Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים - 1000 ק"מ ראשונים על פיאט בראבו רובוטית

itsik170
שימו לב! השרשור הזה בן 1145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לפני למעלה משבועיים התחדשתי בבראבו 1.4 טורבו רובוטית שנת 2011 רמת גימור דינמיק עם פחות מ-58 אלף ק"מ על השעון.

קנייה - הרכב נרכש לאחר חיפוש ביד 2, הקריטריונים שלי היו רכב עד 25,000 שקלים עם קילומטרג' כמה שיותר נמוך - לכן החיפוש היה בעיקר על רכבים עם שוק חלש, ככה גם אחי קנה שנה שעברה בזול סיטרואן c4 שנת 2012 עם 62 אלף ק"מ בלבד.

הבעלים קנה את הרכב מאוטודיל ולא נסע עליו הרבה כיוון שהוא נהג מונית, אך כן הניע אותו ונסע מדי פעם.

שראיתי את הרכב, זיהיתי הפרשי צבע בין הטמבון הקדמי לשאר חלקי המרכב, הבעלים אישר שהטמבונים נצבעו עקב מכות חנייה וכי הוא מתחייב על שלדה ומנוע.

כיוון שהוא לא נסע הרבה, הטיפול האחרון בוצע באפריל 2017 שלאוטו היה 50 אלף ק"מ בו הוא ביצע טיפול גדול שכלל נחלפת תושבת מנוע (הבנתי שזה מחלה בבראבו) ורצועת טיימינג - אני מחכה שאגיע ל-60 אלף ק"מ ואז אבצע טיפול, הבעלים היה תושב חולון והאוטו טופל ב"שמשון יהוד" - הרבה המליצו עליו, כולל בעל בראבו בקריית גת, מה שאומר שאולי שווה לנסוע עד יהוד כדי לטפל ברכב.

הרכב נלקח לבדיקה במכון אלן בחולון, השלדה היתה נקייה, בלי זפת ובלי ריתוכים, הברקסים הקדמיים היו גמורים, המכון רשם סעיפי כסת"ח למיניהם ואמר שהרכב שמור ביחס לשנתון.

לאור גם העובדה שהטסט של הרכב נגמר בסוף אוקטובר סוכם על 22 אלף שקלים שזה 3500 שקלים מתחת למחירון המשוקלל.

יישור קו - בוצע על חשבון הבעלים הקודם במוסך הברון ברמת גן (נסעתי לשם עקב היכרות עם הבעלים) שם הוחלפו הברקסים הקדמיים והמגב האחורי, למרות הקילומטרג' הנמוך לא היו גומיות יבשות, נאמר לי במוסך רק לחזק את החיבורים של המצבר (שהיה בן שנה) אצל חשמלאי.

הרכב בא במקור עם צמיגים במידה 195-65-15 וטאסות, בפועל היו ברכב צמיגים וג'אנטים במידה 205-55-16 שהורדו ממגנפיקו שנת 2009 שהושבתה והמידה החדשה כבר היתה מאושרת ברשיון, קיבלתי מהבעלים את הצמיגים והג'אנטים הישנים ומכרתי אותם לבחור "מהמגזר".

מבחינת צמיגים היה "סלט" - בצד השמאלי של הרכב היו צמיגי בארום, הימני קדמי היה דנלופ והימני אחורי היה קלבר - כיוון שלצמיגים יש עוד הרבה בשר ולא מדובר בחברות עלומות, שני הבארום הועברו קדימה ואני בשאיפה לנסוע עד שאצטרך להחליף את כל ארבעת הצמיגים.

סוכך השמש בצד של הנהג אינו נסגר עד הסוף - עוד בעיה שהבנתי שיש בבראבו, יסודר ע"י החבר'ה מהכנופייה ע"י מגנטים.

בעיות נוספות שיש ברכב - יש במערכת אופציה ל-AUX אבל אין יציאת AUX - גם פה נאמר לי ע"י הכנופייה שאפשר בצורה קלה להוסיף למערכת חיבור AUX, עוד משהו מוזר זה שבטמבון האחורי יש עיגולים של חיישני רוורס, אבל אין ברכב חיישני רוורס כלל - ייבדק על ידי חשמלאי.

