Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה בממיר הקטליטי - פורד פיאסטה 1.2 2015

efraimya
שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

קצת רקע - יש לי פורד פיאסטה 2015 (בת 3 ו 3 חודשים), ידנית, עם 79000 ק״מ (יד ראשונה, רק אני נוהג עליה, מטופלת במוסך מורשה בלבד)

לפני שבוע נדלקה לי נורת Engine, ובמוסך פורד אמרו שהלך הממיר הקטליטי (תקלה p0420).

איפסתי את הנורה במוסך אחר, והיא חזרה אחרי שבוע (ככה שאני מניח שאכן יש תקלה).

הייתי שמח לעצה, אני מתלבט בין האופציות שיש לי:

1. תיקון בפורד - החלפת לממיר מקורי חדש + אטמים, הכל מקורי. הם נתנו לי 50% הנחה בגלל שהרכב רק סיים אחריות - 2450 ש״ח

2. תיקון במוסך אגזוזים - 1650 ש״ח (החלפת הפילטר הפנימי)

3. לא לעשות כלום. טסט הבא עוד 9 חודשים. לשבור את הראש אז.

הלבטים:

אופציה 1 - יקרה (כמעט עשירית מערך הרכב)

אופציה 2 - הפחידו אותי בפורד שאם התיקון לא טוב התקלה תחזור ועדיין לא אעבוד טסט, ואז הכסף הלך לפח

אופציה 3 - קראתי על אנשים שאחרי כמה חודשים התפרקו להם חלקים / הרכב נתקע (לא ממש מבין בזה). אני לא רוצה גם לנשום את הגזים של הרכב, מניח שהרכב הרבה יותר מזהם ככה..

תודה רבה על העצות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הצעה בשבילך. קרה לי אותו דבר עם יונדאי אלנטרה בת 3.5 שנים. גם שם אמרו במוסך שהלך ממיר קטליטי וגם שם ניסו למכור לי את הסיפור שינסו לקבל הנחה כי הרכב רק סיים את האחריות.

לקחתי זמן לחשוב ומספר ימים אחר כך תדלקתי בסונול מתוסף. נסעתי 100 מטר והנורית כבתה ולא חזרה יותר. בדקתי בספר רכב ושם כתוב במפורש שהיצרן ממליץ להוסיף תוסף לדלק אחת לתקופה. כדאי לך לנסות. אם לא יועיל בטח לא יזיק. לא נשמע לי הגיוני בכלל שממיר קטליטי הולך אחרי 3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל ממיר קטליטי הוא רכיב for life. זאת אומרת שהוא לא דורש החלפה אם טיפלת ברכב שלך כמו שצריך.

זה דומה לאם מנוע ברכב שלך כשל לאחר 3 שנים. לא משהו שצריך לקבל אותו כתקלה שאמורה לקרות בק"מ הזה.

לכן, במקומך היתי פונה קודם כל ליבואן עם התלונה הזאת, ואז גם ליצרן.

לדעתי, במינימום היצרן צריך לתת לך את החלק בחינם ואתה תשלם רק את העבודה של המוסך.

בנוסף שיבדקו את החיישן עצמו, אולי החיישן מזייף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממיר הוא חלק מתבלה וממש לא לכל חיי הרכב.

ממיר לא צריך ללכת אחרי 3 שנים ולכן הייתי בודק מה גרם לו לההרס,

יישנם מס' סיבות להרס מוקדם לממיר, אתה יכול לחפש בפורום ולמצוא את הסיבות.

החלפה של ממיר לא חייבת להיעשות במוסך מרכזי וישנם מספיק מכונים איכותיים שמחליפים את הממיר בצורה מקצועית בחצי מחיר מהיבואן.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אם אתה הולך לתקן אני מאוד ממליץ לתקן במורשה עם חלק מקורי בלבד.

ב208 שהייתה ברשותי בוצעה החלפת ממיר במוסך אגזוזים בחולון ותוך פחות משנה התקלה חזרה.

אני ישבתי לידו בזמן העבודה - מה שהוא עשה זה לקח ממיר אחר כלשהו (חדש), פירק אותו מהמעטפת והרכיב אותו לתוך הדוד המקורי. עלות התיקון גם הייתה בערך 1700ש"ח.

מומלץ כן לעשות משהו, אני לא עשיתי כלום (הרכב היה בבעלות מעסיק, לא שלי.)

נדלקה מנורת מנוע, קראתי את התקלה ודיווחתי לו. הוא בחוכמתו הרבה אמר לי הרכב נוסע? אל תיגע. אחרי מס' חודשים הממיר כנראה נסתם, הדוד התפוצץ והרכב עשה רעשים של טרקטור.

