Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצערת-מאזדה 2 2012

Moshekrup
שימו לב! השרשור הזה בן 1722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

ברשותי מזדה 2 2012.

הנורת בדוק מנוע נדלקה נכבתה לסירוגין.

הלכתי למוסך ואמרו לי שצריך להחליף מצערת (עלות תיקון 2300 שח)

רפרפתי קצת בפורום וראיתי שעל בעיה כזאת תמיד מציעים לנקות את המצערת.

ששאלתי את האחראי למה לא הציעו לי לנקות אלא ישר להחליף? ענה לי שהיום כבר לא מנקים אלא ישר מחליפים ורק בעבר היו מנקים.(והוא הסביר שבדרך כלל הבעיה היתה חוזרת לאחר תקופה קצרה...)

רציתי לשאול אם זה באמת הגיוני(גם המחיר וגם זה שלא הציעו לנקות)

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה דומה קרתה לי לפני כשנה עם מאזדה 2 במשפחה, קצת רעידות, נורה CHECK ENGINE נדלקה, 20 דקות של פירוק וניקוי מצערת ומאז שקט.

העלות, 10-15 ש"ח של הספריי קרבורטרים ו 20 דקות מחיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי במאזדה 2 2014 התחילו הרעידות בעמידה ואני חושד שיש לי אותה בעיה.

התחלתי לחפש ברשת וראיתי התייחסות רבה ל-MAF SENSOR CLEAN.

זה אותו דבר (ניקוי המצערת)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שזה חוזר, הם מנקים עם ריסוס מבחוץ בלי לפרק את המצערת ולנקות אותה.

כל פתרון תמיד להחליף, שיחליפו רכב בטוח יפתור את התקלה.

קנה ספריי קרבורטור, נייר סופג של ניקול וסמרטוט צהוב של מטבח (חשוב צהוב ולא בצבע אחר!).

סה״כ עלות חומרים 15 ש״ח.

אם אני לא טועה הכלי היחידי שתצטרך במאזדה 2 זה בוקסה 10 מ״מ.

פרק את המצערת כך שרק הקונקטור החשמלי שלה יהיה מחובר, שלח חבר לתא הנהג תגיד לו שיפעיל חצי ססוויץ רק בשביל חשמל.

שהחבר ילחץ על הגז כל הזמן ולא יעזוב על מנת לפתוח את הפרפר של המצערת. יש להיזהר על הפרפר עצמו ולנהוג בעדינות.

רסס ספריי קרבורטור בתוך המצערת איפה שהפרפר כאוות נפשך, נקה טוב טוב עם הנייר סופג והסמרטוט עד שזה נראה כמו חדש.

שחרר את החבר שיוציא גם מפתחות מהסוויץ'. הרכב את המצערת בחזרה, נתק מינוס מהמצבר לכמה דקות, החזר את המינוס.

הנע את הרכב ותן לו לנוח כמה דקות מונע ללא מזגן.

סע לשלום המפתחות בפנים. כנראה שהתקלה לא תחזור.

תקפיד להשתמש במסנן אוויר מקורי או חליפי איכותי ולא אחד טורקי או סיני.

כמו כן נשמח לדעת את שם המוסך שישר הולך על הפתרון היקר ביותר

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי במאזדה 2 2014 התחילו הרעידות בעמידה ואני חושד שיש לי אותה בעיה.

התחלתי לחפש ברשת וראיתי התייחסות רבה ל-MAF SENSOR CLEAN.

זה אותו דבר (ניקוי המצערת)?

לא אותו דבר. בנוסף שלא תנקה חיישן מאף עם ספריי קרבורטור הוא עלול להינזק.

ובנושא השרשור:

פותח השרשור - אתה לא הראשון שזה קורה לו, לצערי זה קורה המון. לפני כ-9 חודשים עזרתי למישהי עם מאזדה 3 שהרכב גם היה נכבה לה בבקרים קרים אם המזגן דולק. גם לה 3 מוסכים מורשים אמרו שצריך להחליף מצערת במחירים של 2000-3000 ש״ח + מע״מ. ניקוי מצערת בעלות של 15 שקלים פתר את הבעיה והבעיה לא חזרה מאז.

לטיפולים הבאים שלך מומלץ להחליף מוסך.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען ההגינות אציין שמי שפתר לי את הבעייה הזו במאזדה 3 היה המורשה "עד רעננה" ב140 שקל + מע"מ וזאת לאחר שכמה מוסכים כלליים שאחד מהם מככב פה במומלצים לא פתרו את הבעייה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שזה חוזר, הם מנקים עם ריסוס מבחוץ בלי לפרק את המצערת ולנקות אותה.

כל פתרון תמיד להחליף, שיחליפו רכב בטוח יפתור את התקלה.

קנה ספריי קרבורטור, נייר סופג של ניקול וסמרטוט צהוב של מטבח (חשוב צהוב ולא בצבע אחר!).

סה״כ עלות חומרים 15 ש״ח.

אם אני לא טועה הכלי היחידי שתצטרך במאזדה 2 זה בוקסה 10 מ״מ.

פרק את המצערת כך שרק הקונקטור החשמלי שלה יהיה מחובר, שלח חבר לתא הנהג תגיד לו שיפעיל חצי ססוויץ רק בשביל חשמל.

שהחבר ילחץ על הגז כל הזמן ולא יעזוב על מנת לפתוח את הפרפר של המצערת. יש להיזהר על הפרפר עצמו ולנהוג בעדינות.

