Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת הפיקנטו 2018 וקניית סיריון 2008 במקום

crmadrid
שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע בתור מישהו בעל רכב בן 10 שאוטוטו חוגג 11 , זה סוג של הרפתקה. בסופו של יום הבלאי הוא בלתי נמנע וקשה לדעת אם זה הרדיאטור שיחליט לשבוק היום או איזה חיישן כלשהו בעוד חודש והדברים האלה עולים בזמן וכסף .

אתה כבר שנה עם רכב חדש , כסף כבר הלך , לדעתי האישית עדיף להמשיך קדימה עם הרכב החדש במקום לאבד בוכטה כסף ולהכנס להלוואה על רכב ישן.

לשיקולך , בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

והדברים האלה עולים בזמן וכסף .

נכון אבל גם בתסריט גרוע של קניית רכב מוזנח, בסיכום אחזקה של 3-4 שנים לא יגיעו אפילו קרוב ל 30-40 אלף שקל שזה מה שרכב חדש כמו פיקנטו יורד במחירון ב 3-4 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אבל גם בתסריט גרוע של קניית רכב מוזנח, בסיכום אחזקה של 3-4 שנים לא יגיעו אפילו קרוב ל 30-40 אלף שקל שזה מה שרכב חדש כמו פיקנטו יורד במחירון ב 3-4 שנים.

זה נכון אבל קח בחשבון שהרכב עבר כבר את השנה הראשונה בה ירידת המחיר היא הגבוה ביותר בנוסף הוא נסע מעל הממוצע+ מצב הפחחות שלו לא להיט.

כמובן עם להסתכל על העניין דרך השקל מכירת הפיקנטו בכל מחיר תהיה החסכונית ביותר. אבל אם להתבונן בתמונה המקיפה זה לא כזה עסקה טובה למכור רכב אחד בשביל לא לכסות את ההלוואה עליו אפילו ואז לקחת עוד הלוואה כדי לקנות רכב בן 10 ולקוות שלא יהיה הוצאות על תיקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לקנות רכב בן 10 עם עבר השכרה ו-200,000 ק"מ עלול להתברר כטעות. בגיל וק"מ כזה, דברים מתקלקלים גם אם זו טויוטה קורולה. אחזקה של רכב כזה (לפחות מנסיוני) מבוססת גם על מזל - ומרפי לא תמיד עומד לצידך.

אחרי הרבה שנים עם רכבים וותיקים, הבנתי שבסופו של דבר, להחזיק רכב ישן במחיר של 4 ספרות יכול להיות לא יותר זול מלהחזיק רכב פחות ישן בכמה שנים, אבל זה מצריך יותר ביקורים במוסך.

אז אם אני מוכוון חיסכון הייתי מחפש רכב זול, חסכוני ואמין אבל לא מאוד ישן (נניח, מ-2010-11), ומנסה לחסוך כמה שאפשר כולל ביטוח צד ג' בלבד וביקורים סדירים בבית הכנסת הקרוב, טיפולים עצמאיים או ע"י הכנופיה ונסיעה רגועה (וכמובן מועטה) ככל האפשר. למשל, פיג'ו 107 / סיטרואן C1, פיאט פנדה, ניסאן מיקרה, ואולי אפילו סוזוקי אלטו - כולן ידניות. זה אולי לוקח קצת זמן, אבל בסוף החיסכון מצטבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לקנות רכב בן 10 עם עבר השכרה ו-200,000 ק"מ עלול להתברר כטעות.

אפשר לקנות אוטו בן 10 שהיה פרטי עם 120 אלף ק"מ. כן צריך לשקיע, לנסוע לראות מכוניות בערים אחרות, לשבת על הלוח וזה סיפור לא פשוט אבל בהחלט אפשרי. יש מספיק מכוניות כאלה והן מפעם לפעם מוצעות למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פורד פיאסטה אוטומטית 2011 עם 155K ק"מ ששווה היום כ-22K-23K ע"פ המחירון אני מאמין שאם תשקיע מאמץ בתהליך הרכישה, תבחר רכב ללא מחלות ידועות, מתוחזק ומטופל בזמן (אל תתפשר על היסטוריית טיפולים מלאה וגש למוסך לשלוף היטוריית רכב אם צריך ותבחר במכון בדיקה אמין ומקצועי) אני מאמין שהמעבר לרכב ישן יותר יכול להשתלם מאוד.

אולי זה עניין של אחזקה, אולי עניין של מזל אבל אני מחזיק את הרכב כבר 5 שנים עם 0 תקלות (טפו טפו) ולא מתכנן להיפרד ממנו בזמן הקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן פיג'ו 107 עלתה לי לראש. מנוע וגיר של טיוטה, קטן וחסכוני, השנתון הנמוך ביותר שלו זה 2011 והמחיר די סביר. מה דעתכם?

לי הלך עם האוטו הזה ברגל שמאל.

