Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמות המהירות חוזרות

ג'וני בוי
שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא כן.

ב-75% מהמקרים, כשהמהירות הממוצעת עולה, כמות ההתנגשויות עולה; כמות ההתנגשויות עם נפגעים עולה בריבוע, כמות ההתנגשויות עם נפגעים קשה עולה בחזקה שלישית, וכמות ההתנגשויות הקטלניות - בחזקה רביעית.

הבנתי כשאמרת שהמהירות יורדת ליד המצלמות, והבנתי גם כשאמרת שהמהירות הממוצעת יורדת על כביש נתון שיש בו מצלמות (זה ברור, למרות שאם תבדוק את שיעור הירידה, תגלה שזה זניח)

איבדתי אותך בקטע של החזקות. חזקה שלישית?? חזקה רביעית???? אני חייב לדעת מי המציא את הנתונים האלה ומה הוא לוקח.

ואם כבר יורדים לפרטים - האם לדעתך "התנגשות" על מהירות 100 תהיה באמת משמעותית יותר קלה מהתנגשות על 130? אני לא מומחה למכניקה אבל אני כן מבין מתימטיקה, חייב להיות איזשהו סף אנרגטי שממנו והלאה כל "התנגשות" תגרום לנזק גדול יחסית שאמור להחשב כ "תאונה קטלנית", והמהירות הזו פחות תלויה במהירות הממוצעת בכביש ויותר תלויה בכך שבהתחשב בתועלת מהשימוש בכלי רכב הרי שהמין האנושי מסכים מראש לשלם את המחיר בנפש פר קילומטר פר מספר מכוניות פר אורך\שטח כבישים וכו' וכו'. כל השאר זה בולשיט של "אור ירוק".

ושוב, בן אדם אחד שמתעסק עם הטלפון באמצע נסיעה, גרוע מ 10 נהגים עירניים במהירויות שלילה. ז"א שכל המדידה הזו של מהירות ממוצעת לא שווה יותר מידי בפועל.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איבדתי אותך בקטע של החזקות. חזקה שלישית?? חזקה רביעית????

הנה לך ניסוח פורמלי של המודל. שים לב כמה ההשפעה דרמטית: המשמעות היא שגם שינויים קטנים מאוד במהירות הנסיעה ורק בחלק מרשת הכבישים עדיין יגרמו לשינוי מוחשי בכמות ההתנגשויות ובעיקר בנפגעים ובהרוגים.

Power Model.jpg

שוב, זה לא חל בכל מקרה של עליה או ירידה במהירות - למשל, כשעלו בכביש 6 מ-110 ל-120 היחס הזה לא התקיים. אבל צריך לקחת כל מקרה נקודתי של העלאת המהירות או הורדתה לגופו.

אני חייב לדעת מי המציא את הנתונים האלה ומה הוא לוקח.

בבקשה: רק אל תגיד שלא הזהרתי אותך.

https://scholar.google.co.il/scholar?hl=iw&as_sdt=0%2C5&q=%22power+model%22+nilsson+speed&btnG=

מצאתי גם בעברית: http://www.infocenters.co.il/rsa/multimedia/%D7%94%D7%9C%D7%9C%20%D7%91%D7%A8%20%D7%92%D7%A8%D7%90/%D7%93%D7%95%D7%97%20%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D%20%D7%903%202014_12_29.pdf

האם לדעתך "התנגשות" על מהירות 100 תהיה באמת משמעותית יותר קלה מהתנגשות על 130? אני לא מומחה למכניקה אבל אני כן מבין מתימטיקה, חייב להיות איזשהו סף אנרגטי שממנו והלאה כל "התנגשות" תגרום לנזק גדול יחסית שאמור להחשב כ "תאונה קטלנית", והמהירות הזו פחות תלויה במהירות הממוצעת בכביש ויותר תלויה בכך שבהתחשב בתועלת מהשימוש בכלי רכב הרי שהמין האנושי מסכים מראש לשלם את המחיר בנפש פר קילומטר פר מספר מכוניות פר אורך\שטח כבישים וכו' וכו'.

ההתנגשות תהיה משמעותית קלה יותר (עוצמת הנזק בהתנגשות היא ביחס לריבוע המהירות). מה שאתה מנסה לטעון הוא שיש מהירות קריטית שמעל לה כל התנגשות תהיה קטלנית. יש שלושה כשלים לטיעון הזה.

קודם כל, אני חוזר ומדגיש שהנתון החשוב אינו מהירותו של הרכב הבודד אלא ממוצע המהירויות של התנועה בכללותה; אז מלכתחילה הדוגמה של רכב בודד פסולה.

