Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלילות החלפת רכב או פריוס-אוריס פריוס

בנתיים אוטובוס
שימו לב! השרשור הזה בן 2024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפני זמן לא רב הסתיימה אצלי סאגת החלפת הרכב שהיתה הפעם מתישה ביותר.

ראשית אני רוצה לציין שהכתיבה שלי תעזור למי שמתלבט בין אוריס לפריוס מזווית העיניים שלי.

הכל התחיל לפני מספר שנים כשהיתה ברשותי פריוס דור 2 שנת 2007. רכל מ-ע-ו-ל-ה לדעתי אך דעתי איננה מוסמכת מכיוון שכל חיי הגעתי מעולם המכוניות העממיות . את האיכות הטובה של הרכב הרגשתי מיד אך למדתי להעריך אותה עוד יותר דווקא כשהחלפתי לפריוס דור 3.

אני אסכם במשפט קצר- לדעתי טויוטה השקיעו המון פריוס דור 2 כדי להכניס אותה חזק לשוק ובפריוס דור 3 רצו להרוויח. שלא תבינו לא נכון דור 3 מצויין ואפרט בהמשך אבל ישנם דברים קטנים ששמתי אליהם לב לדוגמה: ידיית פתיחת הדלת מבפנים ברזל (דור 2) לעומת פלסטיק. קורה A מחופה בד ( דור 2) לעומת פלסטיק. רעשי הכביש והרוח כמעט אפסיים ( דור 2) לעומת דור 3 שהוא בפירוש רועש יותר.

את הפריוס דור 2 החלפתי כשהיתה במצב מושלם ונמכרה לשוטר ששמו יקי ממחוז ירושלים , מכיוון שרציתי להשתדרג לדור 3...

פריוס דור 3 שהיתה לי היתה גם היא רכב במצב תחזוקתי מעולה. הרכב מרגיש חזק כשרוצים (PWR) הרכב יושב היטב על הכביש והנסיעה בו חלקה מאוד לדעתי. החיסכון בדלק משמעותי- תוואי הנסיעה שלי בין עירוני בעיקר - מודיעין ירושלים ( עליה+ אנשים + מיזוג+ מהירות נורמאלית לחלוטין ) וצריכת הדלק שלי לא ירדה מ18 גם עם מזגן. הרכב מרווח מאוד ( 2.7 בבסיס גלגלים) ומזגן מקפיא .

על איכות הנהיגה לא אכתוב- כי אינני מבין בזה. רק אחזור ואומר שהרכב נוסע חלק וכמעט לא מרגישים שיבושים קטנים. נגדיר כך: בתקופה שהיתה לי הפריוס לקחתי ליומיים אקסנט מאחותי ופשוט הזדעזעתי מ(אי) ריכוך המפגעים בכביש. שוב, הפריוס כבדה וריככה יותר את השיבושים. האיבזור נחמד מאוד וכולל איבזור שהיום אני לא יכול בלעדיו. כמובן שבתחום התקלות- נאדה. חלק לחלוטין בשתי המכוניות ( למעט סוללה שהלכה לי בדור 2 והוחלפה במסגרת האחריות- שזו תקלה יקרה מ-א-ו-ד ללקוח בלי ביטוח!! ) רק טיפולים שוטפים. הרכבים לא היו אצלי חדשים ונעו בטווח שבין 150 -220 א' ק"מ . אבל אז רציתי להשתדרג ומכרשתי את הרכב...לשוטר..ששמו יקי...ממחוז ירושלים!! ( לא אותו יקי של הפריוס הקודמת) זו היתה טעות מרה ולמדתי כלל לחיים- אוטו טוב לא מחליפים! הסיבה שהחלפתי היתה הק"מ הגבוה יחסית 220, והנסועה הגבוהה -( יחסית - 30 בערך) לשנה שלי אבל בסתר ליבי ידעתי שאני פשוט רוצה להשתדרג... ולכן הכל היו תרוצים...

