Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לרכישת אופנוע אספנות

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

קצת רקע:

בן 37.

בעל רשיון לאופנוע כבד כבר 15 שנה.

לא רוכב

כלל.

לאחרונה רכבתי על CB 500 ועל ורסיס 650. הורסיס הרגיש הרבה יותר טוב ובטוח.

אני מתנייד ברכב רגיל ולא מעוניין לעבור לאופנוע. מחפש אופנוע לרכיבות מזדמנות.

מעוניין באספנות רק בגלל השיקול הכלכלי של הביטוח וערך הכלי (ולכן לא מעוניין בכלי בעל תחזוקה יקרה).

מה חשוב לי באופנוע?

- אמינות מופלגת.

- אופנוע לא מסובך מיכנית למוסכים (אני לא בעל חוש טכני כלל ואצטרך בעל מלאכה לכל שטות שמעבר לבדיקת שמן/מים).

- נוחות, גם לנוסע נוסף. היינו קפיצים/מתלים נוחים, מושבים נוחים וצמיגים רחבים. ארגזי אחסנה גדולים.

- אם תהיה אופציה לרכיבת שבילים (לא שטח ממש) זה יהיה יתרון עבורי.

- לא אופנוע כביש טהור כמו הארלי.

- תקציב פתוח, בין 30-50K, צריכת דלק לא קריטית.

משיטוט ברשת האופציות הללו נראות לי ההגיוניות ביותר:

- הונדה גולדווינג (מה מגביל אותי הרוחב שלו?).

- ב.מ.וו. R80 ודומיו (לא הבנתי מה מיחד את המנוע שלהם והאם הם זולים לאחזקה).

מה לדעתכם הכי מתאים? האם ישנם חסרונות עליהם לא שמתי לב?

תודה מראש על הייעוץ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון רב אני יכול לספר לך שאופנוע אספנות יכול לשמש כאופנוע יום יומי

אבל במחיר יקר יותר ממה שאתה חושב, החיסכון בביטוח מתגמד מול ההוצאות.

אופנוע אספנות קונים בכדאי לשמר לצאת איתו מדי פעם לסיבוב קצר או טיול וזהו.

בעיית חלקים, צמיגים, ואמינות של רכב ישן מפאת הגיל, אורבת בכל רגע נתון.

הטכנולוגיה המיושנת בשילוב משתתפי כביש בעייתיים הופכים את האופנוע המיושן

למלכודת מסוכנת.

מעבר לכך רוב הכלים הטובים נמכרים היום במחירים השווים לאופנועים בני כמה

שנים במיוחד הנפח המנוע הבינוני. כך שבעצם אתה קונה בהרבה כסף אופנוע שימשוך

אותה להרפתקה יקרה.

האופנוע יהיה מושבת הרבה פעמים בגלל המתנה לחלק מחו"ל המשלוחים יקרים ומעט

מאד מוסכים בכלל מוכנים לטפל באופנוע ישן.

מתוך השאלות שלך הבנתי שאתה לא ממש מתמצא בתחום ומכיר את האנשים שיהיו

מסוגלים לעזור לך ולכן אתה רק עכשיו מתחיל להתנסות ולהתנסות הזאת יש מחיר יקר.

רכב אספנות בכלל זה אופנוע אספנות קונים מאהבה או לא קונים בכלל.

הדגמים שציינת אמינים בדרך כלל אבל למצוא חלקים, אפיל פשוטים לטיפול שוטף,

לא קל בכלל ומגיע עם תג מחיר.

הדרישות שלי מאופנוע היו זהות לשלך ובאותה ההזדמנות האופנוע היה גם כלי ראשי

שלי. התחלתי מוספה ספרינט 1969 שהייתה נהדרת אבל לא יכולתי לצאת איתה

לטיולים ארוכים בשתיים, עברתי לב מ וו R1000RS מדל 1977 ששיפצתי ממצב

מוזנח למצב רכיבה מצוין אבל על הדרך השקעתי בו את הסכום שאתה מייעד לקניה.

מעבר למחיר שהוא עלה לי.

ישנו איסור רכיבה על פי החוק בימי חול בין השעות 07-09 בבוקר כך שגם מדד

היעילות יורד אם אלה השעות שלך.

יש מספר כלים טויבים היום למכירה שכרגע הם במצב טוב, העניין שהם יכולים לשבות

בפעם הראשונה שתצא לדרך בלי קשר לכלום, ואז תתחיל לשלם:

פה תמצא דוגמה (מדובר באופנוע נהדר של חבר-גילוי נאות):

סוזוקי gs 1000L דגם קסטום שנת 1980 למכירה.

