Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה עם רנו קליאו 0.9 2014

raz2058
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בדיוק לפני שנה עשיתי עסקת טרייד אין בקרסו מוטורס, נתתי להם את האופל קורסה שהיית לי (שיש עליה סיכום שנה בפורום) ורכשתי לי רנו קליאו 0.9 ידנית שנת 2014.

מבחינת השירות שקיבלתי מהם שירות מצויין, סידרו את כל הליקויים הקוסמטים שהיו לרכב.. כל מה שראיתי סודר בלי וויכוחים, הבדיקה של הרכב יצאה נקייה מאוד.

הרכב נרכש במד קילומטר שלו הופיע 52 אלף קמ, כבר מתחילת העסקה והנסיעת מבחן חששתי מאוד לרכוש רכב עם מנוע די קטן במיוחד שגר בצפון עם עליות אך בסופו של דבר הלכתי על המנוע הזה והאמת? לא מצטער בכלל.

מבחינת פנים הרכב:

הרכב נראה ממש טוב מבפנים (לטעמי) מערכת מולטימדיה מובנת שממוקמת במקום מצויין, הגה נוח לאחיזה עם אפשרות לשלוט על המערכת ושדה ראייה יחסית טוב לעומת שאר הרכבים שיצא לי לנהוג עליהם.

מושבים נוחים לנסיעות ארוכות, נוחות נסיעה מעולה גם לנהג וגם למושב שליד הנהג, במושבים האחוריים קצת צפוף נגיד שאם ישבו שמה שלושה אנשים כמעט ולא יהיה מקום לזוז, אך אם ישבו מאחורה שני אנשים יהיה מקום לכולם.

הבאגז די גדול בשבילי (סטודנט רווק) אולי בגלל שהגלגל הרזרבי ממוקם בתחתית הרכב ולא בבגאז עצמו.

איכות החומרים והפלסטיקה לא ברמה גבוה, מרגישים שרנו ניסו לחסוך פה וחבל.

מבחינה חיצונית:

רוב האנשים שראו את הרכב / רציתי לבקש ביקורת אמרו שהרכב דומה קצת לסיאט הדגם עם ה3 דלתות, אבל רוב האנשים אמרו בפה אחד שהרכב פשוט נראה טוב, לרכב יש 5 דלתות שבמבט ראשוני נראה 3 דלתות בגלל מיקום ידיות הפתיחה של הדלתות האחוריות (קרה לי כמה מקרים שרצו לעלות אחורה ופתחו את הדלת הקידמית לחפש איפה מורידים את המושב שיכנסו אחורה) הרכב מגיע עם מגניזיום מהמפעל (בדגם שאני קניתי זה לא נראה כמו מגניזיום ולטעמי די מכוערים האמת) אבל יש המון דגמים שמגיעים עם מגניזיום שנראה טוב ולא הסטנדרטי.

מבחינת כוח:

כמו שאמרתי מאוד חששתי לרכוש מנוע 0.9 טורבו.. נשמע בהתחלה מנוע חלש אבל לאחר נסיעה בעליות בצפון גליתי שהמנוע הזה פשוט סוחב הכל וסוחב ממש יפה, לפעמים אני מושך הילוכים מעט בעליות קשות אבל זה משהו נרמאלי לכמעט כל רכב.

הדבר המבאס שבתחילת נסיעה המעבר מהילוך ראשון להילוך שני לוקח די זמן מסיבה שהידית עצמה בין ההילוכים רחוקה לא משנה כמה מהר אנסה להעביר הילוכים עדיין לוקח יחסית זמן לרכב ידני.

אולם ברגע שמפעילים את המזגן ברכב מרגישים בחוסר כוח וצריך למשוך יותר הילוכים לא משהו מורגש מדי ברגע שמתרגלים לרכב.

מבחינת מזגן שרכשתי את הרכב שנה שעברה המזגן היה מקפיא אבל בקיץ האחרון היו מקרים שהרכב עמד ברמזור/פקק והמזגן הפסיק לקרר אלה התחיל לאוורר אני משער בגלל חוסר בגז משהו שיטופל בהקדם (או בקיץ הבא חח)

מבחינת אמינות:

שרכשתי את הרכב היה חסר מעט מים ובתמימותי הוספתי מים ולא שיערתי שיש נזילה לאחר מעקב אחר זה הוחלף טרמוסטט (במעמד האחריות) וב60 אלף קמ (אפילו כמה אלפים אחרי) הוחלפה רצועת מנוע שהתחילה להרעיש ומותחן שמגיע כסט שלם (על פי מידע שקיבלתי מחברי הפורום זה נרמאלי להחליף אחרי 60 אלף). חוץ משני הביקורים האלו במוסך לא ראיתי מוסך בשנה החולפת (ברוך ה)

הדבר היחידי שרנו חייבת לסדר זה את המערכת של המולטימדיה, יש לפעמים קפיצות בשירים (בלוטוס) ולוקח זמן למערכת להתחבר לפלאפון.

היום לאחר שנה הרכב עומד על 73 אלף קמ והאמת? לא מתכנן להחליף אותו בשנים הקרובות.

תמיד נמנעתי מלקנות רנו מסטיגמות שהיו בעבר אבל רנו התעלו על עצמם ומבחינתי הרכב אמין מאוד (האופל כל שני וחמישי היית במוסך, חוויה שלילית מרכישת רכבים חח)

אני בטוח שעשיתי בחירה מצויינת שרכשתי את הרכב ומתאים לי מאוד לרווק סטודנט שרוב הנסיעות שלו לבד ברכב ולא צריך רכב גדול אלה האצבק שלא קטן מדי ולא גדול מידי (מבחינת מראה הרכב נראה קטן אבל שמנסים להיכנס לחניות מבינים שלא קטן כמו שנראה אבל לאחר שמתרגלים לא מנסים להיכנס בכל חנייה אלה יודעים מראש אם נכנס או לא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שאני שומע על נהג קליאו שאומר שהמזגן מקפיא :-D

זה שהרגשת שהמזגן לא מקרר לדעתי לא קשור לגז, הוא באמת לפעמים חלש מאוד ולא אחיד בקרור, רוב הסיכויים שהוא תקין וככה הוא פשוט.

