Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצה קצרצרה - רומניה(בוקרשט, סביו וtransfagarasan)

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יום כיפור, אישית כלא מאמין אני לא מת על להעביר אותו בארץ ואוהב לנצל את התקופה כדי לטייל בחו"ל – הרצון הוא לצאת למשהו קצר שלא ידרוש ממני הרבה הוצאה כספית ויהיה קצר וקולע.

כבר אחרי פסח חיפשתי טיסות זולות בידיעה שהמחירים יכולים להיות גבוהים, לבסוף נבחרו טארום(החברה הלאומית של רומניה) מכיוון שהם היו יקרים רק ב100 שקל יותר מוויז המקבלים – בסף הכל 850 שקל כולל מזוודה כולל הכל – לא רע.

הרכב

רציתי לשכור רכב מקומי, רציתי דאצ'יה! – מצד שני? רציתי חברה בין לאומית, בסוף מצאתי את SIXT שיש לי ניסיון לא רע איתם בהרבה מדינות באירופה ודרך שלמה SIXT הם היו זולים משמעותית מהאתר העולמי(כולל ביטוח מקיף עלה לי כל העסק 350 שקל ל4 ימים).

לאחר ההתפעלות משדה התעופה הבין לאומי(המיושן משהו) של בוקרשט הגעתי לסניף ההשכרה של SIXT, נתתי לנציג את הפרטים שלי והצגתי לו את ההזמנה מתוך המייל בטלפון – פה הופתעתי שהנציג ביקש ממני לשלוח לו את ההזמנה במייל כדי שהוא יוכל להדפיס אותה, פעם ראשונה שביקשו עותק קשיח להזמנה של הרכב השכור.

לצערי הרב החניון של SIXT יושב מחוץ לשדה תעופה ודורש נסיעה בשאטל(שונא! שאטלים) של 10 דקות – שהגיע השאטל שמתי לב לכיתוב "Always yes" על הצד של השאטל – הסימון נראה לי מוכר, לסיקטס העולמית אין שום סלוגן כזה, בשלמה הישראלית מוכר לי המשפט הזהה "תמיד כן" – מבט על החוזה השכרה מגלה שהחברה היא "New kopel Romania" וירד לי האסימון – שלמה היא גם הנציגה של SIXT ברומניה(יש גם רכבי חברה עם מסגרת לוחית רישוי שלהם כרכבי ליסינג), מצחיק – גם הרכב השכור קיבל את המדבקה הנ"ל.

שהגעתי לחניון של SIXT הנציגים המקומיים ממש חביבים אבל הם גילו ככל הנראה פאשלה – הרכב שמיועד לי לא מוכן(כמובן למרות הדומה כמו שחשבתי קיבלתי את הלוגאן) כמובן שאמרו לי שהרכב "כבר פה", ב"כבר פה" ראיתי את הנציג לוקח את הרכב לשטיפה וראיתי שאותו רכב שהוא החזיר את אותו הרכב 20 דקות אחרי – פעם ראשונה שהייתי צריך לחכות כ"כ הרבה לרכב.

הרכב שהגיע הוא דאצ'יה לוגאן דיזל מנוע 1.5 עם גיר ידני 5 הילוכים אחרי מתיחת פנים, הרכב היה בן שנה עם 50,000 קילומטר עליו צמיגים שראו ימים יפים יותר נורת טיפול דולקת וסדק לא קטן על השמשה.

קצת על הדאצ'יה:

