Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת רכב מתאים לתינוק

shlomity y
שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי.

מתלבטת רגע לפני שקונה רכב חדש..

יש כמה שיקולים.

עד עכשיו, בתור רווקה, נהגתי על פורד פיאסטה 2002.

שדה, זריזה, חסכונית מאוד בדלק... עושה 1/17... שזה ממש קנה אותי.

אבל, האוטו כבר ישן ומקרטע... ואני עומדת ללדת בקרוב, מה שמערבב את הקלפים, ועכשיו הצרכים יהיו שונים.

זה רק אני והתינוקת. לבד, כך שעדיין לא זקוקות לרכב גדול.

הפרמטרים שמנחים אותי:

1. רכב חסכוני בדלק כמו הפיאסטה שהיתה לי עד כה - אם אוטומט גורע מהעניין אני שלמה לגמרי עם ידני.

2. אפשרות לביטול כרית אויר מקדימה

3. תא מטען מספק לאחסן עגלת תינוק

4. רכב אמין, חסכוני, לא גדול, בטיחותי, משנתון יחסית מתקדם ל 2002.

5. תקציב של עד 15000 שח

בהתחלה חשבתי, על פיאט פנדה, סוזוקי אלטו, קיה פיקנטו... שמאוד חסכוניות ומתוקות, אבל התעוררתי למציאות, שבה מבינה שתא המטען פיצפון, והן מרגישות לי פחות בטיחותיות, כמו קופסת גפרורים.

אחר כך עברתי לחשוב על פיאט פונטו איבו או גרנדה (החל מ 2010), או פורד פיאסטה (משנת 2010) , או פורד הצ'בק...- האם השלוש עומדות בקריטריונים שציינתי (גם מבחינת גודל)? ואם כן מי עדיפה מהן, או שיש אופציה אחרת בקטגוריה שמתאימה.

אשמח להמלצות, אני ממש מתעכבת עם הבחירה, ועקב כך עם הבחירה של עגלה וכו וכו.. שרשרת של החלטות עומדות על הכף.

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הרבה דרישות יחסית לתקציב זעום.

במקומך הייתי מחפש הונדה ג'אז במצב הכי שמור שהתקציב מאפשר. ואם אפשר, אז להגדיל את התקציב לג'אז 2008 במצב הכי טוב ועם קילומטראז' סביר. תקבלי את כל מה שביקשת ( מרחב פנים, בגאז' מספיק גדול, אמינות גבוהה וצריכת דלק מעולה ).

לא להסתכל על ג'אז 2009 - השנתון הראשון של צורה חדשה, עם גיר רובוטי לא מוצלח .

בהצלחה בהכל!

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון מזל טוב!

אופציה אחרת (אבל קצת צפופה יותר מהג'אז) תהיה רנו קליאו דור 3 ידנית (האוט' לא ממש חסכונית), סביב 2011-12. רק תוודאי שתא המטען מספיק גדול (הוא מעט גבולי לעגלה בגודל מלא, אבל תמיד אפשר לקנות עגלות קטנות).

רק הארה קטנה: הרבה יותר בטוח להושיב ילדים במושב האחורי, גם מבחינת הנזק שייגרם להם בתאונה וגם כדי למנוע הסחות דעת קבועות. במקומך הייתי פחות מתעכב על ביטול כרית אוויר במושב הקדמי ויותר על איזופיקס במושבים האחוריים (אמור להיות לכל רכב סביר, לפוקוס דור 2 למשל לא היה, אז חשוב לבדוק).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסאן מיקרה 2011 ידנית תתאים מצויין לדרישות. לא נמכרו המון כאלה ב-2011, לכן יתכן שתצטרכי לחפש שנת 2012 ואולי להוסיף קצת.

במיקרה יש ISOFIX וגם אפשרות לביטול כרית אוויר של הנוסע, והיא מאד חסכונית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הרבה דרישות יחסית לתקציב זעום.

במקומך הייתי מחפש הונדה ג'אז במצב הכי שמור שהתקציב מאפשר. ואם אפשר, אז להגדיל את התקציב לג'אז 2008 במצב הכי טוב ועם קילומטראז' סביר. תקבלי את כל מה שביקשת ( מרחב פנים, בגאז' מספיק גדול, אמינות גבוהה וצריכת דלק מעולה ).

לא להסתכל על ג'אז 2009 - השנתון הראשון של צורה חדשה, עם גיר רובוטי לא מוצלח .

בהצלחה בהכל!

היי.

תודה קודם כל!

לפי מה שקראתי בהונדה משנת 2008 ומטה אין ביטול כרית אויר...

מעבר לזה האוטו נראה ממש מפתה!

דבר ראשון מזל טוב!

אופציה אחרת (אבל קצת צפופה יותר מהג'אז) תהיה רנו קליאו דור 3 ידנית (האוט' לא ממש חסכונית), סביב 2011-12. רק תוודאי שתא המטען מספיק גדול (הוא מעט גבולי לעגלה בגודל מלא, אבל תמיד אפשר לקנות עגלות קטנות).

