Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי קריטי לצאת מהרכב

דודאל
שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אתמול נהגתי על אוקטביה 2016 (מטופלת והכל), היה פקק בעליות של כביש בגין, ונדלקה נורת אזהרה כתומה עם הודעה של תקלה של משהו שקשור לגיר (אוטומטי) שאח"כ התחלפה לנורה בצבע אדום, במקביל היה איזה ריח שרוף אם כי לא בטוח שהוא הגיע מהרכב.

עצרנו את הרכב ודוממנו, ולאחר המתנה של 15 דק' והתייעצות עם איזשהו טכנאי, המשכנו נסיעה והכל היה בסדר.

שאלתי היא האם הייתי חייב גם ישר לצאת מהרכב למקרה ותפרוץ שריפה או לא יודע מה? לא היה עשן או משהו.

ז"א אולי לא היה מזיק לצאת אבל עם כל הלחץ של הנוסעים העדפתי להישאר בפנים...

תודה וחג שמח !

עריכה אחרונה על ידי דודאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שישרף, שיהרס - כל עוד האוטו נוסע לדעתי לא לצאת לא לעצור בשולי הדרך אלא רק יש מקום רחב ורחוק מהכביש. מקסימום לנסות להוריד עומס מהרכב, ליסוע בנתיב הימני עם אורות מהבהבים ולהמנע מהאצות ובלימות בפקק. אולי גם לכבות מזגן ולהשאיר רק איוורור. הכוונה לנסות ליסוע לאט ומתון, ככל הניתן.

כל כך הרבה אנשים נהרגו או "רק" נפצעו שעצרו בשול הדרך, אפילו שרק ישבו בתוך הרכב, שפשוט לא שווה את זה. אם צריך לעצור בכל זאת אז להתרחק מהרכב ככל הניתן, רצוי לעבור המעקה ואם צריך להזעיק משטרה - הם תמיד יבואו לדבר כזה.

לגבי הרכב - אישית, לא חושב שיש פה אפשרות לשריפה, בכל זאת לרוב זה אירוע נדיר למדי (חוץ מאשר, נדמה, לאוטובוסים מסויימים...). אני הייתי משאיר הרכב במוסך ולא מוציא אותו עד שהם מוצאים מה הבעיה. זה רכב 2016, לא איזו טרנטה שנתקעת בקצת פקק בעליות. על פניו לאור שרשורים שהיו בפורום כאן, הבעיה ברורה למדי.

עריכה אחרונה על ידי student
בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחלה של גירים רובוטיים. הזחילות האלו ובמיוחד בימים חמים.

מה שצריך לעשות בכללי זה לרדת לשוליים. להעביר לניוטרל והקלאצ'ים מתקררים.

אם לא מתאפשר, חשוב מאוד לנסות להמעיט בזחילות קצרות. ובכל עצירה רגל בריאה על הברקס (גורם להפרדה של המצמד).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

המדובר בגיר dsg המהולל.

הקלאצים התחממו יתר על המידה בגלל הפקק והעליות.

ואם לא היית עוצר בצד ומכבה מנוע ונותן לגיר להתקרר

בשלב מסוים הרכב פשוט לא היה נוסע כי הגיר היה מפסיק לתפקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם לא היית עוצר בצד ומכבה מנוע ונותן לגיר להתקרר

בשלב מסוים הרכב פשוט לא היה נוסע כי הגיר היה מפסיק לתפקד.

אישית, מבלי לפגוע בפותח השירשור או לזלזל בו וברכב שלו, אם היה לי רכב שמתנהג ככה אז בפעם הראשונה שזה היה קורה זה היה היום האחרון שהייתי נוסע ברכב חוץ מאשר למוסך אם במקרה יש להם פיתרון הולם וקבוע לנושא.

ישראל זו מדינה חמה מאוד ולעיתים גם אתה תיסע בכבישים צרים, או במקומות מבודדים או לחלופין מסוכנים. אז אם מדובר במשהו שהוא שגרתי לרכב או לסוג הגיר הזה אז מבחינתי הייתי ממזער נזקים ומעיף הרכב למישהו אחר.

תקלות תמיד יש אבל משהו שהוא מוכר וידוע ועלול לקרות תחת עומס, לא אצלי. הרכב עובד בשבילי, לא אני עובד בשבילו לתת לו לנוח בשקט בצד שחם לו. בטח לא ברכב חדש יחסית. אפשרויות קירור של גירים ומנועים קיימות שנים רבות ואם הרכב לא בנוי לנסיעה בפקק בעלייה, עם נוסעים ומטען אז יש חלופות.