אם כן, אז ידני בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים אני בעלים של 107 מבציר 2011 ידנית , נוסע איתה מתל אביב חיפה פעמיים בשבוע ושאר השבוע נסיעות בתוך ת"א רכב אמין מדהים פשוט וחסכוני , בנוגע למה שבנאור רשם על זה שהוא התחיל איתה ברגל שמאל זה כנראה בגלל הבעיה במזגן שהוא תיאר , לדעתי הוא פשוט לא ניהל את העניין כמו שצריך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט חלקי המזגן השונים והבלאי בגיר הרובוטי/הקלאץ'.

האוטו הראה ומראה אמינות טובה.

הרכב הזה רחוק מלהיות מדהים כלי חסכוני מא' וב' ותו-לא.

אני עדיין לא ממליץ. אוטו כולל אחזקת רכב לא רק מתבטאת בצריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל תסכים איתי שחלק יחסי גדול מאחזקת רכב הוא דלק וחוץ מזה שהבאמת האוטו אמין ובמקרה הנוכחי זה בדיוק מה שהבנאדם מחפש רכב חסכוני ואמין שלא יחנוק לו את הכיס זה האוטו המושלם עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אבל גם בתסריט גרוע של קניית רכב מוזנח, בסיכום אחזקה של 3-4 שנים לא יגיעו אפילו קרוב ל 30-40 אלף שקל שזה מה שרכב חדש כמו פיקנטו יורד ב

מחירון

ב 3-4 שנים.

ברור בגלל זה אני גם בחרתי לרכוש רכב יד שניה אבל זה לא בדיוק המצב שלו .

הוא כרגע משלם 2000 ש"ח כולל דלק ומקבל רכב חדש שמשרת אותו נאמנה ללא בלאי ללא תקלות וללא בעיות , מעל 20K ק"מ בשנה.

כיום קיה פיקנטו LX חדשה 2018 עם 0 ק"מ נמכרת ב 66K . הוא כנראה יוכל למכור את הרכב שלו ב55+- (וזה גם לא בטוח עקב הסדק והנסועה היחסית גבוה) . כלומר הוא יצטרך לקחת הלוואה לסגור את שארית החובה (כ-12K) ולקחת הלוואה נוספת לקנות רכב ישן בסדר גודל של 15K ( לפי מה שהבנתי זה התקציב).

כך שהמצב החדש שלו יהיה רכב בן 7-10 שידרש לנסוע כ-20K בשנה וחוב של כ-27K , לא כולל הוצאות ישור קו בלאי וכדומה , כי הרי הוא בטוח ימצא רכב סופר שמור עם גלגלים טרים , רפידות טריות , מצבר טרי וכו".

כך או כך נראה שהוא כבר נעול על המהלך הזה בדומה למתי שהוא היה נעול על המהלך של קניית הרכב החדש ( קצת אירוני ), נותר לאחל רק בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי borisYalzin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת בוריס ניקולאייביץ' צודק.

משום מה חשבתי שמחיר המכירה לפחות יכסה את ההלוואה. אם מצב הדברים הוא כמו שמתואר בהודעה למעלה אז עדיף כבר להשאיר את הפיקנטו לעוד כמה שנים. אלא אם התשלום ממש ממש חונק. החלפה לרכב משומש תיתן חיסכון חודשי אבל לא גדול. אולי לא שווה את הטרחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שזה המחיר של פיקנטו חדשה??? איך יכול להיות שכשאני קניתי פיקנטו חדשה זה היה 78 ועכשיו המחיר של פיקנטו חדשה הוא 66?

ברור בגלל זה אני גם בחרתי לרכוש רכב יד שניה אבל זה לא בדיוק המצב שלו .

הוא כרגע משלם 2000 ש"ח כולל דלק ומקבל רכב חדש שמשרת אותו נאמנה ללא בלאי ללא תקלות וללא בעיות , מעל 20K ק"מ בשנה.

כיום קיה פיקנטו LX חדשה 2018 עם 0 ק"מ נמכרת ב 66K . הוא כנראה יוכל למכור את הרכב שלו ב55+- (וזה גם לא בטוח עקב הסדק והנסועה היחסית גבוה) . כלומר הוא יצטרך לקחת הלוואה לסגור את שארית החובה (כ-12K) ולקחת הלוואה נוספת לקנות רכב ישן בסדר גודל של 15K ( לפי מה שהבנתי זה התקציב).

כך שהמצב החדש שלו יהיה רכב בן 7-10 שידרש לנסוע כ-20K בשנה וחוב של כ-27K , לא כולל הוצאות ישור קו בלאי וכדומה , כי הרי הוא בטוח ימצא רכב סופר שמור עם גלגלים טרים , רפידות טריות , מצבר טרי וכו".

כך או כך נראה שהוא כבר נעול על המהלך הזה בדומה למתי שהוא היה נעול על המהלך של קניית הרכב החדש ( קצת אירוני ), נותר לאחל רק בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מחיר מליסינג 0 ק"מ.

כשאתה מוכר רכב משומש כמעט חדש אתה מתחרה בליסינג 0 ק"מ.

רוב האנשים יעדיפו באותו מחיר לקנות מכונית חדשה לגמרי שרשומה יד שניה ולא משומשת יד שניה. לכן בשביל להיות אטרקטיבי אתה צריך להיות זול יותר מליסינג 0 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...