• הדאצ'יה חסכונית באופן מגוחך – יצא לי על נסיעה של בערך 1,200 קילומטר פחות משלושת רבעי טנק דלק
  • הרכב הגיע ברמת גימור יחסית נמוכה נמוכה, אין בקרת שיוט, המערכת של הקליאו שלי פשוט הועתקה ללוגאן(כולל דיבורית BT ושליטה מההגה), אין חלונות חשמל מאחורה אבל יש כיוון מראות חשמלי.
  • מנוע גיר לא רעים, מושכים טוב לא מרגישים בורות של סלד אבל מצד שני לא מדובר ברכב מהיר – אבל לא מרגישים שהוא מתאמץ גם בעליות הקשות שהוא ביקר בהן.
  • ההיגוי של דאצ'יה הוא..כבד – מאוד כבד ביחס לרכב מודרני, זה מצחיק לנהוג ברכב עם היגוי כזה בעידן של המערכות היגוי החשמליות.
  • התנהגות זה לא הצד החזק של הלוגאן – היא רוכנת וההגה שלה למרות המשקל לא מרגיש מאוד מתקשר, ברוחות בכבישים המהירים הרגשתי שממש צריך "להחזיק" את ההגה שלא יברח – מצד שני בעליות ובפניות הרכב הרגש שהוא זורם בתנועה, אבל הקשר בינו לבין התנהגות ספורטיבית הוא רחוק – היתרון של זה מגיע בכבישי רומניה השבורים והמשובשים, המתלים של הרכב ממש נוחים ומגהצים את הכביש הרומני, גם הרעשי רוח במהירות ביניים מעולה – במהירות מעל 100 קמ"ש מרגישים כבר המון רעשי רוח.
  • המושב היה מאוד נוח מאוד והמרווח מעולה.
  • הגימור של הרכב חושף את הזול שלו – הפלסטיקה לא הכי איכותית, הרעשי רוח במהירות גבוהה, אותי אישית הצחיק הקפיצים שמחוברים לצירים בתא המטען שהוא יעלה לאט – פשוט מבדר.

סך הכל? אחלה רכב – בטח ביחס למחיר הזול שלו.

IMG_20180917_193912.jpgIMG_20180917_193931.jpgIMG_20180917_194118.jpgIMG_20180918_083210.jpg

הנהיגה בבוקרשט:

נהגתי בהרבה ערים המרכזיות(מאדינברו דרך פריז, ווינה, מינכן, זלצבורג, נאפולי הזוועתית וכו') – אבל קטסטרופה תעבורתית כמו בוקרשט עוד לא פגשתי, פשוט ערמה של באלגן וברדק שהוא פשוט סיוט! התנועה פשוט לא זזה, זה לא פקק – זה פשוט עיר שהיא חניון – החניות מסביב רובן בחינם(מה שבטח תורם לחגיגה), גם מה שלא חנייה הוא חניה(דאבל פארקינג? פחח הצחקתם אותי – אנשים חונים בנתיב פניה שמאלה, למה לא?) המדרכה מפוזרת במכוניות והכבישים? מרגישים כאילו מישהו זרק מיליון מכוניות על הכביש, אנשים כמובן גם נדחפים לצומת לא פנוי בשגרה.

הקונספט של הפניה שמאלה בירוק בזמן שמולך יש תנועה(כמו בהרבה ערים באירופה) מייצר במקרה הזה פשוט צומת מפוצצת במכוניות והתעבורה פשוט ברדק – והתנועה לא זזה! נסיעה של 6 קילומטר לקחה לי שעה ורבע, מזעזע.

ביום הראשון שלי בבוקרשט שוטרים עמדו בכל פינה בערך וניסו לנתב את התנועה במקום הרמזורים(בכל צומת עמד שוטר! ממש בכל אחת) – לא עזר אלא יצר יותר נזק.

לפחות הנהג הרומני משוגע(אין נהג שלא נוהג ומשחק בטלפון, אין אופציה אחרת – גם חגורות זה לא מאסט) אבל נחמד, אם הוא נדחף לצומת וחסם לך מעבר הוא יעשה הכל כדי לתת לך לעבור – כן, גם אם זה לעוף לנתיב הנגדי או לעלות על המדרכה, גם התקשורת בין האנשים היא יחסית טובה.

אבל מה שכן ראיתי? מה קורה בעיר שאין בה שום בקרה או אגרה או עלות של הכנסת רכב למטרופולין(אפילו בארץ החנייה לרוב תהיה יקרה ולא משתלמת) – ושאלתי את עצמי תוך כדי כמה אנחנו רחוקים ממצב שגוש דן יהיה גרוע לא פחות מהזוועה בבוקרשט, אגב העומס? הוא ממש קבוע וגם חוויתי אותו מחוץ לשעות העומס בעיר.

לא! להיכנס עם אוטו לבוקרשט, העיר שזכתה בתואר העיר הכי גרועה שיצא לי לנהוג בה.

מחוץ לעיר:

טוב, יוצא מהעיר - הכבישים המהירים לא רעים בכלל, סלולים טוב וזורמים מעולה.

ככל שמתרחקים מהכביש המהיר הכבישים גרועים יותר, הכבישים לא היו מביישים את מע"צ ברוב האזורים – הנהגים מסביב דווקא יחסית רגועים וציפיתי לנהגים הרבה פחות סבלניים.