עריכה אחרונה על ידי TheTool
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכלל לא בטוח שהממיר תקול. זה יכול להיות לכלוך שטחי של פיח במערכת או חיישן חמצן וכדומה. לפני שאתה מחליף ממיר מאוד כדאי שתוודא שאכן הוא תקול. כשהבעיה תיפתר רצוי שתפרסם כאן מה היה הפתרון בשביל אחרים שיבוא לכאן עם אותה תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות בממיר נגרמות בדר"כ בגלל בעיות בניהול התערובת (דלק אויר)

כדאי מאוד לבדוק עם סורק OBD אם יש קודי תקלות נוספים ל-p0420 - ייתכנו דליפות אויר במע' יניקה\פליטה שייגרמו ל-P0420 אבל ייתנו גם קודים נוספים שיעזרו למצוא את מקור הבעיה.

לבדוק גם ערכי STFT ו- LTFT ב-OBD

(long/short term fuel trim)

צריכים להיות על מקס 5%+-. ערך גבוה יכול לעזור במיקוד הבעיה

פוקוס 2002 2.0 אוט'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיות בממיר נגרמות בדר"כ בגלל בעיות בניהול התערובת (דלק אויר)

כדאי מאוד לבדוק עם סורק OBD אם יש קודי תקלות נוספים ל-p0420 - ייתכנו דליפות אויר במע' יניקה\פליטה שייגרמו ל-P0420 אבל ייתנו גם קודים נוספים שיעזרו למצוא את מקור הבעיה.

לבדוק גם ערכי STFT ו- LTFT ב-OBD

(long/short term fuel trim)

צריכים להיות על מקס 5%+-. ערך גבוה יכול לעזור במיקוד הבעיה

תודה! איפה עושים בדיקה כזו? במוסך היבואן יצאו דיי לייצנים - לא בדקו כלום. ראו את קוד התקלה וישר נתנו הצעה להחלפה של הרכיב. האם לחזור אליהם ולבקש בדיקה יותר מקיפה? האם ללכת למכון אגזוזים? (ראיתי כאן כמה המלצות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל ממיר קטליטי הוא רכיב for life. זאת אומרת שהוא לא דורש החלפה אם טיפלת ברכב שלך כמו שצריך.

זה דומה לאם מנוע ברכב שלך כשל לאחר 3 שנים. לא משהו שצריך לקבל אותו כתקלה שאמורה לקרות בק"מ הזה.

לכן, במקומך היתי פונה קודם כל ליבואן עם התלונה הזאת, ואז גם ליצרן.

לדעתי, במינימום היצרן צריך לתת לך את החלק בחינם ואתה תשלם רק את העבודה של המוסך.

בנוסף שיבדקו את החיישן עצמו, אולי החיישן מזייף.

הגשתי בקשה וקיבלתי חצי מחיר על הכל. אבל, חצי המחיר זה לא בדיוק חצי מחיר מההצעה שלהם, כי כביכול הייתה הנחה בהצעה שנתנו לי... יצא שההצעה אצל היבואן הייתה 2450 במקום 4300. במכון אגזוזים החלפה של הפילטר הפנימי - 1600 (החשש הוא מחזרה של התקלה במקרה כזה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה קודם לבדוק אם מדובר באחת התקלות המדוברות לעיל, ברכב הנל המנוע והממיר נחשבים לאמינים מאוד וקשה לי להאמין שהוא נהרס.

נניח והחלטת להחליף בכל אופן, לא הייתי מוותר על להבין מה גרם לו לההירס מכיוון שזה עשוי מאוד לחזור על עצמו, הממיר ברכב הזה לא מתקלקל סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם tepic

תודה! איפה עושים בדיקה כזו? במוסך היבואן יצאו דיי לייצנים - לא בדקו כלום. ראו את קוד התקלה וישר נתנו הצעה להחלפה של הרכיב. האם לחזור אליהם ולבקש בדיקה יותר מקיפה? האם ללכת למכון אגזוזים? (ראיתי כאן כמה המלצות)

אתה צריך מתאם OBD כדי לעשות את הבדיקות האלה. או מישהו שאתה מכיר עם אחד כזה

רוב המוסכים לא ממש מבינים בזה/רוצים להבין בזה... חבל על המאמץ איתם בקטע של בדיקות רציניות

מאיפה אתה בארץ ?

פוקוס 2002 2.0 אוט'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין עם tepic

אתה צריך מתאם OBD כדי לעשות את הבדיקות האלה. או מישהו שאתה מכיר עם אחד כזה

רוב המוסכים לא ממש מבינים בזה/רוצים להבין בזה... חבל על המאמץ איתם בקטע של בדיקות רציניות

מאיפה אתה בארץ ?

איזור המרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...