ואז נפלתי- עברתי לטויוטה אוריס הייבריד שנת 2014 במילה אחת - נפילה. בשיא הרצינות אין לי מילה אחת טובה להגיד על הרכב. זה פשוט רכב צפוף וקמצני של אירופאים חסכניים! נתחיל מבסיס הגלגלים 2.6...עובד לעיצוב הפנים שהוא ממש ממש לא נוח. בפריוס יש 4 תאי איחסון מקדימה לעומת אחד ! באוריס. תנוחת הנהיגה לא מוצלחת לדעתי. רעשים- ממש משמעותי מהכביש ומהרוח. נמוך ולא נוח לכניסה ויציאה אין פתיחת דלתות ללא מפתח ולא תצוגה עילית של המהירות ועוד ועוד. ( ואל תקפצו ותגידו " אז למה קנית בעייה שלך!!" כי זה לא הנושא...) בקיצור היה לי קשה מאוד להתרגל לנפילה המשמעוית ומהר מאוד פרסמתי את הרכב למכירה. שעה אחרי שפרסמתי הגיע בחור רציני, לקח את הרכב לבדיקה וקנה ( אפילו הרווחתי כסף בין הקנייה למכירה..) דבר מעניין הוא שמאז לא היה ש-ו-ם טלפון של קונה עד עצם היום הזה...

ואז חזרתי ל"שאהבה נפשי"..פריוס.

אומנם הפריוס יקרה יותר מהאוריס אבל לדעתי שווה כל שקל. עלי לציין שמחירי הפריוס יקרים להחריד משל היה האוטו עשוי מזהב! ואפילו שקלתי לפזול לפלואנס דיזל אבל בסוף מצאתי רכב שמור ומלוקק בתקציב שלי. מקווה שיצדיק את מוניטין פריוס אצלי..

מקווה שעזרתי למישהו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים מתוך הפוסט שלך :

1. פריוס רכב ברמה יותר גבוהה מאשר אוריס, גם נחשב דרגה מעל.

ככה שמראש היה ידוע שמדובר בשנמוך.

2. לקחת לכמה ימים יונדאי אקסנט - זה רכב קופצני ולא נוח בצורה קיצונית. את הפריוס היית צריך להשוות מול אוונסיס , אם כבר מנסים להשוות לרכב בנזין מקביל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה דור של פריוס עברת כעת ?

שלום לכולם.

לפני זמן לא רב הסתיימה אצלי סאגת החלפת הרכב שהיתה הפעם מתישה ביותר.

ראשית אני רוצה לציין שהכתיבה שלי תעזור למי שמתלבט בין אוריס לפריוס מזווית העיניים שלי.

הכל התחיל לפני מספר שנים כשהיתה ברשותי פריוס דור 2 שנת 2007. רכל מ-ע-ו-ל-ה לדעתי אך דעתי איננה מוסמכת מכיוון שכל חיי הגעתי מעולם המכוניות העממיות . את האיכות הטובה של הרכב הרגשתי מיד אך למדתי להעריך אותה עוד יותר דווקא כשהחלפתי לפריוס דור 3.

אני אסכם במשפט קצר- לדעתי טויוטה השקיעו המון פריוס דור 2 כדי להכניס אותה חזק לשוק ובפריוס דור 3 רצו להרוויח. שלא תבינו לא נכון דור 3 מצויין ואפרט בהמשך אבל ישנם דברים קטנים ששמתי אליהם לב לדוגמה: ידיית פתיחת הדלת מבפנים ברזל (דור 2) לעומת פלסטיק. קורה A מחופה בד ( דור 2) לעומת פלסטיק. רעשי הכביש והרוח כמעט אפסיים ( דור 2) לעומת דור 3 שהוא בפירוש רועש יותר.

את הפריוס דור 2 החלפתי כשהיתה במצב מושלם ונמכרה לשוטר ששמו יקי ממחוז ירושלים , מכיוון שרציתי להשתדרג לדור 3...