לדעתי היחידי בארץ בתצורת קאסטום (ידוע לי על נוסף אך בנפח 750)

אופנוע נהדר משמש אותי כבר כמעט 6 שנים והגעתי עליו ביחד עם אישתי

כמעט לכל מקום בארץ , 47000 מייל על השעון .

האופנוע יובא מארצות הברית לפני 6 שנים.

מחיר 29000 ש"ח.

43120741_1705547136220661_2666664294082412544_n.jpg?_nc_cat=111&oh=cb068c14c39c68ecf7b8148e2b1b4cc8&oe=5C175958

43112868_1705547209553987_1442521374030561280_n.jpg?_nc_cat=102&oh=277b6dc79f38383067d6e554268817b5&oe=5C5F4927

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002961721321&__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARBeuryGa5-C744NUJXqkZoTyveYJEiOuHtB4h7zLrMJy_n5aekcvxwoSg2opJ9Wm9fkufF1l4xh6IcE&hc_ref=ARSHMPcxkjx2A9LocZKhlzX0Hnlzvo1IssOII4Lun2bBRKO9vta072k2-lqspH9_WLI&fref=nf

ועדיין אם אתה מחפש חיסכון קנה הונדה NC750 מודרנית וסע לשלום.

עריכה אחרונה על ידי השושנים

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב.

תודה על התשובה המפורטת.

אכן אין לי ניסיון ואני מעוניין ללמוד מנסיונם של אחרים.

האופנוע אכן לא מיועד לשמש אותי באופן יומיומי אלא פעם - פעמיים בשבוע להערכתי לנסיעות קצרות ומידי פעם לטיול.

לא מפחיד אותי אם הכלי יהיה תקוע בלי חלק כי יש לי רכב, אבל וודאי לא הייתי רוצה להתקע עם כלי שהחלקים שלו לא מצויים.

אם אני קונה/מייבא כלי משוחזר ברמה גבוהה או לכל הפחות אחרי יישור קו מקיף (אני ממש לא בעניין של שיפוצים ופרוייקטים) האם יש עדיין סיכוי גבוה להתקע עם הכלי היכן שהוא?

אני מבין שהשאלה שלי לא ניתנן לתשובה ברורה. אני מעוניין לרכוש כלי, גם אם במחיר ראשוני גבוה, שהטיפול השוטף בו (בק"מ מועטים ממש) יהיה סביר, וכך אני אחסוך את ירידת הערך ועלויות הביטוח.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

ברגע שאמרת שהמטרה ראשית היא חיסכון בעלויות ביטוח - מעוניין באספנות רק בגלל השיקול הכלכלי של הביטוח - הוצאת לי את האויר ואני מרגיש ריקנות בלנסות בכלל להתחיל ולהסביר מה כדאי לך, לדעתי, לקנות. אני מניח שאתה מבין את הגישה שלך ואת ההתנגשות שלה בעיקרון של להחזיק אופנוע אספנות.

בכל זאת אני מציע לך ווספה. זהו כלי אמין ועדיין יש לא מעט שיודעים לטפל בו. יש גם שפע עצום של חלפים.

בהצלחה ונישמח לעידכונים ותמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וספה הוא כלי חלש בשבילי.

לא נוסע הרבה אבל מעוניין בכלי עם מנוע חזק.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה, קח את האופנוע הכי טוב שאתה יכול לחשוב עליו.

בן 30 שנה, תחשוב עכשיו מה זה אומר על הכל, כלי שעמד ולא צבר

ק"מ צבר בלאי מסוג אחר ולא פחות גרוע. גומיות יבשות וחלקים בני 30

שאתה רוצה עכשיו שיתפקדו כמו חדשים...

באופנוע אספנות אין רגע מנוחה אין רגע משעמם ואין רגע זול. במיוחד

אם הטיפולים יוצאים למומחים.

עכשיו תחשוב שוב, חסכת 3000 ש"ח בביטוח, כמה תשלם בתיקונים

גרירות וכאב לב.

מי שקונה רכב אספנות מכיר יודע ומקבל את החבילה הזאת באהבה,

מי שקונה בכדי לחסוך כסף מתבאס.

אני אחזור על זה שוב, אופנוע/קטנוע מודרני יעשה עבורך את העבודה

טוב יותר, זול יותר ובהרבה פחות דרמה.

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים לחלוטין עם מה ששושנים אמר.

לי יש אופנוע בן למעלה מ- 70 שנים ואחד בן למעלה מ- 65 שנים, וחלק מהענין הוא בהחלט להתעסק איתם. לא להיתקע איתם, אלא להתעסק. פה לשפר, שם לחדש, כאן להחליף וכו'. וזה לא משהו שיחזיק טוב מעמד אם תוציא את זה בכל פעם החוצה. עושים זאת לבד. וכמובן שההתקעות - לא משנה כמה תתחזק אותם טוב - היא חלק מהמציאות שלנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש כלי אמין. בכלים מעל 30 שנה לא תוכל לבקש אמינות.

