Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברות ההשכרה כגורם הראשון שאנו פוגשים - איך אנחנו ביחס לעולם?

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2015 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

כבר תקופה ארוכה אני מהרהר בנושא - בכל מדינה שאני נוחת בה לרוב הדבר הראשון שאני פוגש הוא את חברת ההשכרה(אחרי כמובן הבירוקרטיה של שדה התעופה) ומספיק מפגש כזה לא טוב כדי לגרום לך לתחושה לא נוחה בהגעה הראשונית שלך או הרבה פעמים יש בזה מן המקרין לתחושה שלך מאותה מדינה(בדיוק כמו שקורה עם מוניות - מי לא מכיר את התחושה הרעה של נהג מונית שמנפיץ מחירים או מנסה לרמות בעודף רק כי הוא מזהה שאתה תייר).

הרבה פעמים יחס קר/מזלזל ולא נעים מצד הנציגים של חברת ההשכרה, מצב רעוע של הרכב או קבלת רכב מלוכלך/ישן מידיי או תנאים לא ברורים בחוזה ההשכרה זה התחלה לא טובה של טיול במדינה כזאת או אחרת - ומקרין על התחלת החוויה מאותו מקום.

כבר תקופה שאני צד את אתרי האינטרנט ואת הביקורות שבהם כדי לקרוא דעתם של תיירים על חברות ההשכרה בישראל ועל המצב של הרכבים פה - והמצב מידיי פעם נראה לא מוצלח גם בנושאים שאפשר לפתור בקלות.

לדוגמא:

- על כמה חברות יש ים של תלונות על תנאי ביטוח חובה לא ברורים ותוספת תשלום בארץ והתחושה של התיירים שניסו להסתיר מהם את העלות שלו כחלק מההזמנה.

- תלונות רבות של תיירים על קבלת רכב לא נקי(או אפילו מסריח מסיגריות), רכב ישן מידיי, עם נסועה גבוהה מידיי או רכבים מקולקלים.

- רכבים שלא עברו לוקליזציה לאנגלית וכמובן חוסר מענה מצד הנציג שמסר את הרכב לבעיה הנ"ל(לקבל מערכת מולטימדיה עם GPS בעברית לתייר זה חסר תועלת כמו לא לספק מערכת בכלל).

- שירות דרכים קולקל ומוקדנים טלפונים שלא יודעים אנגלית.

- לא תמיד מסבירים להם על אבזור מקומי שכמעט וייעודי רק לנו(לדוגמא, תייר שלא הצליח להניע את האוטו כי הוא לא ידע שהמספר הזה שהביאו לו על פתק בקבלה של החברת השכרה הוא בעצם הקוד שצריך להקיש בקודנית, ומה זה בכלל קודנית? - עזרתי פעם בעצמי לתייר כזה לפני כמה שנים שהסתבך עם הקודנית) או תיירים שנבהלו מהאביזר המוזר הזה על השמשה שמצפצף ברכב(מובלייאי).

אני יודע שבסניפי התיירות של חברות ההשכרה(נתב"ג, המלונות בת"א ומרכז העיר ירושלים) השירות לרוב יהיה עדיף על סניפים אחרות של אותן חברות השכרה והרכבים שיסופקו לרוב יהיו עדיפים(הרבה חברות בינלאומית שיש להן נציגות בארץ התחייבו לי בצ'אט באתר שלהן לרכבים בני מקסימום שנה), השאלה היא האם זה מספיק? אולי שווה לשקול רגולציה נוספת על הנושא? או סתם אולי כדאי לחברות ההשכרה לתת יותר שקיפות או להשקיע במשתמשי השירות קצת יותר, בעיקר שמדובר בתיירים לרוב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד על מספר דו ספרתי של השכרות רכבים בשנה האחרונה במרכז ירושלים,מדובר על שלמה סיקט וקל אוטו ופעם אחת באדג'ט.

לא יודע מה מצב הרכבים שמקבלים תיירים בנתב"ג (מניח שהרבה יותר טוב),אבל הרכבים שאני קיבלתי לרוב היו מסריחים,מלוכלכים,טונות של סקיי על חלקי הפלסטיק (אם כבר הואילו בטובם לשטוף את הרכב,מבחוץ מכות פחות או יותר בכל פינה ברכב,בפנים חלקי פלסטיק שבורים,כמעט אף פעם לא היה נוזל שמשות ולרוב גם חיישן מד לחץ אוויר היה דלוק.

בקיצור,ברמה שממש לא נעים לשהות ככה ברכב.

