Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת עד 10K (הכותרת נערכה)

Maorswan
שימו לב! השרשור הזה בן 2014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיצור, הבנתי שאין לכם כ"כ כוח לשטויות שלי יותר ובצדק, חפרתי המון ועשיתי המון שטויות.

שורה תחתונה, אני לא מרוצה מהסאונד באוטו, אני רוצה ללכת גבוה יותר.

הבעיה העיקרית היא מה ההגדרה של גבוה יותר? יש לי המון ז'אנרים באוטו, אבל מטאל הוא הדומיננטי ביותר. מטאל זו מוזיקה מאוד מורכבת, מאוד רועשת, המון דיסטורשן והמון כלים שמסתתרים מאחור. ואולי השורה התחתונה היא שלא משנה כמה אשקיע במערכת, זה פשוט אף פעם לא ישמע מספיק טוב כי המוזיקה עצמה לא "נקייה" נגדיר את זה ככה לעומת ז'אנרים אחרים [ג'אז, בלוז, רוק], שנשמעים אצלי מעולה באוטו.

אלה שני שירי מטאל שנשמעים מעולה באוטו:

הבאסים נקיים, הדיסטורשן נקי והכל נמצא במקום.

וזה שיר מטאל שנגיד לא נשמע טוב במיוחד:

פה כבר הדיסטורשן יותר צורם והכל "מתערבב".

חשוב לציין שההקלטה של רוב הלהקות שאני שומע היא ברמה גבוהה, וכל השירים באיכות FLAC.

יכול להיות שזה פשוט הז'אנר שבעייתי.

אז המערכת [בפעם האלף...]

Hertz Mile 165.3 [רק מידבאסים]

טוויטרים Audison Voce

מגבר Audison Prima 8.9bit

מונובלוק Hertz HDP1

סאב 12" של Focal

יש בידוד בדלתות הקדמיות

הייתה בזמנו הבעיה עם המגבר שהיה נכנס לפרוטקשן, הבעיה טופלה - כללל הבעיה הייתה פיוז שלא הוכנס כמו שצריך.

איך אני ממשיך מכאן? הפעם אני לא מתווכח, הפעם אתם אומרים ואני עושה. חשבתי על קודם כל לפזר רמקולים גם מאחורה, אני רוצה סאונד מקיף. את הרמקולים שהותקנו בצורה לא כ"כ טובה בדלת אני רוצה להעביר למקום אחר, ולתקן את העניין בדלת, או לשים שם רמקולים יותר קטנים שלא יבלטו החוצה. אולי אפילו לעשות עבודת פלסטיקה על הדאשבורד, ושם לשים את הרמקולים.

לפזר רמקולים באוטו ואז לתת לכל אחד תפקיד משלו, ואז הצלילים יגיעו מכל הכיוונים במקום רק מהקדימה, ככה יורידו עומס וככה הצליל ישמע נקי ורחב יותר.

מבחינת תקציב אני ראש פתוח - יכול לנוע מ-5K ולהגיע גם ל-10K, מעדיף שלא לעבור את זה. ברגע שיהיה רעיון מגובש אתחיל לארגן את הכסף.

אז, מה עוד לקנות? ממליצים להשאיר את כל הציוד הקיים ולהוסיף, או למכור חלק ממנו ולקנות חלקים אחרים? צריך עוד מגבר? אני כמובן רוצה גם HU של אנדרואיד במקום הסטוק שיש עכשיו של הפיקנטו.

אני שואף ל-SQ על גבול ה-SQL.

יאללה חברים, בבקשה תעזרו לי פעם אחרונה ולא תשמעו ממני יותר!

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לך. בפעם שעברה שנפגשנו מאוד רציתי להסביר לך אבל היית לי תחושה שלא רצית לשמוע. אני מקווה הפעם זה יהיה אחרת.

לפי מה שהבנתי אז. אתה אוהב לשמוע ממש חזק והמוזיקה שלך מאוד אגרסיבית.

כדי שהמערכת לא תכרוס, הכלל אומר שהמגבר חייב להיות פי2 יותר חזק מהרמקול.

כלומר אם הרמקול שלך מוצהר 100 RMS תגביר עם מגבר שמוציא 200RMS

היתי משתמש במגבר 200.2 ב4 אום למידבסים

100.2 לטוויתר או מיד ב4 אום

600.1 ל סאב

מגבר נפרד לכל זוג

לא לגשר מגבר 4 ארוצים. כדי לקבל 2...

HU בבקשה תשתמש במשהו איחותי. לא אנדרויד ולא מקורי. אתה לא יכול לדבר על שום SQ אם לא תקבל אות נקיה.

מערכת חשמל.

