Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכות סיוע לנהיגה: אנחנו עדיין לא שם

שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחקר של ה-IIHS שמראה שמערכות בלימה אוטונומית, adaptive cruise control ובקרת סטיה מנתיב עדיין אינן מתפקדות במידה שמאפשרת לנהג להפחית את ערנותו.

לי, אישית, לא ברור האם המרכות אכן מפחיתות את העומס מהנהג, או שמא מוסיפות לו משימות של מעקב אחר התנהגות לא צפויה של הרכב. וגם האם המצאות מערכות אלה לא תגרום לנהג הסתמכות לא מוצדקת עליהן.

מחקרים קודמים הראו יעילות של בלימה אוטונטמית בהפחתת תאונות, אבל כאן עולים סימני שאלה לגבי מידת היעילות של מערכות עזר אלה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסיון עם הונדה סיוויק שיש לה ACC ומערכת בלימה אוטונומית יש הרבה יותר יתרונות מחסרונות.

יש איזה עיקול בישוב שלי, אז רכב גדול חנה בצד ימין והמערכת כנראה חשבה שאני הולך להתנגש בו אז פעם אחת רק בלמה לי קצת, לא עד למהירות 0 וגם זה היה בלימה קצרה מאוד ואז היא "הבינה שהכל בסדר".

ולפעמים היה רק התראה ויזואלית(בלי קול אפילו) בפניה הזאת

ועוד חסרון שהוא בתאכלס לא באמת חסרון זה שלפעמים אתה יודע שרכב הולך לפנות אז אין צורך לבלום כלכך הרבה, אז המערכת לא יודעת את זה ומתריאה אז אני בלמתי קצת כדי שהיא לא תבלום אותי חזק יותר אחר כך.

אבל בתאכלס זה שהיא גרמה לי ללחוץ על הבלם רק גרם לנסיעה להיות בטוחה יותר כי בשביל נהיגה בטוחה היה באמת עדיף לבלום יותר, כי אי אפשר לדעת מה הרכב השני יעשה.

עוד דברים שאני אציין שלדעתי לא חיסרון:

בפקקים נגיד שפתאום כולם בולמים חזק?, אז יצא כמה פעמים שהיא חיזקה את הברקס שלי, לא שהייתי מתנגש אלא היא לוקחת קצת יותר מרחק בטחון. אם היא לא הייתה מתערבת אז בטח הייתי מחזק את הבלימה מאוחר יותר או שבכלל הרכב מלפנים היה ממשיך קצת(עוד פעם המקרה שהמערכת לא יכולה לחזות כמו בני אדם), אבל זה לא קריטי ואם הייתי שומר יותר מרחק זה לא היה קורה.

לגבי ה ACC. אפשר להגדיר אותו ל 4 מרחקים, רק המרחק הראשון והכי קרוב הוא ה"בעייתי" לדעתי.

במהירויות של כביש 6 המרחק של "קו אחד" מרגיש קרוב מידי ולא כדאי לסמוף עליו, קרה לי שה ACC על מרחק 1 לא בלם כמו שצריך ואז מיד אחר כך היה לי בלימת חירום אוטונומית או חיזוק של הברקס שלי.

במרחק של 2 ומעלה אין שום בעיה זה בולם מספיק טוב, רק הבעיה שזה מרחק גדול מידי ואז אנשים נדחפים או נצמדים מאחורה.

מרחק של 1.5 היה בדיוק מתאים.

בנסיעות של 90 קמ"ש ומטה מרחק 1 זה סבבה.

אישית אני לא הכי אוהב להשתמש ב ACC בגלל בגלל שזה שומר לפעמים יותר מידי מרחק ומאיץ באגרסיביות לפעמים.

ההאצה הגרסיבית קוראת בגלל חוסר היכולה של המערכת לחזות שהרכבים מלפנים עומדים להאיץ ואז זה סתם בולם.

ובנהיגה שלי הייתי רואה שהם הולכים להאיץ ואז לא הייתי בולם/ בולם קצת וככה חוסך דלק ונוסע חסכוני.

אבל מצד שני המערכת תמיד הולכת על הצד הבטוח, אז מהבחינה הזאת היא ממש טוב.

מבחינת עייפות ונוחות ה ACC נוח שרוצים "להסתדר במושב" או לתת מנוחה לרגל לכמה רגעים, אז יוצא שאני מפעיל אותה לדקה נגיד.

בנסיעות ארוכות בכביש 6 גם מידי פעם אני מפעיל ליותר מדקה ושמה זה משמעותי מבחינת עייפות.

מבחינת עייפות, המערכת brake hold זה שמים וארץ עם ובלי., בעיקר בפקקים.

אני נוהג על רכב אחד בלי שום מערכת עזר והסיווק והרבה יותר מעייף לנהוג על זה שבלי.

אני אוסיף כמה דברים:

יצא לי כמה פעמים שמערכת עזרה לי בבלימה אבל אני חושב שבלדייה עדין הייתי מצליח לבלום.

המערכת היא מה שנקרה better safe then sorry. ולא היו לי שום תאונות לפני כן.

עריכה אחרונה על ידי FoxLight
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...