רוב הרכבים היו עם ק"מ מכובד מאוד 70K-100K,פעם אחת קיבלתי ספארק עם 30K בה המצב היה "מעט" יותר מתקבל על הדעת.

כשהנציגים הכירו אותי מעט יותר,אז שאלתי האם יש הבדל בין רכבים שישראלים מקבלים לבין רכבים לתיירים ונאמר לי שבהחלט כן.

בפועל מהסתכלות על כלל הרכבים שהיו במגרש,אני לא בטוח שינו הבדל גדול כ"כ.

לא זכורה לי פעם אחת כאשר שכרתי רכב בחו"ל,שקיבלתי רכב במצב מזוויע כ"כ,ככלל הרכבים תמיד היו או חדשים לחלוטין (אבארט עם 7 ק"מ במלאגה - Europcar) או רכבים שמורים סה"כ (500X שעבר 23K ברומא -Maggiore) וכמובן שכמעט תמיד ברמת אבזור די גבוהה ולא בסיסית כמו שנהוג בארץ.

אגב,לפני פחות מחודש שכרתי רכב בקנדה - FULL SIZE מאלמו,קיבלתי Chevy Malibu LT 2018 שעבר 23K,לא היה אבזור מיוחד שלא סטנדרטי כבר היום,אבל הרכב היה נקי בפנים (מעט פחות בחוץ - בדיוק חזר משטיפה),היחס בדלפק בשדה התעופה במונטריאול שם נלקח הרכב היה מעולה,כמו כן בהחזרה בטורונטו.

כמו כן מעולם לא ניסו לדחוף לי ביטוח נוסף מעבר למה שנרכש (99% מהפעמים ביטול השתתפות מלא ולא "החזר השתתפות עצמית").

**אגב יש לי תמונות של הרכבים שקיבלתי בארץ,אם יש רצון אשמח לשתף ברכבי ה"פאר" שזכיתי לנהוג בהם בחסות שלמה וקל אוטו.

עריכה אחרונה על ידי bv12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלמה סיקסט מרגישים הרבה יותר מאורגנים מקל-אוטו. הכל נעשה עם סמארטפון ולא עם ניירת.

אצלי גם מס' דו ספרתי בשנתיים האחרונות מסניף ירושלים המלך דוד. יצא לי גם מכוניות מעפנות וגם מכוניות תענוג. אין חוקיות ברורה.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכורה לי פעם אחת כאשר שכרתי רכב בחו"ל,שקיבלתי רכב במצב מזוויע כ"כ,ככלל הרכבים תמיד היו או חדשים לחלוטין (אבארט עם 7 ק"מ במלאגה - Europcar) או רכבים שמורים סה"כ (500X שעבר 23K ברומא -Maggiore) וכמובן שכמעט תמיד ברמת אבזור די גבוהה ולא בסיסית כמו שנהוג בארץ.

אגב,לפני פחות מחודש שכרתי רכב בקנדה - FULL SIZE מאלמו,קיבלתי Chevy Malibu LT 2018 שעבר 23K,לא היה אבזור מיוחד שלא סטנדרטי כבר היום,אבל הרכב היה נקי בפנים (מעט פחות בחוץ - בדיוק חזר משטיפה),היחס בדלפק בשדה התעופה במונטריאול שם נלקח הרכב היה מעולה,כמו כן בהחזרה בטורונטו.

כמו כן מעולם לא ניסו לדחוף לי ביטוח נוסף מעבר למה שנרכש (99% מהפעמים ביטול השתתפות מלא ולא "החזר השתתפות עצמית").

**אגב יש לי תמונות של הרכבים שקיבלתי בארץ,אם יש רצון אשמח לשתף ברכבי ה"פאר" שזכיתי לנהוג בהם בחסות שלמה וקל אוטו.

יש מדינות שבהן המצב של הרכבים השכורים פחות מוצלח, בקפריסין אפשר בקלות לקבל רכבים ישנים וברומניה קיבלתי מכונית עם שמשה קדמית סדוקה ונורת טיפול דולקת(כמובן סקיי בכל מקום) אבל זה מצד שני שלמה סיקסט הישראלית שנותנת שירות גם ברומניה, אבל הרכב היה מודל 2017.

