Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה

שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

קיבלתי היום מכתב שאני חייב לעיריית אור יהודה תשלום על דוח חניה מלפני שנה כמעט פלוס ריבית והוצאות ורשום שאין לי אפשרות לערער או לבקש משפט ואני לעולם לא קיבלתי מהם מכתב או משהו לפני המכתב הזה ויותר הזוי לעולם לא הייתי באור יהודה.

במכתב רשום מספר רכב שלי אבל לא הייתי שם יש אפשרות לבקש מהם תמונה או איזה סוג רכב היה שם או אישור מהם שהם שלחו לי הביתה באמת מכתב או סתם מנסים לנפח את הקנס אולי מישהו נתקל בבעיה כזאת ויכול לתת עצה מה אפשר לעשות.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי alex02
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבקש תמונה

אתה יכול לבקש את פרטי המכתב הרשום שנשלח אליך עם הקנס המקורי ולערוך בדיקה בדואר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה דברים שאתה מעלה כאן.

קודם כל, לגבי הטענה שלא היית באור יהודה. ובכן, אין צורך שתהיה באור יהודה. מספיק שנתת את הרכב לחבר משפחה/עמית לעבודה/ידיד/זר מוחלט בשביל שזה יוכל לבצע עבירת חנייה בכל מקום בארץ, לרבות - באור יהודה. תנסה לשחזר את מאורעות היום בו בוצעה העבירה לכאורה, ותנסה להבין מי עשוי היה לעבור את העבירה המדוברת.

שנית, אם בידך הוכחות שלא בוצעה עבירה ברכב שלך (נניח - קבלה על חנייה במקום אחר באותו הזמן) - הרי שבעצם אתה מעלה פה תופעה שהייתה בארץ לפני מספר שנים, של גניבת זהות רכב - עבריינים היו גונבים (או קונים) רכב בעל מאפיינים של סוג, דגם וצבע, ומחליפים את לוחית הזיהוי שלו בזו של רכב אחר בעל אותם המאפיינים. זו הייתה תופעה בעבר, שלמיטב ידיעתי נזנחה בשנים האחרונות.

ולבסוף - התנהלות העירייה כלפייך.

ובכן, גם אם העירייה סבורה שעברת עבירה כלשהי, הדבר לא מאפשר לה לפעול בעצמה בניגוד לפסיקה, לחוקים ולתקנות.

וכאן יש מספר שאלות. הראשונה - התיישנות. על עבירות תעבורה (לרבות עבירות חנייה) חלה התיישנות של שנה, על פי סעיף 225א(א) לחסד״פ:

225א. (א) עברה שנה מיום ביצוע עבירת קנס, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניינה הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228(ב); ואולם, בעבירת קנס שהיא עבירת תעבורה כמשמעותה בפקודת התעבורה, ובעל הרכב הוכיח כי לא חלה עליו אחריות לעבירה לפי סעיף 27ב לפקודה האמורה, ניתן להגיש כתב אישום או להמציא הזמנה למשפט או הודעת תשלום קנס, למי שנהג ברכב אם לא עברו שנתיים מיום ביצוע העבירה.

מכאן, התיישנות במקרה שלך לא קיימת, שהרי על פי דבריך העבירה היתה ״כמעט״ לפני שנה.

עם זאת, העירייה אינה רשאית לדרוש כפל קנס, ריבית או הוצאות בהודעה הראשונה, אלא את הסכום המקורי. זאת ניתן ללמוד מסעיף 229(ב) לחסד״פ:

229. (א) ...

(ב) לא שילם אדם את הקנס במועד ולא הודיע שיש ברצונו להישפט על העבירה,

תיווסף על הקנס תוספת פיגור בשיעור האמור בסעיף 67 לחוק העונשין,

תשל"ז-1977; גביית הקנס תיעשה כאמור בסעיפים 68 ו-70 לחוק העונשין,

תשל"ז-1977, וסעיף 69 לאותו חוק לא יחול.

כלומר, תוספות למיניהן יתווספו רק אם לא שילמת את הקנס במועד, שהוא 90 יום מיום המצאת הודעת הקנס, על פי 229(א) לאותו חוק:

229. (א) מי שנמסרה לו הודעת תשלום קנס, ישלם, תוך תשעים ימים מיום ההמצאה, את הקנס הנקוב בהודעה, לחשבון שצויין בה, זולת אם פעל באחת מדרכים אלה: ...

השאלה היא מתי ״הומצאה״ לך הודעת הקנס. על פי דבריך - זו הפנייה הראשונה של העירייה אליך בעניין, ולכן אין ביכולת העירייה לדרוש ממך תוספות אלה. אלא שהעירייה כן דורשת ממך תוספות, ולכן יש להניח שמבחינת העירייה, המכתב המדובר אינו הפעם הראשונה שהיא פונה אליך בעיניין. ואת השאלה הזו יש להבהיר.

אני יכול לספר שרעייתי נתקלה במצב כמעט דומה. נשלח אלינו מכתב מחברת גבייה שדרשה כפל קנס והוצאות על קנס שלא שולם, בעבירת חנייה שנעברה לכאורה לפני מעל לשנה. פנינו לעירייה ודרשנו הפסקת הליכי גביה, שכן העבירה לכאורה התיישנה. נענינו במכתב מחברת הגבייה שמציינת שהודעת תשלום נשלחה בזמן (תוך פחות משנה מקרות העבירה לכאורה), וצירפו מספר משלוח בדואר רשום.