פריוס דור 3 שהיתה לי היתה גם היא רכב במצב תחזוקתי מעולה. הרכב מרגיש חזק כשרוצים (PWR) הרכב יושב היטב על הכביש והנסיעה בו חלקה מאוד לדעתי. החיסכון בדלק משמעותי- תוואי הנסיעה שלי בין עירוני בעיקר - מודיעין ירושלים ( עליה+ אנשים + מיזוג+ מהירות נורמאלית לחלוטין ) וצריכת הדלק שלי לא ירדה מ18 גם עם מזגן. הרכב מרווח מאוד ( 2.7 בבסיס גלגלים) ומזגן מקפיא .

על איכות הנהיגה לא אכתוב- כי אינני מבין בזה. רק אחזור ואומר שהרכב נוסע חלק וכמעט לא מרגישים שיבושים קטנים. נגדיר כך: בתקופה שהיתה לי הפריוס לקחתי ליומיים אקסנט מאחותי ופשוט הזדעזעתי מ(אי) ריכוך המפגעים בכביש. שוב, הפריוס כבדה וריככה יותר את השיבושים. האיבזור נחמד מאוד וכולל איבזור שהיום אני לא יכול בלעדיו. כמובן שבתחום התקלות- נאדה. חלק לחלוטין בשתי המכוניות ( למעט סוללה שהלכה לי בדור 2 והוחלפה במסגרת האחריות- שזו תקלה יקרה מ-א-ו-ד ללקוח בלי ביטוח!! ) רק טיפולים שוטפים. הרכבים לא היו אצלי חדשים ונעו בטווח שבין 150 -220 א' ק"מ . אבל אז רציתי להשתדרג ומכרשתי את הרכב...לשוטר..ששמו יקי...ממחוז ירושלים!! ( לא אותו יקי של הפריוס הקודמת) זו היתה טעות מרה ולמדתי כלל לחיים- אוטו טוב לא מחליפים! הסיבה שהחלפתי היתה הק"מ הגבוה יחסית 220, והנסועה הגבוהה -( יחסית - 30 בערך) לשנה שלי אבל בסתר ליבי ידעתי שאני פשוט רוצה להשתדרג... ולכן הכל היו תרוצים...

ואז נפלתי- עברתי לטויוטה אוריס הייבריד שנת 2014 במילה אחת - נפילה. בשיא הרצינות אין לי מילה אחת טובה להגיד על הרכב. זה פשוט רכב צפוף וקמצני של אירופאים חסכניים! נתחיל מבסיס הגלגלים 2.6...עובד לעיצוב הפנים שהוא ממש ממש לא נוח. בפריוס יש 4 תאי איחסון מקדימה לעומת אחד ! באוריס. תנוחת הנהיגה לא מוצלחת לדעתי. רעשים- ממש משמעותי מהכביש ומהרוח. נמוך ולא נוח לכניסה ויציאה אין פתיחת דלתות ללא מפתח ולא תצוגה עילית של המהירות ועוד ועוד. ( ואל תקפצו ותגידו " אז למה קנית בעייה שלך!!" כי זה לא הנושא...) בקיצור היה לי קשה מאוד להתרגל לנפילה המשמעוית ומהר מאוד פרסמתי את הרכב למכירה. שעה אחרי שפרסמתי הגיע בחור רציני, לקח את הרכב לבדיקה וקנה ( אפילו הרווחתי כסף בין הקנייה למכירה..) דבר מעניין הוא שמאז לא היה ש-ו-ם טלפון של קונה עד עצם היום הזה...

ואז חזרתי ל"שאהבה נפשי"..פריוס.

אומנם הפריוס יקרה יותר מהאוריס אבל לדעתי שווה כל שקל. עלי לציין שמחירי הפריוס יקרים להחריד משל היה האוטו עשוי מזהב! ואפילו שקלתי לפזול לפלואנס דיזל אבל בסוף מצאתי רכב שמור ומלוקק בתקציב שלי. מקווה שיצדיק את מוניטין פריוס אצלי..

מקווה שעזרתי למישהו!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי תמיד אומר -> "הקונה הראשון, הוא הקונה הטוב ביותר.. " :)

אני שמח שהצלחת למכור לקונה הראשון ושמצאת פריוס לטעמך - תהנה!

