Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו פלואנס 2011 1.6 אוטומט, או רכב סביב ה15K אחר

Guest Wildlands
שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עדיין במסע חיפוש רכב אוטומטי לאשה,

אוטומט בלבד,

אמין,

חסכוני,

הרכב ישמש אותה כרגע בעבודה החדשה בסה"כ 50 ק"מ ביום לשני הכיוונים אולי 55 כולל הנסיעה בעיר.

כרגע נעול על

סובארו B3 הצ'בק 1.5 (2009)

יונדאי I10 1.25 שנת (2009-2010)

מעוניינית רק בהצ'בק

אך ראתה את הפלואנס ומצאה חן בעיניה, נכנס בתקציה מנוע 1.6 אוטומט 2011, האם הדגם מומלץ?

עוד שאלה לגבי 2 רכבים אחרים שעניינו אותנו אך לא יודעים אם כדאי להתעסק,

אופל קורסה 1.4 2008

פורד פיאסטה 2010

מה הכי מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים האלו הפלואנס לא נחשבת בעייתית ממה שידוע לי, מחלות העבר כבר חלפו, אבל הרכב לא יהיה חסכוני במיוחד. בנוסף, אם הפלסטיקה לא תוחזקה כראוי (למשל שימוש בחומרים לא איכותיים לפלסטיקה, כמו שנמצאים בשימוש ברוב מכוני השטיפות), ייתכנו מתגים מתקלפים פה ושם.

מצד שני, שאר האופציות גם לא חסכוניות, כך שהפלואנס לא חריגה בנושא.

פיאסטה במסגרת התקציב נשמעת גם אופציה טובה, זה דגם אוטומטי ולא רובוטי, היא מכונית נוחה מאוד, בטיחותית לזמנה (כמדומני 7 כריות אוויר) וכמה שזכור לי גם יש לה אבזור שבזמנו לא היה מאוד נפוץ ברכבי סופר מיני כמו בקרת אקלים.

בכל אופן, 50 ק"מ ליום, בהנחה של 20 ימי עבודה בחודש הם 1000 ק"מ. מדובר על 12 אלף ק"מ בשנה, נניח 3000 ק"מ נוספים עבור נסיעות אישיות שלא קשורות לעבודה? ביחד 15 אלף ק"מ. ההבדל בין רכב שיעשה 1:12 לבין 1:15, הוא 250 ליטרים של דלק. על פניי 12 חודשים מדובר בקצת יותר מ-20 ליטרים בחודש, שהם בערך 130₪. לדעתי לא מאוד משמעותי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס 2011 5 דלתות? זו לא טעות?

בכל אופן הפלואנס גדולה ממש ולכן גם לא חסכונית בכלל, ואם היא לא צריכה רכב כזה גדול אז לא נראה לי בחירה הכי טובה.

למה לא קאיה ריאו או יונדאי I20?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים,

DORSHT, אז כנראה שנרד מהפלואנס, הפיאסטה מעניינת מאוד, נחפש אחת,

לגבי הנסיעה שלה כרגע מדובר בעבודה חדשה שכוללת 6 ימי עבודה בשבוע, עבודה שעתית ולא מלאה, ועם שכר מינימום או טיפה יותר, עדיין לא סגור על זה, כך שכמה מאות שקלים בחודש בשבילה זה משמעותי.

דב,

אכן היא 4 דלתות, אך זה הרכב היחידי בינתיים שמצא חן בעיניה בתצורת סידן, כנראה שנשאר עם מבנה הצ'בק בכל זאת.

קיה ריו, אופציה מצויינת, אך קשה למצוא 5 דלתות, אך בהחלט מחפש בכיוון הזה, רכב עונה על הדרישות.

I20 , טובות מתחילות מ20 וזה מעבר לתקציב.

סעיף חשוב לא פחות, וזה שלרכב יהיו 5 מקומות ישיבה ולא 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה אומר לגביי השכר, אבל אותו סכום כסף יכול ללכת על תיקונים ברכב חסכוני יותר, אז לא עשינו בזה כלום.

כמובן, עליה לקחת בחשבון עלויות של יישור קו, רכב משומש בן כמה שנים, יזדקק אולי להחלפת צמיגים, מצבר או לאיזה טיפול שהבעלים לא ביצע או דחה עקב המכירה.

