Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר תקלות במאזדה לנטיס 1600

זושא
שימו לב! השרשור הזה בן 2012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קניתי יד שניה רכב מאזדה לנטיס 1600 שנת 2000 עם 97,000 ק"מ (אמיתי!)

מיד אחרי שקניתי התחילו הבעיות:

1. המים נגמרים לי ברדיאטור, קורה שאני ממלא ליטר וחצי ביום,

קורה שלמרות שחסר ברדיאטור מים כחצי ליטר במיכל הגיבוי נשאר מים. ולפעמים זה מתרוקן גם שם.

2. קורה הרבה שנרטב לי ברצפת הרכב בכסא ליד מושב הנהג, זה נראה בעיה ישנה כי יש שם צבע של חלודה. זה קורה בעיקר בתחילת נסיעה.

3. קרה לי 3 פעמים בתקופה האחרונה שנסעתי נסיעה בינונית כ 40 ק"מ בצורה נורמלית, ופתאום הרכב השתנק ואני מרגיש שהוא לא כ"כ סוחב ואז פתאום הוא נכבה, אחרי חצי שעה הוא חזר לעצמו ונסע רגיל.

אחרי פעמיים החלפתי חיישן קרנק והוא סחב לי עוד 650 ק"מ בנסיעות של 50/100 ק"מ כל אחת, ואז שוב בנסיעה לאחר 40 ק"מ הוא השתנק הקפיץ לי את הרכב תוך כדי נסיעה עצרתי בצד הדרך, כיביתי את הרכב ואז הוא לא נדלק לי במשך חצי שעה.

4. קורה לי הרבה שלאחר שהרכב חם כמו לאחר נסיעה הוא מתניע לי רק לאחר סיבוב ארוך בסוויצ' בעוד שבבוקר או לאחר חניה ממושכת לא בחום הוא מניע לי מיידית.

5. בנסיעה יש רעש מימין למנוע כמו של משאבה או לאגר תקול שהוא מתגבר ככל שאני לוחץ על הגז.

אנא, אשמח לקבל עזרה

עריכה אחרונה על ידי זושא
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המים ברדיאטור, היה לי מעם והחלפתי פקק של הרדיאטור וזה הסתדר,(לא היה אטימה במקרה של פקק ישן) זה יכול להיות גם נזילה אבל אז הסיפור יותר מסובך. אני לא מכונאי תחכה לעוד תגובות יותר מקצועיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי המים בתוך הרכב, מדובר בנזילה מרדיאטור חימום פנימי, האופציות שעומדות לרשותך הם, או החלפה שלו, אוביצוע מעקף לצנרת, דבר שלא הכי מומלץ, עקב החורף הקרב ובא.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה החיסרון ברכב שלא נסע יותר מידי ופתאום שיוצאים איתו לכבישים הגדולים מתחילות הבעיות. מה גם ייתכן שכל התקופה הזו הוא לא תוחזק ברמה הכי גבוהה. רטב הסיכויים שהנזילה אכן מרדיאטור חימום פנימי אך בדיקת לחץ למערכת הקירור תאשר זאת סופית. לגבי הבעיה השניה של ההשתנקות ייתכן והבעיה היא בהזנת דלק לא בעיה לבדוק זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

עשיתי מעקף לרדיאטור הפנימי ובאמת נעצרה נזילת המים בתוך הרכב.

לגבי מה שהרכב נכבה באמצע הנסיעה או שלוקח לו הרבה זמן להתניע בסוויצ' לאחר נסיעה או חניה במקום חם:

החלפתי חיישן קראנק, החלפתי משאבת דלק, החלפתי את החיבור חוט חשמל של המנוע

ועדיין הןא עושה בעיות, מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצא 2 סלילי הצתה במחיר טוב/משומשים ותחליף + פלאגים.

תנקה את המצערת ביסודיות(פירוק שלה מהמקום).

מה זה המצערת?

כמה אמור לעלות כזה פרויקט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

המצערת נמצאת על הצינור ששואב אוויר למנוע, בהסבר פשוט.

עלות ניקוי 150-200 ש"ח.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

16062008_090250_7758757066_.jpgבמקום המסומן באדום החליפו לי איזה חיבור,(לצערי אין את זה בתמונה אז רק סימנתי את האזור)

כשניסיתי להניע הוא שיחק שם באזור והצליח לשנות שם

אז הבנתי שהוא נוגע במקום הנכון אבל התיקון שלו לא הועיל.

תודה לעונים היקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5. בנסיעה יש רעש מימין למנוע כמו של משאבה או לאגר תקול שהוא מתגבר ככל שאני לוחץ על הגז.

הסבירו לי שזה פלסטיק שתקוע בטיימינג, וזה לא מזיק לנסיעה.

מישהו נתקל בבעיה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלסטיק שתקוע בטיימינג ? רצוי שתעלה סירטון שממחיש את הרעש שאתה מתאר , יכול להיות גם מייסב פולי מנוע , על פניו פלסטיק שמתחכך ברצועת טיימינג נשמע לי כמו מתכון לכשל וודאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי להבין מה הבעיה צריך להבין את הסימפטום ואת המשמעות שלו.

גמגום - יכול לנבוע מכמה סיבות - משאבת דלק לא תקינה, חיישן חמצן לא תקין, בית מצערת מלוכלך, כבלי הצתה , מצתים , פילטר אוויר סתום , מצבר חלש - גם אופצייה .. אבל לא סביר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...