Transfăgărășan

הכביש האגדי של רומניה שעקרונית לשמו הגעתי לשמה – תאכלס? אחד הכבישים היותר מהנים שנהגתי עליהם, מצליח להגיע לכבישים הטובים באירופה בקלות.

ההגעה לשמה קצת מרגיזה(ודורשת לעבור בין כמה כפרים שנראים מזרח אירופה בהארדקור) והוא לא קרוב לכביש המהיר.

אבל ללא ספק הכביש שווה הגעה – הפניות מדהימות העליות והירידות ממכרות, מה שכן? הרומנים לא שומרים על ה"נכס" המוטורי הזה כמו מקבליהם המערבים בשוויץ או גרמניה – הכביש מלא בקטעים שבורים ומשובשים והמנהרות מלאות בגרפיטי וסדקים וחבל.

IMG_20180918_122359.jpgIMG_20180918_132723.jpgIMG_20180918_132729.jpgIMG_20180918_132736.jpgIMG_20180918_133228.jpgIMG_20180918_133415.jpgIMG_20180918_133427.jpgIMG_20180918_133454.jpgIMG_20180918_133919.jpgIMG_20180918_134010.jpgIMG_20180918_134029.jpgIMG_20180918_134035.jpg

נזק ראשון עם רכב שכור בחו"ל

כן, אחרי הרבה שנים של השכרת רכבים בחו"ל ברומניה מצאתי את עצמי עובר נזק עם הרכב – בתוך בוקרשט יש הרבה עבודות בנייה מסביב, גדר "רשת" של אתר בניה פגשה אותי בפניה(הפניה התעקלה באופן לא צפוי) והשארתי "פאנס" לא נעים על הפגוש הקדמי – בחוזה רשום להתקשר למשטרה אבל הרגשתי מטופש לעשות זאת, החלטתי להתקשר לחברת ההשכרה ושאלתי מה לעשות, הנציגה שאלה אם היו עוד מעורבים חוץ ממני וכשאמרתי שלא היא אמרה שאני מבוטח בביטוח מלא ואין לי מה לדאוג – רק להגיע קצת יותר מוקדם לדוכן השכרה ע"מ למלא דו"ח נזק ואין צורך לעשות שום דבר אחר כבר חודש אחרי ולא חזרו אלי, לא דרשו ממני כלום ולא שילמתי כלום.

לסיכום –

לצערי הרב לא הספקתי לטיול נהיגה הנוסף של היום האחרון(אכלתי משהו לא מוצלח, מה שדיי הרס את היום האחרון של הטיול) – איך אני מסכם 3 ימי נהיגה ברומניה? מצד אחד? אחלה של מקום לנהוג בו שהכל ממש זול – הדלק זול, ההשכרה זולה המלונות זולים הטיסה לא יקרה – כיף.

מצד שני? הנהיגה בבוקרשט היא סיוט(בסביו העיר השניה שנהגתי בה לדוגמא הנהיגה הייתה ממש סבבה) , הכבישים לא איכותיים ולא סלולים טוב בכלל והנהגים לא סבלניים אבל אדיבים(שזה עדיין מצחיק אותי) - אם מורידים את בוקרשט מהרשימה? תאכלס מדינה שסבבה לנהוג בה - טיול טוב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור.

הייתי ברומניה שבוע אחריך. התוכניות המקוריות שלי לסוכות היו אחרות, אבל נאלצתי לבטל ברגע האחרון, ואז רומיה על המפה. אבל מחירי הטיסות? ויזאייר דרשו למעלה מ-2500 ש"ח לאדם, כולל מזוודה. אל אלעל וטארום בכלל אין מה לדבר. אז מצאתי טיול מאורגן, שעלה 4100 ש"ח וחסך לי את כל העבודה (שאני אוהב) של תכנון מסלול ובחירת מלונות ורכב.

