Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תשלום לטסט לרכב

nhhbhdv
שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני רוצה ללכת מחר לעשות טסט לרכב (הטסט הנוכחי נגמר בדיוק עוד יומיים.)

עכשיו עברתי על הרישיון שהם שלחו לי לפני כמה שבועות בנוגע לטסט, ולפי מה שרשום שם תשלום באתר לא אפשרי בשבילי כי רשום שצריך לפחות 14 יום לפני סיום הרישיון.

בבנק אני משער שזה דומה מבחינת הזמנים עד שהכסף עובר...

אני מנסה על האופציה של המוקד טלפוני שנראה שהיא תתאים במצב שלי אבל מאתמול ועד עכשיו אני לא מצליח לתפוס אותם, כל פעם זה אומר שכל העמדות תפוסות ולנסות במועד מאוחר יותר.

מישהו מכיר עוד אופציה כך שאוכל לגשת מחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

בבנק אני משער שזה דומה מבחינת הזמנים עד שהכסף עובר...

מה הקשר ל"עד שהכסף עובר"?! כל מה שאתה צריך על הטופס של הרישיון זה חותמת של הבנק ששילמת את הכסף. זהו. גש לדואר או לבנק שלם וגש לטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לגשת לכל סניף דואר לשלם (בכרטיס אשראי, מזומן, או צ'ק) ולקבל רישיון מודפס משולם במקום. אפשר אפילו להזמין תור מראש כדי לא להמתין. לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי/צ'ק של מישהו שאינו נוכח פיזית בעת התשלום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשלם באתר, בניגוד לעבר המערכות היום מתעדכנות מהר, במכון כבר יופיע ששילמת למרות שאין לך טופס שמאשר זאת. תוכל לבצע את הטסט ובהמשך ישלח לך רשיון מעודכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר לפי מה שאני יודע.

למכון טסטים צריך להגיע עם טופס רישיון חדש לא חייב להיות חותמת כלשהי עליו,

וצריך להגיע אחרי ששולמה האגרה בדרך כלשהי.

איך משיגים טופס חדש של הרישיון לשנה החדשה?

1) מגיע בדואר

2) מדפיסים ברשיומט בסניפי סופרפארם נבחרים

3) נכנסים לכל סניף דואר שמקושר למערכת עם ת"ז והם יכולים להדפיס.

איפה משלמים?

1) בטלפון

2) באינטרנט

3) בדואר

4) ברשויומט

שימו לב שהאופציה לשלם בטלפון או באינטרנט רלוונטית רק אם כבר הגיע לכם בדואר הרשיון החדש.

ואם כבר הולכים לשלם ברשוימט או בדואר אז לא צריך לחכות לרשיון החדש בדואר.

האופציה לשלם נפתחת חודשיים (לפעמים טיפה יותר) לפני תום הרשיון.

כדי לבדוק אם נפתחה לכם האופציה כבר ניתן להקיש מספר ת"ז ומספר רכב באתר הזה

https://ecom.gov.il/voucherspa/input/260

מי שרוצה לקרוא במפורט או לינקים לעמדות השירות הנוספות מעבר לרשוימטים

https://www.gov.il/he/service/car_licence_renewal

ולא לשכוח ביטוח חובה בתוקף ותעודה מזהה של בעל הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, הסתדרתי!

התקשרתי מפלאפון של חבר ופתאום ענו לא מובן הקטע... בכ"מ הסבירו לי שעדיף לי באמת לשלם בסופרפארם וזה מה שעשיתי.

תוך דקה הרישיון המשולם היה לי ביד.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסננים אותך...

קצת סדר לפי מה שאני יודע.

למכון טסטים צריך להגיע עם טופס רישיון חדש לא חייב להיות חותמת כלשהי עליו,

וצריך להגיע אחרי ששולמה האגרה בדרך כלשהי.

איך משיגים טופס חדש של הרישיון לשנה החדשה?

1) מגיע בדואר

2) מדפיסים ברשיומט בסניפי סופרפארם נבחרים

3) נכנסים לכל סניף דואר שמקושר למערכת עם ת"ז והם יכולים להדפיס.

איפה משלמים?

1) בטלפון

2) באינטרנט

3) בדואר

4) ברשויומט

שימו לב שהאופציה לשלם בטלפון או באינטרנט רלוונטית רק אם כבר הגיע לכם בדואר הרשיון החדש.

ואם כבר הולכים לשלם ברשוימט או בדואר אז לא צריך לחכות לרשיון החדש בדואר.

