Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקור מקצועי במפעלים של חברות: HELLA PAGID ו- FEBI BILSTEIN מטעם חברת גל-אור

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

שלום לחברי הפורום ולמנהלים .

הגענו היום בבוקר לארץ ובאמת שהיה מעניין מאד .השכלנו בתחומים רבים שקשורים בתעשיית הרכב

קיבלנו הדרכות רבות ממהנדסים מומחים בתחומם בנוגע למוצרי תאורה ,מוצרי חיכוך ,וחברת אפטרמרקט

גדולה שבה למדנו על השוק הענק הזה . על ייצור שיווק ומגמות שיש להתייחס אליהם כגון המהפכה החשמלית

שעומדת בפתח ובכל החברות שההינו בהם מיד הזכירו את העיניין הזה והסבירו איך הם נערכים אליו .

חברת גל אור/זבדה גרופ היא שותף ותיק ומכובד מאד לאותם חברות והיחס אלינו היה בהתאם .

אין צורך לציין שלא נדרשנו להוציא את הארנק מהכיס אפילו לא לכוס קפה בשדה התעופה .

לצערנו לא ביקרנו במפעל של HELLA PAGID אבל ביום השלישי של הביקור הגיעו אלינו למלון שני

נציגים של החברה אחד הינו מהנדס פיתוח של חומרי חיכוך בחברה והשני הוא מר ivan sanna מנהל פיתוח

עסקי ומכירות .

בהרצאות שקיבלנו הכניסו אותנו לעולם מוצרי החיכוך של תעשיית הרכב ונוכחנו לגלות למשל שמותגים רבים

שאנחנו מכירים מעולם רפידות הבלמים הם בכלל לא יצרני רפידות אלא מותגי אריזה כל כך וותיקים עד שנדמה

שאלו היצרנים עצמם .

מותגים כגון trw,remsa,lucas,ate,bosch,brembo כל אלו מותגים שלא מייצרים רפידות אלא קונים

אותם מספקי משנה כגון tdm ,itt,federal mogul .

בניגוד לכל אלו pgid היא מותג של היצרן tdm friction כלומר היא יצרנית ממש .

החברה הינה יצרן מקורי של רוב יצרני הרכב האירופים היא מייצרת 90 אחוז מרפידות הבלימה של פורשה .

היא מייצרת את רוב הרפידות שמרכיבה חברת BMW לסדרות הבכירות 5 ומעלה .

היא מייצרת 7 מליון ערכות של רפידות בשנה מסוג אחד לפלטפורמת MQB הידועה של חברת VW

היא מייצרת את הרפידות שמותקנות במפעל למרצדס Sקלאס Eקלאס וAMG .

החברה עובדת בצמוד ליצרני הרכב עם כל ההתאמות הנדרשות כגון שידרוג רפידות הבלימה ביחד עם יצרן

הרכב דבר שישפיע באופן מיידי על הייצור וכמובן על מוצרי האפטרמרקט .

כלומר כשלקוח קונה רפידות של החברה בכל מקום בעולם תחת המותג HELLA PAGID הוא יודע שהוא

מקבל את אותו מוצר בדיוק שמסופק לייצרן הרכב וכמובן שזהו המוצר המתאים ביותר .

החברה מחזיקה 15 רכבי מבחן שנוסעים יחד כשלושה מליון קמ בשנה לבדיקת חומרי החיכוך שהחברה מייצרת .

קחו בחשבון שבלימה חזקה של 3 שניות יוצרת חום של כ 280 מעלות ברפידות ובצלחות הבלימה. לתנור

שיש לכל אחד בבית יקח רבע שעה להגיע לחום כזה .

מר ivan sanna סיפר שתעשיית החיכוך הולכת לעבור טלטלה גדולה שלחברה עוד

אין אסטרטגיה עבורה ושבעתיד מנגנוני הבלימה שבגלגלים ישמשו לחרום בלבד שכן הרכב

החשמלי הוא בעצם מערכת סגורה של אנרגיה שחוזרת לסוללה בעת העצירה בתהליך רגנרציה .

בעתיד הוא אומר הרפידות והצלחות יקטנו כדי להפחית משקל וחומרי החיכוך ישתנו שכן הרכב החשמלי

הוא חרישי ולכן גם הבלימה צריכה להיות חרישית .

