Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מתגלגל מהגולה-CX5

AK21
שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השירשור הבא מזכיר במקצת חבר פורום אחר שנמצא כעת לא רחוק מהמיקום שלי..

בעקבות הצעת עבודה עברתי עם משפחתי לטקסס החמה והמגניבה. אז המתנו, התכוננו, ארזנו מזוודות, מכרנו רכב ותכולת דירה ועכשיו אנחנו כאן. יצא לי להיות כאן לא מעט בשנה האחרונה בנסיעות עבודה וכל פעם נדהמתי מחדש מכמה המקום הזה הוא גן עדן לאוהבי רכב. אני לא מחדש שום דבר אבל המחירים, הזמינות והתרבות כאן הופכים את המקום הזה למושלם מהבחינה הזאת.

אז עברנו- עכשיו צריך לקנות רכב(ים).אז בשורה התחתונה, כמו חבר הפורום האחר, בסוף הגעתי עד טקסס כדי לקנות מאזדה. רק שהמאזדה שלי היא מאזדה 3 שנת 2015 עם 50 אלף מייל(Certified Pre-Owned ) המאזדה שלי היא רכב ממקום העבודה(משהו הרבה פחות נפוץ כאן) ובגלל המיילג' הגבוה שאני הולך לעשות(20K מייל שנתי), זאת הייתה הפשרה הכי טובה שהצלחתי להגיע אליה. עסקת ליסינג למיילג' כזה גם כן לא אטרקטיבית .בהתחלה כיוונתי מאוד לאינפינטי G37 על צורותיו-מאוד רציתי אבל ההבדל בצריכת הדלק פשוט הפכו את זה ללא רלוונטי מבחינת המעסיק(ובצדק). את הגשמת החלומות המוטוריים אצטרך לדחות קצת בינתיים..

הרכב השני- הרכב שישמש בעיקר את אשתי והתינוקת הוא....גם כן מאזדה.(מדהים, נכון?)

אז פה המתמודדות היו:

פורד אסקייפ(או בשמה האירופאי-קוגה), VW טיגואן, שברולט אקווינוקס, GMC Terrain והמאזדה CX-5

האחיות מבית GM נפסלו בגלל מראה מיושן וחומרים לא משהו באקווינוקס ומחירים גבוהים ללא הצדקה אמיתית בGMC .

לקו הגמר הגיעו האסקייפ, הטיגואן והמאזדה. וממש התלבטתי בינהן.

פורד אסקייפ- זריזה , מרגישה מאוד איכותית ומאובזרת בטיטניום. המנוע מעולה! הרכב פשוט כייף. הפורד הייתה המועמדת המובילה מבחינתי עד שראיתי את מבחן הריסוק שלה בIIHS . אפשר לדבר המון על מערכות בטיחות מתקדמות אבל כשהרכב לא מציג תוצאה סבירה (בעצם אולי כן לרכבים בהודו) במבחן ריסוק זה מבחינתי big no-no .

פולקסוואגן טיגואן- אז הטיגואן האמריקאית שונה מזו האירופאית. חבר הפורום האחר בחר בה ואני לגמרי מבין למה. הרכב מרווח, מאוד עם אבזור מעולה, איכות חומרים והנדסת אנוש מעולה , מערכת מולטימדיה שתומכת בAA וקארפליי ואפשרות ל7 נוסעים( 5 + 2 קטועי רגליים) ו6 שנות אחריות bumper to bumper. למה לא בחרתי בה? שני סיבות עיקריות:

המנוע + גיר שVAG שילבו כאן פשוט נוראי בהתחשב בציפיות שיש לי ממנוע מוגדש של VAG בנפח 2 ליטר . אני לא יודע אם זה המנוע עצמו שעבר DOWNGRADE או שזה הגיר 8 הילוכים פלנטרי או שניהם ביחד, אבל זה ממש רחוק ממה שאני מכיר משילוב של TSI וDSG מבחינת ביצועים(או לפחות "תחושת" ביצועים) ומבחינת צריכת דלק.

הסיבה השניה- טעם אישי- פשוט מאוד אהבתי והתחברתי למאזדה.

אז עכשיו אחרי שפסלנו, אספר קצת על המאזדה.

מאזדה CX5 רמת אבזור Touring (הרמה האמצעית) עם חבילת preferred package שמוסיפה חלון גג, 10 רמקולים של BOSE , מראה מתכהה עם אפשרות קישוריות לשער הגראז', מערכת נייוט של מאזדה ודלת אחורית חשמלית(שחו"ח לא אצטרך למתוח יד ולפתוח/לסגור דלת).

למה בחרתי בה? מנוע 2.5 ליטר אטמוספרי אומנם אבל יחד עם תיבת 6 ההילוכים מזיז את כל העסק לא רע.

