Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמות המהירות חוזרות

ג'וני בוי
שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5368489,00.html#autoplay

המשטרה החליטה על סמך בדיקות הטכניון שהמצלמות כן אמינות. זה לא משהו שצריך לעבור בית משפט?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

eze kef eze kef

מדפסות כסף ותו לא! אני חותך את הראש אם הן הורידו את אחוז התאונות אפילו באחוז בודד :roll:

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חותך את הראש אם הן הורידו את אחוז התאונות אפילו באחוז בודד :roll:

לא חבל לחתוך את הראש?

המחקר בסוגיית המהירות די מקיף, וכמעט חד משמעי: ריסון מהירות הנסיעה של התנועה כמעט ותמיד (95% מהמקרים) מוריד את כמות ההתנגשויות.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו צריך לסגור את הבור התקציבי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5368756,00.html

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חבל לחתוך את הראש?

המחקר בסוגיית המהירות די מקיף, וכמעט חד משמעי: ריסון מהירות הנסיעה של התנועה כמעט ותמיד (95% מהמקרים) מוריד את כמות ההתנגשויות.

רק שאלה - למה אתה מתעקש תמיד לכתוב ׳התנגשויות׳ ולא ׳תאונות׳? סתם תוהה כי זו לא המילה הנפוצה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חבל לחתוך את הראש?

רק שמצלמות לא מרסנות מהירות, הן יוצרות איזור מרוכז שבו נהגים בולמים בפרעות תוך יצירת סיכון למשתמשי הדרך, ו100 מטר לאחר מכן כולם חוזרים למהירות הרגילה שלהם

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחקר בסוגיית המהירות די מקיף, וכמעט חד משמעי: ריסון כמות הדבילים על הכביש ותמיד (95% מהמקרים) מוריד את כמות ההתנגשויות.

תיקון קטן :)

ולנושא - מנסיוני האישי (5 שנים אחרונות בליסינג מהירות שיוט ממוצעת 150-160 עם שברולט ספארק, עכשיו אין ליסינג אז רק 120 עם אימפלה 2005) אם נוהגים בהגיון ושמים לב לתנועה ולמה שקורה בנתיבים האחרים, שומרים מרחק (כמה שאפשר וזה לא תמיד קל בהתחשב בכמות הדבילים) אין סיבה ל "התנגשויות" מיותרות.

לדעתי דווקא נהגי הליסינג הכביכול ממהרים תמיד ולא אכפתיים, נוהגים ביותר תשומת לב מאשר הנהג הפרטי הממוצע שבמקרה הטוב חי בבועה ובמקרה הרע תקוע בטלפון.

שורה תחתונה לדעתי - אני מעדיף נהג שנוסע מהר אבל עם חושים חדים ותשומת לב מלאה מאשר מישהו שנוסע על 100 כל החיים אבל באמצע משחק בטלפון או מתעסק עם דברים אחרים.

וכמובן, לגבי המצלמות עצמן, זו פשוט בדיחה אם מישהו חושב שהן באמת מורידות את כמות התאונות. הרי כולם יודעים איפה הן ממוקמות ופשוט מאיטים לפני, עם ווייז זה הפך כל כך יעיל עד שהייתי נוסע במהירות גבוהה ממש עד קרוב מאוד למצלמה (כדי לא לדרוך אותה בטעות) ואח"כ חוזר לסורי, וכך גם 99% מהנהגים שמסביבי.

אם כבר רוצים באמת להרתיע, שיפזרו ניידות במקומות רנדומליים ובשעות רנדומליות.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלה - למה אתה מתעקש תמיד לכתוב ׳התנגשויות׳ ולא ׳תאונות׳.

סיגלתי את זה מאיתי אלון. זה חלק מהפילוסופיה של נהיגה מגננתית: תאונות קורות, התנגשויות - נגרמות.

רק שמצלמות לא מרסנות מהירות, הן יוצרות איזור מרוכז שבו נהגים בולמים בפרעות תוך יצירת סיכון למשתמשי הדרך, ו100 מטר לאחר מכן כולם חוזרים למהירות הרגילה שלהם

בסך הכל, מצלמות מהירות כן מרסנות מעט את מהירות הנסיעה של התנועה בממוצע. לא ראיתי נתונים המדברים על ההאטות לפני מצלמות מהירות כגורם מובהק להתנגשויות.

להזכירך, מצלמות הן אמצעי אכיפה המקובל בכל העולם.

5 שנים אחרונות בליסינג מהירות שיוט ממוצעת 150-160 עם שברולט ספארק, עכשיו אין ליסינג אז רק 120 עם אימפלה 2005 - אם נוהגים בהגיון ושמים לב לתנועה ולמה שקורה בנתיבים האחרים, שומרים מרחק[...]אין סיבה ל "התנגשויות" מיותרות.

