Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתעניין בדלתא בין עלות אחזקת רכב בארץ לאחזקת רכב בחול

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחד הנושאים שאני יותר אובססיבי לגביהם הוא עלות אחזקת רכב בישראל.

כאשר אני אומר "עלות אחזקת רכב" הכוונה שלי לירידת ערך, ביטוחים וטיפולים, ללא דלק.

הייתי מתחיל לעשות את המחקר בעצמי אך מכוון שישנם הרבה חברי פורום אשר חיים בחול אני בטוח שחלקם כבר עשו את המחקר והייתי שמח לראות חלק מהתוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחד הנושאים שאני יותר אובססיבי לגביהם הוא עלות אחזקת רכב בישראל.

כאשר אני אומר "עלות אחזקת רכב" הכוונה שלי לירידת ערך, ביטוחים וטיפולים, ללא דלק.

הייתי מתחיל לעשות את המחקר בעצמי אך מכוון שישנם הרבה חברי פורום אשר חיים בחול אני בטוח שחלקם כבר עשו את המחקר והייתי שמח לראות חלק מהתוצאות.

אני גר בארה״ב באיזור בוסטון. לפני 3 שנים קניתי שברולט וולט ב-$36,500. קיבלתי חזרה $2,500 ממשלת המדינה ו-$7,500 החזר מס פדרלי. לפני יומיים מכרתי את הרכב ב-$16,900. אובדן הערך יוצא $8,600 עבור שלוש שנים. זה אומר לך משהו? אני בספק, כי השברולט וולט לא נמכרת בישראל אז אין לך למה להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מקום כזה חו"ל, יש מעל 190 מדינות שהשונות ביניהן עצומה.

ברומניה קרוב לוודאי שעלות שעת עבודה במוסך בערך חצי מבישראל, בשוויץ חשבון של טיפול קטן כנראה יידרוש מכירת כליה.

ביטוח משתנה מאוד ממקום למקום, יכול להיות יותר זול או יותר יקר.

רישוי משתנה ממקום למקום, בנוסף יכולים להיות במקום מסויים כל מיני מסים והיטלים ואגרות מיוחדות שייחודיים למקום.

ירידת ערך כנ"ל, תלוי שוק ודגם, חסר משמעות להשוות.

הדבר היחיד כנראה שנכון באופן די גורף הוא עלות החלפים המופרזת בישראל - עקב מיסוי והיותנו "אי כלכלי" עם מעט מאוד תחרות ועם מבחר קטן של אפשרויות.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה קצת מוזרה - מה זה "חו"ל"? תאילנד? ספרד? ארה"ב?

בקנדה למשל, הרכבים והדלק זולים למדי אבל הביטוח יקר מאוד - אלא אם כן עברת 10 שנים ללא תביעות, מדובר בכ-11 אלף ש"ח בשנה.

בנורבגיה הכל יקר יותר מישראל - גם הרכבים וגם הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בא לך להשוות משהו יותר מעניין,

תבדוק עלויות של רכב חשמלי בארץ לעומת חו"ל.

דלתא בין ישראל לרומניה בלי לקחת בחשבון משכורות פה ושם, זה סתם להתמרמר על החיים.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים כשכתבתי חול התכוונתי בדיוק לזה - חול, וציפיתי שכל אחד ירשום את המידע שידוע לו, בין אם זה גרמניה או הולנד או ארה"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקייב שעת עבודה במוסך מורשה יונדאי עולה 35 ש"ח לפמי מע"מ. איך זה עוזר אם לא לקוחים בחשבון את השכר הממוצע או החציוני במדימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין הביטוחים, למיטב ידיעתי ברוב המדינות ביטוח החובה הוא ביטוח צד ג'.

ביטוח החובה בארץ שמכסה את הנהג וכולל טיפולים רפואיים ללא הגבלה, אבדן כושר עבודה ופיצוי על סבל וכאבים והוא אנומליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להרחיב על ה 2500 ו 7500?

במסצ׳וסטס אפשר לקבל החזר בסכום של עד $2500 לרכבים חשמליים או היברידים נטענים.

https://mor-ev.org

כדי לקבל את ההחזר ממלאים טופס אונללין לאחר קנית הרכב ואז מקבלים בדוא צ׳ק.

ההחזר הפדרלי של $7500 הוא החזר מס, כשמגישים את המיסים השנתיים ממלאים טופס נוסף שמפחית את חבות המס בעד $7500. הסכום הזה משנה בהתאמה את החוב למס ההכנסה או את ההחזר שמקבלים מהם.

https://www.energy.gov/eere/electricvehicles/electric-vehicles-tax-credits-and-other-incentives

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ מס הקניה על מכונית רגילה הוא 83% (עם הפחתה של עד 16 אלף ש"ח לפי קבוצת הזיהום), על מכונית היברידית 30%, היברידית פלאג-אין 20% ועל חשמלית 10%. מדברים על ביטול ההטבות האלו אבל כרגע הן בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ מס הקניה על מכונית רגילה הוא 83% (עם הפחתה של עד 16 אלף ש"ח לפי קבוצת הזיהום), על מכונית היברידית 30%, היברידית פלאג-אין 20% ועל חשמלית 10%. מדברים על ביטול ההטבות האלו אבל כרגע הן בתוקף.

מס הקניה פה במסצוסטס על רכב הוא 6.25%. אם עושים טרייד אין, משלמים מס רק על ההפרש במחיר בין הרכב הישן לחדש. מצד שני יש לשלם את המס גם בקנית רכב משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול ההטבה הוא רק להיברידיות (פלאג אין ורגילות) ולרכב חשמלי ההטבה תקטן מ-10% ל-30% מס קניה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...