Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב דיזל קטן בארץ?

some_driver
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחרונה התחלתי לחשוב על החלפת הרכב שלי. אני רווק שנוהג בפנדה שעושה כ-1/18 בממוצע (הרוב בינעירוני ואני נוהג מאוד רגוע). לא אקנה רכב שצורך יותר / אותו הדבר.

יש בעולם המון רכבי דיזל מיני (אפילו את הפנדה האהובה שלי), אז מדוע לא מייבאים רכבים קטנים עם מנועי דיזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא מייבאים? יש פיג'ו 208 ידנית.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא מייבאים? יש פיג'ו 208 ידנית.

חיפוש ביד 2 מציג 4 תוצאות משנתון 2010 והלאה.

מוזר שבאירופה דיזל קטן ממש פופולרי ופה לא. לא מעוניינים לחסוך בארץ בדלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירופה זה לא כאן והשוק בארץ שונה מהשוק האירופאי. להשתנות זה לא הולך ועם האנטי לדיזל ההולך ומתפשט בעולם אופציות דיזל יילכו ויכחדו.

אתה יכול לחפש היברידי לחלופין, כמו טויוטה יאריס הייבריד, רק לא סגור כמה היא עושה בדרך כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש לך גירסת בנזין שעושה 1:18 אין הרבה ביקוש לדיזל שיעשה 1:22 כי ההפרש החודשי בעלות הדלק קטן מידי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש משומש אז הגיעו כמה יחידות של סיטרואן c3 דיזל.

אפשר גם לנסות ריו האצ'בק דיזל שאינה מונית לשעבר.

ויותר נפוץ זה סנדרו סטאפווי דיזל.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמיני אין בכלל. או בכל מקרה אני לא מצליח לחשוב על אכן כזאת.

יש סופר מיני בודדות, 208, דא'ציה שהיא לא כ"כ סופר מיני אבל היא במחיר של סופר מיני. כולן ידניות.

בכל מקרה אם אתה מוציא 1 ל18 בפנדה שלך, גם עם רכב דיזל יהיה לך מעט קשה לנצח את הנתון המרשים הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביקוש למיני דיזל באירופה ירד מאד מאז שהצליחו לייצר מיני עם מנועי בנזין עם צריכה דומה לדיזל ומחיר זול ממנו.

יש עדיין מעט C4 קקטוס סולר ביד2

תישאר עם הפנדה. מה רע ?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 דיזל , רכב חסכוני, נוח חזק ואפילו כיף לנהוג בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אם אתה מוציא 1 ל18 בפנדה שלך, גם עם רכב דיזל יהיה לך מעט קשה לנצח את הנתון המרשים הזה.

עם דיזל במכונית מיני אפשר לנצח את המספר הזה בלי שום בעיה ולהגיע ל 1 ל 22/23

מסחריות דיזל כמו ברלינגו וקנגו ששוקלות כמעט פי 2 ובעלות מקדם גרר הרבה יותר גבוה מפנדה עושות 1 ל 18 בנהיגה רגועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם דיזל במכונית מיני אפשר לנצח את המספר הזה בלי שום בעיה ולהגיע ל 1 ל 22/23

מסחריות דיזל כמו ברלינגו וקנגו ששוקלות כמעט פי 2 ובעלות מקדם גרר הרבה יותר גבוה מפנדה עושות 1 ל 18 בנהיגה רגועה.

מסכים.

הכוונה שלי הייתה שעם רכב כמו דא'ציה עם מנוע דיזל קשה יהיה לעקוף את ה1 ל18.

לגבי צריכת דלק של רכב מיני עם מנוע דיזל שאין בארץ, אינני יודע כי לעולם לא נתקלתי באחת כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעולם המון רכבי דיזל מיני (אפילו את הפנדה האהובה שלי), אז מדוע לא מייבאים רכבים קטנים עם מנועי דיזל?

אם נשים רגע בצד את הירידה שיש ברמת העיניין בדיזלים באירופה אחרי דיזלגייט של פולקסווגן אז הסיבות הן:

אין כמעט מיני או סופרמימי דיזל אוטומטיות.

בארץ בשביל שיקנו רכב ידני הוא צריך להיות מאוד זול. רכב עם מנוע דיזל יותר יקר (גם באירופה) מרכב זהה עם מנוע בנזין. אחרי המיסוי הגבוה בארץ מגיעים בהרבה מקרים למחיר לא תחרותי. אם יש הפרש מחיר של 10000 ש"ח בקניה של רכב אשר גם בבנזין די חסכוני, צריך לנסוע הרבה שנים רק בשביל לכסות את ההפרש הראשוני במחיר.

היה בארץ עד לפי כ 12-15 שנה מיסוי נוסף על דיזל באגרת טסט, תוספת של כ 3000 ש"ח. זה מזמן בוטל אבל יש עדיין אנשים שחושים שאגרת טסט בדיזל יותר יקרה.

מנועי דיזל חלשים כבדים רועשים ומעשנים מלפני 20-30 שנה עשו את הרושם השלילי על מי שזוכר אותם, חלק ממי שזוכר חושבים שזה עד היום ככה.

בארץ קונים הרבה מכוניות יפניות, אצל היפנים היצע של גירסאות דיזל די מצומצם עד לא קיים בכלל בדגמים הקטנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה גרסת דיזל לסקסו (דגם מקביל ל106, שכן נחשב רכב מיני) שהייתה באמת מאוד מאוד חסכונית, אבל די חלשה (1.5 אטמוספירי, מקביל לדגמי בנזין החלשים).

באמת רכבי בנזין קטנים מגיעים כיום לחסכון מרשים לצד מחיר התחלתי נמוך יותר, מה שמשאיר את הדיזל כנישה (שגם פחות מתאים לעיר/נסיעות קצרות).

נוסף להיצע שהוצע לך (208 ועוד כמה דגמים שהוזכרו) לא הזכירו את הקליאו טורבו, שגם חסכוני מאוד וקרוב למה שאתה מחפש, ואולי נמכר בשנתון ובמחיר יותר רלוונטי עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה גרסת דיזל לסקסו (דגם מקביל ל106, שכן נחשב רכב מיני) שהייתה באמת מאוד מאוד חסכונית, אבל די חלשה (1.5 אטמוספירי, מקביל לדגמי בנזין החלשים).

באותה תקופה, במשך כמה שנים שנים הרבה יבואנים של מכוניות אירופאיות הציעו גירסאות דיזל לסופר מיני:

קליאו B

פולו קלאסיק ובהמשך גם 5 דלתות.

פיאסטה.

סיטרואן C3

פונטו (נדמה לי רק בשנת 2000)

סיאט איביזה

אופל קורסה

כולן חוץ מפולו קלאסיק נמכרו במספרים נמוכים ולאחר מספר שנים היבוא הופסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...