רק הארה קטנה: הרבה יותר בטוח להושיב ילדים במושב האחורי, גם מבחינת הנזק שייגרם להם בתאונה וגם כדי למנוע הסחות דעת קבועות. במקומך הייתי פחות מתעכב על ביטול כרית אוויר במושב הקדמי ויותר על איזופיקס במושבים האחוריים (אמור להיות לכל רכב סביר, לפוקוס דור 2 למשל לא היה, אז חשוב לבדוק).

תודה על ההתייחסות!

נכון, קראתי שאכן יותר בטיחותי להושיב מאחור. העניין הוא שמרוב חברותיי שמתמודדות עם אותו נושא, הן תמיד מציינות את החיסרון בכך, שאין גישה לתינוק, והן לא עומדות בלחץ לנסוע על כביש מהיר כשהתינוק צורח מאחורה. אז לפחות ארצה רכב שיש בו את האופציה לכך ולתמרן בין שני המצבים לפי החוויה.

ניסאן מיקרה 2011 ידנית תתאים מצויין לדרישות. לא נמכרו המון כאלה ב-2011, לכן יתכן שתצטרכי לחפש שנת 2012 ואולי להוסיף קצת.

במיקרה יש ISOFIX וגם אפשרות לביטול כרית אוויר של הנוסע, והיא מאד חסכונית.

מייד בודקת. תודה!

מצטרף להמלצה על מיקרה ידנית.

כנראה תדרוש הגדלת תקציב בכמה אלפים לרכב שמור. הבגאז' גדול יחסית לקטגוריה

תודה רבה.

בודקת.

בכל מקום מוצאת גדלים בליטר. במקרה של הניסאן זה 265 ליטר, אבל לא ברור מה המידות מבחינת אורך עומק רוחב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עדיין נמכר כחדש ללא שינויים משמעותיים. גשי לכל אולם תצוגה של ניסאן ותוכלי למדוד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מה הבעיה בלהכניס את העגלה למושב האחורי, כשהיא מקופלת?

בכל אופן, שתי האחים שלי מסתדרים מצויין עם אלטו ( לאחת יש ילד אחד, לשני יותר).

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, שצריך לקשור אותה כדי שלא תפגע באף אחד במקרה של תאונה ח"ח. לא נוח כל פעם מחדש להתעסק בקשירה הזו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוכלי למתוח מעט את התקציב לכיוון 20,000 ש"ח נסי למצוא פורד פיאסטה ידנית שנת 2012.

אני נוהג על אחת כזו 2011 אוטומטית כרכב שני בבית- עגלה בגודל מלא (Biba Tay Tay) נכנסת בתא המטען כולל אמבטיה, כיסא בטיחות של Britax נכנס מצוין במושב האחורי והרכב בטיחותי יחסית לשנתון עם 7 כריות אוויר וציון Top Safety.

לרכב לא ידועות בעיות אמינות נפוצות וגם אצלי בגדול רק דלק וטיפולים.

אני ממליץ :)

עריכה אחרונה על ידי itziks
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי.

כן, חשבתי על פורד פיאסטה שנתון מתקדם, הבעיה שאין לה ביטול כרית אויר מקדימה, ואני לבד עם תינוקת קצת מלחיץ לנהוג אם היא תשב מאחורה צורחת ואני על כביש מהיר ללא יכולת לעצור...

ביטול כרית אויר בערך 1500 שקל ולא כל מוסך גם עושה את זה.

אם תוכלי למתוח מעט את התקציב לכיוון 20,000 ש"ח נסי למצוא פורד פיאסטה ידנית שנת 2012.

אני נוהג על אחת כזו 2011 אוטומטית כרכב שני בבית- עגלה בגודל מלא (Biba Tay Tay) נכנסת בתא המטען כולל אמבטיה, כיסא בטיחות של Britax נכנס מצוין במושב האחורי והרכב בטיחותי יחסית לשנתון עם 7 כריות אוויר וציון Top Safety.

לרכב לא ידועות בעיות אמינות נפוצות וגם אצלי בגדול רק דלק וטיפולים.

אני ממליץ :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אני רואה שאף אחד לא תומך בפיאט (מהודעתי המקורית).

לאחר מחשבת מה, עלתה לי פיאט פונטו גרנדה III... במקום הפנדה.

ראיתי שבגרסת האקונומי, יש לה 6 כריות אויר, עם אפשרות לבטל את הכרית מקדימה, 5 חגורות בטיחות, ומאחור התקן לכסא תינוק, 5 כוכבים במבחן ההתרסקות, תא מטען מספק לרוב העגלות, חסכונית מאוד בדלק וזולה יחסית בשוק.

למה בכל זאת עדיין יש לה מוניטין לא טוב?

והאם יש דגם כזה שהוא לא רובוטי? אלא ידני לחלוטין?

אגב כך, לא מבינה מה זה אומר שהגיר הוא ידני.. זה אומר שאין שם שום אלמנט רובוטי? מפחדת מרובוטים...

שוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...