Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת תקינות של מצבר בגולף GTI MK7

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך ניתן לדעת אם מצבר שיוצר ב-03/2018 באמת "הלך" וצריך להחליף אותו?

ברכב שלי הותקנו סאב, מגבר, סט קומפוננטים ומנחית לא מקוריים.

בנוסף הותקנו מצלמת רוורס מקורית, חיישני חניה קדמיים+אחוריים מקוריים, שינוי מצבי נהיגה מקוריים ונורות חניה כחולות לא מקוריות.

הרכב הוא הרכב היחיד שלי שמשרת אותי בנסיעות מהבית לעבודה יום יום, וכשרכשתי אותו לפני כחצי שנה רק החלקים הלא מקוריים היו מותקנים והוא עבד בסדר גמור. ממה שאני זוכר סטארט-סטופ היה עובד בדרך כלל וההתנעות בבוקר היו חלקות.

יום אחרי ההתקנה של התוספות המקוריות הרכב לא הניע בבוקר, חשדתי במגבר בהתחלה אך לאחר חקירה מעמיקה הסתבר שחוסר נסיעה של כ-18 שעות +/- היו מספיקים בכדי לרוקן את המצבר לגמרי בגלל שאחד התוספות המקוריות היו מחוברות כבדרך קבע למצבר ולא ע"י Switch שהיה אמור לכבות את הרכיב בנעילה של הרכב.

בזמן הבדיקה המעמיקה, המצבר נבדק ע"י מכשיר מיוחד שהתחבר למצבר והראה (לא זוכר בדיוק איזה נתון) שהמצבר נמצא בצד החלש של הסקאלה ומי שבדק אותו אמר שהמצבר חלש.

כרגע המצב הרבה יותר טוב אך עדיין אני חושש שבאמת יש צורך להחליף את המצבר.

השאלה היא, האם באמת ניתן להסיק מהבדיקה הזו שהמצבר עשה את שלו וצריך להחליף אותו?

ייתכן ומכשיר הבדיקה הציג רק את כמות הטעינה שהייתה במצבר באותו רגע?

המצבר הוא של Monbat AGM 12V 60Ah 560A, מישהו יודע מי היבואן שלו למקרה וצריך לממש אחריות?

בהזדמנות זו אני רוצה להודות מעומק הלב ליוסי אלפיין האלוף (שאצלו הותקנו בכלל רק רכיבי האודיו), על שבדק את הרכב במשך שעות עד שאיתר את התקלה, ולא גבה ממני שקל אחד (!!) ועוד הגדיל כשהתקשר אלי לאחר יומיים לשאול אם נפתרה התקלה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הנכון כרגע לעשות הוא להטעין את המצבר עם מטען חיצוני ורק לאחר שהמצבר טעון ב-100 אחוז לבדוק אותו עם בודק מצברים אלקטרוני ולא עם בודק תחת עומס.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה הזריזה.

איך אני יכול לדעת שהמצבר טעון ב-100%? האם נסיעה של כ-20 דקות מספיקה למלא מצבר במלואו?

יש לי בבית רב מודד, הבדיקה יכולה להתבצע אית או שחייבים מכשיר מיוחד?

האם היבואן של המצבר יודע לבצע בדיקות כאלה ואפשר להסתמך על זה? (שלא ימציא שיש לי תקלה באלטרנטור או משהו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדים של חברות הייבוא למצברים אומנם יש ברשותם ציוד מתאים אך על תסמוך עליהם בעיניים עצומות.

בטל את מערכת S&S ובצע נסיעה של 30 דקות מחוץ לעיר ורק לאחר 4 שעות ללא התנעת הרכב או בבוקר בדוק את המתח על קטבי המצבר.

היכן אתה מתגורר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מתח נחשב טוב וכמה נחשב ללא טוב?

אני מתגורר במרכז הארץ.

סטרט סטופ לא עובד ישר בתחילת נסיעה אל ארק אחרי

אצל מי התקנת את התוספות המקוריות ?

שלחתי לך הודעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר טעינת המצבר והמתנה של מספר שעות המתח צריך להיות בין 12.6-12.8 וולט. קח בחשבון שיש לפרק את כבל המינוס של המצבר בכדי למדוד בצורה מדוייקת את מתח הקטבים של המצבר.

בדיקה זריזה לאלטרנטור

כאשר המנוע מונע ללא הפעלת צרכנים נוספים המתח על קטבי המצבר צריך להיות בין 13.6-14.4.

* אם תחליט לפרק את כבל המינוס תוציא את המפתחות מהסווי'ץ ושים אותם בכיס לפני פירוק הכבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי מספר בדיקות מתח:

בבוקר יום שבת, לפני נסיעה אחרי "מנוחה" של בערך 15 שעות המתח במצבר עמד על מתח של 11.87, הבדיקה בוצעה כשהרכב נעול והמפתח רחוק מהרכב (יש חיישן קירבה ברכב).

אחרי נסיעה של קצת יותר מחצי שעה על D ללא סטארט-סטופ המצבר הראה מתח של 12.23.

אחרי הפסקה של כ-2:45 שעות המצבר הראה 12.19.

היום בבוקר אחרי שהרכב עמד כ-9 שעות המצבר עמד על 12.10

בזמן הנעה (ובטעות הפעלתי צרכנים - מזגן ואורות) המצבר הראה 13.61.

שווה לבצע בדיקה נוספת אם אולי עוד משהו עכשיו צורך מהמצבר? כי מהבדיקה שיוסי עשה המולטימטר הראה 0.03 מיליאמפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו מניע אבל אחרי יום-יומיים שהוא עומד אני שומע שההתנעה קשה.

אופס שכחתי לציין, יוסי בדק מה צריכת המתח ברכב כשהוא נעול (חיבר את המולטימטר שלו למצבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון הנכון כנראה 0.03 אמפר כלומר כ-30 מיליאמפר של צריכת זרם פרזיטית שלא אמור לגרום להתרוקנות המצבר.

לדעתי נסה לבדוק מול ייבואן המצברים את נושא האחריות ובאותה הזדמנות יבדקו לך את המצבר בעזרת בדוק מצברים אלקטרוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הכוונה ל-30 מיליאמפר טעות שלי.

כן, זה מה שאעשה כבר קבעתי איתם ליום שלישי, אבל הבעיה שהם לא מבטיחים שיחליפו כי אין לי את החשבונית וגם לא למי שרכשתי ממנו את הרכב.

בינתיים אחזיק אצבעות ואעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נמצא באיזור ת"א תבדוק מחירו של מצבר AGM מול חבר הפורום מוסך רון. רון מחזיק בדרך כלל מצברים מעולים תוצרת וורטא או בוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה?

מדוע יש לך מצבר AGM ברכב?

למערכת stop/start מספיק מצבר EFB

כניראה המצבר הוחלף כי VW מספקת EFB ברכבים ואין צורך במצבר יקר כמו AGM

תוספת:

ממה שראיתי יש חברת "אפיק מלה" מפ"ת שמשווקת את המצברים האלה - פנה אליהם לגבי אחריות

או ליבואנית

א.ו מצברי איכות היא הנציגה הרשמית בישראל של Monbat PLC האירופאית

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...