הרכב מאוד כייפי לנהיגה קצת נמרצת יותר ומצד שני ,שקט ונעים לנהיגה רגועה. העיצוב החיצוני וגם הפנימי לדעתי בכמה רמות מעל הסגמנט(נכון, עיצוב זה עניין של טעם וזה..).

חבר הפורום האחר ( ובעצם כל חבר אשר מבקר באזור) יותר ממוזמן לקפה ושיחת טראמפ טוב או רע לXYZ

תמונות ועדכונים נוספים בהמשך

mcx 1.jpgmcx 2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בחירה מעולה, תתחדש :)

- "ואני לא משוחד בכלל!"

סתםסתם, אני כן.

אגב, הצפי לדגמי 2019 של ה-CX5 הוא מנועי 2.5 טורבו כאופציה בגירסת ה-GT (לפחות בקנדה).

https://i.redd.it/e8syag9p0hn11.jpg

עריכה אחרונה על ידי TDean

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בארצות הברית יש כל כך הרבה דגמים לקנות הלכת על מאזדה ?!?

אפחךו בארץ זה רכב ליסינג ופשוט יחסית אז בארצות הברית

מאזדה זה חברה מס 6 ביפן !!!

יש שם הונדה CRV ברמות גימור מפחידות , יש טויוטה ראב 4 יש גארן שירוקי ברור שהטיגואן גם ישים אותו בכיס הקטן

מזל שלא בחרת קיה ספורטג מנוע 1600

הכל עניין של טעם והכי חשוב שטוב לך , פשוט בארץ אני מבין הכל יקר ואין דגמים מפנקים אבל אתב בUSA זה גן עדן לרכבים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שארה״ב זה גם עדן לרכבים וCX5 בטח לא היתה הבחירה שלי (כמעט פשע... ;-) ) אבל אני מניח שפותח השרשור בחר תחת המגבלות שהיו לו.

אגב אני לא רואה שום יתרון לראב4 על המאזדה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא חסיד של הדגם אבל הראב4 הנמכר בארה"ב לא זהה למה שנמכר כאן.

בארה"ב הוא מגיע עם מנוע 2.5 אטמוספרי עם 176 כ"ס (בארץ מנוע 2.0), גיר אוטומטי 6 הילוכים (בארץ רציף), מאובזר בכל טוב.

בהיצע המקומי שלנו אני מסכים לחלוטין שעדיפה המאזדה BY FAR, אך בארה"ב ההבדל בין הדגמים לא גדול וההחלטה לא פשוטה.

פות"ש - תתחדש ותהנה מהחיים באמריקה!

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר על השיתוף, תהנה בארה"ב.

בהחלט קל להגיד מהספה בבית - אם הייתי שם בחיים לא הייתי קונה מזדה אלא כך וכך וכך.

אבל בפועל המצב קצת שונה שאתה בחו"ל.

ונכון שיש מבחר אינסופי שלא היה בפנינו, אבל נכנסים עוד שיקולים. כמו עלות אחזקה וכו' והתמונה משתנה.

אצלנו קורולה משומשת עולה כמו C קלאס מאותה שנה וקצת יותר מסדרה 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

אני מכיר את ההרגשה שמגיעים לארה"ב ומרגישים כמו ילד בחנות ממתקים שאפשר לקנות כמעט כל רכב, אבל בסוף יש שיקולים כלכליים ואחרים שמובילים לרכישה של רכב סטנדרטי/ישראלי. לי בזמנו היתה שם סובארו אאוטבק ולאשתי יונדאי אלנטרה, אבל עברתי לשם לתקופה קצובה ורציתי רכבים זולים, אמינים שאוכל למכור בקלות בלי ירידת ערך משמעותית (את היונדאי מכרתי במחיר יותר גבוה ממחיר הרכישה שלי).

אגב, תהנו בטקסס. גם לי היתה אופציה לעבור לשם אבל אשתי שמה וטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בארצות הברית יש כל כך הרבה דגמים לקנות הלכת על מאזדה ?!?

אפחךו בארץ זה רכב ליסינג ופשוט יחסית אז בארצות הברית

מאזדה זה חברה מס 6 ביפן !!!

יש שם הונדה CRV ברמות גימור מפחידות , יש טויוטה ראב 4 יש גארן שירוקי ברור שהטיגואן גם ישים אותו בכיס הקטן

מזל שלא בחרת קיה ספורטג מנוע 1600

הכל עניין של טעם והכי חשוב שטוב לך , פשוט בארץ אני מבין הכל יקר ואין דגמים מפנקים אבל אתב בUSA זה גן עדן לרכבים

אני אפרק את הדוגמאות שלך אחת אחת:

ראב4-באמת??במה היא עולה על המאזדה?נסעתי עליה כרכב שכור והיא מרגישה שהיא לא מאותה תקופה אפילו.