הפלואנס שהיא כביכול 5 דלתות, היא למעשה מגאן 3 הצ'באק שהדביקו לה בהתחלה מדבקה של פלואנס, כנראה לשם שיפור התדמית של המגאן.

לדעתי הפיאסטה עדיף על קיה ריו או על i20.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה לה את הרכב, היא צריכה רק לתחזק אותו, אך אני חייב לקנות רכב שיהיה לה אמין מאוד, שישרת אותה להסיע את הילדים בבוקר לבית הספר ואחרי זה לעבודה.

לגבי החסכון, אתה צודק, הכוונה שלי שלא מעוניינים ברכב שידוע כזללן כמו הגטס למשל (למרות שכאן מדובר בשמועות בלבד, ואין לי מושג אם מדובר על ה1.4 או ה1.6, שעצה בזה כן תעזור לנו מאוד להחליט), אך הסעיף הכי חשוב לנו ברכב זה ללא ספק האמינות.

בהתחלה היינו נעולים על סיריון ב10K, העליתי תקציב אפילו עד 15K, אך עדיין מוכרי בסיריון חושבים שיש להם טויוטה, מבקשים 20K על רכב בן 10, הזולות טחונות ושבורות.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם בכיוון פיאסטה 2011, אז רק מנוע 1.4.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה בעדינות, אם תרשה לי, הייתי מציע לשקול (כן, בנוסף לפוקוס ולמזדה), סיטרואן C4 עד 2010? חפש רכב כזה שמור מאוד והוא יהיה אמין, חסכוני יחסית, בטיחותי, נוח ו... כל כך זול שבתקציב שלך אתה יכול לקנות 2 כאלה בקלות.

רק דגם SX עם 110כ"ס, מכלולים ישנים שהוכיחו את עצמם. חפש משהו שמור מאוד, עם היסטוריית תיקונים וטיפולים מ-לאה.

נכון, זו מכונית לא סחירה, קשה מאוד למכור אותה, אבל בגלל זה קל לקנות ואפשר לבחור אחת טובה. ואם תקנה אחת שמורה מאוד ותשמור עליה באותו מצב, היא תימכר, אני מבטיח לך.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם בכיוון פיאסטה 2011, אז רק מנוע 1.4.

תודה, בינתיים לא ראיתי אחת שהיא לא 1.4, הרכב ידוע לך כאמין?

דב,

תודה על ההצעה, אני לא רוצה לקנות עוד PSA, היה ויש לנו מספיק, ובכלל לך תשכנע את אשתי, היא לא רוצה לנהוג ברכב צרפתי יותר, במיוחד אחרי שבת דודה שלה כל שבוע עם תקלה אחרת בפיג'ו 307 שלה,

בקיצור חבל להכניס את זה לדיון, לא אקנה עוד רכב של PSA זה בטוח.

כמו כן הניסיון שלי בינתיים מראה שרוב הרכבים שלהם לא שורדים הרבה, ובטח לא הרבה אחרי השנתון הזה, והשוק לא קיים, וממש לא בא לי לקנות רכב שיחזיק כמה חודשים לפני שיושבת לאלתר, או לא אצליח למכור אם אראה שההוצאות יותר מדי גבוהות, מעדיף להשקיע אפילו 5K יותר ולקנות משהו נורמלי, סחיר, וידוע כאמין ועמיד לתקופה ארוכה.

פשוט אני רוצה לחפש בסבלנות ולקנות רכב כמו הניסן אלמרה 99 שהיתה לי, קניתי אותה סביב שנת 2011, היתה יד 2 עם כ130K ק"מ, מטופלת ושמורה, שירתה אותנו 5 שנים עם תקלה אחת שעלתה כ60 ש"ח, מכרתי אותה עם 240K ק"מ תוך שבועיים פחות או יותר לשכן, והיא נוסעת עד יום זה, אני מאמין שיש רכבים משומשים כאלה, אך צריך סבלנות ועדיף שזה יהיה רכב ידוע כאמין ועמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם במקרה במחיר פיאסטה 1.4 מודל 2011 יציעו לך שנתון יותר חדש עם מנוע 1.6, לא לקחת - מדובר בגיר בעייתי כמו בפוקוס.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

PSA לא, אבל רנו בסדר?