פנינו לדואר בחקירה בדבר מספר המשלוח האמור, ולאחר בירור קצר שערכה, חברת דואר ישראל החזירה לנו תשובה בה ציינה כי דבר הדואר ״נתקע״ באחת מהתחנות בדרך, וביקשה התנצלותנו על כך שדבר הדואר לא נמסר לנו.

פנינו שוב לעירייה, ודרשנו שוב ביטול הליכי הגביה, היות והעירייה כשלה במילוי חובתה להמציא לנו את הודעת הקנס בפרקי הזמן הקבועים בחוק, בצירוף המסמך של דואר ישראל כהוכחה.

נענינו מטעם חברת הגבייה בתשובה מטומטמת, בה אנו נדרשים לשלם את הקנס (אבל הפחיתו לנו את התוספות). לא השבנו לעירייה, אלא התלוננו בפני מבקר המדינה. תשובתו טרם נתקבלה.

כל זה לומר - ברגע שחברות הגביה מעורבות - הם יעשו הכל, כולל להעלות דברי שקר ומרמה, בשביל לגבות את הקנס. מדובר בחברות ביריונים שמתגאות בשם ״משרד עורכי דין״ כזה או אחר, שפועלים לא על פי כח השריר אלא על פי כח ״עורכי הדין״ שלהם.

אז?...

אתה יכול לנסות לפעול לביטול הקנס כולו, ככל שאכן לא עברת את העבירה, ולכל הפחות, לבטל את כפל הקנס ושאר התוספות, ולחזור לגובה הקנס המקורי.

ומה עושים?

בדוק אם יש לך הוכחות למיקומו של הרכב שלך בזמן שהעירייה טוענת שהעבירה בוצעה. אם יש לך כאלה - כתוב מכתב לעירייה, ובקש ביטול הדו״ח, בצירוף ההוכחות שלך.

אם אין לך הוכחות - כתוב לעירייה מכתב, הסבר כי לא ביצעת את העבירה, וכי לא נעשתה אליך כל פנייה קודמת בעניין. לכן, בקש הן את צילום בעבירה, והן הצג דרישה לביטול כפל הקנס ושאר התוספות.

המתן לתשובת העירייה, וכשתגיע - בדוק את התמונה שייצרפו. ככול שהתמונה אינה של רכבך - כתוב זאת לעירייה, דרוש ביטול הקנס, וצרף רשיון הרכב וצילום רכבך (המוכיח יצרן שונה, דגם שונה, או צבע שונה).

אם בתמונה נראה רכב הדומה לרכבך - פנה למשטרה והגש תלונה על גניבת זיהוי רכב (מתוך הנחה שאתה בטוח שלא ביצעת את העבירה, ובטוח שלא מסרת את הרכב לנהג/ת אחר שייתכן ועבר/ה את העבירה האמורה). כתוב לעירייה, בקש להשהות את הגביה עד לתום חקירת המשטרה, וצרף את התלונה שהגשת למשטרה.

מעבר לכך, סביר להניח שתשובת העירייה תכלול מספר משלוח של הדוח המקורי ששלחו אליך. בדוק את מספר המשלוח מול הדואר, וודא מה הסטאטוס. שים לב שאי מסירה מסיבה של ״לא נדרש״ פועלת לרעתך, כאמור בתקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי:

44א. בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק ובעבירות קנס רואים את ההודעה על ביצוע העבירה, ההודעה לתשלום קנס או ההזמנה למשפט לענין עבירת קנס כאילו הומצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, אם חלפו חמישה עשר ימים מיום שנשלחה בדואר רשום, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלן.

ככל שתגלה שדבר הדואר לא נמסר מסיבות אחרות (וככל שעידכנת את כתובתך כדרוש) - כתוב לעירייה ודרוש ביטול כפל הקנס ושאר התוספות.

אם, לעומת זאת, תגלה שדבר הדואר נמסר, או לא נמסר מסיבה של ״לא נדרש״ - כנראה שכן ביצעת את העבירה וייתכן ששכחת מכך (או שנהג אחר שמסרת לו את רכבך ביצע את העבירה ולא סיפר לך).

מכאן אתה יכול לנסות לבדוק עניינים טכניים - האם מצויין שמו המלא של הפקח (כנדרש בטופס 8א של התוספות של תקנות סדר הדין הפלילי), ובדוק האם ומתי הוסמך (יצא לי לקבל דו״ח חניה מפקח שקיבל את הסמכתו הרשמית כחודש לאחר שהנפיק לי את הדו״ח).

אם תמצא חריגות - כתוב לעירייה ובקש להישפט. במשפט הצג את החריגות, ושא תפילה שהשופט יראה בחומרה חריגות אלה בכדי לזכותך.

אם ההכל תקין - שלם את הדו״ח כפי שמופיע במכתב דרישת התשלום; אין לך כל עילה לביטול הקנס או לביטול כפל הקנס ושאר התוספות, זולת אמירה סתמית של ״לא ביצעתי את העבירה״.

עריכה אחרונה על ידי Keyser Söze
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה לא נדירה, גם בדוחות מצולמים. וגם בעדויות של עדים.

אני נקראתי פעם לחקירה במשטרת פתח תקווה כיון שמישהו מסר את מספר הרכב שלי כאשר העיד על מקרה גניבה בחנות, שבו החשוד בגניבה יצא לרכב והעד רשם את המספר השגוי. עלה לי בנסיעה של 100 ק"מ לכל כיוון, באבדן יום עבודה שלי ויום עבודה של אשתי ובקנס חניה כיון שעיריית פתח תקוה היתה היחידה שלא הצטרפה להסדר של מרבית העיריות להכרה הדדית בכרטיסי חניה (זה היה בימי כרטיס הקרטון שמהם נתלשו לשוניות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...