עריכה אחרונה על ידי מוסך רון

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי רון,

תוכל בבקשה להעשיר את הידע שלנו לגבי ייצרני הרפידות וייצרני מנגנוני הבלימה.

אצלי בגולף דור 5 מותקן קליפר+רפידות תוצרת ATE אשר הגיעו מקורים עם הרכב. תאכל'ס מי מייצר את הקליפר ?

תודה על הסקירה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אכן זה מעניין מאד והעובדות דיי מפתיעות שחברות ענק שמייצרות מנגנוני בלימה

לכל היצרנים כגון קונטיננטל (תחת המותג ATE) לא מייצרות את מוצרי החיכוך במנגנון

קרי הרפידות עצמם .

דרך אגב החברה הגרמנית קונטיננטל לא כולם יודעים הינה הספק מס 2 בעולם לייצרניות הרכב

ספקית מס 1 היא חברת בוש הגרמנית .

קבל שקף שצילמתי בהדרכה שקיבלנו בנוגע ליצרני מנגנוני בלימה ומותגיהם

ויצרני מוצרי חיכוך ומותגיהם .

20181015_113446 (1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רון,

תוכל בבקשה להעשיר את הידע שלנו לגבי ייצרני הרפידות וייצרני מנגנוני הבלימה.

אצלי בגולף דור 5 מותקן קליפר+רפידות תוצרת ATE אשר הגיעו מקורים עם הרכב. תאכל'ס מי מייצר את הקליפר ?

תודה על הסקירה.

בעקבון הדיון והנתונים פניתי ל ATE בשאלה לגבי הנושא האם הם מייצרים או מייבאים את המוצרים שלהם וקיבלתי שיחת טלפון לפני כמה דקות שבה הבהירו לי במפורש שהם היצרנים של המוצרים שלהם במפעלים שהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

סליחה באמת לא הבנתי זה בדיחה מה שכתבת כאן ?

חברה עם מעל 240.000 עובדים יספרו לכבודו מימי הם קונים מה

ועוד בטלפון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בשום בדיחה. זה מה שנמסר לי בטלפון מהנציגות שלהם בישראל לאחר פניה באתר העולמי שלהם. לא שאלתי ממי שהם קונים ומה הם קונים, שלחתי להם מייל שבו אני שואל אם הם יצרנים או יבואנים, קיבלתי את התשובה שלהם שדרך אגב מצוינת גם באתר שלהם, פשוט בכדי להיות בטוח שלחתי להם מייל.

לצורך העניין יצא לי לפנות לחברות אחרות עם אותה שאלה ולאותן חברות לא הייתה בעיה לציין שהן משווקות מוצרים של יצרנים אחרים תחת השם\מוניטין שלהן.

אולי אני נאיבי אבל אני לא רואה שום סיבה שהם ישקרו או יסלפו עובדות, בטח לא לאחד העם כמוני, או שאולי זה ההפך?

באותה מידה הם יכלו פשוט להתעלם מהמייל שלי או לתת לי איזו תשובה לא ברורה במייל, במקום זה הם טרחו ליצור קשר עם הנציגים בארץ וביקשו מהם לפנות אליי טלפונית, אני חושב שזה מעיד על היושרה שלהם כלפי הלקוח אבל שוב , אולי אני נאיבי מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בשום בדיחה. זה מה שנמסר לי בטלפון מהנציגות שלהם בישראל לאחר פניה באתר העולמי שלהם. לא שאלתי ממי שהם קונים ומה הם קונים, שלחתי להם מייל שבו אני שואל אם הם יצרנים או יבואנים, קיבלתי את התשובה שלהם שדרך אגב מצוינת גם באתר שלהם, פשוט בכדי להיות בטוח שלחתי להם מייל.

לצורך העניין יצא לי לפנות לחברות אחרות עם אותה שאלה ולאותן חברות לא הייתה בעיה לציין שהן משווקות מוצרים של יצרנים אחרים תחת השם\מוניטין שלהן.

אולי אני נאיבי אבל אני לא רואה שום סיבה שהם ישקרו או יסלפו עובדות, בטח לא לאחד העם כמוני, או שאולי זה ההפך?

באותה מידה הם יכלו פשוט להתעלם מהמייל שלי או לתת לי איזו תשובה לא ברורה במייל, במקום זה הם טרחו ליצור קשר עם הנציגים בארץ וביקשו מהם לפנות אליי טלפונית, אני חושב שזה מעיד על היושרה שלהם כלפי הלקוח אבל שוב , אולי אני נאיבי מדי.

