיגה חלה על הנהג ולא על מי שמכוון אותו.

בקיצור תתקן וסע לשלום.

אין לי דרך לראות איפה הדוד שלי נמצא ביחס למעקה הזה שנמצא שם.. הבן אדם שמתחת צריך לראות שהכל בסדר ואז להגיד לי לנסוע.. ומעבר לזה.. מה אני עושה במצב שעוצר אותי שוטר עכשיו עד שאני אתקן את זה? לפתוח לו בגאז' ולהראות לו את הדוד והארכה של הזמן של הטסט?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה נמצא בשטח מכון הבדיקה, מחויב להשמע להוראות הבוחנים שגם מכוונים אותך.

מכוון הוא לא קישוט, לפעמים יש חובת מכוון בחוק, וכמובן שמכוון יכול לראות דברים שלך כנהג אין סיכוי לראות.

במיוחד בתוך שטח מכון שכזה.

האחריות המלאה על המכון, מניח שיש להם ביטוח על מקרים כאלה.

פנה להנהלת המכון, ולאחר מכן דרוש פיצוי בכתב.

תפקיד המכון לפסול רכב לא תקין (גם אם הגובה לא תקין) ובפירוש לא לגרום נזק נוסף לרכב.

אגב, רכב סטוק לא אומר שהרכב בגובהו המקורי, הקפיץ מאבד מתכונותיו עם השנים והרכב מונמך בהתאם (אלא אם החלפת לקפיץ מקורי).

גם העמסת משקל (לא רלוונטי למקרה הזה) מנמיכה את הרכב בהתאם כמובן.

חובת הזהירות בזמן נהיגה חלה על הנהג ולא על מי שמכוון אותו.

בקיצור תתקן וסע לשלום.

מה אתה שח?

אולי הוא גם צריך לשלם למכון על השריטה במעקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה נמצא בשטח מכון הבדיקה, מחויב להשמע להוראות הבוחנים שגם מכוונים אותך.

מכוון הוא לא קישוט, לפעמים יש חובת מכוון בחוק, וכמובן שמכוון יכול לראות דברים שלך כנהג אין סיכוי לראות.

במיוחד בתוך שטח מכון שכזה.

האחריות המלאה על המכון, מניח שיש להם ביטוח על מקרים כאלה.

פנה להנהלת המכון, ולאחר מכן דרוש פיצוי בכתב.

תפקיד המכון לפסול רכב לא תקין (גם אם הגובה לא תקין) ובפירוש לא לגרום נזק נוסף לרכב.

אגב, רכב סטוק לא אומר שהרכב בגובהו המקורי, הקפיץ מאבד מתכונותיו עם השנים והרכב מונמך בהתאם (אלא אם החלפת לקפיץ מקורי).

גם העמסת משקל (לא רלוונטי למקרה הזה) מנמיכה את הרכב בהתאם כמובן.

מה אתה שח?

אולי הוא גם צריך לשלם למכון על השריטה במעקה?

ברור שהרכב לא בגובהו המקורי, אכן הבולמים והקפיצים עייפים וזה דבר שאני מתכנן להחליף בזמן הקרוב אבל ברגע שהמכון רואה רכב שהוא נמוך הם צריכים לקחת את זה בחשבון, מה יקרה אם יגיע לשם רכב ספורט שברגיל שלו הוא נמוך..

בכל מקרה, פיצוי בכתב? מה זאת אומרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהפיצוי שמגיע לך הוא עלות תיקון האגזוז והפגוש (אלא אם ניתן לסדר את הפגוש באופן סביר ללא עלות. בכל זאת רכב לא חדש).

גש למנהל המקום ודרוש את הפיצוי.

אסוף את כל הניירות, וכמה שיותר הוכחות שהנזק נגרם במקום (צילומים וניירת).

אם בעל המקום יסרב לפצות אותך, ולא יפנה אותך למשל לחברת ביטוח שמבטחת אותם,

הגש את הדרישה בכתב, עם אישור מסירה.

(זה מכתב לפני הגשת תביעה בבית משפט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותתכונן לעבור שוב על הבור בטסט החוזר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות היא של המכון, למרות שלבעל הרכב קיימת אחריות כלשהי על קרות הנזק.

גובה הרכב אינו משחק תפקיד במקרה זה, למרות עייפות הקפיץ, מאחר הרכב אינו עמוס/מונמך כך שתקרה פגיעה בחלקו התחתון.

ככל הנראה, הדוד האחורי לא היה מורכב היטב(תושבת גומי קרועה, זווית הרכבה לא נכונה) וכן הוא נפגע ע"י מעקה הבטיחות.

בכל מקרה, האחריות המרבית הנה של המכון(כנראה במלואה).

*אגב, למכון יש צילום/סרטון של המקרה מאחר וקיימת חובת מצלמה בבור הבדיקה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה האחריות המירבית על המכון ?אם הנהג נסע מטר אחורה במקום 0.5 מטר לפי הנחיות של הבוחן או של אחד מעובדי המכון ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, הרכב נסע לפנים, לכוון הבור, ודוד צינור הפליטה נתפס במעקה ונקרע וגם פגע בפגוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה האחריות המירבית על המכון ?אם הנהג נסע מטר אחורה במקום 0.5 מטר לפי הנחיות של הבוחן או של אחד מעובדי המכון ?
היכן בתיאור המקרה ראית שהוא נסע אחורה ? כתוב שנסע ואז שמע רעש מאחורה , הדוד כנראה נתפס במעקה ונתלש (אפשר לראות את התמונה שבה הדוד תלוש )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן בתיאור המקרה ראית שהוא נסע אחורה ? כתוב שנסע ואז שמע רעש מאחורה , הדוד כנראה נתפס במעקה ונתלש (אפשר לראות את התמונה שבה הדוד תלוש )
יש את המעקה בתחילת הבור, איתו לא הייתה בעיה בכלל, זה קרה בסוף הבור, במעקה שם.. אני לא זזתי בכלל כשלא אמרו לי, וכשהוא כן אמר לי לזוז קדימה זזתי פחות ממה שנאמר לי ולאט לאט התקדמתי, אחרי זה המשכתי להתקדם אחרי שהוא אמר לי 3 פעמים ואז נתלש הדוד.. ואז כמובן שלקחתי קצת ברוורס לאחר שאמרו לי כדי להוציא את זה, שמתי בבגאז' והתקדמתי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר נשמע יותר תמוה. לא סביר שהמעקה ביציאה מהבור יהיה גבוה מהמעקה בכניסה.

כנראה שניהם באותו גובה.

אולי בבדיקה בבור, כשפסלו את מערכת הפליטה גם שחררו שם משהו. אני לא טוען שזה בכוונה!

וזה גם לא רלוונטי לנושא הפיצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...