והכי חשוב התקנה וכיוון. זה הדברים מאוד מאוד חשובים. לא כל אחד יוגע לכוון מערכת...

phone

-> HELIX DSP PRO MK2 -> Mosconi AS100.4 -> ScanSpeak D3004 & ScanSpeak 12M

Mosconi AS200.4 -> JL ZR800-CW & JL 10W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בשביל זה קניתי את הפרימה, כדי להיות עם HU אנדרואיד ולקבל אות איכותי. אז אתה בעצם ממליץ למכור אותו? כי הוספת פה מגברים אבל לא דיברת על מה עושים עם הפרימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מזמן נפרד מפרימה... אבל זה אני.

אתה לא משתמש שיגרתי. ניראה לי פרימה חלש בשביל הצרכים שלך.

אתה חייב להבין המעבד לא מספק את האות. המעבד הוא מעבד את האות. מה שמספק את הואת זה HU. המעבד חותך תדרים. הופך פאזות עושה עוד הרבה דברים נפלאים. אבל אם האות נכנס עליו חתוך אז הוא לא יכול להשלים. לכל מני hu android ומקוריים יש נתיה לחתוך תדרים... כל מיקרה לגופו אבל יש נתיה כזאת.

אתה תצתרך להבין מה לא טוב במערכת שלך.

אם רק הבעיה של הניתוקים אז תחליף/תוסיף מגבר/מגברים.. אבל שוב אני הייתי מתבייש להזכיר מושג SQ במערכת עם hu android/מקורי

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להחליף לרדיו דיסק כי יש צורה מיוחדת ברכב שלי אז זה רק להביא אנדרואיד תואם מקור. והפכתם אותי לבן אדם משוגע חחח אם הווליום המקסימלי 45 אז אני נוהג עם 30-35, לפעמים פחות.

אפשר נגיד לשים את הפרימה רק על המידבאסים ואז להוסיף עוד רמקולים ואותם לחבר למגברים אחרים?

ואני אשמח גם למוצרים ספציפיים בתקציב שישלימו לי את המערכת, גם חדש וגם יד שנייה מהפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרימה על מידבס - לא טוב. לגשר - לא טוב...

פרימה מגבר חלששש.

תזרים מוזיקה מהטלפון ישר למעבד. דרך מוסקוני amas

זה שהקבצים שלך בflac לא אומר כלום.

הרדיו שלך הורס אותם עוד לפני שזה מגיע למעבד...

בקשר לרמקולים.

בגלל שאתה שומע בווליום מאוד גבוה אתה חייב לחתוך הת התדרים של אותם רמקולים יותר. כלומר אם הטוויתר מוצהר מ5k ומלה אז לחתוך ב7

ולהוסיף מיד שינגן את תדרים של מיד.

אני היתי מציע לעבור ל3 חלקים ככה כל אלמנט מנגן את התווח התדרים שלו. אתה תקבל יותר דיוק הרמקולים ינגנו חלק יותר.

ועל תשכח מה שאמרתי על הגברה. היתי משתמש במגבר 4 ערוצים AB להגביר מידים וטוויתרים

לטוויתרים 50-100 rms לערוץ

למידים 100-150 rms לערוץ

למידבס מגבר 2 ערוצים 200-300 RMS לערוץ

ולהוסיף מעבד חיצוני או Hu בעל קרוס 4 חלקים לשלות על כל הדבר הזה

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלך כדי לא להשתגע יותר מדי. אם הפרימה יודע לשלות על עריצים חיצוניים. אז היתי עובר ל 3 חלקים. טוויתר ומיד לחבר לפרימה. להוסיף מגבר נורמלי למידבס ולשלות עליו ועל מגבר של סאב מפרימה.

אז הייתי קונה מיד וטוויטר

משקיע בבניה ומוסיף מגבר. וכנראה זה מצריך כבל חשמל יותר רציני ומפצל. היתי הולך על 0. היתי עושה את כל זה בבחות מ10k. אבל זה אני...

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מסכים עם כל מה שאמרתי וזאת הבעיה האחרונה שנשאר לפתור? [emoji3]

אני כרגע מנסה לפתור את אותה בעיה. וכנראה טלפון גדול עם usb type c וssd. פותרים את הבעיה.

בו נחכה מה יש להציע לאחרים. אני מאמין שיש פה עוד כמה אנשים שמבינים קצת.

נתן להם את הבמה.

אבל אתה חייב להבין. אתה נכנס לאיזור של "צעצועים" לא זולים. אמ לא תתחיל להבין בעצמך מה אתה עושה אתה שוב פעם תיפול. וזה יכעב כי בעלי עסק רוצים למקור. לא משנה להם... אתה כנראה כבר מבין את זה עם כל שעברת עד עכשיו. תתחיל להבין. לקרוא. אחרת חבל...

