Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור - סוזוקי אלטו אוטומט

poune
שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

ברשותי סוזוקי אלטו 2013 כבר שנתיים וברצוני להחליף נוזל קירור אך איני יודע באיזה ? (וגם כי נמצא טיפה מעל הLOW )

אינני יודע אם הבעלים הקודמים החליף את הנוזל במקורי, כרגע ברכב הנוזל הוא בצבע ירוק

אך הבנתי שיש גם נוזלים ירוקים שהם לרכבים ישנים. והאם צריך לעשות שטיפה למערכת או שבמדינה שלנו זה לא קריטי? (תנאי קור)

בתודה

איליה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה, מישהו?

איזה נוזל צריך לרכב - IAT או OAT

יש צורך בלעשות שטיפה למערכת מנוזל קירור ירוק (לא יודע איזה) לנוזל קירור אחר ?

עריכה אחרונה על ידי poune
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאינך יודע איזה נוזל קירור זורם במערכת הקירור ברכבך אני מציע לרוקן את הנוזל היישן ולבצע שטיפה קלה של המערכת בעזרת מי-ברז.

במידה ולא קיים בורג ניקוז ייעודי בחלק התחתון של הרדיאטור ליד הצינור התחתון הריקון יבוצע על-ידי פתיחת הצינור התחתון שמתחבר לרדיאטור וריקון נוזל הקירור

לאחר ריקון יש למלא בצורה איטית נוזל קירור מקורי של סוזוקי או נוזל קירור איכותי של ייצרן ובסיום יש לבצע ניקוז אוויר ובדיקה לנזילות.

לרכבי סוזוקי קיימים שני סוגים של נוזל קירור ושניהם מצויינים.

1. Long Life Coolant - נוזל בצבע ירוק.

2. Super Long Life Coolant - נוזל בצבע כחול.

* לדעתי הנוזל המקורי הוא מסוג OAT.

כמות הנוזל להחלפה מלא היא בסביבות 4 ליטר ורוב הסיכויים שתצטרך פחות מזה מכיוון שתמיד נשאר במנוע נוזל קירור.

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99-suzuki-long-life-coolant--2l

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%AA-zerex-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%99%D7%A4%D7%A0%D7%99

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפת המערכת עם מי ברז לא תגרום לבעיות?

ועל פי מה שראיתי ברשת כדי להוציא נוזל קירור מהמנוע פשוט מניעים אותו. השאלה האם זה תקני.

והיכן אני אני יכול לברר איזה נוזל קירור צריך?

ולא כדאי לשם נוזל קירור באותו צבע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה המליץ הבחור על שטיפת הרידאטור במי ברז? אם כבר אז שטפה במים מזוקקים , מי ברז יורים קורוזיה שלא תעז לשטוף את הרדיאטור במי ברז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה המליץ הבחור על שטיפת הרידאטור במי ברז? אם כבר אז שטפה במים מזוקקים , מי ברז יורים קורוזיה שלא תעז לשטוף את הרדיאטור במי ברז
יוצרים קורוזיה לאורך זמן, זמן ארוך. אם מריצים מי ברז במנוע 10 דקות ומחליפים לנוזל קירור יעודי, לא יקרה שום נזק.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך סה"כ אבל עדיין זה לא רציונלי לעשות דבר כזה ולא הייתי רוצה שהמוסך יעשה את זה עם מי ברז וגם לא עם נביעות או תמי 4 אלא כמו שצריך להיות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך סה"כ אבל עדיין זה לא רציונלי לעשות דבר כזה ולא הייתי רוצה שהמוסך יעשה את זה עם מי ברז וגם לא עם נביעות או תמי 4 אלא כמו שצריך להיות .

דווקא תמי4 או בריטה זה פתרון מצויין, זה מסנן את האבנית והמשקעים הכבדים מהמים וזה חשוב.

אם תקרא את השירשורים (חפירות מוות) הקודמים בנושא, תגלה שגם מים מזוקקים זה לא כזה להיט, רמות החומציות שלהם לא מעודדות, ויש הבדלים לא מבוטלים בין מותגים שונים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה של שטיפת מערכת הקירור במי ברז. מערכת הקירור לא בנוייה מברזל/פלדה אשר חשיפתם למים תגרום להופעת חלודה לאחר זמן קצר או במילים אחרות מיותר והוצאה כספית מיותרת.

דרך אגב מאיפה ההמלצה של שטיפה במים מזוקקים הגיע אליך ? יש הנחיה כזו של ייצרן רכב או שראית המלצות ביוטיוב ?

נוזל הקירור מתערבב מצויין עם מי ברז ומבטל את השפעותיו השליליות לאחר ערבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפת המערכת עם מי ברז לא תגרום לבעיות? - ממש לא.

ועל פי מה שראיתי ברשת כדי להוציא נוזל קירור מהמנוע פשוט מניעים אותו. השאלה האם זה תקני. - לא אל תעשה זאת.

והיכן אני אני יכול לברר איזה נוזל קירור צריך? - הוספתי לך בהודעה הקודמת קישור לרכישת נוזל מקורי.