נהיגה - במצב נהיגה רגיל אין הרגשה של "קפיצות" בין העברת ההילוכים, אבל במצב של "קיק" לוקח זמן להילוכים לעלות ואני לפעמים מעלה אותם במצב ידני, הרכב מאוד מהנה לנהיגה ואוחז באופן טוב בסיבובים, ההגה מגיב בצורה מעולה והתאוצות ביניים מעולות - לא מתאים לקרבות רמזורים (לא מפריע כי כבר עברתי את הגיל) ומעולה לעקיפות.

במצב נהיגה של E בתיבת הילוכים, ההילוכים עולים עוד בסל"ד נמוך יותר ומרגישים מעט את ה"קפיצות" בהעברת ההילוכים.

איכות החומרים לא גבוהה, הכיסוי של חישן הטמפטורה התפוצץ לבעלים הקודם, ונאמר לי שאפשר לנשיג את החלק מפירוק במחיר זול - כל עוד אינכם ממלטפי הדשבורדים - אז אתם מסופקים, הדשבורד לא התנפח ולא הוחלף.

צריכה דלק - אחרי שנדלקה נורה מילאתי 55 ליטר דלק ונסעתי, הנורה נדלקה שוב אחרי 630 ק"מ בנהיגה די אגרסיבית, כרגע אני נוהג רגוע יותר ומקווה לשיפור בצריכה, מדי שבוע אני גם מקפיד על בדיקת לחץ אויר בצמיגים.

קיבלתי את האוטו בלי הרבה שמן במנוע, מילאתי כרגע שליש ליטר ובנתיים אין סימנים לצריכת שמן מופרזת.

למנוע שמו עד היום רק מים כחולים ואני מתכוון להמשיך ככה ולא למלא מי ברז - מי ברז אני ממלא רק לוישרים.

כרגע קיבלתי מהדואר בהעברת בעלות שובר להחלפת שמנים ופילטרים - יבוצע בטיפול הקרוב.

סה"כ אני די מרוצה בנתיים מהרכב, אני לא חושב על ירידת ערך כיוון שאת ה"מכה" בירידת ערך הוא כבר קיבל ואני מתכנן להחזיק אותו לטווח מאוד ארוך.

תמונות כמובן - כרגע יש תמונות לפני השטיפה, השבוע בוצעה שטיפה ידנית חיצונית ופנימית בקריית גת.

בעתיד בשטיפה הבאה אני מתכנן גם לעשות ניקוי יסודי גם לריפודים בעלות של 200 שקלים כולל שטיפה חיצונית ופנימית באותו המקום

20180918_124314.jpg20180918_124324.jpg

תקלות - היום קרתה תקלה ראשונה, פתחתי את הרכב אחרי לילה שהוא היה בדירה שלי בבאר שבע, הפעלתי את הקודנית והרכב סירב להניע ופתאום כל החשמל ברכבת הפסיק לעבוד, ניסיתי להניע עם כבלים והסטרטר רק גמגם, חששתי שהלך מצבר או אלטרנטור ועקב הערב חג כל המוסכים כבר היו סגורים (כולל דוד לוי מבאר שבע שהומלץ לי עליו) למזלי היה חשמלאי רכב שעבר במקרה, שיחק קצת עם החיבורים של המצבר והרכב חזר להניע, נזכרתי בזה שהמוסך ביישור קו אמר לי לחזק את החיבורים של המצבר ואעשה זאת אחרי החג.

לרכב יש מכה קלה בפנס הקדמי, כרגע לא רואה טעם לסדר את זה כי אנחנו חיים במדינת ישראל.

קבוצת וואטסאפ לבעלי בראבו בקריית גת - נאמר לי שיש קבוצה כזאת ע"י בעלים של בראבו סנסיישן מאותה צבע (ולפי הלוחית היא נמסרה כמה ימים לפניי) שפגשתי במקרה בתחנת דלק, מקווה איכשהו לאתר את הקבוצה הזאת, בחנייה של ההורים שלי בקריית גת יש עוד בראבו דינמיק מבציר 2010 שנקנתה כמה ימים לפניי ונצפתה בקריית גת עוד בראבו לבנה שנראית שמורה מאוד חיצונית - אולי גם הם כותבים פה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש. הרבה רכב במעט כסף, ורכב מאוד מוצלח.