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אקנה טאבלט ואוריד את ה-HU, ואבנה מתקן שיסתום את החור ובו ישב הטאבלט?

ופה בפורום מציעים למכירה מגבר Tru S44, Audison lrx 4.1k, ו-Mosconi 6to8

מה לדעתך ישדרג את המערכת כמו שצריך בהתאם לתוכנית שמתגבשת? ואל תשכח שאני רוצה גם רמקולים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד רמקולים מאחורה.אתה מסתבך

תקשיב. אתה הולך רחוק מדי יותר מדי מהר.

אני חס וחלילה לא רוצה לפגוע בידע שלך אבל אם אתה לא מסתדר אם 2 חלקים וסאב

אתה הולך להסתבך עוד יותר.

תתחיל מהפשוט. תחתיל לנסות לכוון את המערכת שלך במצב הנוכחי. תנשה להבין איך הדברים עובדים. דברים בסיסיים. TC, EQ חיתוכים ואז אחרי שאתה מבין ובדיוק יודע מה חסר ומה אתה מחפש ומה אתה עושה. (אף אחד לא יאשה את זה בשבילך).רק אז תתחיל לבזבז את הכסף. אלה אם כן אתה רוצה לזרוק את הכסף כמו שכבר קרה.

MOSCONI 6TO8 יש לו "רק" 8 יציות כלומר אם אתה הולך על סט 3 חלקים מקדימה (שזה מה שהיתי עושה) אז אתה צריך מעבד עם 10 יציואת אם אתה רוצו לשלות גם על 2 רמקולים האחוריים

אם אתה רוצה 2 חלקים מקדימה ו2 רמקולים מאחור אז MOSCONI 6TO8 בסדר. חוץ מזה שהממשק ניהול שלו לא נוח במיוחד. אבל אפשר להסתדר...

phone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מלהשאיר את הטוב הקיים -

מידבאסים - מעולים! שמור אותם.

מונובלוק - פנטסטי - שמור אותו.

סאב וופר - גם נשמע כמו משהו שהייתי משמר בשלב הזה.

בסימן שאלה - נשים לצד אולי נשתמש אח"כ

טוויטרים של אודיסון ווצ'ה - תשלים להם מידבאס לסט אחורי - כרגע משאיר לאח"כ

פרימה 8.9 ביט

מה יוצא החוצה לדעתי?

נתחיל בHU המקורי - תגיד לו שלום - אח"כ נחשוב מה יבוא במקומו.

מאיפה מתחילים לשנות?

הפרימה 8.9 ביט - בעיני, זה ציוד מעולה אבל אם אתה מתכוון להוסיף רמקולים אחוריים - לא יספק לך פתרון טוב מספיק, חלש מידי ואני מבין שכבר הבאת אותו לרוויה והוא היה נכנס לפרוטקשן על ימין ועל שמאל.

אם היית נשאר על סט שני חלקים מקדימה + סאב הייתי מגביר טוויטרים טובים על גישורים ואת המידבאסים על גישורים אבל אם זה היה המצב הקיים ועדיין הגעת לפרוטקשן - אז כנראה שהפרימה יוצא החוצה.

הדבר הראשון שהייתי עושה - לטפל בסיגנל - הHU המקורי שלום לו!

מכניס HU עם יציאות RCA ומשלב אותו עם DSP שיש לו כניסה אופטית

לדעתי כמעט לכל HU הכי מסכן היום יש יציאות RCA טובות ואתה תוכל להנות רוב הזמן על רוב סוגי המוזיקה מסיגנל נקי בהינתן מגבר חזק מספיק.

לאחר הHU כמובן DSP כלשהו עם 8 יציאות בשביל מערכת שמכילה גם רמקולים אחוריים או 5 יציאות אם אתה מוכן לוותר עליהם ואני הייתי מוותר עליהם.

במידה ולא וויתרת אז אתה צריך להשלים סט לרמקולים האחוריים ולקנות גם מידבאסים בסיסיים כלשהם - מאחורה אין דרישה להספק גבוה רק להשלמה. אולי בכלל הייתי מעיף את הטוויטרים ומביא רמקול קואקסיאלי חמש ורבע אינטש.

לאחר מכן הגברה - מונו כבר יש לך - לסט האחורי מגבר 2 ערוצים פשוט של 2*50 יעשה עבודה טובה סה"כ לסט הקידמי מחפש מגבר קצת יותר "שמנמן" ועתיר הספק עם ספק כוח טוב.

