Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למרות שמראה פנורמית לא מומלצת... יש מישהו שכן משתמש בה?

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוקל לקנות מראה פנורמית למרות שהיא לא כל כך מומלצת בעיקר בגלל שהנראות מחוץ לרכב (מאזדה 3 2006 האצ'בק) די גרועה...

יש כאן מישהו שכן משתמש ב פנורמית למרות כל החסרונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תכוון את המראות נכון, ואז תראה הכל

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב הרכבתי מראה פנורמית על המראה המקורית של הרכב (קיה קרניבל). המראה לא הרבה יותר גדולה מהמקורית, אבל יותר נוח לקלוט אתה את התנועה מאחור. בסך הכל היא עושה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון הגדול במראה פנורמית הוא שהיא עשויה מזכוכית לא בטיחותית שמאוד מסוכנת לנהג בעיקר בגלל שנמצאת בגובה העיניים.

בזמן תאונה חתיכות זכוכית עלולות להכנס לתוך עניי הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך במראה פנורמית מרכזית כל עוד מותקנת ברכב מראה ימנית.

כיוון נכון של המושב/הגה ואחר כך של המראות יעשה את העבודה טוב יותר.

בנוסף מראות וחלונות נקיים יקלו על השימוש במראות בלילה ויצמצמו סינוורים שנוצרים בגלל ליכלוך.

בלי קשר תכנון נהיגה נכון בעיקר שמירה על הימין וחזרה לאחר סיום עקיפה יקלו על החזרה ימינה ומצמצמים שטחים מתים.

שמירת מרחק קדימה מאפשרת מעבר נתיב באלכסון ארוך יותר ומקלה על המעבר נתיב בכללי ובמיוחד אם הרכב מלפניך מחליט להיעצר מאיזו שהיא סיבה.

חלוקת מבט נכונה חשובה על מנת לעבור נתיב במיוחד לנתיב ימני.

אוסיף כי במראה ומאחוריך רכב גבוה כמו משאית מראה פנורמית לא תעזור לך לעבור נתיב (!!!)

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית, יש יתרון מסוים למראה הפנורמית: מאחר והיא מאפשרת לראות קצת דרך חלונות הצד האחוריים, אפשר לראות איתה מעבר לפינות שמוסתרות ממראות הצד.

למשל, אם יש רכב גבוה בשעה 8 ומאחוריו אופנוע שעומד לצאת לעקיפה מימינו, אתה תראה אותו יוצא לעקיפה מעט מוקדם יותר במראה הפנורמית מאשר במראות הצד.

השאלה היא האם היתרון הזה גובר על החסרונות. התשובה - לא.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהנה לתת למהנדסי הרכב לעשות עבורי את בחירת המראות הנכונה. היה ולא אהיה מרוצה מהבחירה שעשו, אקנה רכב אחר.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנראות מחוץ לרכב (מאזדה 3 2006 האצ'בק) די גרועה.

יש מצב שאתה לא מכוון נכון את המראות. כיוון 3 המראות נכון מבטל שטחים מתים ברדיוס הקרוב למכוניתך (נתיב אחד מכל צד).

מהיכרותי עם מאזדה 3 (סדאן אבל זה כמעט אותו דבר), לא אמורה להיות שום בעיה בכיסוי מלא.

בכיוון מראות הצד, אין צורך לראות את גוף הרכב

מראה מרכזית

(רגילה, לא פנורמית)- כוון אותה כדי שתראה לך רק את החלון האחורי ואת כולו.

מראה ימנית- תוציא אותה החוצה עד שתגיע לחפיפה המינימלית ביותר, ברוחב אצבע בערך, בינה לבין המראה המרכזית (צד ימין של המרכזית עם צד שמאל של הימנית).

מראה שמאלית- תוציא אותה החוצה עד שתגיע לחפיפה המינימלית ביותר בינה לבין המראה המרכזית (צד שמאל של המרכזית עם צד ימין של השמאלית).

כעת אם יש רכב מאחוריך ו/ או לצידך, אתה רואה אותו באחת או שתיים מהמראות כדלהלן- או רק במראה המרכזית, או במרכזית ואחת ממראות הצד, או רק באחת ממראות הצד, או באחת ממראות הצד ובנוסף בזווית העין דרך חלונות הצד.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה (=

אגב אני לא סגור זה אם המראה האמצעית היא מקורית, בכל מקרה הרכבים במראה האמצעית נראים הרבה יותר קרובים ממה שהם במראות הצדדיות ובכלל במציאות , זה אמור להיות ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכוון את המראות נכון, ואז תראה הכל

סליחה, אבל אני חושב שההדרכה הזו בטעות יסודה, ואני אסביר למה.