ההתרשמות שלי היתה די דומה לשלך - אבל בכל זאת שונה:

טיסות - כבר הזכרתי בפורום: מטוס של SmartWings הצ'כית, חכור בידי ישראייר. מטוס חדש לגמרי (Boeing 737 Max 8) בתצורה צפופה במיוחד. מטוס שעושה קוים ארוכים כמו ליסבון וטנריף, ובוקרשט היא בשבילו איזה מילוי חור בלו"ז. לא מבין איך אפשר לשבת בדבר הזה בטיסה של 8 שעות - אני יצאתי מקופל אחרי שעתיים וחצי. וגם השירות היה ניסיון שלילי: בדרך חזרה בהושבה פירקו משפחות, אשתי ואני התנדבנו להתחלף עם אב ובנו על מנת לאפשר לאב לשבת עם שני בניו הקטנים, שהופרדו למרחק מספר שורות זה מזה. האמא ישבה איזה 15 שורות לפניהם. גם שדה התעופה של בוקרשט היה מוזר - קודם הריצו אותנו בין דוכני הצ'ק אין, אחר כך התחקיר הביטחוני היה המוזר ביותר שבו נתקלתי מעולם, נדרשתי לפתוח מזוודה כיון שבשיקוף ראו מכונת גילוח (לפחות איש הביטחון הזה הבין עם מי יש לו עסק ופטר אותנו בלי יותר מדי נזק), וכמובן שהיה איחור בטיסה.

בוקרשט - מצאתי אותה משמימה, עיר שלא שווה יותר מחצי יום ביקור. התנועה כאוטית, בדיוק כפי שאתה מתאר.

כבישים - טוב, לא אני נהגתי אלא בוגדן. ובכל זאת, כאשר הסתכלתי סביבי, התרשמתי מכבישים ברמה ירודה. הקטעים הקצרים של כביש כפול בהם נסענו לא היו ממוחלפים, וכבישי ההרים צרים וחסרי שוליים. והנהגים - שום דבר לא מעניין אותם, יעקפו גם כאשר מולם שיירת משאיות. ולא מעט מכוניות זרוקות חבולות בצידי הדרך וממתינות לפינוי. מסלול הטיול לא לקח אותנו לטראנספאגאראסאן, אבל המדריך עדכן אותנו שחברים שלו שרצו לנסוע בדרך זו הוחזרו לאחור על ידי המשטרה, השלג כבר חסם את הדרך (סוף ספטמבר, כן? אתה היית בר מזל).

סה"כ המדינה לא הרשימה במיוחד, אין לי טעם של עוד, אולי כיון שכבר שבעתי ממקומות אחרים יותר מרשימים.

שתי עצות לנוסעים:

1. להחזיק בארנק הרבה שטרות של לאו אחד. בלעדיהם אין כניסה לשירותים כמעט בשום מקום בעיר.

2. להביא חוט מאריך עם מפצל של 3 חיבורים. בחדרי המלון, שבדרך כלל מרווחים, יש מחסור בשקעי חשמל. השקעים הם בסטנדרד הגרמני (שוקו).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, נראה שלא באמת היית במקומות המעניינים של רומניה.

כאחד שחרש את אירופה וראה לא מעט מדינות נחשבות כמו נורבגיה, שוויץ, גרמניה ואוסטריה, אני יכול להגיד שראיתי גם ברומניה נופים יפים ועיירות יפות. החיסרון של רומניה - כבישים גרועים בחלק מהמקומות שמאטים אותך ברמה שאתה מתקדם 150 ק"מ בשלוש שעות. זה די מתסכל. מצד שני הגעתי למקומות שהיו שווים כל רגע וכל מאמץ. גם כשאני הייתי בתחילת מאי הכביש של הטרנספגרשן היה סגור, לכן עלינו למעלה ברכבל. תפסה אותנו סופת שלגים והיה נחמד מאוד.

מבוקרשט גם אני לא התרשמתי יותר מדי. בעיניי מתאימה ליומיים, גג שלושה ימים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאין מקומות נחמדים, כמו טרגו מורש או יאשי. אבל בסך הכל המקומות היחידים שנראה לי שאזכור לזמן ארוך הם מעבר ביקאז וחדר המיון שבו טיפלו בעין של אשתי.

לזכות מארגני הטיול - הפעילות היתה 14 שעות ביממה (כולל הנסיעות הארוכות). כמובן שהיתה הבעיה הרגילה - חוסר זמן במקומות שבהם הייתי מתעכב על אתרים, ופה ושם קצת בזבוז זמן - אבל פחות מאשר בטיולים קודמים. הייתי חוזר לבוקרשט כדי לבקר בפרלמנט, הייתי רוצה לעשות את הטראנספאגאראשאן, ואיך לי ספק שאילו הייתי מוצא טיסות במחיר סביר הייתי בונה לעצמי מסלול אחר, אולי יותר מעניין. אבל אני כבול למגבלות של החופשות במערכת החינוך (אשתי מורה), ולכן אני מוגבל מאד בתאריכי החופשות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון: יאש, לא יאשי.

