Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עולמית במנוע טורבו 1.5 של הונדה סיוויק 2016-2018

igal84

פוסטים מומלצים

עדכון תוכנה יספיק לתקן את הבעיה הזאת, הצחקת אותי.

מזכיר לי את הניסוי והטעייה של קונצרן פולקסווגן בפעולות שלהם לתקן את תיבת ה- DSG שגם התחילו בעדכון תוכנה, וכולנו יודעים כמה שנים נמשכה הסאגה ובזמן זה תיבות ה- DSG המשיכו להתקלקל.

למעשה נראה שגם היום הבעיה עדיין לא נפטרה לגמרי עם ה- DSG.

דרך אגב בפורד התייאשו מניסיונות לתקן את הגיר כפול המצמדים שלהם שגם כללו עדכוני תוכנה ופשוט הפסיקו להשתמש בו.

אלו תקלות אחרות, אבל דפוס הפעולה של הונדה מתחיל להראות דומה.

אולי יבטלו את ההתראה של חיישן איכות השמן ויטאטאו את הבעיה מתחת לשטיח עד שמנועים יתחילו להתקלקל.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה יכול לצחוק, זה בסדר :)

אני מאמין שהונדה יודעים לגבי הבעיה הרבה יותר משנינו,

בגדול זה תיקון שכולל כמה דברים ולא רק עדכון,

העדכון לעזור לחמם את המנוע מהר יותר, כי הבעיה היא כאשר המנוע קר, זה מה שכתוב,

בינתיים אני מאמין שכן משהו תוקן, כי מצאתי עוד כתבה, אחפש אותה ואעלה לכאן,

שבה רואים שיש במידה כלשהי "לא זוכר בדיוק איפה", נראה לי קנדה או ארה"ב, שיש ירידה בתלונות לגבי הבעיה,

ב2017 היו כמה מאות, ב2018 אם אני לא טועה בדיוק 8, ובינתיים ב2019 שעוד בתחילתה יש כרגע 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בגיר DSG פולקסווגן תלתה את האשמה במדינות חמות, כאילו שזה מעניין את הצרכן מה הגורם לתקלות וגם התברר שלא חסרות גם מדינות קרות בהן יש בעיות.

בינתיים חברה מהעבודה שלי קיבלה לפני כמה ימים סיוויק עם מנוע 1.5 טורבו, סיפרה שכבר בסוכנות איש המכירות אמר לה ביוזמתו שיש צורך להחליף שמן כל 7,000 ק"מ, אז פתרון אם יש, עוד לא הגיע לרכבים שנמכרים בישראל.

זה בערך הק"מ השנתי שהיא עושה, אז מבחינת הטרחה זה לא מפריע לה כי ממילא זה ייצא מתואם עם הטיפול השנתי.

אבל אני כמובן לא יודע, רק משער, אולי מצאו פתרון, אני בספק.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה רלוונטי לישראל?

לא רלוונטי, אך גם בישראל אין רעש לגבי זה, כך שזה כנראה גם פגם פחות רלוונטי לישראל.

GREEN, לי אמרו משהו אחר, אמרו לי שברגע שתדלק מנורת השירות להחלפת השמן, יש לי לנסוע עד 3000 ק"מ לפני ההחלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, Wildlands, אתה בחרת במנוע הזה למרות כל מה שכתוב כאן. אל תנסה, בבקשה ממך, להרגיע את כולם כי זו פשוט מאוד האמונה האישית שלך. "הונדה יודעים יותר טוב" זה לא נימוק הנדסי. אני מקווה בשבילך שני דברים:

א. שבסיוויק שהזמנת לא תחווה תקלות כאלו.

ב. שהתקלות האלו לא יופיעו בכזו תדירות שתרסק לך את המחירון של האוטו, כמו שקרה עם הפיזו.

ואל תחשוב שאני לועג לך חס וחלילה.

אם אני הייתי צריך לבחור מה לעשות, אין שום תסריט שהייתי משכיב היום סכום כזה על הונדה חדשה עם מנוע שאף אחד לא מכיר ולא התנסו מספיק עם המחלות שאנחנו יודעים היום שיש לו. הייתי מחפש איזו 1.8 משומשת קלות, או זולג לדגם אחר של יצרן אחר.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לבאס אותו, הוא כבר קנה ולדבר בדיעבד על מה היית עושה לא יעזור בשלב הזה אז אין פה תועלת חוץ מלאמר לו שעשה טעות (לדעתך) שכבר לא יכול לתקן.