בלי ידע טכני לא תוכל להחזיק רכב אספנות, תוכל אבל במחיר מאוד יקר.

לא מסובך כדי שהמוסכים ידעו לטפל? אני עם אופנוע בן 25 ואין מוסכים שיודעים או רוצים לטפל בו.

החלק הראשון שתצטרך להחליף יעלה לך יותר מהחיסכון בביטוח.

קנה כלי בן 10 וקווה לטוב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים על העצות המועילות.

כנראה שארכוש אופנוע מודרני יחד עם חבר או משהו בסגנון.

תמיד עדיף ללמוד מנסיונם של אחרים.....

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מסכים, ברשותי שני רכבי אספנות (היתה תקופה גם עם שלושה רכבים) ובנוסף גולדווינג אספנות, הידע שלי במכונאות ממש מצומצם ובהמלך העשר שנים האחרונות אולי הייתי צריך להכנס למוסך פעמיים-שלוש, מאז שיש לי את ההונדה אני כמעט ולא יוצא עם האופנוע הרגיל וכל שבת יוצא עם הגולדווינג, בינתיים ההונדה עם אפס תקלות. שושנים, את הסוזוקי של חבר שלך ראיתי בשבת בבית ג'וברין, נראה נחמד אבל נורא קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוטה לנסכים עם הדעה בהודעה שמעלי.

אם קונים כלי שמור מאוד ותקין (ולא כלי בן 70 שנה אלא 30) ונוסעים עליו מעט מאוד, אפשר לצפות לתחזוקה מינימלית.

אבל גם מסכים עם הדעה של שושני וירחמיאל כל עוד אין עיניין מיוחד באספנות ואין כוונה לתחזק את האופנוע (או את האוטו, זה לא משנה) לבד לפחות בחלק מהדברים - עדיף לקנות משהו מודרני משומש במחיר נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להונדה מילה טובה,אכן אמינות זה נושא חשוב אבל יש לי גם משהו לומר בנושא האספנות שלא נאמר כאן,

היו לי ווספות אספנות ואופנועים שונים בהם ההונדה סילוור ווינג אספנות, רק כשעברתי להארלי הבנתי למשל שכל מה שהכרתי על משלוחים מאיי ביי לא נכון לגבי ההארלי, משלוחים מארצות הברית יקרים מאוד ולפעמים אין ברירה אין בסין את מה שאתה צריך....

גם כל נושא חומרי הניקוי והמירוק לניקלים דבר שלא נצרך אצלי קודם לכן בכמויות כאלה העלה את עלות האחזקה החודשית.

כל הציוד שהיה לי הוחלף כי לא רוכבים על הארלי עם מעיל של הונדה, או כפפות וכד' אפילו ברגים פשוטים אתה לא קונה בחנות ברגים כי "צריך ראש עם גימור ניקל" שלא לדבר על כלי העבודה שהוחלפו כי המילמטרי לא מתאים בהארלי,בקיצור גם לאדם מנוסה יש עוד מה ללמוד,ביטוח מוזל לאספנות זה לא מספיק..... ויש הוצאות שלא נלקחות בחשבון קודם לרכישה :)

שלא ישתמע שאני מאוכזב חלילה, סיבוב בסופ"ש משאיר לי חיוך כל השבוע:lol:

כבר לא:sad: HONDA SILVERWING INTERSTATE 82

HARLEY DAVIDSON 1000 1982 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על הדיון הפורה.

guccii800 האם אתה יכול, בצורה סכימטית לפחות, לסכם כאן הוצאות שהיו לך לגולדווינג (ספציפית, כי זה נראה לי הכי מתאים לדרישותיי) מאז שרכשת אותה? רשמת "אפס תקלות". מה היו התקלות אצלך בכל אופן? מה התקלות המצויות בגולדווינג? והאם רוב המוסכים מתעסקים אתו או רק כמה מסוימים? יש זמינות חלפים בארץ או רק מארה"ב?

אני מבין כי יש עניין של מזל ויתכן כי דווקא הכלי שלי ייתקע גם אם הוא מתוחזק היטב, אך אני מנסה להעריך את הסבירות הסטטיסטית.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשלוש שנים, רכשתי סוזוקי GSX750 שנת 84 מבחור באזור עפולה. נסעתי עליו נסיעה קצרה באזור מגוריו, רק כדי לחוש את האופנוע, שלא בעצם גילתה לי הרבה. סיכמנו שהבחור יביא לי את האופנוע לרעננה ואכן כך היה. בסוף השבוע הראשון, לפני שהספקתי להכניס את האופנוע למוסך לצורך יישור קו, נסעתי נסיעה קצרה והמצמד התחיל להחליק עד לעמידה מוחלטת. מיד ביום ראשון האופנוע נגרר ל-B.O.T לתיקון ויישור קו. עד כאן ההקדמה.