שעה אחרי שפרסמתי הגיע בחור רציני, לקח את הרכב לבדיקה וקנה ( אפילו הרווחתי כסף בין הקנייה למכירה..) דבר מעניין הוא שמאז לא היה ש-ו-ם טלפון של קונה עד עצם היום הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי על ריקול טרי לגמרי שנוגע לאוריסים ההיברידיים והפריוסים 08-14, שני מיליון חתיכות בעולם, 10000 בארץ, משהו בענין מערכת אל כשל בעייתית. כדאי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי דווקא לא נוח בפריוס בהשוואה לקורולה/אוריס, ואני מעדיף את התנוחת ישיבה והמושבים של קורולה על פריוס.

בגלל זה נוח לי באיוניק - היא מרגישה כמו הכלאה בין קורולה לפריוס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לא ציינתי שנים. האוריס היתה 2014, הפריוס שרכשתי היא עדיין דור 3 .

כפי שאמרתי האוריס באמת ממוצבת נמוך יותר מהפריוס אבל אנשים רבים מתלבטים בינהן משום שהמידות דומות.

ד"א נזכרתי היום בעוד שנמוך ביום דור 2 לדור 3 בפריוס, שוב זוטות אבל מלמד על הכלל : תא הכפפות בדור 2 מרופד בבד לעומת דור 3 שכולו פלסטיק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוריס רכב הרבה יותר קל לעיכול מהפריוס ובגלל זה הרבה מעדיפים אותה.

לא הצלחתי להתחבר לאינטריור שלה גם,ואם ממש חייב לבחור-אוריס.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי עם פריוס 2010 ופריוס 2013 (לאחר מתיחת פנים) - מתיחת הפנים שיפרה משמעותית את נושא רעש הכביש והמנוע, שהיה גרוע בדגם 2010.

גם איכות הנסיעה וההרכבה משופרים.

גם אני, ב 2013 חשבתי לעבור לאוריס והזדעזעתי מהעליבות של פנים הרכב לעומת הפריוס (עם ריפוד בהיר שמאוד מוסיף).

פריוס החדשה 2016 מאכזבת מכמה בחינות: ישיבה נמוכה, פחות מרווחת, תא מטען ארוך אבל מאוד רדוד.

מבחינת נוחות נסיעה ההתקדמות גדולה. והיא הרבה פחות יפה, בעצם מכוערת, ויותר ארוכה (חיסרון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי עם פריוס 2010 ופריוס 2013 (לאחר מתיחת פנים) - מתיחת הפנים שיפרה משמעותית את נושא רעש הכביש והמנוע, שהיה גרוע בדגם 2010.

גם איכות הנסיעה וההרכבה משופרים.

גם אני, ב 2013 חשבתי לעבור לאוריס והזדעזעתי מהעליבות של פנים הרכב לעומת הפריוס (עם ריפוד בהיר שמאוד מוסיף).

פריוס החדשה 2016 מאכזבת מכמה בחינות: ישיבה נמוכה, פחות מרווחת, תא מטען ארוך אבל מאוד רדוד.

מבחינת נוחות נסיעה ההתקדמות גדולה. והיא הרבה פחות יפה, בעצם מכוערת, ויותר ארוכה (חיסרון).[/QUO

האם בשאר הדברים שבהם היתה ירידה לעומת דור 2 גם כן יש שיפור?

זה בכלל דבר מעניין, חברה מוציאה רכב חדש שמציג ירידה לאחור בפרטים מסויימים...

או שזה מפרט שתלוי ביבואן בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בשאר הדברים שבהם היתה ירידה לעומת דור 2 גם כן יש שיפור?

זה בכלל דבר מעניין, חברה מוציאה רכב חדש שמציג ירידה לאחור בפרטים מסויימים...

או שזה מפרט שתלוי ביבואן בכלל?

יתרונות הפריוס החדשה 2016: נוחות נסיעה מעולה, מעט שקטה יותר, צריכת דלק עדיפה, ואיבזור עדיף, בעיקר בבטיחות.

החסרונות שלה מול הדור הקודם : ארוכה ונמוכה יותר (ישיבה נמוכה, תא מטען נמוך וארוך), איכות מושבים, מנוע מרגיש חלש יותר, מכוערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...