אחרי הכול מה שחשוב ברכבים כאלו, הוא תחזוקה טובה. רכב צרפתי (ובכלל כל רכב כמעט) שלא תוחזק כראוי, יכול לעשות את המוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dorsht,

רנו אני לא מכיר,

ואני לא מהסוג הזה שתקוע עם סטיגמות של "לא רוצה רכב צרפתי", אני פשוט לא רוצה PSA, למה?

קודם כל אני אדבר כאן על רכבים שהיו או עדיים בבעלותנו (הכוונו אלינו היא קרובים מקרבה ראשונה או שניה)

1. פיג'ו 206 1.6 אוטו', נראה לי 2007, האמת אחלה אוטו, אך אמינות גרועה, לא סיוט, אך איפה היא ואיפה היפניות שהיו לנו.

2. סיטרואין קסארה 1.8 אוטו' 98, שאלוהים ישמור, רכב מעולה בנהיגה ונוחות, אך אמינות שואפת לאפס, עגלה יחסית ל1.8, ושוק חבל על הזמן.

3. פיג'ו 208 1.6 אוטו' לא היה לנו את הרכב לתקופה ארוכה, אך בזמן הקצר הזה יצא לנו להבין שהרכב נוסע יפה מבחינה דינמית, הגיר והמנוע לא משהו, הגיר בכלל סיוט, אמינות סבירה, יש קרקושים, דברים מתבלים פה ושם, אחזקה יקרה, ושוק קצת עייף.

4. פיג'ו 301 1.2 רובוטית 2014 ו301 1.2 רובוטית 2016, שתיהן מאוד אמינות, יחסית למחיר שלו מקובל, טיפולים יקרים, גיר חד מצמדי שונה מרוב אלה שאני מקרה לרעה מבחינת נתנהגות, שוק מת.

וכאשר אני מנסה להתקם לעוד פיג'ו, מוכרי לובינסקי מורידים ללקוח את התחתונים.

הרכב היחידי מבית PSA שבינתיים מצוניין באמינות ושמירה על הערך שעדיין אצלינו היא פיג'ו 108 1.0 רובוטית 2017, אך היא בעצם טויוטה, הרכב אצלינו אוטוטו

שנתיים, לפי יד 2 נראה שהרכב מחזיק מחיר די בסדר.

אני חייב לציין שעם כל הרכבים האחרים שהיו לנו, פשוט אין את זה, והיה לנו לא מעט:

מיצובישי, טויוטה, ניסן, הונדה, סקודה, פולקסווגן, קיה, אודי, פורד, מאזדה.

בקיצור מPSA הספיק לי, ואני מעדיף משהו שלא אסבול ממנו, או יקרע לי את הכיס.

לגבי כל רכביכול לעשות את המוות, צודק לחלוטין, אך רכב שיש לו לפחות שוק אפשר למכור, PSA ברגע שמתחיל לעשות את המוות אתה צריך להיקבר איתו.

ובאמת היתה לי מאזדה לנטיס 99 שעשתה לי את המוות ב5 חודשים שהיתה אצלי, אך כאשר רציתי להיפתר ממנה הורדתי טיפה במחיר, סביבות 10% פחות ממה שאחרים מבקשים, ופשוט נחטפה מהר, בכל יום הייתי פשוט נטחן בטלפונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם קליאו III? האוטומטית אמנם גם לא מאוד חסכונית, אך כנראה תהיה עדיפה מהפלואנס בגלל שהיא קלה יותר, מכונית די נוחה ומאובזרת לא רע. לפי מה שידוע לי, לא נחשבת בעייתית מבחינת אמינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו אני לא מכיר,

...

3. פיג'ו 208 1.6 אוטו' לא היה לנו את הרכב לתקופה ארוכה, אך בזמן הקצר הזה יצא לנו להבין שהרכב נוסע יפה מבחינה דינמית, הגיר והמנוע לא משהו, הגיר בכלל סיוט, אמינות סבירה, יש קרקושים, דברים מתבלים פה ושם, אחזקה יקרה, ושוק קצת עייף.

בפלואנס 2011 בנזין 1.6 יש בדיוק את אותו גיר כמו ב 208 1.6, מנוע חלש יותר והרכב עצמו כבד יותר, אחזקה של רנו לא יותר זולה מאחזקה של פיז'ו, ושוק יד שניה של פלואנס בנזין גם הוא לא משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...