Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצערת-מאזדה 2 2012

Moshekrup
שימו לב! השרשור הזה בן 1728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אתה ולא אני נכחנו לשמוע את התשובה שפותח האשכול קיבל בפועל, אולי היא מעוותת.

אני אומר מי ייתן וכל הרמאים והגנבים יסומנו באמת.

כי אני בשונה ממך חי את זה ביומיום אתן לך דוגמא קלאסית קטנה:

הגיע אלי לקוח עם רכב שלטענת הלקוח נבדק ב 4 מוסכים לפניי ונקבע כי עליו להחליף שסתום בקרה חשמלי לטורבו.

בדקתי את הרכב ייסודי והתשובה שלי הייתה שעליו להחליף את הטורבו עצמו משום שהציר שלו נתפס לחלוטין.

הלקוח מיד שילם עבור הבדיקה ו"ברח" מהמוסך.

אתה בטח שואל למה, כי 4 ענו לו להחליף חלק x בחוסר מקצועיות. ואני עניתי y.

חלק x זול מאוד, חלק y יקר מאוד.

אני מאמין שבעוד מספר ימים הוא ישוב לתקן עם התנצלות. זאת לא הפעם הראשונה וגם לא תהיה הפעם האחרונה למקרים האלו.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לפגוע באף אחד כאן לא במוסך ולא בלקוח אז הלקוח נכנס תמים וחסר הבנה ו 99% שהמווסך ניצל את תמימותו וחבל.

לכל עסק זכות להתפרנס (לא קורה לזה גנבה) אבל ביושר.

דווקא האשם הראשון לטעמי ללא שיפוט הוא ה"לקוח התמים" שלנו,שבמקום לקבל חוות דעת שניה (ברכבים קודמים שהיו לי על אף שהיה לי מכונאי צמוד כאשר היו תיקונים יקרים או חשד לדברים רציניים לא התביישתי לגשת לקבל חוות דעת נוספת- במקרה שלי היה מדובר אז על יונדאי גטס שהגיר שלה גסס כשהרכב החזיק אצלי 3 שנים וכל אחד אמר התקלה בחלק אחר בתוך הגיר,בסוף לא תיקנתי עד המכירה ואותו סיפור לגבי גומיות שסתומים יבשות במנוע 1,600,שם רצו לפרק ראש מנוע להחלפת הגומיות וויתרתי).

אני ממש לא מכיר את המוסך,התשובות שלו נראות לי מוזרות ואפילו הזויות,השרשור הזה מספיק סיפק למוסך חוות דעת שלילית,שאולי לקרוחות פוטנציאליים שחשבו להיכנס אליו לא ייכנסו ויזהרו ממנו ורוב הסיכויים שבצדק ואני חושב שמספיק שנותנים סטירה בצד אחד ולא חייב לתת אותה בצד שנייה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מכך שאף אחד כאן מהמתלהמים לא בדק את הרכב.

כתיבת חו"ד שלילית ולשון הרע עלולים לגרום לתביעת הוצאת דיבה.

לא הוכח שהמצערת שפורקה מהרכב הורכבה בשנית אחרי ניקוי והיא מתפקדת באופן תקין.

מעין לכם שניקוי ב100אחוז יצליח? אולי ניסו לבצע ניקוי למצערת ללא חיוב ומבלי ליידע את הלקוח וגילו כי הבעיה לא נפתרה?! ולכן הגיעו למסקנה שיש צורך להחליף את המצערת.

נמשיך מכאן שגם אם 99 אחוז מהמקרים של קוד התקלה הזה ניתן לפתור בעזרת ניקוי אין זה מבטיח ומחייב שפותח האשכול יכנס לסטטיסטיקה של אחוזי ההצלחה הגבוהים של ניקוי, אולי דווקא הוא שייך ל 1 אחוז השלילי?

מכאן צריך לחשוב פעמיים לפני שכותבים חו"ד שלילית ומסיקים מסקנות מיותרות שלא מועילות ואף מחמירות את המצב לפותח האשכול שעלול למצוא את עצמו בתביעה של מאות אלפי שקלים.

לידיעה בלבד, אינני לטובת המוסך משום שאיני בדקתי את הרכב לכן זאת דעתי בנושא, אין לי שום קשר למוסך ואיני מכיר אותו.

אך אני מתנגד להסקת מסקנות מבלי הוכחות.

לא יכול להיות שניסו לנקות וזה לא עזר.

הבדיקה ארכה בדיוק חמש דקות ולאחר מכן מיד אמרו לי יש צורך בלהחליף את המצערת.