מעבר לכך, גם במקרה של רכב בודד, מהירות הנסיעה לפני ההתנגשות כמעט ולעולם אינה מהירות ההתנגשות. לרוב, הנהגים מספיקים להוריד מהירות: אפילו לפני התנגשויות חזיתיות נמצא שנהגים יורדים בממוצע מכ-90 קילומטרים לשעה ל-64. אז למרות שהתנגשות ב-100 וב-130 שתיהן קטלניות, בפועל במהירות 100 תגיע להתנגשות במהירות שניתן לשרוד בה, אך ב-130 תגיע להתנגשות במהירות הקרובה ל-100.

ודבר אחרון, יש הרבה פרופילים של התנגשות. התחככות בגדר הבטיחות כנראה לא תהיה קטלנית גם ב-130 קילומטרים לשעה, אך התנגשות חזיתית תהיה קטלנית גם "רק" ב-90. אז גם במהירויות גבוהות, ריסון המהירות עדיין מקטין את כמות ההרוגים, כי הוא משפיע על התנגשויות בכל הפרופילים.

וכן, אתה צודק שבסוף החברה פשוט קובעת מגבלת מהירות מסוימת ומשלימה עם כך שתהיה כמות מסוימת של התנגשויות, נפגעים והרוגים. אבל כרגע מגבלות המהירות בכבישים כאן הן לחלוטין בתחום הסביר ביחס לעולם. אני מזכיר שבתוך העיר ומחוצה לה מגבלות המהירות בכל העולם פחות-או-יותר זהות: 50 ו-90 בהתאם. הוריאציות היחידות הן בדרכים מהירות (המהוות אחוז קטן מסך הכל שטח הכביש ונפח התנועה) וגם שם ישראל נמצאת 10-20 קילומטרים לשעה מאחורי המדינות הכי מהירות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר אני לא צריך עברית. מצד שני אני גם לא הולך לקרוא 120 עמודים של תזה בשביל זה.

שמע הכל טוב ויפה, מחקרית נראה שעשו עבודה מושקעת על הענין. מצד שני לא חושב שבדקו פרמטרים אחרים: למשל בכמה מהתאונות היו מעורבים נהגים תחת שכרות או השפעת סמים והאם יש קורלציה בין כמות התאונות היותר קטלניות לבין מספר הנהגים בשכרות שהשתתפו בהן? ברור כמעט מאליו שנהג שיכור כנראה גם ייסע יותר מהר אז הנה לך מקום שהסטטיסטיקה עשויה לשקר.

באופן כללי - ברור (ולא צריך מחקר בשביל זה) שמהירות "בטוחה" לתנאי הדרך כנראה תשפיע על כמות התאונות. מה שאני טוען זה שאין באמת קורלציה בין העלאת המהירות אצל נהגים אחראיים לבין כמות התאונות שהן יהיו מעורבים בהן.

במילים אחרות - מי שלא יודע איך צריך לנהוכ, אז שינהג רק במהירויות "סבירות".

כמובן שיש במילים שלי את האמרה הידועה "לי זה לא יקרה" אבל לדעתי באמת לי זה לא יקרה, כי אני לא מטומטם, או שאולי כן, קצת, אבל בהחלט לא בקטע הזה.

אתה יודע אני היום נוהג לעבודה כל יום מבאר שבע לאזור דימונה, הדרך מלאה במאהלים של הבני דודים, אוטובוסים עם תלמידים שחוצים את הכביש, רכבים שעולים פתאום מהשטח ללא התרעה, אנשים ברגל שחוצים מהר, בקיצור מערב פרוע. אמנם היום אני נוהג רק על 120, אבל אני כן קודם כל פותח את הראש, בודק את המצב בתא השטח מקדימה, ורק אז קובע אם להשאר בשיוט רגיל או להאט בהתאם לרמת הסיכון. ברור לך שברגע שיש מטומטם שגם אם הוא נוסע יותר לאט ממני, אבל פחות זהיר, הסיכוי שלו לתאונה הרבה יותר גבוה. אתה באמת חושב שזה משנה אם הייתי נוסע על 100 או 90 לעומת 120? אני טוען שלא. הראות ותנאי השטח מאפשרים נסיעה גם ב 160 כביש הזה מבלי באמת להעלות את רמת הסיכון כל עוד הנהג עירני לשינויים ואחראי.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, יש לי כמה טענות.

1. לא צריך לחפש לצמצם רק את מספר ההורגים. צריך לצמצם את מספר ההתנגשויות (תראה, אני מאמץ את הז'רגון שלך :p).