טפל בו כמו שצריך ואני מקווה שתקבל הרבה תמורה והנאה בתמורה.

לגבי הנוזל קירור. כמו בכל פיאט משתמשים בנוזל של חברת פראפלו בלבד ואם זכרוני אינו מטעה אותי צבעו כתום, אבל יש מצב שאני טועה.

אם הרכב טופל במורשה כל חייו קשה לי להאמין ששמו נוזל אחר. בכל מקרה אם שמו אחר הייתי מחליף לנוזל המומלץ ע״י יצרן הרכב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה ; הבראבו הגודשת היא ההברקה האחרונה של פיאט לעשור הנוכחי, ככל הנראה (לא יודע אם להגדיר את ה Fiata כ"הברקה", אז נתעלם ממנה לבינתיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

fiata זה רכב נישה, שגם אין בו שום קונספט ייחודי, או פוטנציאל שיווקי משמעותי עבור פיאט. בשביל ליצור הברקה, ולצאת מהבור שנקלעו עליו, הם צריכים עכשיו להוציא מינימום את האונו הבאה (או לפחות משהו שמשתווה ל-500 הנוכחית בכמות המכירות, רק חדש לגמרי).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה, תקופת הבעלות שלי עם הבראבו זכורה לי לטובה - 0 תקלות ולא מעט כיף. הרבה רכב יחסית למחיר המדובר, שמור עליה כמו שצריך והיא תתגמל אותך בהתאם.

מצטרף להמלצות על מוסך שמשון ביהוד.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הרכב הזה שהוא מכיל טורבו וגיר דו מצמדי, רכיבים רגישים יחסית מבחינת אמינות ותיקון שלהם יקר מאד יחסית למחיר הרכב.

למען האמת השילוב של המנוע וגיר בבראבו מאוד מוצלח ואמין, הגיר הכי מוצלח של פיאט (קלאץ מעט יקר אבל אמין להפליא) וללא ספק tjet הוא הפנינה של פיאט אלפא בעשור האחרון.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם יש דבר שהבראבו לא תסבול זה החלפת שמן מאוחרת ושימוש בשמן נחות/לא בתקן.

איזה שמן מילאת?

במקומך הייתי עושה טיפול עכשיו ולא ממתין.

תתחדש, תמורה גבוהה לכסף.

גם אצלנו עברו 4 שנים ללא תקלה ועם הנאה לא מבוטלת.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון: הרכב היום עבר טסט בלי הכנות ובלי בדיקה לפני - בוצע במכון דביר באשקלון.

כמי כן שולמה אגרת רישוי בסך 1422 שקלים.

הקוטבים של המצבר הוחלפו ע"י חשמלאי רכב בעלות של 50 שקלים.

הוזמן מגנטים מאלי-אקספרס על מנת לסדר את הסוכך בצד של הנהג.

מה מתוכנן:

-חיבור יציאת AUX לרכב - הבנתי שיש כבר הכנה וזה עניין די פשוט.

חיישני הרוורס נתגלו בשמשה האחורית, אך אינם פועלים וסידור של המכשיר כבר יעלה יותר מחיישני רוורס חדשים - כרגע לא נוגע בזה.

כמו כן הייתי אצל הפנצ'רמעכר על מנת לבקש ממנו להעביר את שני הבארום קדימה (כל הצמיגים ברכב משנת 2017) והוא אמר לי שכל עוד אני לא מרגיש משיכות ברכב עדיף לי להשאיר את הצמיגים ככה ולנסוע איתם במטרה להחליף את כל ה-4 עוד כמה שנים - גם ככה כל הצמיגים הם לא ממותגים עלומים, אלא פירמות סבירות.

עריכה אחרונה על ידי itsik170

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עלה כחדש 120 אלך שקלים וזאת האגרה שהוא קיבל.

את המגנטים שמים צד אחד על המראה וצד שני מתחת לריפוד של התקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1145 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...