רסס ספריי קרבורטור בתוך המצערת איפה שהפרפר כאוות נפשך, נקה טוב טוב עם הנייר סופג והסמרטוט עד שזה נראה כמו חדש.

שחרר את החבר שיוציא גם מפתחות מהסוויץ'. הרכב את המצערת בחזרה, נתק מינוס מהמצבר לכמה דקות, החזר את המינוס.

הנע את הרכב ותן לו לנוח כמה דקות מונע ללא מזגן.

סע לשלום המפתחות בפנים. כנראה שהתקלה לא תחזור.

תקפיד להשתמש במסנן אוויר מקורי או חליפי איכותי ולא אחד טורקי או סיני.

כמו כן נשמח לדעת את שם המוסך שישר הולך על הפתרון היקר ביותר

מדובר במוסך מורשה אקספרס חולון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים.

בהחלט לא אתקרב למוסך הזה יותר. (מוסך אקספרס חולון)

משום מה סמכתי אליהם..ממש מבאס!!

חבל ששאלתי מאוחר מידי אחרי שכבר שילמתי 2247 שח על החלפת מצערת לחינם.

למי ששאל הקוד היה p0506.

תודב רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוד הקלאסי של ניקוי מצערת. קח את זה כשכר לימוד.

מוזמן לכתוב ביקורת עליהם בפורום חוות דעת על מנת שאת התמורה המלאה לגניבה (אין מילה אחרת) שהם עשו פה הם יקבלו בדוגמאת פרסום שלילי.

עריכה:

חוץ מפורום חוות דעת יש פה גם מדור חוות דעת באתר:

https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D/1380/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%90%D7%A7%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%A1

מגיע להם פרסום שלילי וכדאי שתעשה את זה כי פרנסה לא מגיע להם.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוד הקלאסי של ניקוי מצערת. קח את זה כשכר לימוד.

מוזמן לכתוב ביקורת עליהם בפורום חוות דעת על מנת שאת התמורה המלאה לגניבה (אין מילה אחרת) שהם עשו פה הם יקבלו בדוגמאת פרסום שלילי.

עריכה:

חוץ מפורום חוות דעת יש פה גם מדור חוות דעת באתר:

https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D/1380/%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%9A-%D7%90%D7%A7%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%A1

מגיע להם פרסום שלילי וכדאי שתעשה את זה כי פרנסה לא מגיע להם.

נתחיל מכך שאף אחד כאן מהמתלהמים לא בדק את הרכב.

כתיבת חו"ד שלילית ולשון הרע עלולים לגרום לתביעת הוצאת דיבה.

לא הוכח שהמצערת שפורקה מהרכב הורכבה בשנית אחרי ניקוי והיא מתפקדת באופן תקין.

מעין לכם שניקוי ב100אחוז יצליח? אולי ניסו לבצע ניקוי למצערת ללא חיוב ומבלי ליידע את הלקוח וגילו כי הבעיה לא נפתרה?! ולכן הגיעו למסקנה שיש צורך להחליף את המצערת.

נמשיך מכאן שגם אם 99 אחוז מהמקרים של קוד התקלה הזה ניתן לפתור בעזרת ניקוי אין זה מבטיח ומחייב שפותח האשכול יכנס לסטטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של ניקוי, אולי דווקא הוא שייך ל 1 אחוז השלילי?

מכאן צריך לחשוב פעמיים לפני שכותבים חו"ד שלילית ומסיקים מסקנות מיותרות שלא מועילות ואף מחמירות את המצב לפותח האשכול שעלול למצוא את עצמו בתביעה של מאות אלפי שקלים.

לידיעה בלבד, אינני לטובת המוסך משום שאיני בדקתי את הרכב לכן זאת דעתי בנושא, אין לי שום קשר למוסך ואיני מכיר אותו.

אך אני מתנגד להסקת מסקנות מבלי הוכחות.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי התשובה של המוסך הייתה ״היום כבר לא עושים ניקוי פעם היו עושים״.

אם הם היו מנסים ולא היה עובד היה על מה לדבר. ברגע שהמוסך הולך על הפתרון הכי יקר לא מגיע לו להתפרנס מצטער.

היה אפשר גם להחליף למנוע חדש מייבוא על הדרך, הרכב היה נוסע טיל.

נתקלתי בקוד תקלה הזה כ״כ הרבה פעמים, בכל הפעמים האלה ניקוי עזר. נכון יש סיכוי של 0.05% פלוס מינוס שהמצערת באמת דפוקה והניקוי לא יעזור. אתה צודק נלך על הסייפ סייד שהלקוח לא יחזור אז נתפור אותו.

פות״ש: קיבלת פה המלצה למוסך אחר שגם לי היה ניסיון טוב איתו (ואגב ספציפית ניקה לי מצערת בעבר). מוסך ״עד רעננה״.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם התשובה לא מקצועית אין זה מחייב. אולי זאת תשובה של יועץ שירות שלא ניסח אותה.

בשביל להוציאת את המוסך "האשם" אתה צריך הוכחה חד משמעית שתגיע חו"ד של גורם מוסמך כמו של איגוד המוסכיםו/או מעבדה שתבדוק את המצערת ותוכיח כי לאחר ניקוי היא תקינה לחלוטין.

בפורום יש נטייה מיד להאשים את המוסך בגניבה ורמאות מבלי להוכיח עובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז המוסך לא רמאי. נאשים אותו פשוט בתשובות לא מקצועיות. עדיין מקום שאתה מעוניין להגיע אליו ?

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...