Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם נהוג לתת אחריות מורחבת על חלק שהוחלף במהלך האחריות?

BeBest
שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

השאלה בגוף הכותרת, אך ארחיב מעט.

הוחלף חלק כלשהו ברכב במהלך אחריות היצרן.

אותו חלק שהוחלף שבק חיים שוב, הפעם בתום אחריות היצרן.

האם נהוג להרחיב את האחריות על חלק ספציפי שהוחלף במהלך אחריות היצרן או לפחות לשאת בחלק מעלויות החלק / העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק במסגרת של "רצון טוב", אלא אם היבואן בפירוש נתן הארכת אחריות לחלק שהוחלף.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

כל חלק שמוחלף, אמור להיות תחת אחריות.

לא רצון טוב ולא נעליים.

הייתה תקלה, החלק הוחלף? צריכה להיות אחריות.

אתה יכול לראות בקבלה שהמוסך נתן לך, על החלק שהוחלף (אפילו שזה ללא חיוב), אמור להיות כתוב למטה, כמה אחריות יש.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארחיב מעט יותר.

שלשום, 5/10, החלפתי שוב משאבת מים, הפעם על חשבוני.

לצערי, לא אני הגעתי לשים את הרכב במוסך אלא מישהו מטעמי.

בכל אופן, לפני אישור ההחלפה, שוחחתי בטלפון עם אחראי השירות כ-20 דקות, הוא טען שהוא פנה ליצרן וביקש "רצון טוב" והם לא הסכימו אפילו להשתתפות חלקית בעלות.

בנוסף, טען שלא בוצעה החלפת משאבה מעולם ("בדקתי במחשב") ושבפעם הקודמת החליפו לי טרמוסטט בלבד.

אמרתי לעצמי, טוב הוא בדק במחשב, והמחשב בטוח "זוכר" יותר טוב ממני, אז בלי יותר מידי ברירה (הרי אי אפשר לנסוע באוטו שמאבד מים), אישרתי לו לבצע החלפה.

אתמול (שישי) כשהלכתי לאסוף את הרכב מהמוסך לפני הסגירה, הבחור לא היה שם (הודיע לי יום קודם שהוא לא יהיה שם), שילמתי לבחורה בדלפק ועל הדרך ביקשתי ממנה להוציא לי את כל היסטורית הטיפולים של הרכב.

נחשו מה? הוחלפה משאבת מים + טרמוסטט!

המשאבה הוחלפה לפני כשנה וחודשיים בערך, ב-33,607 ק"מ (במסגרת האחריות).

ע"פ החוק היבש (6,000 ק"מ או 3 חודשים) היא לא באחריות כי כרגע הרכב גמע כבר 47,757 ק"מ.

על המשאבה החדשה (ששילמתי מחיר מלא עבורה, עבור העבודה, עבור בדיקה שלה ועבור נוזל קירור חדש) הם נותנים שנתיים אחריות (ללא הגבלת ק"מ).

משהו נוסף, אני רואה שמתועד שגם בטיפול שלאחר מכן התלוננתי על מחסור במים (בק"מ 41,805), אם אני זוכר נכון נאמר לי שבדקו ולא מצאו שום נזילה (אז איך בדיוק היה חסר מעל 2 ליטר מים?).

השאלה אם יש טעם ללכת ו"להתכסח" איתם, או שזה קרב אבוד מראש?

אגב, מדובר במוסך מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך נותן אחריות על החלק שמותקן למשך 3-24 חודשים. משתנה לפי החלק והמוסך.

לדעתי שילמת שכר לימוד ופשוט הגיע הזמן לעזוב את מוסך היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שהחלק החדש הותקן ברכב שלך והכסף שלך עבר אליהם אין באמת סיכוי שתצליח לקבל מהם משהו בחזרה - חבל על העצבים והזמן.

הפקת לקחים לפעם הבאה: לך בעצמך למוסך ואל תשלח מישהו אחר (אני לוקח חצי יום חופש), הכן קלסר לרכב שמכיל את רשימת הטיפולים שהרכב עבר (אפשר להוציא הדפסה כזאת במוסך היבואן ומשם להמשיך).

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אחריות נוספת לחלק שהוחלף באחריות.

האחריות היא כאורך האחריות המקורית.

נגיד יש לך מצבר עם שנתיים אחריות. אחרי שנתיים פחות יום הוא התקלקל. מחליפים לך לחדש - אז האחריות היא ליום אחד בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו נוסף, אני רואה שמתועד שגם בטיפול שלאחר מכן התלוננתי על מחסור במים (בק"מ 41,805)

אם אני זוכר נכון נאמר לי שבדקו ולא מצאו שום נזילה (אז איך בדיוק היה חסר מעל 2 ליטר מים?).

האם החלפת המשאבה השניה כיום - הייתה עקב נזילה וחוסר בנוזל קירור.

אולי לא שמתם-לב - יש רישום , כי הוא התלונן על מחסור בנוזל-קירור עוד בזמן האחריות.

וכי סביר כי המחסור היה עקב הבעיה במשאבה.. ולכן היא הוחלפה, עכשיו שוב.

לדעתי, במצב הנ"ל, החברה צריכה לבדוק ואולי להשתתף בעלות חלקית לפחות - מאחר

והבעיה החלה עוד בזמן האחריות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...