אני אומר, תהנה מהרכב ושבאופן כללי אני לא רואה סיבות לחשוש יותר מדי שכן במקרה הרע צריך לבצע החלפת שמן תכופה יותר, לא משהו שישבור אותך ולא משהו שירסק מחירונים ובתמורה הרווחת רכב ליגה שאני בטוח שישרת אותך למשך שנים, אל תתעסק יותר מדי במה שכבר אי אפשר לשנות ותהיה בטוח שאם תהיה הנחיה כלשהי אז אתה תדע מזה, לבינתיים פשוט תהנה מהקנייה שלך, רכב חדש זה לא מאורע שקורה לעיתים קרובות וזה כיף גדול, אז אל תהרוס את החוויה עם דאגות וחפירות על משהו שככל הנראה לא יהיה שווה את הלחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון, ביקשתי ממנו דבר פשוט - לא להגיד לכולם בפורום ש"יהיה בסדר" על סמך הביטחון העצמי שלו. בכל הצניעות, אין לנו מושג. זה הכל.

והחלפת שמן כל 7-10 אלף קילומטר ברכב סטנדרטי זו בדיחה וזה לא מקובל בשנת 2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לבאס אותו, הוא כבר קנה ולדבר בדיעבד על מה היית עושה לא יעזור בשלב הזה אז אין פה תועלת חוץ מלאמר לו שעשה טעות (לדעתך) שכבר לא יכול לתקן.

אני אומר, תהנה מהרכב ושבאופן כללי אני לא רואה סיבות לחשוש יותר מדי שכן במקרה הרע צריך לבצע החלפת שמן תכופה יותר, לא משהו שישבור אותך ולא משהו שירסק מחירונים ובתמורה הרווחת רכב ליגה שאני בטוח שישרת אותך למשך שנים, אל תתעסק יותר מדי במה שכבר אי אפשר לשנות ותהיה בטוח שאם תהיה הנחיה כלשהי אז אתה תדע מזה, לבינתיים פשוט תהנה מהקנייה שלך, רכב חדש זה לא מאורע שקורה לעיתים קרובות וזה כיף גדול, אז אל תהרוס את החוויה עם דאגות וחפירות על משהו שככל הנראה לא יהיה שווה את הלחץ.

החלפת שמן בתדירות כזו מתאימה לשנות ה70 לא לשנות ה-2000. לא מדבר בכלל על ההיבט הכלכלי (עוד מינימום 300 שקל וחצי עד יום עבודה על כל 15k קמ).

בנוסף זה מה שנקרא פלסטר, זה לא פותר את הבעיה ואין כל ערובה שלא מצטבר נזק עם הזמן. לך תידע מה יקרה אחרי 100k קמ ותום האחריות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שמן בתדירות יותר גבוה ברכב זה לא בגלל ערבוב שמן ודלק. הטיפול הראשוני (תלוי בנסיעה שלכם) מתקזז בעלות עם טיפול הבא של 15,000 או שנה. כעקרון הונדה רוצים לשמור על המנועים בלי שום קשר לדילול - הוראות יצרן אלה קיימים עוד משנת 2016 שהרכב נכנס לשיווק. בקשר לדילול - עובד בחברת הונדה לשעבר שמכיר את המנוע טורבו 1.5 אמר שאין כשל בתכנון - מדובר בסדרת מנועי ''L15'' שיש חלקים מסויימים פגומים הגורמים לכשל בחימום תחתית אגן שמן, לדבריו יש שני מערכות קירור במנוע זה - אחד טורבו והשני אגן שמן בדיוק בשביל אידוי. בגלל זה בריקול מעדכנים תוכנה ומחליפים חלק במערכת המיזוג שקשורה גם לחימום. בנוסף לאחר שחודשיים לא רשמתי כאן - הבנתי שלאחר עדכון תוכנה לחלק מהלקוחות בארה''ב הבעיה עדיין קיימת ומפלס השמן עולה לרמה לא תקינה שדורשת טיפול. אך זה קורה במנועי 1.5 במכוניות CRV (הדגם עם המנוע המדובר עדיין לא הגיעה לארץ) שמיוצרים שם לשווקים בארה''ב וקנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי מטהר אוויר באגן שמן.

אגב, דגמי 2019 מגיעים עם אותו מנוע בדיוק שעבר עדכון תוכנה כבר במפעל והחלקים הפגומים כביכול הוחלפו.

לא מאמין שהונדה ימשיכו למכור רכבים עם אותו מנוע אם היה כשל בתכנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...