Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קוליאוס VS. ניסאן קשקאי [או: רכב פנאי בגזרת ה30K]

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסיפא של דבריך עלית על הנקודה שלי :)

כן אבל... כל עוד מספר הרכבים שמותקנת בהם מערכת גז קטן יחסית, לא רואה את זה קורה.

הרי רוב רכבים שנוסעים כאן המון קילומטראז' הם בד"כ חדשים מהניילונים (ליסינג למיניהם או השכרה) ועל רכב חדש כמעט לעולם לא תותקן מערכת גז כי היצרן מיד מסיר אחריות במקרה כזה, לדעתי מדובר באחוז זניח אם בכלל של רכבים חדשים חדשים עם מערכת גז. ואז מה שנשאר לנו הם רכבים בני 2/3/5/7 שנים (תלוי ביצרן ומתי נגמרת האחריות) שצריך אז לבוא מישהו שנוסע מספיק בשנה ו\או שיש לו רכב בגיל הזה שהוא מטחנת דלק מובהקת כדי להתקין מערכת גז.

לדוגמא המקרה שלי הוא קלאסי, התקנתי מערכת באימפלה שלי לפני 7 שנים כשהיא הייתה אצלי שנה ונמאס לי לשלם על 1/6.5 בעיר, ואז שנתיים נסעתי איתה לא מעט, ואז קיבלתי רכבי ליסינג ל 5 שנים והיא עשתה בכל התקופה הזאת (5 שנים) 15K KM בלבד, עירוניים כמעט לחלוטין. אבל היום כשהיא בת 13 היא שוב איתי ואנחנו נוסעים יחד כל יום 105 ק"מ בינעירוני ואני נהנה מהיתרונות של הרכב ומשלם על זה בפועל בצריכה היברידית.

לדעתי מספר המקרים כמו שלי של אנשים שנוסעים המון ק"מ בינעירוני ברכב עם מערכת גז הוא קטן יחסית ולכן מאמין שהמדינה תספוג את ההפסד הקליל מהמיסים, והגז יישאר כנראה זול עוד המון שנים. מה שכן יש הגיון במיסוי הירוק כי הגז כמעט ולא מזהם ביחס לבנזין\דיזל.

ודרך אגב, כבר יצא לי לחשוב קדימה, ובשאיפה שהאימפלה לא תמות לי בשנתיים הקרובות, אני מתכנן להחליף אז לרכב אחר, וכבר חשבתי על זה שאני רוצה שוב רק רכב עם מערכת גז. מספר היתרונות הוא אדיר כי בניגוד לרכב היברידי שמגביל אותי למספר מצומצם של רכבים, או רכב דיזל, עם מערכת גז המבחר הוא גדול מאוד ואני יכול בוודאות להשיג רכב מנהלים שייסע בשיוט על 120 קבוע עם מזגן, עם קיקדאונים פה ושם ויגיע לצריכה מבחינת כסף של 1/20 בהשוואה לרכב בנזין\דיזל רגיל. חשבתי כבר למשל על שברולט מאליבו, ניסן מקסימה\אלתימה או וולוו S60 (במידה ומתאימה להסבה) שאלו רכבים שגם אם היה להם דגם דיזל הם כנראה לא היו מגיעים לצריכה בינעירונית בתנאים האלו ל 1/20. וזה מה שאני מחפש, גם וגם, ועם מערכת גז זה אפשרי.

לצערי אימפלה חדשה לא מתאימה להסבה לגז, כבר ביררתי, אחרת לא הייתה שאלה בכלל...

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רגע רגע, באמת שלך?

לא.

אני לא יודע איך הבנתם שרכשתי משהו, סתם הופתעתי שיש כזה 2014 אז העלתי תמונות כדי לקבל עוד מידע...

YONISI, יש משהו בדבריך...

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם כתב מגילת אסתר וכל מה שיש לך להגיד זה שיש משהו בדבריו? בטח ביעסת אותו לגמרי (;-

לי היה ברור שלא קנית. עדיין, בדקת את 2 הרכבים המדוברים ביד 2 ?

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חס וחלילה מתבאס. אם זה עזר או יעזור למישהו אז מצוין, אם לא גם לא נורא.

וכתבתי "תתחדש" רק כי ראיתי שמישהו לפני בירך כבר אז חשבתי שהוא בענין וברור שזה רכב שקנית. יצא קצת מצחיק הקטע :)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חשבתי על זה.

לצערי אני חושב שאפילו ב30KKM לשנה לא שווה להשקיע 30% משווי הרכב בהסבה.

אתה חושב אחרת?

מה יהיה החסכון בגז?

כבר חישבו את החסכון המשוער בהודעות לפני.

אם התכנון שלך להחזיק ברכב כמה שנים אז בהחלט שקול הסבה.

מספטמבר 2015 עד לפני כשבועיים נסעתי במגאן עם מערכת גז, במהלך כל השנים מחיר הגז נע בין 2-3 ש"ח כך שלא צופה עליה בעתיד הקרוב במחיר לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1981 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...