האופציה לשלם נפתחת חודשיים (לפעמים טיפה יותר) לפני תום הרשיון.

כדי לבדוק אם נפתחה לכם האופציה כבר ניתן להקיש מספר ת"ז ומספר רכב באתר הזה

https://ecom.gov.il/voucherspa/input/260

מי שרוצה לקרוא במפורט או לינקים לעמדות השירות הנוספות מעבר לרשוימטים

https://www.gov.il/he/service/car_licence_renewal

ולא לשכוח ביטוח חובה בתוקף ותעודה מזהה של בעל הרכב

מדויק! למעט העניין של תשלום באינטרנט:

למה צריך לחכות שהרשיון יגיע?

לאחר התשלום בעקרון שולחים רשיון שכתוב עליו שהוא שולם, או מנפיקים רשיון בערוצים הנוספים שציינת.

עלה שרשור באותו נושא מוקדם יותר השבוע.

מוזר שלא עדכנו את האתר עם ה-14 יום, רישות מכוני הרישוי נעשה לפני כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי עוד שאלה לקראת הטסט אם מישהו כאן אולי יודע - היום יצרתי קשר עם חברת הביטוח (AIG) והסתבר לי שהפוליסת ביטוח לא על שמי.

שקנינו את הרכב בהתחלה הוא היה על שם של חבר של המשפחה, ועשינו את הפוליסה על שמו אבל ביטוח רק עליי.

אחרי כמה חודשים העברנו את האוטו על שמי והתקשרתי לחברת ביטוח והם אמרו לי שכדי לא לבטל את הפוליסה הם יעשו שזה יהיה כאילו על שנינו וכשאחדש זה יעבור אוטומטית על שמי.. אמרתי בסדר. כשהיה לפני כמה חודשים חידוש התקשרו אליי וכמובן אני משלם והכול..

היום שהתקשרתי הסתבר לי שזה עדיין על החבר של המשפחה (הפוליסה עצמה, הביטוח רק עליי.)

ביקשתי שישלחו לי את התעודת ביטוח במייל שאדפיס אותה לקראת הטסט מחר והשאלה שלי, במכון רישוי לא אמור לעניין אותם על שם מי הפוליסה נכון? כל עוד היא בתוקף ועל אותו רכב.

אבטל את הפוליסה ואעשה חדשה על שמי אבל רק שבוע הבא יהיה לי זמן לעשות לבדוק מחירים בחברות השונות (הבנתי שAIG יקרים)

ועוד שאלת קיטבג אחת - אני מתדלק בדרך כלל בסדש או תחנות מוזלות אחרות, האם מומלץ לפני הטסט למלא בתחנה שבה הדלק נחשב יותר 'טוב'? משפיע על הזיהום או משהו?

תודה לעונים

עריכה אחרונה על ידי nhhbhdv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להצטייד בצילום ת.ז. של בעל הרכב ושל תעודת ביטוח החובה. יחסוך צילום במכון הרישוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך:

במכון רישוי לא אמור לעניין אותם על שם מי הפוליסה נכון? כל עוד היא בתוקף ועל אותו רכב.

נכון!

לגבי תחנת דלק:הדלק בתחנות שאתה ממלא בהם הוא בסדר גמור!

אחרת בכלל לא היה מומלץ למלא בתחנות אלה.

בעבר הרחוק היו דיונים בפורום על הוספת מתנול לפני טסט, אני חושב שיום לפני זה כבר מאוחר מדי.

בכל אופן, כדאי להגיע עם ממיר קטליטי חם, זאת אומרת לנסוע לפחות 20 דקות לפני שמגיעים למכון רישוי, ולהשאיר את המנוע פועל בזמן התור, המהדרים יצאו לכביש בינעירוני ויעלו קצת את הסל"ד. החאפרים גם מעלים את הסל"ד על סרק בתור לבדיקה - מנהג פסול בעיני!

בדוק גם נורות לפני הטסט ונזילות. יש המון שרשורי המלצות לפני טסט בפורום - עבור עליהם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצוי לראות שיש ברכב: אפוד זוהר, מגבים לא בלויים, משולש, ג'ק, גלגל רזרבי - יש מכונים שנתקלתי שחלק מהעובדים הפדנטיים ואו הנודניקים מבקשים לראות אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשלם בצ'ק ויש לרשום את מס' הרישוי של הרכב בגב הצ'ק.

אם הצ'ק חוזר - לרכב נרשם חוב במשרד הרישוי בגובה אגרת הרישוי + קנס של כמה עשרות שקלים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...