אני גם חושב שזה קצת לא רציני לחשוב שאם בשנה אחת נהרגו 300 איש ובאחרת 280 או 320, המצב השתנה באופן קיצוני לכאן או לכאן. אבל זה דיון אחר.

2. בשנים האחרונות בין 30 ל-40% מההורגים בתאונות הם הולכי רגל. סך הכל נפגעו השנה כ-2500 הולכי רגל בתאונות דרכים (מתוך מה שמדווח, כן?). מתוכם כ-75% נפגעו בזמן חציה במעבר חציה. ב-2017 כ-70% מהולכי הרגל שנפגעו, נפגעו מרכבים שלא פעלו על פי החוק ליד מעברי החציה. וזה אחד מהמקרים שבהם אפילו לא צריך מחקרים כדי לדעת עד כמה המצב חרא. נדיר מאוד שאני עוצר לפני מעבר חציה במרכזי הערים בישראל, ומישהו לא מנצל את זה לעקיפה.

לפי המחקרים, 40% מהמדרכות בארץ אפילו לא עומדות בתקן המינימלי מבחינת הרוחב שלהן.

3. יש בישראל כ-300,000 אופניים, קורקינטים וסוגי חרא דומים אחרים, שלא רשומים, משופרים בניגוד לחוק, לא דורשים רישיון, רישוי, ביטוח. כלום. מספר ההרוגים מהמשתמשים בהם עולה (לגמרי בעיה שלהם לדעתי). אבל כל יום אני גם שומע על תאונות פגע וברח, ותצפיות שונות ומשונות בערים מראות שהם לא ממש שמים על אף חוק, כי למה. אבל כמובן שלעסוק בהם זה הרבה פחות סקסי (היה. עד שנהרג עוד איזה ילד שבמקרה הוא סמי-סלב או משהו), מלצלם מכונית ספורט "אקזוטית".

4. באופן כללי, אתה יודע בדיוק כמוני שמהירות היא לא ה-גורם מספר אחד לתאונות (סליחה, התנגשויות). ועם כל זה אין לי בעיה עם מגבלת המהירות או האכיפה שלה כשלעצמה, לפחות לא כשהיא לא עלובה (הדוגמא שכבר הבאתי בעבר של שוטרים שעומדים כל יום שישי בצהריים באילון כדי לצוד את מי שהיה מגיע למפגשים המאוד רגועים בסביבה). יש פשוט דברים יותר בוערים שצריך לעסוק בהם, כמו הסדרת נושא האופניים, למשל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני טוען זה שאין באמת קורלציה בין העלאת המהירות אצל נהגים אחראיים לבין כמות התאונות שהן יהיו מעורבים בהן.

אבל זה נתון לא מוגדר (מה זה "נהג אחראי", כמה אחראי?) והכי חשוב - לא ישים. יש בעולם כל מיני וריאציות במגבלות המהירות; למשל, לסוגי רכבים שונים (דו גלגלי, רב גלגלי וכבד), לעונות השנה (במדינות הנורדיות יש מגבלת מהירות חורפית), לשעה ביום (מגבלת מהירות לילית) וכך הלאה - כולם נמצאו אפקטיביים. אבל עוד לא שמעתי על מגבלת מהירות שונה לנהגים שונים...

אתה באמת חושב שזה משנה אם הייתי נוסע על 100 או 90 לעומת 120? אני טוען שלא. הראות ותנאי השטח מאפשרים נסיעה גם ב 160 כביש הזה מבלי באמת להעלות את רמת הסיכון כל עוד הנהג עירני לשינויים ואחראי.

קודם כל, זו פעם שלישית שאני מדגיש: כל הנושא הזה דן במהירות הנסיעה הממוצעת של התנועה - לא שלך כנהג יחיד.

מעבר לכך, שים לב שאתה מתאר דרך לא-מהירה; מלבד האי מאן, אתה מכיר דרך לא מהירה בעולם שמותר לנסוע בה 160?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחפש לצמצם רק את מספר ההורגים. צריך לצמצם את מספר ההתנגשויות.

אחלה. המחקרים מראים שריסון מהירות הנסיעה משפיע גם על פרמטר זה.

[...]יש פשוט דברים יותר בוערים[מאכיפת מהירות...]בשנים האחרונות בין 30 ל-40% מההורגים בתאונות הם הולכי רגל.[...]ב-2017 כ-70% מהולכי הרגל שנפגעו, נפגעו מרכבים שלא פעלו על פי החוק ליד מעברי החציה.[...]יש בישראל כ-300,000 אופניים, קורקינטים וסוגי חרא דומים אחרים.

