Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק שכירות הוגן - הבהרות

MaoRЯ
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי דירה אשר מושכרת למשך שנתיים עם אופציה להארכה והחוזה עומד לפוג במהלך החציון הראשון של 2019.

עברתי ברשת על הרבה פוסטים שקשורים לחוק שכירות הוגן וגם על סעיפיו - אבל אני קצת מבולבל...

אשמח אם תוכלו לעזור לי בנושא:

1. אם בחוזה נכתב שיש אפשרות להארכה, מה לשון החוק לגבי העלאת שכר הדירה מבחינתי לשוכרים? בכמה אחוזים?

2. אם לא נכתב בחוזה שיש אפשרות להארכה אלא החוזה הינו לשנתיים בלבד ואח"כ ייכתב חוזה חדש, האם יש שוני בלשון החוק לגבי העלאת סכום שכר הדירה?

3. אילו עוד הגבלות יש עליי ועל השוכר לגבי חידוש החוזה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כתוב שבידי השוכר נתונה האפשרות להאריך את החוזה באותם תנאים מן הסתם אתה לא יכול להעלות את המחיר. אם כתוב משהו אחר בהתאם לכתוב. אם כתוב שלשוכר יש אפשרות להאריך את החוזה אך דמי השכירות ישונו, זו לא באמת אופציה, זה סתם חרטא.

לגבי מגבלות נוספות, יש כל מני תנאים. מגדירים מהי דירה ראויה למגורים, גובה ערבויות שעולות כסף כמו ערבות בנקאית, מחויבות המשכיר לתיקונים וזכות הקיזוז, התשלומים בהם מותר לחייב את השוכר וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מרוצה מהשוכרים,והם לא עשו לך "בעיות" עד עכשיו,לא הייתי מעלה את השכ"ד.

אל תפתח פתח לצרות חס וחלילה.

מתי שהם יעזבו ותחפש שוכרים חדשים (ותפרסם הודעה בלוח),אז תעלה בכמה שבא לך.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכר טוב שווה משקלו בזהב.

לא משנה לו את שכר הדירה אפילו אם החוזה מאפשר זאת.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הייתם כולכם כששכרתי דירות? :wink:

שלושה בעלי בתים שונים העלו לי מחירים כמעט כל שנה (100 ש"ח כל שנה על שכירות של כשלושת אלפים בחודש). יאמר לזכותם שמחיר השכירות מלכחילה היה בין הזולים לאיזור, ומכיוון שכל המחירים היו בעליה אז לרוב הם עדיין היו בסדר מול מחירי השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...