האופנוע שימש אותי בנסיעה יומיומית לעבודה (60 ק"מ ביום), כל סוף שבוע נסיעה ליקנעם (160 ק"מ) ולסידורים מזדמנים. במהלך השנתיים שהאופנוע היה אצלי, נקרע לי כבל קלאץ' והאופנוע עמד שלושה שבועות עד שהגיע כבל מקורי מחו"ל. קצר בלוח השעונים, השבית את השעונים ונסעתי ללא לוח שעונים שפורק, עד שהגיע מחליפו מחו"ל. מעבר לזה, הנסיעה על האופנוע הייתה הנאה צרופה, מרגשת, מרחיבה לב, שלא ביישה, אותי ואותו, מול "התחככות" מתמדת עם אופנועים אחרים.

בעקבות שינוי בשעות העבודה, שאילצו אותי לצאת מהבית בשעה 08:00 החלטתי להחליפו באופנוע חדיש יותר. היום, כשאני עומד לפני יציאה לפנסיה, אני פוזל שוב לכיוון אופנוע אספנות, כי למרות ההנאה הרבה שיש לי מה-ZZR1200 שלי, הלב עדיין נמצא עם ה- GSX.

בהצלחה ברכישת אופנוע האספנות שלך.

עריכה אחרונה על ידי erez59

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על הדיון הפורה.guccii800 האם אתה יכול, בצורה סכימטית לפחות, לסכם כאן הוצאות שהיו לך לגולדווינג (ספציפית, כי זה נראה לי הכי מתאים לדרישותיי) מאז שרכשת אותה? רשמת "אפס תקלות". מה היו התקלות אצלך בכל אופן? מה התקלות המצויות בגולדווינג? והאם רוב המוסכים מתעסקים אתו או רק כמה מסוימים? יש זמינות חלפים בארץ או רק מארה"ב?אני מבין כי יש עניין של מזל ויתכן כי דווקא הכלי שלי ייתקע גם אם הוא מתוחזק היטב, אך אני מנסה להעריך את הסבירות הסטטיסטית.
האופנוע הגיע אלי בעקבות החלפה של בל אייר שהיתה לי וירדה מהכביש עקב תאונה, רציתי למכור את הגרוטאה ומישהוא רצה להחליף איתי תמורת הגולדווינג, מבחינתי זאת היתה העסקה הכי משתלמת לכן הסכמתי, האופנוע אצלי בערך חצי שנה ובמקור נקנה והובא לארץ ע"י מישהו שלא רוכב וכנראה גם לא כלכך מבין מכיוון שהאופנוע היה עם הרבה ק"מ (בטח לאופנוע שבא מחו"ל), מאוד מוזנח מבחינת צבע, ניקלים, צמיגים מאוד ישנים שעון חום מנוע ודלק לא עובדים וכו'.מבחינה מכנית האופנוע מצויין, מניע בנגיעה, המנוע עובד שקט וחלק ממש כמו מכונת תפירה, העברת הילוכים רכה וחלקה והכל מתוקתק, האופנוע שנת 83 1100 סמ"ק, הבעלים הקודם החליף קרבורטור ועד כמה שידוע לי זה הבעיה שלהם.מכיוון שרק עכשיו האופנוע שנה בארץ וניתן היה להעביר בעלות לא רציתי להשקיע באופנוע עד העברת הבעלות (שכבר התבצעה)אני סה"כ ניקיתי את הניקלים והברקתי את המנוע והאופנוע כל שבוע נוסע לאיזור בית גוברין.בקיצור, עכשיו מבחינתי לאחר העברת הבעלות אני צריך להחליף צמיגים, לטפל בשעונים ואם אחליט שהאופנוע נשאר אצלי אז כמובן גם צבע לגוון לבן.אמנם אני מבחינתי תהיה לי השקעה על האופנוע אבל לא מבחינה מכאנית, מי שמבין סביר להניח שהיה מביא מחו"ל אופנוע הרבה יותר שמור ושלא צריך שום השקעה נוספת.בכל מקרה אני מאוד נהנה איתו ומאז שהוא אצלי האופנוע הרגיל שלי כמעט ולא בשימוש.

גולדווינג1.jpg

עריכה אחרונה על ידי guccii800
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...