מי הנציג בארץ שנתן לך את התשובה ? אולי הייתה אי הבנה מסויימת בשיחה שקיימת איתו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אם אני מנהל כאן בפורום ההיתי מוחק את שתי התגובות האלו שלך מהסיבה שהבדיקה

השיטחית שעשית ,הנאיבית כמו שאתה קורא לה יוצרת עכשיו ספק ומטשטשת לגמרי את

את העובדות האמיתיות שחברי הפורום יכלו ללמוד מהם כמו שאני הבאתי אותם .

זה מהות הפייק ניוז .

וקצת נימוס שבין אדם לחברו ,אם אתה מומחה של 30 שנה בנושא תוכנה למשל

ההיתי משקיע קצת יותר ממייל מפוזר לפני שההיתי חולק עליך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות במיץ. אין לך שום מושג איך עובד עולם הרכב והOEM ובכלל שוק האפטרמרקט. מה שרון שיתף כאן הינו מדויק. אני עובד בתחום יודע בדיוק מי לקוח של מי קונה ממי ומי מספק מפרטים למי. מה שרשמת פה הינו לא יותר מטרול מגוחך.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בסה"כ העברתי תשובה שקיבלתי מחברת ATE, מפה תעשו עם המידע הזה מה שאתם רוצים.

לי אישית לא ממש משנה אם ATE חברת מדבקה או יצרנית אבל כן עניינה אותי הסוגיה ולכן ביצעתי פניה אליהם.

נאמר לי בבירור ובפירוש שהם מייצרים את החלפים שלהם והיה להם מאוד חשוב להדגיש את זה, מי שיש לו בעיה עם התשובה שלהם מוזמן לפנות אליהם במקום להיעלב ולכתוב שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבון הדיון והנתונים פניתי ל ATE בשאלה לגבי הנושא האם הם מייצרים או מייבאים את המוצרים שלהם וקיבלתי שיחת טלפון לפני כמה דקות שבה הבהירו לי במפורש שהם היצרנים של המוצרים שלהם במפעלים שהם.

טוב לי אין ספק שהכוונה שלך הייתה טובה.

מה בדיוק שאלת אותם?

שים לב שרון לא כתב בשום מקום שחברת Ate אינה יצרנית, בוודאי שהיא יצרנית (ושייכת לקבוצת קונטיננטל). היא מפתחת מערכות בלימה, קליפרים, מערכות esp וכו'

זו לחלוטין לא חברת מדבקה.

מה שרון היקר חידש לנו זה ספציפית הנושא של רפידות הבלם (ועוד הרבה דברים, ותודה רבה), וכמובן שמאוד ייתכן שלחברת Ate יש מספר ספקים של רפידות, ובהחלט אני בטוח שהיא שותפה בפיתוח, לעיתים בלעדית, של הדגמים שמיועדים להמכר תחת המותג שלה. אבל כנראה שתחום רפידות הבלימה לא מצדיק שלחברת Ate יהיה מפעלים ספציפיים עבור ייצור רפידות. אלו כמובן שיקולים שהחברה לא תפרט בפני אף אחד.

דוגמה - יצרניות נעליים לא תמיד מחזיקות קו ייצור לסוליות, אלא קונות מוכן מחברות מתמחות (חברת vibram, למשל, מייצרת סוליות לרוב יצרניות נעלי ההרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההתקפה האישית על ROEi1, הוא סה"כ העביר לכם תשובה as is.

רון, טופיק מעניין מאוד, תודה על השיתוף והפירוט.

אתה אולי לא מבין אבל אני כן.

מנסיון מצטבר של כ-30 שנה בתעשיה בדברים עובדים בדיוק כפי שרון ציין. אני סומך על רון שהינו בעל מקצוע כבר עשרות שנים ושיקול דעתו ונסיונו מצביעים על נכונות דבריו.

בלי קשר ישיר לאשכול נתקלתי כבר במקרים שאנשים מתווכחים איתי בפורום מתי החברה שעבדתי בה בעבר נסגרה וטוענים שהחברה עדיין מייצרת כלים לעיבוד שבבי כאשר אני הייתי בין האנשים האחרונים שסגרו את הדלת. כן הזוי.

רס"ר שמועתי עושה באלגנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...