פספסת נקודת מפתח: היחס בין מהירות לכמות ההתנגשויות ("מודל החזקה") מתייחס למהירות הממוצעת של התנועה בכללותה - לא למהירות שלך כנהג יחיד.

וכשאתה מתחשב בציבור הנהגים, תמיד יהיו מי שלא נוהגים בהגיון, שלא שמים לב לתנועה ולמה שקורה בנתיבים אחרים, שלא שומרים רווח וכך הלאה - מגבלת המהירות שם קודם כל עבור הנהגים הללו.

אם יש אחוז מסוים מהאוכלוסיה שהמגבלה הזו מאטה אותו שלא לצורך - דא עקא.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכל, מצלמות מהירות כן מרסנות מעט את מהירות הנסיעה של התנועה בממוצע.

.

והנה לך דוגמא מצויינת לשקר של הממוצע, חכה אני אקרא לישה שיספר לך על חבר שלו שטובע כל הזמן בבריכות רדודות.

באנלוגיה למצלמה, אם תשים באמצע כביש מהיר פס האטה בודד, באיזור של אותו פס המהירות תרד. מה שמקטין את ממוצע המהירות בכל הכביש, גם אם מדובר באלפי קילומטרים של כביש, למרות שברור לכולנו שאותו פס האטה לא משפיע על מהירות הנהגים שלא נמצאים בקירבתו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה לך דוגמא מצויינת לשקר של הממוצע.

אבל מודל החזקה חל על המהירות הממוצעת. יש כמובן משמעות לטווח הסטיה של הממוצע - אבל קודם כל מורידים את המהירות הממוצעת.

חוץ מזה, שאתה מתעלם מאחוז ניכר מאוכלוסית הנהגים שהמצלמות מרתיעות אותם מלנהוג מהר יותר מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כניראה שהמודל לא משקף מציאות.

הוא כן.

ב-75% מהמקרים, כשהמהירות הממוצעת עולה, כמות ההתנגשויות עולה; כמות ההתנגשויות עם נפגעים עולה בריבוע, כמות ההתנגשויות עם נפגעים קשה עולה בחזקה שלישית, וכמות ההתנגשויות הקטלניות - בחזקה רביעית.

ב-95% מהמקרים בהם המהירות הממוצעת יורדת - כמות ההתנגשויות תרד, באותו יחס.

הכי קל להסתמך על ההשקפות האישיות שלנו - זה יותר מוחשי מאשר נתונים על נייר. אבל אנחנו צריכים להיות נבונים מספיק כדי להפנים שההשקפה שלנו נקודתית, מפוזרת ומושפעת על ידי דעות ואמונות שאנו מחזיקים בהם. מחקרים - גם, אבל פחות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזכירך, מצלמות הן אמצעי אכיפה המקובל בכל העולם.

זו הפעם המאה שהויכוח הזה מתנהל.

אנחנו לא חיים בכל העולם. אנחנו חיים בישראל. והאמת שגם במקומות אחרים בעולם יש בעיות אחרות, חדשות ומהותיות יותר.

לפני עשור, למשל, לא היתה כזו כמות של אופניים או חלופות תחבורה לאנשים שהם עצלנים מדי בשביל ללכת רבע שעה ביום. היום יש. השנה נהרגו בכבישים 16 רוכבים אופניים חשמליים. וזה לא ממש מפתיע, אם לוקחים בחשבון שתצפיות אקראיות עליהם מלמדות שרבים וטובים מהם לא עוצרים ברמזורים ורוכבים נגד כיוון התנועה.

גם הולכי רגל מהווים אחוז ניכר מהסטטיסטיקה העגומה, ובחלק מהשנים האחרונות הם היוו כ-40% מסך ההרוגים בתאונות.

וזה רק ההרוגים, כן? הרי זה הכשל הכי בסיסי בכל ההתעסקות הזו. אף אחד לא סופר אלוהים יודע כמה פצועים שיש במרחב מתאונות מכל הסוגים.

אז אפשר להתווכח עוד מאה פעם אם אכיפה של מהירות בכביש כמו איילון (שהוא לא פקוק בערך כמה? 5 שעות ביום?) תעזור למישהו במשהו. ואפשר להבין שזה פשוט לא מעניין ולא רלוונטי ל-99% מזמן הנסיעה של כולנו בכבישים.

אגב, היה פה שרשור קטן על אכיפה בנס הרים. למי ולמה בדיוק תעזור מצלמה בודדת בעליה מעל כביש 38?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, הטענה שלך היא שאכיפת מהירות מחוץ לעיר היא רעיון לא טוב כי רוב ההתנגשויות וההרוגים הם בתוך העיר? אני שואל את זה כי סוגי ההתנגשויות העיקריים שציינת (התנגשויות עם אופניים, דריסת הולכי רגל) אופייניות למרחב העירוני.

אם כן, אז דווקא זה טיעון טוב בעד אכיפת מהירות, כי בישראל רוב ההתנגשויות הקטלניות הן מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...