בכל מקרה, לא יודע מה הראו לך במסגרת טיול מאורגן (אם אני מבין נכון), אבל לא חסר מה לראות.

בראשוב ופויאנה בראשוב נחמדות מאוד ולא רחוקות אחת מהשניה, סיביו שווה ביקור (יש בה גם מוזיאון אומנות נחמד ולא רחוק ממנה מוזיאון המציג את החיים הכפריים ברומניה), סיגישוארה, ארמון פלש (הרבה יותר מרשים לדעתי מהטירה של דרקולה, למרות שזה לא אותו סגנון), אנחנו מצאנו מה לעשות ברומניה קרוב לשבועיים, רוב הזמן עם רכב. בבוקרשט היינו ביומיים האחרונים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרנו בכל המקומות האלה, נחמדים, לא יותר.

תבין, אחרי אין ספור ארמונות, כבר מתרגשים פחות, ואחרי הרוקי'ז הקנדיים הקרפטים פחות מרשימים. כפי שכתבתי, אחרי הרבה טיולים כנראה שהריגושים משתנים.

מצד שני, פתח את בשרשור שלי מדצמבר שעבר על ריגה ווילנה. למרות שאלה בירות משניות הן הרשימו יותר, האתרים שלהם היו הרבה פחות סטנדרטיים.

המדריך די בלבל אותנו עם יאש ויאשי, גם אני ידעתי מקודם שזה יאש, אבל הבחור - ממוצא רומני - השתמש בשתי הצורות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מתרגש כמו פעם, אבל עדיין יש מקומות שעושים לך את זה, איכשהו רומניה הצליחה במקרה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור.

הייתי ברומניה שבוע אחריך. התוכניות המקוריות שלי לסוכות היו אחרות, אבל נאלצתי לבטל ברגע האחרון, ואז רומיה על המפה. אבל מחירי הטיסות? ויזאייר דרשו למעלה מ-2500 ש"ח לאדם, כולל מזוודה. אל אלעל וטארום בכלל אין מה לדבר. אז מצאתי טיול מאורגן, שעלה 4100 ש"ח וחסך לי את כל העבודה (שאני אוהב) של תכנון מסלול ובחירת מלונות ורכב.

בוקרשט - מצאתי אותה משמימה, עיר שלא שווה יותר מחצי יום ביקור. התנועה כאוטית, בדיוק כפי שאתה מתאר.

כבישים - טוב, לא אני נהגתי אלא בוגדן. ובכל זאת, כאשר הסתכלתי סביבי, התרשמתי מכבישים ברמה ירודה. הקטעים הקצרים של כביש כפול בהם נסענו לא היו ממוחלפים, וכבישי ההרים צרים וחסרי שוליים. והנהגים - שום דבר לא מעניין אותם, יעקפו גם כאשר מולם שיירת משאיות. ולא מעט מכוניות זרוקות חבולות בצידי הדרך וממתינות לפינוי. מסלול הטיול לא לקח אותנו לטראנספאגאראסאן, אבל המדריך עדכן אותנו שחברים שלו שרצו לנסוע בדרך זו הוחזרו לאחור על ידי המשטרה, השלג כבר חסם את הדרך (סוף ספטמבר, כן? אתה היית בר מזל).

סה"כ המדינה לא הרשימה במיוחד, אין לי טעם של עוד, אולי כיון שכבר שבעתי ממקומות אחרים יותר מרשימים.

שתי עצות לנוסעים:

1. להחזיק בארנק הרבה שטרות של לאו אחד. בלעדיהם אין כניסה לשירותים כמעט בשום מקום בעיר.

2. להביא חוט מאריך עם מפצל של 3 חיבורים. בחדרי המלון, שבדרך כלל מרווחים, יש מחסור בשקעי חשמל. השקעים הם בסטנדרד הגרמני (שוקו).

דווקא במלונות שאני הייתי בהם היה מספיק מטענים גם לסלולר וגם ללאפטופ - באוסטריה נתקלתי בבעיית המטענים(במלון הראשון היו לי שורת שקעים מעל השולחן ולא ליד המיטה, במלון השני היה רק מטען אחד ליד החלון רחוק מכל מיטה - על הפנים).