הונדה crv - דגם מאוד מוצלח אבל הגיר והעיצוב החיצוני וגם הפנימי פחות לטעמי.שוב, לא שונה מהמאזדה מבחינת מיצוב.אולי לך בארץ הונדה עושה קונוטציות יוקרתיות או משהו בסגנון כי הן מאוד יקרות ,כאן כמו שאמרתי ,אותן רמת מחירים פחות או יותר.

טיגואן -ראה הסבר בפתיחת השרשור.שקלתי את הרכב ברצינות. השאלה אם אתה נהגת עליו ועל המאזדה בכדי להחליט שאחד מהם שם את השני בכיס הקטן.

לגבי גראנד צ'ירוקי-לא מאותה קטגוריה, למרות שלא רחוק בכלל מבחינת המחיר , לא רכב שעושה לי את זה, מרגיש מאוד כבד ,כנראה שתיין לא קטן והגרסאות הברית מעניינות מתחילות לטפס לרמות מחירים שלא רציתי להיכנס אליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אפרק את הדוגמאות שלך אחת אחת:

ראב4-באמת??במה היא עולה על המאזדה?נסעתי עליה כרכב שכור והיא מרגישה שהיא לא מאותה תקופה אפילו.

הונדה crv - דגם מאוד מוצלח אבל הגיר והעיצוב החיצוני וגם הפנימי פחות לטעמי.שוב, לא שונה מהמאזדה מבחינת מיצוב.אולי לך בארץ הונדה עושה קונוטציות יוקרתיות או משהו בסגנון כי הן מאוד יקרות ,כאן כמו שאמרתי ,אותן רמת מחירים פחות או יותר.

טיגואן -ראה הסבר בפתיחת השרשור.שקלתי את הרכב ברצינות. השאלה אם אתה נהגת עליו ועל המאזדה בכדי להחליט שאחד מהם שם את השני בכיס הקטן.

לגבי גראנד צ'ירוקי-לא מאותה קטגוריה, למרות שלא רחוק בכלל מבחינת המחיר , לא רכב שעושה לי את זה, מרגיש מאוד כבד ,כנראה שתיין לא קטן והגרסאות הברית מעניינות מתחילות לטפס לרמות מחירים שלא רציתי להיכנס אליהן.

מסכים איתך שמה שרואים מכאן לא רואים משם

בעניין ששאלת אני נהגתי על הרכבים אני מענף הרכב

חשוב שטוב לך באמת רק יש מבחר יותר גדול במחירים מאד אטרקטיבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי.

אמנם עברתי לאירופה ולא לארצות הברית, אך גם פה הבחירה מאוד גדולה ואפשר להתאים לעצמך כל מה שתרצה. המחירים גם הרבה יותר ריאליים, במיוחד לרכב בן כמה שנים. הייתי בטוח שאני הולך לקנות רכב 2-3 רמות מעל מה שהיה לי בארץ באותו הכסף.

בסוף?

כבר חצי שנה בלי רכב, ולא מרגיש שום צורך. מצאתי מגורים במרחק הליכה מהעבודה, ואין צורך ברכב. מקסימום נוסעים באובר\מונית\טראם. לטיול ארוך שוכרים רכב. בחשבון הכללי - חסכון של 2000 ש"ח כל חודש. אבל זה אירופה - עיר גדולה + תחבורה ציבורית 24\7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, המעסיק שלי קנה את הרכב.אני בחרתי את הרכב במגבלות התקציב וההוצאות השוטפות

רגע רגע, אתה בוחר רכב משומש והמעסיק קונה אותו עבורך - מה קורה במידה ואתה עוזב או מועזב?, מוזר כל העסק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז המעסיק יעביר את הרכב לבא אחרי או ימכור אותו, לא כזה ביג דיל. מקווה שלא נגיע למצב הזה אבל העלות של להטיס אותי לכאן עם משפחתי משמעותית גבוהה יותר מהרכב המדובר.

מסכים שארה״ב זה גם עדן לרכבים וCX5 בטח לא היתה הבחירה שלי (כמעט פשע...

:wink:

) אבל אני מניח שפותח השרשור בחר תחת המגבלות שהיו לו.

אגב אני לא רואה שום יתרון לראב4 על המאזדה.

לגמרי הרצתי בראש תסריטים של 335 משומשת (2015-2016) באותו סכום פחות או יותר, אבל כמו שאמרתי, הרכב ישמש בעיקר את אשתי והקטנה ולכן השיקולים שונים. כמו שגם אמרתי בפתיח, אצטרך לחכות קצת עם הגשמת החלומות המוטוריים אבל זה יגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף, תיהנו מההרפתקאה!

מבין לחלוטין את השיקולים ומרגיש לי שתחת הנסיבות הייתי מריץ בראש תסריטים דומים ומסיים בבחירה דומה.

אפילו בתוך דגם ספיציפי עושר האפשרויות ורמות האבזור (והתמחור ההגיוני של אלו) יוצר הבדל ועושה חשק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1189 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...