חוץ מזה אני די מת על הרכב הזה ומסכים עם רוב הדברים שאמרת, ההילוך הראשון והשני באמת איטיים אבל ברגע שנכנסים לנסיעה הרכב זריז וקל לעשות עקיפות ללא מאמץ, שזה הרבה יותר חשוב מאשר התחלת הנסיעה. הרכב גם מהנה לנהיגה, שזה אחלה בונוס.

מזדהה גם עם עניין החנייה שציינת כמישהו שגר במרכז, הוא כביכול נראה קטן אבל החלק הקדמי די ארוך ועם הזמן מבינים כבר לאן הוא נכנס ולאן לא.

שמח שאתה נהנה עם הרכב, גם אני מתכוון להחזיק אותו עוד הרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי החזיק כזו אחת שנתיים. נרכשה חדשה.

החליף כי המזגן לא תפקד.

אמרו לו שתקין ודעתי אז היתה שהיה פגום.

כעת אני רואה את השרשור ומבין שאולי מדובר במצב הרגיל של המזגן.

אחלה רכב אך עם מזגן שהוא דיל ברייקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי רעשי רוח? יש רעש של שריקה מעל מהירות מסויימת מאיזור המראות?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

צודק, שכחתי מזה

במהירויות גבוהות יש רעשי רוח שאם אתה בלי שירים ממש מורגש ושריקה של רוח מאזור המראות..

אבל לרוב אני עם חלונות סגורים במהירויות גבוהות ולא שומעים כלום ברכב.

המראה השמאלית שלי שבורה (הפלסטיקה שלה דפקו לי אותה בחנייה) ולכן יש שריקה מהמראה אצלי.. לפני הדפיקה לא היו שריקות (או שלא שמתי לב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא לקליאו נוחות נסיעה קשיחה יותר לעומת הקליאו 3 ובכללי מכוילת לצד הדינמי יותר, אבל בפנים איכות החומרים דומה לרוב הסופר מיני, מרכז הדש בורד רך והכול השאר קשיח.

המושבים עצמם אכן נוחים ומעוצבים מעולה אבל לי חסרה תמיכת צד.

לגבי המנוע אכן קטן אבל לא מתרגש מעליות ועדיף משמעותית לעומת ה1.2 ידני.

מה עלות הטיפול?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק״מ עבר הרכב שלך והאם היו בעיות בגיר?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מה עלות הטיפול?

לא עניתי לשאלה כי חכיתי להצעת מחיר מהמוסך, טיפול 75 אלף קיבלתי ממורשה סכום של 2200 שח לפני מעמ, כמובן לא הסכמתי למחיר הזה ובמוסך לא מורשה קיבלתי הצעה של 800 שח (הטיפול כולל החלפת פלאגים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עניתי לשאלה כי חכיתי להצעת מחיר מהמוסך, טיפול 75 אלף קיבלתי ממורשה סכום של 2200 שח לפני מעמ, כמובן לא הסכמתי למחיר הזה ובמוסך לא מורשה קיבלתי הצעה של 800 שח (הטיפול כולל החלפת פלאגים)

עם כזה הפרש הטיפול פשוט לא כולל את אותם הדברים. אנא השווה תפוחים לתפוחים.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כזה הפרש הטיפול פשוט לא כולל את אותם הדברים. אנא השווה תפוחים לתפוחים.

אחרי בירור לעומק המוסך המורשה מתעקש להחליף רצועת מנוע ומותחן למרות שהוחלף לפני 10 אלף קמ אצלהם, הנציגה פשוט אומרת "היבואן מכריח להחליף כל 75 אלף ואתה חייב להחליף" לא יודע חמה הם מתעקשים אבל בלי זה הם "עוברים על חוקי רנו"... הוסבר לה 100 פעם וגם רשום אצלה במחשב שהוחלף לפני פחות משנה ו10 אלף אבל היא בשלה.

ביקשתי הצעת מחיר ללא הרצועה והמותחן והיא פשוט סירבה לתת לי כי אני חייב להחליף

לך תבין..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר טוב יש את הRS 1.2 וכשמשווים אותו לספייס סטאר שלי הוא הוא לוקח את הספייס סטאר בכל פרמטר אפשרי.

אני ממש אוהב את העיצוב של הרכב, הנוחות והאבזור פשוט ליגה חוץ מהמערכת.

כמו רבים העדפתי ללכת על יפני ולא צרפתי. מאמין שאם היה פחות חשמל ברכב היית הולך עליו. כאילו ביום הראשון שעליתי על הרכב שיקחתי עם מראות הצד ונשבר הסוויץ שמסובב את המראות. בסוף הזמנתי באלי ב30 שקל.

רכב יפייפה לדעתי, ה1.2 של החבר עושה 1:10-12 פחות חסכוני מהספייס סטאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.2RS לא דגם שקיים - יש 1.2 טורבו (יש גם רמת גימור עם לוק ספורטיבי בשם GT-LINE) ויש 1.6RS שזה גירסאת הוט-האצ' עם יותר מ200 כוח סוס מתחת למנוע.

לא הוגן להשוות את הרכבים הנ"ל כי הם לא באותה קטגוריה(ספייסטאר רכב מיני והקליאו סופרמיני).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...