אציין שוב ואומר ששאלתי אותם לאחר מכן(אחרי שכבר היה מאוחר מידי...) למה לא הציעו לי לנקות אותה אז אחד האחראים אמר ש"כבר לא מנקים היום" ועמד לידו החשמלאי רכב שגיבה את דבריו (והסביר שזה תמיד חוזר וכו')

כך שלצערי לא נראה שאפשר להסביר את זה חוץ מלקחת כסף (והרבה) מלקוח שלא מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שממש הבנתי לצערי ש"עקצו אותי".

ובאמת הכל נבע מזה שזה היה נראה לי מוסך רציני ומורשה וכבר היה טיפול בעבר שהרכב עשה שם וסך הכל אז היה בסדר.(וגם אז קיבלתי המלצה)

השאלה שלי אם יש איזושהי דרך לדבר איתם ולנסות להחזיר את הכסף או שזה מאוחר מידי?

לאיים בתביעה?

בסופו של דבר זה מוסך גדול ואמור להיות רציני.

תודה רבה לכל העוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המצערת הישנה נמצאת אצלך?

אם כן פעל כפי שפועל חיים הכט ביצאת צדיק, קח אותה למכון בדיקה בקש לבצע ניקוי בלבד והתקנה על הרכב.

אם הבעיה נפתרה והמצערת תקינה חזור למוסך ותשמע את תגובתם ומכאן תמשיך.

נשאלת גם השאלה מה אומרת הוראת היצרן למקרי של תקלה במצערת, לכל סוג תקלה היצרן רושם את התרחישים האפשריים ודרכי הטיפול.

יתכן והסעיף ניקוי למצערת לא קיים אלא רק החלפה.

ומכאן המוסך יכול לטעון שפעל ע"פ הוראות בספרות היצרן.

בקיצור אם אתה שואל אותי יהיה קשה להוציא את המוסך אשם בתביעה אלא רק אם כל התנאים יתקיימו לטובתך.

ז"א שלא מספיק להוכיח שע"י ניקוי הבעיה יכלה להפתר אלא שזאת הדרך המקובלת ע"פ ספרות היצרן.

ישנם רכיבים מסויימים ברכב שהיצרן אוסר במפושר על ניסיון תיקון/שיפוץ שלהם.

למשל בבלמי תוף אחוריים של שברולט ג'יפ נדמה לי טריילבלייזר חרוט במפורש במתכת שאין לבצע חידוש לבלמים אלא רק החלפה בחדש.

בקיצור, יכולת למנוע את כל זה אילו היית מתייעץ איתנו קודם לפני שתאשר לתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המצערת הישנה נמצאת אצלך?

אם כן פעל כפי שפועל חיים הכט ביצאת צדיק, קח אותה למכון בדיקה בקש לבצע ניקוי בלבד והתקנה על הרכב.

אם הבעיה נפתרה והמצערת תקינה חזור למוסך ותשמע את תגובתם ומכאן תמשיך.

נשאלת גם השאלה מה אומרת הוראת היצרן למקרי של תקלה במצערת, לכל סוג תקלה היצרן רושם את התרחישים האפשריים ודרכי הטיפול.

יתכן והסעיף ניקוי למצערת לא קיים אלא רק החלפה.

ומכאן המוסך יכול לטעון שפעל ע"פ הוראות בספרות היצרן.

בקיצור אם אתה שואל אותי יהיה קשה להוציא את המוסך אשם בתביעה אלא רק אם כל התנאים יתקיימו לטובתך.

ז"א שלא מספיק להוכיח שע"י ניקוי הבעיה יכלה להפתר אלא שזאת הדרך המקובלת ע"פ ספרות היצרן.

ישנם רכיבים מסויימים ברכב שהיצרן אוסר במפושר על ניסיון תיקון/שיפוץ שלהם.

למשל בבלמי תוף אחוריים של שברולט ג'יפ נדמה לי טריילבלייזר חרוט במפורש במתכת שאין לבצע חידוש לבלמים אלא רק החלפה בחדש.

בקיצור, יכולת למנוע את כל זה אילו היית מתייעץ איתנו קודם לפני שתאשר לתקן.

תודה על תגובתך.

ברור שבדיעבד הייתי צריך להתיעץ לפני..

לצערי המצערת הישנה נשארה במוסך והיא לא אצלי.

יש פה מישהו שיודע מהם באמת הוראות היצרן? והאם הקוד p0506 זה החלפה או ניקוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקוד מדווח על תקלה בסיבוב סרק, לרוב סיבובים (טורים) נמוכים מדי.

כמובן שאחד הסימפטומים הוא מצערת תקולה אך לרוב מדובר על מצערת מלוכלכת שהפרפר שלה מלא פיח ומונע כניסת אוויר רצויה.