באיטליה קיבלתי רכב חדש אבל עם מד דלק מקולקל ובלי מים בווישרים - כמובן ביחס ממש רע מהנציגים(עשו טובה שבכלל הסכימו לדבר איתי), ב2 השכרות שונות הנציגים היו דיי קרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה מזכיר לי את השרשורים על חברות התעופה ואת הטוקבקים מלאי המשטמה לאל-על. אז בדיוק כמו בשרשורים האלה - יש הרבה מה לתקן בישראל, אבל גם בעולם המתקדם:

רוצים דוגמאות:

בבלגיה קיבלתי יופי של רנו אספאס - אבל רק לאחר 2 ק"מ שמתי לב שחסר רבע מיכל דלק. בלעתי את הצפרדע, גם כך הייתי לחוץ בזמן. די כעסתי על חברת ההשכרה ורציתי להחזיר את המכונית כאשר לוח המחוונים מכוון לעברית, אבל הבן שלי החזיר לאנגלית 2 דקות לפני ההחזרה.

בסרביה קיבלתי מכונית שמרחוק נראתה אדומה מבריקה, אבל כאשר התקרבתי ראיתי שהיא שרוטה מהגריל ועד הפגוש האחורי, למעלה מ-100,000 ק"מ על האודומטר, והגרוע ביותר - כאשר הגעתי לכביש המהיר התברר שההילוך הששי לא השתלב. כיון שהיה מדובר בשכירות ל-12 שעות לא בזבזתי את זמני אלא נהגתי בחמישי.

במינכן קיבלתי מונדיאו ברמת גימור גבוהה מאד - כבר ב-2010 לוח בקרה שנראה כמו אייפד (שהיה חידוש באותן שנים) ומפתח קרבה, אבל חגורת בטיחות תקולה. נציג חברת ההשכרה ניסה לשכנע אותי לנסוע כאשר אשתי לא חגורה. כמובן שדרשתי תיקון או החלפת רכב, אז אחרי שעתיים ויותר (לא כולל שעתיים קודם בתור לדוכן ההשכרה בטרמינל, וכמה ריצות בין הדוכן לבין בניין החניה) קיבלתי רכב חלופי.

הבן שלי קיבל בסן פרנסיסקו שדרוג נחמד (מינסאן טידה לשברולט קאמארו) - אבל נאלץ לבזבז יום במוסך לצורך טיפול תקופתי שהרכב דרש.

אותו בן קיבל לפני מספר שבועות בוינה פג'ו 308SW בלי מכסה תא מטען. התלונן והרכב הוחלף לרכב דומה עם מנוע יותר חזק. אבל בלי גלגל רזרבי או ערכת תיקון נקרים. לזה לא מצאו פתרון.

בקיצור - הדשא של השכן יותר ירוק? רק בעונה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והם העובדה שקיבלת רכב עם בעיה/לא מה שציפית גרם לך להרגיש? האם הקדשה של אקסטרה מייל כלפיך כלקוח לא הייתה גורמת לך תחושה יותר טובה להתחיל את הטיול ברגל ימין.

אגב - אני טסתי כמה פעמים עם אלעל, את האמת? הם בסדר - יש דברים שהם עושים יותר טוב ויש דברים שלא, אני בוחר חברת תעופה לפי המחיר המלא של הכרטיס והלו"ז יציאה של המטוס - אם אלעל יהיו במחיר הנכון+קונקשים או זמן נכון אני אבחר בהם ואם לא אבחר במתחרים(אני לא אשקר שאם יעמוד לי באותם תנאים טיסה של סוויס או אוסטריאן אבחר בהם - אבל יש חברות אירופאיות שגם נחשבות לפחות טובות, לדוגמא איירפרנס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק - לא רוצה לחטוף את השרשור, אבל הגישה שלי לטיסות זהה לשלך. לדוגמא - ב-2017 טסתי 11 קטעים ב-7 חברות שונות. אז נכון שארבעה קטעים (ו-3 חברות) היו תכתיב של טיול מאורגן אבל זה נותן מושג על הגישה שלי: יעד מתאים, שעות מתאימות, מחיר, לאו דווקא לפי סדר זה אלא לפי השקלול בעת ההזמנה. אני מוכן גם לשלם פרמיה כזו או אחרת תמורת תנאים יותר טובים בטיסה - עדיין לא ברמה של Y+, אבל לפחות מושבים יותר מרווחים, אבל אשתי עדיין לא מקבלת את הגישה שלי. בודאי רכישת כרטיסי "חבילה" (בחירת מושב משופר וכן מטען בטן מלא כחלק מהכרטיס) ב-LCC.

כך גם לגבי שכירת רכב - בוחר בחברה המספקת לי רכב מתאים במחיר סביר.

בסופו של דבר אין לי נאמנות לחברה אלא לעצמי, למשפחתי ולחשבון הבנק שלי. מחפש תמיד את החבילה המתאימה ביותר, לאו דווקא הזולה ביותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...