זו טענה אחרת מזו של יוסי. וכן, זו טענה שאני מסכים איתה לפחות חלקית. אני אומר חלקית כי, ראשית כל, יותר קל לגרום לירידה בכמות הנפגעים וההתנגשויות על ידי אכיפת מהירות וריסונה.

שנית, כי הייצוג של מהירות בסטטיסטיקה הישראלית כגורם להרוגים (ולנפגעים והתנגשויות נזק) כנראה לוקה בחסר: בשאר העולם מקובל לדבר על המהירות כגורם לכ-20% ויותר מההתנגשויות הקטלניות. האם זה הגורם הכי גדול? לא יודע - בכלל, כל הרעיון הזה של לתלות את הגורם להתנגשות בדבר אחד ויחיד הוא אווילי.

אבל מה שבטוח - זה גורם מאוד משמעותי, ונכון שהעיסוק יהיה נרחב: אולי לא לגמרי בראש סדר העדיפויות, אבל נרחב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה נתון לא מוגדר (מה זה "נהג אחראי", כמה אחראי?) והכי חשוב - לא ישים. יש בעולם כל מיני וריאציות במגבלות המהירות; למשל, לסוגי רכבים שונים (דו גלגלי, רב גלגלי וכבד), לעונות השנה (במדינות הנורדיות יש מגבלת מהירות חורפית), לשעה ביום (מגבל מהירות לילית) וכך הלאה - אבל עוד לא שמעתי על מגבלת מהירות שונה לנהגים שונים.

ברור שזה לא מדיד! וזה בדיוק הענין!! אי אפשר לבדוק קורלציה בין מהירות גבוהה יותר של התנועה הכללית לבין גרימת תאונות ע"י נהגים "לא אחראיים".

אני בשום אופן לא טוען שאני איזשהו רובוט כל יכול שלעולם לא יעשה טעות, אבל אני כן עושה כמיטב יכולתי כדי שהעולם יהיה מקום פחות מטומטם לחיות בו, ובזמן הנהיגה זה בא לידי ביטוי בתשומת לב מוגברת ותגובות חדות והחלטיות בהתאם להתפתחויות.

מעבר לכך, שים לב שאתה מתאר דרך לא-מהירה; וכן, בדרך לא-מהירה 160 קילומטרים לשעה זה מסוכן.

זה "כביש של 90" קלאסי. 2 נתיבים לכל כיוון, ראות טובה ובלי יותר מידי עיקולים. במילים אחרות זה כביש שאפשר לנהוג בו על 160 בצורה בטוחה במידה והוא היה ריק לחלוטין. כמובן שבתנאים אמיתיים יש להתאים את המהירות לתנאי הדרך, וזה בדיוק הענין מבחינתי שכל הקטע הזה של אכיפה כוללת אינו יעיל.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודרך אגב, אפשר לומר שהאתגרים ביחס לתחילת שנות אלפיים השתנו מאוד. היום צריך לבצע חיתוך תאונות לפי שימוש בטלפון בזמן נהיגה, תאונות שמעורבים בהם נהגי אופניים\קורקינט\וואטאבר שלא נוהגים כחוק ואף גרוע מכך.

ועוד, יכול להיות בכלל שאנחנו מאוד משווים פה תפוחים לתפוזים, ז"א שכל הדיון על המצלמות (שממוקמות בכבישים בינעירוניים) לא רלוונטי כל כך לסטטיסטיקה הזו ולמודל החזקה. אני די בטוח שרוב התאונות בבינעירוני (לא כולל דפיקות מאחור בפקק אלא נסיעה במהירות בינעירונית בפועל) הן קטלניות, וסביר מאוד להניח שמהירות לא הייתה הגורם העיקרי בהן. מהירות דווקא יותר מסוכנת בנסיעה עירונית מכיוון שאז עשוי לעלות משמעותית כמות הנפגעים במעברי חציה, רוכבי אופניים\קוקינט\וואטאבר.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה "כביש של 90" קלאסי. 2 נתיבים לכל כיוון, ראות טובה ובלי יותר מידי עיקולים.

לא ככה מוגדרת דרך מהירה.

למרות הדמיון החיצוני, יש הבדל עצום (פי ארבע-חמש) בכמות ההתנגשויות והנפגעים בין דרך מהירה, לבין כביש "פתוח" מקביל, שאינו מהיר. אני לא חושב שלנסוע 160 בכביש כזה - לא כל שכן להתיר זאת לציבור הרחב - זה רעיון טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ככה מוגדרת דרך מהירה.