בהלוך טארום הטיסו אותי ב737-300 מהראשונים שלהם שלא עבר שיפוץ בתא הנוסעים מעולם(רואים שתחילת שנות ה90 סוף השמונים זה העיצוב המתאים) - התא נוסעים פשוט היה שבור(הפנלים לא ישבו ישר כמעט באף חלק שלו) והמושב שלי כל פעם ששמתי את הגב עליו נמשך אחורה(כאילו לחצתי על הכפתור של הריקליין) אבל היתרון? המרווח רגליים היה מעולה.

בחזור חזרתי ב737-800ng דנדש.

בוקרשט פשוט סובייטית מידיי,בכל פינה יש את מגדלי מגורים גבוהים עתיקים ומפוחמים העשויים מהבטון הלכלוך ברחובות והבאלגן גורמים לך להרגיש כאילו הגעת לשיכון הגדול ביותר שביקרת בו.

סיביו הפתיעה מאוד לטובה ביחס לבוקרשט והרגישה הרבה יותר מערבית ממנה והרבה יותר נעימה לטיול, לדעתי מיקום הרבה יותר טוב להתחיל בו טיול ברומניה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקום מדהים, ביליתי שם שבועיים לפניך חזרתי יום לפני כיפור, רציתי להספיק לנסוע בטראנספאגרשן לפני שהמקום יתכסה בשלג ויסגרו אותו לנסיעה.

נחתתי בסיביו, השכרתי פולו ידנית מקלאסווגן וטיילתי בעיר עצמה ובערים הקרובים אלייה במשך חמישה ימים, החזרתי את הרכב ולקחתי רכבת לבראשוב שם טיילתי גם במשך חמישה ימים בעיר ובסביבה שלה עם תחבורה ציבורית (ממש זולה אבל ממש מגעילה), ובארבע ימים האחרונים לקחתי רכבת לבוקרשט שם בילתי עד הטיסה חזור לארץ.

בסה"כ אלה היו שבועיים של חופשה ממש זולה, הטיסות עלו 300 שקל בממוצע לכיוון (סגרתי יומיים לפני), הדירות airbnb בכל עיר עלו בממוצע 100 שקל ללילה, ההשכרת רכב עלתה 400 שקל עם כל הביטוחים, וכסף לדלק אוכל וביזבוזים בערך 1500 שקל.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת על הרמזורים שממוקמים במיקום לא הגיוני.

מקום מדהים, ביליתי שם שבועיים לפניך חזרתי יום לפני כיפור, רציתי להספיק לנסוע בטראנספאגרשן לפני שהמקום יתכסה בשלג ויסגרו אותו לנסיעה.

נחתתי בסיביו, השכרתי פולו ידנית מקלאסווגן וטיילתי בעיר עצמה ובערים הקרובים אלייה במשך חמישה ימים, החזרתי את הרכב ולקחתי רכבת לבראשוב שם טיילתי גם במשך חמישה ימים בעיר ובסביבה שלה עם תחבורה ציבורית (ממש זולה אבל ממש מגעילה), ובארבע ימים האחרונים לקחתי רכבת לבוקרשט שם בילתי עד הטיסה חזור לארץ.

בסה"כ אלה היו שבועיים של חופשה ממש זולה, הטיסות עלו 300 שקל בממוצע לכיוון (סגרתי יומיים לפני), הדירות airbnb בכל עיר עלו בממוצע 100 שקל ללילה, ההשכרת רכב עלתה 400 שקל עם כל הביטוחים, וכסף לדלק אוכל וביזבוזים בערך 1500 שקל.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה שכחתי מזה, לא יודע מה הם חשבו לעצמם למקם את הרמזור על המדרכה לפני המעבר החצייה.

כל פעם שהייתי מגיע ראשון לצומת, הייתי צריך לכופף את הראש כדי לראות את מצב הרמזור משהו הזוי.

מה שאהבתי דווקא היה הטיימר שממוקם על ראש הרמזור שסופר לאחור לירוק, ממש מועיל.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמזור שם ממוקמים במקום מאוד הגיוני , ככה זה בכל אירופה. ברמזור ממוקם בנקודת העצירה. יתכבד הנהג ויעצור מטר או שניים לפני, ואז יוכל לראות את ברמזור.

נתקלתי גם בכמה מקומות שיש רמזור גם ביציאה מהצומת. ואז עוצרים שם , ומאפשרים להולכי הרגל לחצות למשל. או ביציאה מכיכר.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...