בשיעורי הנהיגה למדנו על כיוון המראות, והמורה גם חזר ואמר שאנחנו צריכים לראות חלק מהרכב במראות הצד. למה? כי חלק קטן מהרכב ייתן לנו נקודת ייחוס לכל מה שאנחנו רואים במראה. בלי לראות את הרכב אני לא יכול להבין איפה נמצא מה ובכך לבטל את יתרונות המראות.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר נוטה להאמין שמורי הנהיגה בסה"כ לא רוצים שידפקו להם את הרכב מאחר והראיה המרחבית של מרבית התלמידים בשיעורי הנהיגה, גם כשהם מתקרבים לשלב הטסט, עדיין לא מפותחת מספיק והם עדיין לא יודעים להעריך היכן מתחיל ומסתיים הרכב. כל שטח שמתבזבז על הצגת הרכב שלך במראות הצד תורם להגדלת השטח המת. בכל רכב.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד סמכתי על כיוון המראות כמו שמלמדים, עד שלפני כמה חודשים אופנוען עקף אותי מימין בזמן שירדתי לנתיב הימני.

קשה להסתכל על מראה שלא רואים בה את קצה הרכב. הזמנתי מראת עזר שמדבקים על המראה הימנית של הרכב שאמורה לפתוח את זווית הראיה מימין, מקווה שזה יעזור.

אף פעם לא הבנתי למה להתקין מראה פנורמית, למה זה טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק קטן מהרכב ייתן לנו נקודת ייחוס לכל מה שאנחנו רואים במראה. בלי לראות את הרכב אני לא יכול להבין איפה נמצא מה ובכך לבטל את יתרונות המראות.

קשה להסתכל על מראה שלא רואים בה את קצה הרכב. הזמנתי מראת עזר שמדבקים על המראה הימנית של הרכב שאמורה לפתוח את זווית הראיה מימין, מקווה שזה יעזור.

אין שום צורך בנקודת הייחוס הזו. אם כבר, התפיסה המרחבית יותר טובה בכיוון מראות רחב יותר כי אתה יודע שבמראות הצד אתה רואה "רק" את הצדדים, ובמראה הפנימית "רק" את מה שהיישר מאחוריך.

היתרון של כיוון מראות צר יותר הוא:

1. עבור נהגים ששוכחים לבדוק את כל המראות: בכיוון צר, אין צורך להסתכל בראי הפנימי לקראת מעבר נתיב מאחר ורואים "אחורה" גם במראות הצד.
  2. במצבים בהם יש הסתרה של שדה הראיה במראה הפנימית עקב מבנה הרכב, שינויי גובה בכביש, נוסעים במושב האחורי, ניתן לראות את השטח המוסתר במראות הצד.
  3. כיוון המראות מתאים (בגדול) גם לתמרונים מדויקים כמו חניות, בהם צריך לראות ממש עד לדופן הרכב, ולעתים גם עד לגלגלים.

החסרון העיקרי הוא שנוצר שטח מת גדול, כי המראות לא פתוחות מספיק החוצה. יש גם בעיית סנוור בלילה. רכב העומד מאחוריך עם אורות לא מכוונים או אורות דרך יסנוור אותך בראי הפנימי (בו ניתן להפעיל מצב נגד-סנוור) אך גם דרך שתי מראות הצד, ללא הרף.

לגבי מראות עזר צדיות, אין בעיה עקרונית (אם כי אתה מוסיף מראה רביעית שצריך לבדוק) אבל עדיף להימנע ממראות מאוד גדולות, וגם מהקטנות מאוד שמודבקות על המראה עצמה: סתם צריך להתאמץ רק כדי לראות מה לעזאזל קורה ב-Fish-Eye הזה.

מראה ימנית- תוציא אותה החוצה עד שתגיע לחפיפה המינימלית ביותר, ברוחב אצבע בערך, בינה לבין המראה המרכזית (צד ימין של המרכזית עם צד שמאל של הימנית).

מראה שמאלית- תוציא אותה החוצה עד שתגיע לחפיפה המינימלית ביותר בינה לבין המראה המרכזית (צד שמאל של המרכזית עם צד ימין של השמאלית).

במראה השמאלית מספיק רק לפתוח אותה עד לנקודה שבה דופן הרכב נעלמת מן המראה. כך אתה מקבל את היתרון של חפיפה מוגדלת (מראת שמאל "מגבה" את הראי הפנימי) אך עדיין משיג שדה ראיה מספק.

בכל אופן, אין פתרון מושלם לבעיות שדה ראיה ולכן נכון לנקוט בכל אמצעי זהירות נוסף אפשרי: מיעוט עקיפות, מעבר נתיב בזווית הקהה ביותר האפשרית תוך בדיקות מראות חוזרות, הסטה קלה של הראש הצדה בטרם מעבר הנתיב (או הישענות קדימה תוך בדיקת המראות, ברכב בו להסטת הראש אין השפעה) וכך הלאה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...