למרות הדמיון החיצוני, יש הבדל עצום (פי ארבע-חמש) בכמות ההתנגשויות והנפגעים בין דרך מהירה, לבין כביש "פתוח" מקביל, שאינו מהיר. אני לא חושב שלנסוע 160 בכביש כזה - לא כל שכן להתיר זאת לציבור הרחב - זה רעיון טוב.

לא התכוונתי בשום פנים שזו אמורה להיות המהירות המותרת, כמובן. מה שאני מתכוון זה שאפשר לנהוג במהירות הזו ועדיין באופן אחראי.

המהירות הממוצעת ברוב כבישי ה "90" בפועל היא באזור ה 120 (לפחות מבחינת מד המהירות), אני אפילו חושב ששוטר עם לייזר ברוב המקרים אפילו לא יעצור על 120. מה שאומר שכל הסיפור הזה של מהירות מותרת בכבישים בינעירוניים בארץ הוא (בפועל) בדיחה ואפילו הרשויות מבינות שלא ניתן באמת לאכוף מהירות כזו, אז מגיעים למין מצב לא ברור שבו פעם שוטר לא יעצור אותך על 120 ופעם אחרת תעצר על 105 כי השוטר באותו יום לא עשה מספיק דוחות ובאת לו בדיוק בזמן לזה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהירות הממוצעת ברוב כבישי ה "90" בפועל היא באזור ה 120 (לפחות מבחינת מד המהירות), אני אפילו חושב ששוטר עם לייזר ברוב המקרים אפילו לא יעצור על 120. מה שאומר שכל הסיפור הזה של מהירות מותרת בכבישים בינעירוניים בארץ הוא (בפועל) בדיחה.

זה כי אנשים לא מבינים את מהות ההבדל בין דרך מהירה לבין סתם כביש פתוח. לשיטתם, אם יש יותר מנתיב אחד לכל כיוון, שטח הפרדה באמצע ושוליים בצד אפשר לתת בגז.

אז לא, בשביל זה יש דרך מהירה. בדרך שאינה מהירה יש מגבלת 90, ולא בכדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי אנשים לא מבינים את מהות ההבדל בין דרך מהירה לבין סתם כביש פתוח. לשיטתם, אם יש יותר מנתיב אחד לכל כיוון, שטח הפרדה באמצע ושוליים בצד אפשר לתת בגז.

אז לא, בשביל זה יש דרך מהירה. בדרך שאינה מהירה יש מגבלת 90, ולא בכדי.

אתה אמיתי??? מתי פעם אחרונה ראית מישהו נוסע על 90 בכביש של 90? אני נוסע יום יום כבר 5 שנים 90% בכבישים של 90 כל יום ואני יכול לספור על יד אחת אולי את כמות הרכבים שראיתי נוסעים על 90. וזה כולל דרך אגב ניידות של משטרת התנועה בעצמה שבד"כ משייטות על 100-110.

רוב הנהגים בכבישים האלו נוסעים על 110-120, ויש אל אלו הממהרים יותר שמשייטים על 130+. ועבור כולם כולל כולם, הכביש בהחלט מתאים למהירות הנסיעה. להגביל את המהירות ל 90 זו בדיחה ואם אתה חושב שזה פרקטי אז אתה כנראה חבר באור ירוק או משהו כזה.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור כולם כולל כולם, הכביש בהחלט מתאים למהירות הנסיעה. להגביל את המהירות ל 90 זו בדיחה.

מלבד האי מאן, תראה לי ארץ אחת בעולם שמגבלת המהירות בה בכביש שכזה עולה על 100 קילומטרים לשעה. אחת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז איך זה אמור לעבוד? המדינה קובעת חוק ובו בזמן שולחת מסר כפול לנהגים כי הרי המהירות המותרת בפועל לא נאכפת. אז איפה בדיוק ההגיון פה? ויותר גרוע מזה, האם אתה כאדם שמאוד מאמין במערכת ובכללים שקשורים למהירות לא חושב שעצם האופן שבו שיטת האכיפה פועלת בפועל בעצם גורם לכל האכיפה להחשב לבדיחה אחת גדולה?

אם כבר אכיפה, לא היה עדיף שהיו קובעים מהירות אמיתית שממנה והלאה עוצרים אותך גם אם עברת בקמ"ש אחד?

במדינות אחרות האכיפה כמו בארץ או שמעבר למהירות המותרת עוצרים אותך מיד? כי אם זה כמו פה אז כל מערכת האכיפה הזאת בעצם לא שווה כלום כי משחקים עם הגבולות איך שנוח.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...