כמו שכבר העדתי ממקרה אישי שהיה לי - ניקוי בצורה מסודרת כשהמצערת מפורקת מהרכב פתר לי את התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת המחלות הנפוצות של הרכב הזה הוא אותו הקוד שדורש בסהכ ניקוי מצערת וזה הכל. לא מעט פעמים התעסקתי במצערת זו בתקלה זו וניקוי פתר את הבעיה לחלוטין. מה שנעשה פה זה נטו לתפור קופה על לקוח תמים. מפחד לחשוב בגלל התקלה הכל כך מוכרת והסתדרתית הזו כמה מצערות הוחלפו אצל לקוחות שכביכול יצאו מרוצים כי "התקלה סודרה" בשיא תמימותם וממשיכים לגשת לאותו מוסך כי לא משנה כמה הם ישלמו העיקר שיסודר. שיש מי שישלם יש מי שייגבה..זה הכלל חד וחלק! לבוא ולהגיד שאולי ניקו ולא יידעו את הלקוח??! עצוב שניכנסים לראש הקטן הזה..שם הכל מתחיל ומשם הכל גולש לכל כיוון אפשרי וחבל. את התשובות האלה אפשר למצוא בפוליטיקה כמו גרעינים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, כנראה אתה קורא שורה ראשונה ואחרונה, חבל ככה לא לומדים שום דבר, אבל אם על הדרך אתה מנסה להוציא אותי לא בסדר אז זה מצויין מבחינתך, אבל לא אתן לך לתת לזה לקרות.

בתגובה האחרונה שלי הדגשתי שכל מה שכתבתי מתייחס לאפשרות של המוסך להתגונן, אף הצעתי לבחור לקחת את המצערת לבדיקה ולהוכיח למוסך שניתן ע"י ניקוי לפתור את הבעיה.

ניקוי למצערת יכול להתבצע על הרכב ללא פירוק המצערת, פותחים צינור יניקה, סוויץ פתוח, מישהוא לוחץ עד הסוף על הגז עם מנוע כבוי, מעט ספרי קרבורטור וסמרטוט נקי והמצערת נקיה, פעולה קצרה ופשוטה שיש המון מוסכים שלא יחייבו את הלקוח במסגרת טיפול על ניקוי כזה.

אם מדובר בפירוק המצערת מהרכב זה כמובן יהיה בתשלום עקב המורכבות יחסית של העבודה.

לפני שמישהו מוציא שם רע למישהו אחר עליו לחשוב היטב ולבדוק את כל הכיוונים אחרת הבומראנג חוזר היטב.

לא חסרים מקרים אפילו על מסעדות שלקוחות הוציא שם רע שהאוכל מקולקל נתבעו על הוצאת דיבה ושילמו בתביעה סכום של כ 1000 אלף ש"ח כיום החוק מאוד מחמיר בנושא הזה.

אפשר להשתמש במילים עדינות יותר בזהירות רבה, אבל כל אחד יחליט מה לעשות.

שורה תחתונה הבית מצערת הישנה לא ברשותו של פותח האשכול אפשר רק לטחון מים אין הוכחות וחבל.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכר לימוד חביבי, תמיד תזכור - שלחלק גדול מאד מהבעיות שהמוסך פותר בהחלפת חלק בכמה אלפי שקלים יש בפורומים (בארץ או בחו"ל) פתרון בכמה מאות.

לצערי, מקצועיות ברוב המוסכים בארץ קשה למצוא, חובבי הרכב האמיתיים מעדיפים לטפל לבד או בסדנאות שמשקיעות ברכבים שלהם.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

היי, אני רוצה לציין שגם אני הלכתי למוסך מורשה בנשר, ודבר ראשון שאמרו לי אחרי שחיברו את המחשב וראו תקלת טורים נמוכים, זה להחליף את המצערת.

לצערי לא ידעתי שיש עוד אופציות ורק עכשיו לאחר ששילמתי 2111 שקלים ולאחר שחזרתי הביתה, אני מגלה שיכלו להתאמץ קצת יותר אולי.

בכל מקרה תודה לכל המשתתפים כאן, התרומה והמידע שלכם עוזרים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני רוצה לציין שגם אני הלכתי למוסך מורשה בנשר, ודבר ראשון שאמרו לי אחרי שחיברו את המחשב וראו תקלת טורים נמוכים, זה להחליף את המצערת.

לצערי לא ידעתי שיש עוד אופציות ורק עכשיו לאחר ששילמתי 2111 שקלים ולאחר שחזרתי הביתה, אני מגלה שיכלו להתאמץ קצת יותר אולי.

בכל מקרה תודה לכל המשתתפים כאן, התרומה והמידע שלכם עוזרים מאוד.

ולא הציעו כלל ניקוי? ומה היה קוד התקלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...