Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב בן 10, האם לשדרג רכיבים או לקנות חדש?

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז את המחשב השולחני הנוכחי שלי קניתי יד 2 בשנת 2009, הרכיבים שלו הם:

מעבד: intel core 2 quad q8300

לוח אם: Asus p5q pro

8 ג'יגה ראם DDR2 (ארבעה סטיקים של 2GB כ"א)

ושני כרטיסי מסך AMD RADEON HD5700 מחוברים בCROSSFIRE

כמו כן הוספתי SSD 500GB של קינגסטון

הסיפור של המחשב הזה דיי מצחיק, אני מחזיק אותו בחיים בכל מחיר, לפני 5 שנים הוא היה מתחמם בטירוף אז החלפתי משחה טרמית במעבד והכל הסתדר, לפני שלוש שנים המסך לפתע היה הופך ורוד ומקריאה ברשת הבנתי שזו בעיה באחד מכרטיסי המסך ושהטיפול הוא לאפות אותם ב180 מעלות 10 דקות בתנור, אפיתי את שניהם, אחרי חצי שנה הבעיה חזרה, חזרו עוד פעם לתנור והכל הסתדר בשנית ומאז שלום, יחסית למחשב בן 10 הוא באמת פנטסטי, מחוברים אליו שני מסכים, הSSD גורם לו לעלות מהר, 8GB ראם גורמים לגלישה ועבודה משרדית לעבור חלק ואפילו עריכות בלייטרום הוא מצליח להחזיק.

רק שלאחרונה התחיל לי BSOD ולמען האמת כבר אין לי כוח להתחיל לחקור מה הבעיה הפעם, וזה שהלוח אם לא תומך USB3 גם מציק, אז כעת השאלה שלי היא האם יש מה לעשות עם הרכיבים הקיימים בו (פרט לSSD כמובן) ולשדרג את המחשב עצמו או שהייתם ממליצים לזרוק את הנבלה ולקנות הכל מאפס?

תודה.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזור אלקטרוניקה, ויפה שעה אחת קודם.

10 שנים זה נצח, אלא אם אתה ממש ממש לחוץ בכסף, הגיע הזמן למחשב חדש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ואתה לא משחק הייתי מנסה להוריד אחד מהכרטיסי מסך או את שניהם ולהשתמש במובנה ולבדוק אם המחשב עדיין קורס.

עוד בדיקה ששווה לך לעשות זה להפעיל את המחשב עם כרטיס ראם אחד כדי לוודא כי התקלה נובעת מכרטיסי הראם. יתכן גם כי הלוח אם כבר האלקטרוניקה נרקבה בו מהחום.

שים לב כי גם אם המעבד לא מתחמם ביום חם כניראה הוא יקרוס בגלל כל מיני רכיבים עייפים על הלוח (גם הציפסט מתחמם לפעמים צריך לבדוק במידה ואין לו חיישן טמפרטורה)

המעבד שיש לך אני משאר שמקביל בביצועים לi3 מודרני או אוחי פחות ממנו.

אם אתה משחק משחקים עדיין תרד מהרעיון שלי.

אגב לוח אם מעבד וזיכרון ddr4 8 gb יעלו מעל 1000 שח לצורך העניין.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקוחות שמבקשים ממני להשאיר את הקיים, אז משדרגים. תבדוק כרטיסי RAM - תבדוק אחד אחד ותראה אם כולם תקינים או לא. מומלץ להחליף לשני כרטיסים של 4GB.

תעיף את הכרטיס החיצוני כי הוא כבר לא רלוונטי.

תרענן משחה טרמית למעבד

תנקה אבק עם קומפרסור

תוודא שאין קבלים נפוחים

וזהו בגדולץ הוא עדיין יהיה איטי, אבל פחות.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנקות אבק, לחדש משחה טרמית, אולי אפילו להתקין מערכת הפעלה.

אם עזר, והביצועים של המחשב מספיקים לך - סבבה. אם נדרשת החלפת חלקים - תקנה מחשב חדש, כי אין כאן משהו ששווה להשקיע כסף בשדרוג שלו.

גם לי יש בבית שני מחשבי AMD בני 9-10 עם DDR2, שעושים את העבודה שלהם, ואין לי כל צורך או רצון להחליף אותם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מחשב חדש במידות קטנות מבוסס 2200G או 2400G יעשה את העבודה ויהיה לך נעים לעבוד עליו הרבה יותר.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לשדרג" לא מדובר פה בהחלפה של איזה רכיב בודד

אתה צריך להחליף מעבד, להגדיל זכרונות, מה שיחייב אותך להחליף גם לוח

ובעצם החלפת את כל המחשב.

אני לפני חודשיים נפטרתי ממחשב שקניתי ב 2011

חייב להודות שזאת אחת ההחלטות הכי נכונות שעשיתי

נרכש ב LOGICPC וקבלתי שם יעוץ מעולה וסבלני על כל רכיב שרציתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקוחות שמבקשים ממני להשאיר את הקיים, אז משדרגים. תבדוק כרטיסי RAM - תבדוק אחד אחד ותראה אם כולם תקינים או לא. מומלץ להחליף לשני כרטיסים של 4GB.

תעיף את הכרטיס החיצוני כי הוא כבר לא רלוונטי.

תרענן משחה טרמית למעבד

תנקה אבק עם קומפרסור

תוודא שאין קבלים נפוחים

וזהו בגדולץ הוא עדיין יהיה איטי, אבל פחות.

איזה כרטיס חיצוני לא רלוונטי?

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

intel core 2 quad q8300

:shock:

איזה מערכת הפעלה יש לך על הגרוטאה הזאת?

windows 98 או DOS?

יש לך את זה ביותר מגוכח?

אני מריץ וינדווס 7 על q6600 וזה מעל ומעבר לשימוש בייתי.

פות"ש, יש לי בבית נבלה דומה, מבין את הדילמה. תעשה memtest, תחדש משחה טרמית, תבדוק מצב בריאות ssd, תבדוק את כרטיסי המסך לחוד.

אם יש בעיה ואתה מצליח להחזיר אותו לחיים, אתה יכול להוסיף כרטיס usb3 ב 50 שח מאיביי אם יש לך חריץ pcie x1 פנוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בארון 3 מחשבים ניידים בגיל הזה. אחד מהווה הגיבוי שלי אם אזקק ל-XP (כן, לפני כמה שנים לא הצלחתי לחדש דרכון על חלונות 7), שני האחרים ממתינים לעיריית חיפזה שתחזיר את פחי מחזור האלקטרוניקה. יחד עם כמה נוקיה ישנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...