ולא כדאי לשם נוזל קירור באותו צבע? - אם אתה מחליף את נוזל הקירור ומבצע שטיפה הצבע כבר לא משנה. בכול מקרה הצבע של הנוזל המקורי ירוק או כחול לכן אם בה לך אתה יכול לבחור ירוק.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מספר שאלות לפני תחילת התהליך

1- אני פותח את הפרפר בתחתית הרדיאטור ומרוקן את הנוזל קירור הישן לתוך מיכל (למחזור)

לאחר מכן מפעיל את המנע?? (ללא נוזל כלל ברדיאטור) כדי להוציא את הנוזל שנשאר במנוע

סוגר את הפרפר וממלא מים מזוקקים עד מילוי מלא דרך הפקק העליון ומפעיל את הרכב

נותן לו לעבוד 10 דקות , ממתין שיתקרר ואז מרוקן את המים המרוכזים

ואז מפעיל שוב את המנוע?? על מנת לרוקן את כל הנוזלים שהצטברו במנוע

ולבסוס ממלא נוזל קירור חדש (הZEREX ASIA) בין הטווח של המינ' למקס'

2- אפשר לסמוך על מים מזוקקים שנמכרים בתחנות דלק או באוטודיפו\הוםסנטר?

3-יש לי ברכב מיכל התפשוטת לנוזל קירור (עם פקק נשם), זה אומר שאני לא צריך לדאוג מאויר שנכלא במערכת?

ותודה לכולם

נ.ב הרכב צריך 4.2ליטר והנוזלים נמכרים בגלונים 3.8ליטר - יהיה ניתן להשלים את החסר בעזרת מים מזוקקים? (400ML)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעולם אל תניע את הרכב ללא נוזל קירור במערכת, זה ידפוק לך את משאבת המים מהר מאוד, וממילא לא יעזור בהוצאת הנוזל שעוד נשאר בבלוק.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יהיה חסר, כי לא הכל יוצא.

במידה וכן נדרש תוספת, אפשר להוסיף מים, רכים (אחרי סינון רציני כמו במפעלים) או מזוקקים.

Zerex asian של וולווליין הוא נוזל טוב אבל הייתי רוכש מקורי של סוזוקי.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יהיה חסר, כי לא הכל יוצא.

במידה וכן נדרש תוספת, אפשר להוסיף מים, רכים (אחרי סינון רציני כמו במפעלים) או מזוקקים.

Zerex asian של וולווליין הוא נוזל טוב אבל הייתי רוכש מקורי של סוזוקי.

הי

הרכב נוסע בשנה פחות מי10K ולא מועמס כלל ונוסע עד90 קמש לרוב בדרך

ההפרש בין המחיר של הנוזל המקורי לZEREX כמעט פי 6

ובנוסף לכך הרכב עצמו לא שיך לסוזוקי אלא למרוטי-הודו ולא נראה לי שגם על פי היצרן מוסיפים של סוזוקי

אבל רגע לפני קניה והחלפה אשמח לשמוע על עוד עצות וחוות דעת (אולי מישהו החליף בעבר)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה נוזלי קירור - צריך לדעת את דרישות היצרן למנוע האלטו - מפרט תקן או מס' קטלוגי

גם כאשר רשום מתאים לסוזוקי - יש לפעמים הבדלים בדרישות בין הרכבים השונים של סוזוקי.

כדוגמה - יש נוזל קירור כחול טוב של מוטול - Motul Inugel Expert 5L - רשום בנוזל התקנים המתאימים.

http://www.autostore.co.il/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%9B%D7%97%D7%95%D7%9C-Motul-Inugel-Expert-5L.html

לגבי ההחלפה - באופן כללי.

פותחים את בורג ריקון רדיאטור המנוע, ואם אין בורג - לנתק את צינור הגומי התחתון של הרדיאטור.

בד"כ יוצאים מהרדיאטור הקדמי כ 3-5 ליטר. (לפי דגם המנוע - לכן כדאי לדעת את המפרט הטכני)

סוגרים את בורג הרדיאטור / הצינור התחתון.

ממלאים מים רגילים - מניעים ונותנים למנוע לעבוד כ 10-15 דקות .

(לפתוח את החימום ברכב - לאפשר לנוזל הקירור, לעבור ברדיאטור הפנימי אשר בתא הנוסעים)

כ 2-3 דקות - לאחר שהטרמוסטט נפתח , ורואים מעבר נוזל קירור קדימה לרדיאטור.

מכבים את המנוע - ומשאירים להתקרר כ 15 דקות.

כעת, בזהירות פותחים את הצינור / או את בורג הרדיאטור - ומרוקנים את נוזל הקירור.

סוגרים את הבורג / הצנרת - וממלאים את נוזל הקירור החדש .

לאחר מילוי נוזל הקירור החדש - סוגרים את פקק המילוי,

מניעים - ונותנים לרכב לעבוד כ 10-15 דקות עד לפתיחה של הטרמוסטט.

ומעבר של נוזל הקירור - במידה וחסר, מוסיפים נוזל קירור.

* בכל מהלך העבודה - להקפיד כי מערכת החימום פתוחה - למעבר נוזל קירור ברדיאטור הפנימי.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...