ובסופו של דבר השלמת טוויטרים לסט הקידמי - אתה צריך טוויטרים סופר מפורטים - ההמלצה שלי, קפוץ לאליקו ותבדוק עם נשארו לו טוויטרים של סדרת לגטייה הייבריד אודיו L1V2 ואם כן - אותם, הייתי חוטף כל עוד יש מלאי שלהם כי הם האחרונים בהחלט בארץ והם נמכרים במחירים שלא תוכל להשיג יותר אפילו לא בחו"ל.

כשתהיה יותר סגור על הרכב המערכת - יהיה אפשר להתקדם.

אתה לא צריך ולא מצפים ממך לעשות מה שרושמים לך - אבל כן נחמד יהיה לראות אזניים קשובות לגבי איך ליישם איך להתקין ולאיזה מתקינים אולי גם כן היה כדאי לגשת בכדי לא ליפול שוב בין הכסאות על דברים שהם אולי טובים - אבל לא מתאימים לך.

לגבי יציאה אופטית - זה במידה ותחליט לעבור לסיגנל דיגיטלי עד הDSP בשביל להבטיח נקיון אות לאותם טרקים קשים שתרצה לשמוע עם כמה שפחות גורמים מפריעים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הרעיון מתחיל לגבש צורה. אני כן רוצה רמקולים מאחורה, זה ממש ממש חסר לי. אני אחלק את התגובה לכמה סעיפים:

1. כפי שציינתי, הבעיה שהייתה בפרימה נבעה מפיוז שהוכנס הפוך, ברגע שסידרנו את זה הוא לא נכנס יותר לפרוטקשן בשום ווליום. אפשר להשתמש בו להגביר סט אחורי?

2. לגבי סט אחורי, יש פה בחור בפורום שמוכר Audison apk 165, יעשה עבודה טובה מאחורה?

3. אני צריך להוסיף בסה"כ עוד מגבר אחד? לסט הקדמי?

4. על איזה DSP אתה ממליץ? כי פה בפורום מוכרים גם Mosconi 6to8 וגם Audison BitOne

5. אתה לא חושב שיהיה הבדל משמעותי בין סט שני חלקים לשלושה חלקים בקדימה?

6. מי זה אליקו ומה טווח המחירים של הטוויטרים האלה?

תודה אדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קצת חבל לך על הזמן שאתה מנסה בכח לדחוף את הפרימה, הוא לא מתאים להספקים שאתה רוצה לשמוע ובנוסף אם אתה מתכנן לשלב dsp חיצוני הוא מאבד את הערך מוסף שלו.

יש לך תקציב שמספיק לבנות אחלה של סטאפ ועוד חלק מהציוד כבר יש לך אז אתה צריך להחליט מה בדיוק אתה רוצה ברכב שלך, אם אתה שומע באמת הרבה מטאל שזה ז’אנר מאוד מאתגר לנגן ברכב בגלל כל הכלים והדיסטורשנים

אתה צריך סט שיידע לעשות הפרדה טובה בין כל הצלילים או במילים אחרות סט 3 חלקים.

רק קח בחשבון שלא פשוט בכלל לעבוד עם dsp ולכוון סט 3 חלקים בתצורה אקטיבית ולקבל תוצאה טובה הייתי הולך לכיוון הזה רק אם הייתי מקבל עזרה ממישהו מנוסה או שהיה לי ה-מ-ו-ן סבלנות.

ישנה גם אפשרות של סט 3 חלקים עם קרוס אבל אחד כזה יעלה לך ויאלץ אותך למכור את הסט הקיים (אני אקנה את המידבאסים) :)

לדעתי השינויים שתצטרך לעשות בכל מצב:

להעיף את הפרימה ולהעיף את האנדרואיד

במקום- אם תחליט ללכת לכיוון של dsp חיצוני אז טאבלט ודרכו להוציא חיבור אופטי,אם לא דאבל דין ברמה שיודע לעשות טיים קורקשן.

בקשר להגברה השיקול צריך לבוא אחרי שתדע מה בדיוק אתה רוצה להגביר, לצורך העיניין אם תחליט שאין לך *** להתעסק בכיוונים ולשבור תראש על כל רמקול בשביל להגיע להרמוניה בין כל האלמנטים ופשוט להביא איזה אילייט 3 חלקים עם קרוס אז מה שתצטרך זה רק 2 ערוצים מפלצת להרים את העסק.

בקשר לסט אחורי-אני אישית עם הפרימה מאחורה מבסוט מהם מוסיפים קצת צליל משלים לנפח ומרצים את היושבים מאחור אבל בכנות אין לך שום סיבה להתעסק בבמה האחורית לפני שתבין מה אתה הולך לעשות בבמה הקדמית ובמקור.

תעדכן,בהצלחה!

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...