לחלופין, אם זה משהו נדיר למדי אז פשוט צריך לתקן, בתקווה באחריות, את הרכב וזהו.

עריכה אחרונה על ידי student

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בכל הגירים הרובוטים בפקקים ארוכים -בפיאטים, בטויוטה וגם בואגיות.

פעלת בסדר בנסיבות.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בכל הגירים הרובוטים בפקקים ארוכים -בפיאטים, בטויוטה וגם בואגיות.

פעלת בסדר בנסיבות.

באיזה עוד רכבים חדשים, יחסית, זה קורה שבפקק תחת עומס תידלק נורה אדומה ותגיע למצב אפשרי שהרכב יעצר?

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה עוד רכבים חדשים, יחסית, זה קורה שבפקק תחת עומס תידלק נורה אדומה ותגיע למצב אפשרי שהרכב יעצר?
לא מנורה אדומה, אבל קרה לי בפוקוס, בסיד סטיישן וב500x.

בסופו של דבר צריך לדעת איך לנהוג עם גיר רובוטי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אני לא איש מקצוע. ממה שהבנתי מדיבורים בפורום, יקרה משהו בכל גיר רובוטי כי הרכב נוסע בחצי קלאץ. משתמש בקורולה דיווח שבלי אזהרה הגיר עבר לניוטרל, אחד עם פיאט דיווח שהופיע הודעה לכבות את המנוע ולהמתין 20 דקות עד שיתקרר הקלאץ. אני לא חושב שתמצא גיר רובוטי שלא מתחמם בפקקים ארוכים אבל תמתין למומחים אולי הם יוכלו להוסיף מידע.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו דבר ביונדאי ורנו. ברנו קופצת הודעה, ביונדאי הבנתי שרק בדגמים העדכניים הוסיפו הודעה ולפני זה הרכב פשוט היה מפסיק לזוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל שאני נאלץ להכנס לתפקיד פרקליט השטן.

אישית, מבלי לפגוע בפותח השירשור או לזלזל בו וברכב שלו, אם היה לי רכב שמתנהג ככה אז בפעם הראשונה שזה היה קורה זה היה היום האחרון שהייתי נוסע ברכב חוץ מאשר למוסך אם במקרה יש להם פיתרון הולם וקבוע לנושא.

ישראל זו מדינה חמה מאוד ולעיתים גם אתה תיסע בכבישים צרים, או במקומות מבודדים או לחלופין מסוכנים. אז אם מדובר במשהו שהוא שגרתי לרכב או לסוג הגיר הזה אז מבחינתי הייתי ממזער נזקים ומעיף הרכב למישהו אחר.

תקלות תמיד יש אבל משהו שהוא מוכר וידוע ועלול לקרות תחת עומס, לא אצלי. הרכב עובד בשבילי, לא אני עובד בשבילו לתת לו לנוח בשקט בצד שחם לו. בטח לא ברכב חדש יחסית. אפשרויות קירור של גירים ומנועים קיימות שנים רבות ואם הרכב לא בנוי לנסיעה בפקק בעלייה, עם נוסעים ומטען אז יש חלופות.

לחלופין, אם זה משהו נדיר למדי אז פשוט צריך לתקן, בתקווה באחריות, את הרכב וזהו.

ישראל לא מדינה חמה מאוד, יש עוד מדינות לא מעטות עם אקלים קייצי דומה או קיצוני הרבה יותר.

המצמדים בגיר רובוטי מתחממים מאוד בעת זחילה, בפרט בעליה. לדעתי חלק מהעניין ב"אירוע" המתואר לעיל הוא חוסר מודעות ותפעול לא נכון של הרכב במצב הנ"ל. בדיוק כמו בגיר ידני, אגב.

לצערי בישראל (ולא רק; העולם מיישר איתנו קו במהירות) לקרוא את המניואל וללמוד באופן כללי איך לתפעל מכשיר או ציוד מסויים ואיך לשמור עליו, זה מילה גסה. ולראיה "הרכב עובד בשבילי, לא אני עובד בשבילו".

נדלקה נורת אזהרה כתומה עם הודעה של תקלה של משהו שקשור לגיר (אוטומטי) שאח"כ התחלפה לנורה בצבע אדום

בפעם הבאה כדאי לנסות להבין מה כתוב שמה בדיוק בהודעה הזו, ואם לא מבינים, לכל הפחות לצלם. ולפני שהופיעה הנורה האדומה, לא חשבת לברר במה מדובר?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2033 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...